Справа№938/237/21
Провадження № 3/938/122/21
27 травня 2021 року селище Верховина
Суддя Верховинського районного суду Івано-Франківської області Джус Р.В., розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративний матеріал, який надійшов з Головного управління ДПС у Івано-Франківській області
про притягнення до адміністративної відповідальності
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , зареєстроване місце проживання: село Ільці, присілок Флесівка Верховинського району Івано-Франківської області, фактичне місце проживання: АДРЕСА_1 , громадянки України, з вищою освітою, одруженої, утриманців немає, фізичної особи підприємця,
за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.155-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення,
з участю особи, яка притягається до адміністративної відповідальності: ОСОБА_1
ОСОБА_1 вчинила порушення встановленого законом порядку проведення розрахунків у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг.
Правопорушення вчинено за наступних обставин:
06.04.2021 під час проведення фактичної перевірки магазину " ІНФОРМАЦІЯ_2 ", що розташоване за адресою: АДРЕСА_2 та належить ФОП ОСОБА_1 , старшим державним ревізором-інспектором ГУ ДПС в Івано-Франківській області Банасураком Ю.І. було виявлено, що ФОП ОСОБА_1 провела розрахункову операцію на повну суму покупки без застосування реєстратора розрахункових операцій та без видачі відповідного розрахункового документа, встановленого зразка, а також провела розрахункову операцію через РРО для підакцизних товарів без використання режиму попереднього програмування коду товарної підкатегорії згідно з УКТ ЗЕД, чим п.1, 2, 11 ст.3 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг», за що передбачена відповідальність за ч.1 ст.155-1 КУпАП.
В судовому засіданні особа, яка притягається до адміністративної відповідальності - ОСОБА_1 в повному обсязі визнала свою вину у вчиненні правопорушення, передбаченого ч.1 ст.155-1 КУпАП. Суду пояснила, що працівниками контролюючого органу під час перевірки належного їй магазину " ІНФОРМАЦІЯ_2 ", яка мала місце 06.04.2021, було здійснено контрольну закупку під час якої, нею було реалізовано їм одну пляшки напитку "Кока-кола" та одну пляшку горілки "Гін дей". При цьому дана розрахункова операція була проведене без застосування реєстратора розрахункових операцій та без видачі відповідного розрахункового документа, встановленого зразка. Також пояснила, що провела розрахункову операцію через РРО для підакцизних товарів без використання режиму попереднього програмування коду товарної підкатегорії згідно з УКТ ЗЕД.
У вчиненому щиро розкаялася, просила суворо не карати.
Крім того, вина ОСОБА_1 у вчиненні правопорушення, передбаченого ч.1 ст.155-1 КУпАП підтверджується матеріалами справи, дослідженими в судовому засіданні, а саме:
- протоколом про адміністративне правопорушення № 545 від 06.04.2021, з якого вбачається, що ОСОБА_1 06.04.2021 о 16год. 15хв. в магазині " ІНФОРМАЦІЯ_2 " провела розрахункову операцію на повну суму покупки без застосування реєстратора розрахункових операцій та без видачі відповідного розрахункового документа, встановленого зразка, а також провела розрахункову операцію через РРО для підакцизних товарів без використання режиму попереднього програмування коду товарної підкатегорії згідно з УКТ ЗЕД;
- актом (довідкою) фактичної перевірки № 090137 від 06.04.2021 в якому вказано час, місце та факти встановлені в ході перевірки магазину « ІНФОРМАЦІЯ_2 », що розташоване за адресою: АДРЕСА_2 ;
- письмовими поясненнями ОСОБА_1 від 06.04.2021, в яких вона факти порушення визнала та підтвердила.
Відповідно до ч.1 ст.155-1 КУпАП порушення встановленого законом порядку проведення розрахунків у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг, тобто є бланкетною.
У п. п. 1,2,11 ст.3 Закону України "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг" передбачено, що суб'єкти господарювання, які здійснюють розрахункові операції в готівковій та/або в безготівковій формі (із застосуванням платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг, а також операції з приймання готівки для подальшого її переказу зобов'язані: надавати особі, яка отримує або повертає товар, отримує послугу або відмовляється від неї, включаючи ті, замовлення або оплата яких здійснюється з використанням мережі Інтернет, при отриманні товарів (послуг) в обов'язковому порядку розрахунковий документ встановленої форми та змісту на повну суму проведеної операції, створений в паперовій та/або електронній формі (у тому числі, але не виключно, з відтворюванням на дисплеї реєстратора розрахункових операцій чи дисплеї пристрою, на якому встановлений програмний реєстратор розрахункових операцій QR-коду, який дозволяє особі здійснювати його зчитування та ідентифікацію із розрахунковим документом за структурою даних, що в ньому міститься, та/або надсиланням електронного розрахункового документа на наданий такою особою абонентський номер або адресу електронної пошти); застосовувати реєстратори розрахункових операцій, що включені до Державного реєстру реєстраторів розрахункових операцій, та/або програмні реєстратори розрахункових операцій з додержанням встановленого порядку їх застосування; проводити розрахункові операції через реєстратори розрахункових операцій та/або через програмні реєстратори розрахункових операцій для підакцизних товарів із використанням режиму програмування із зазначенням коду товарної підкатегорії згідно з УКТ ЗЕД, найменування товарів, цін товарів та обліку їх кількості;
Таким чином, вважаю, що своїми умисними діями направленими на порушення порядку проведення розрахунків посадова особа - фізична особа підприємець ОСОБА_1 вчинила адміністративне правопорушення, передбачене ч.1 ст.155-1 КУпАП.
Санкція ч.1 ст.155-1 КУпАП передбачає відповідальність за вчинення цього правопорушення шляхом накладення штрафу на осіб, які здійснюють розрахункові операції, від двох до п'яти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян і на посадових осіб - від п'яти до десяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Відповідно до ст.33 КУпАП при накладенні стягнення враховуються характер вчиненого правопорушення, особа правопорушника, ступінь його вини, майновий стан, обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність.
Враховуючи ступінь та характер вчиненого правопорушення, істотність наслідків вчиненого правопорушення, особу порушника, ступінь її вини та ставлення до вчиненого, те, що у вчиненому розкаялася, відсутність обставин, що обтяжують відповідальність за адміністративне правопорушення, суд вважає, що ОСОБА_1 слід притягнути до адміністративної відповідальності за ч.1 ст.155-1 КУпАП та накласти на неї адміністративне стягнення у межах санкції даної статті.
Окрім цього, у відповідності до положень ст.40-1 КпАП України, слід також стягнути з неї судовий збір.
Керуючись статтями 24, 27, ч.1 ст. 155-1, 283, 284 КпАП України, суддя, -
визнати ОСОБА_1 винною у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст. 155-1 КпАП України та застосувати до неї адміністративне стягнення у виді штрафу у розмірі 5 (п'яти) неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 85 гривень 00 копійок (вісімдесят п'ять гривень нуль копійок) .
Стягнути з ОСОБА_1 в користь держави судовий збір в розмірі 454 гривень 00 копійок (чотириста двадцять гривень сорок копійок).
Постанова може бути оскаржена протягом десяти днів з дня її винесення до Івано-Франківського апеляційного суду шляхом подачі апеляційної скарги через Верховинський районний суд Івано-Франківської області або безпосередньо до Івано-Франківського апеляційного суду.
Суддя: Джус Р.В.