Справа № 522/7750/21
Провадження № 3/522/6108/21
27 травня 2021 року м. Одеса
Суддя Приморського районного суду м. Одеси Бондар В.Я., розглянувши матеріали направлені з Відділу поліції №2 Одеського районного управління поліції №1 ГУНП в Одеській області щодо притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , місце проживання: АДРЕСА_1 , за ч.1 ст. 44-3 КпАП України, -
Відповідно до адміністративних матеріалів, ОСОБА_1 08.04.2021 року о 21:00 годині як адміністратор закладу « ІНФОРМАЦІЯ_2 », за адресою м. Одеса, вул. Жуковського, 26, приймала відвідувачів та обслуговувала в приміщеннях, чим порушила вимоги пп.4 п.10 Постанови КМУ №1236 від 09.02.2020 року.
За вказаним фактом співробітниками поліції відносно ОСОБА_1 складено протокол про адміністративне правопорушення серії ВАБ №143719 від 08.04.2021 року за ч.1 ст. 44-3 КпАП України.
В судове засідання 27.05.2021 року ОСОБА_1 не з'явилась, викликана. Від неї до суду надійшли письмові заперечення щодо обставин, які викладені в протоколі.
Відповідно до вимог ст. ст.245,251,252,280 КУпАП суд зобов'язаний повно, всебічно та об'єктивно з'ясувати всі обставини справи, дослідити в судовому засіданні наявні у справі докази, дати їм належну правову оцінку і, в залежності від встановленого, прийняти мотивоване законне рішення.
Протокол у справі про адміністративне правопорушення є основним джерелом доказів, на підставі якого суд встановлює наявність чи відсутність у діянні особи правопорушення. Лише належно оформлений протокол дозволяє всебічно розглянути справу по суті.
Дослідивши матеріали справи, проаналізувавши докази та надавши їм оцінку, суд вважає, що в діях ОСОБА_1 відсутній склад адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст. 44-3 КУпАП, з наступних підстав.
Відповідно до ч.1 ст. 44-3 КУпАП, правопорушенням вважається порушення правил щодо карантину людей, санітарно-гігієнічних, санітарно-протиепідемічних правил і норм, передбачених Законом України "Про захист населення від інфекційних хвороб", іншими актами законодавства, а також рішень органів місцевого самоврядування з питань боротьби з інфекційними хворобами.
Так, п.10 Постанови КМУ №1236 від 09.02.2020 року (в редакції чинній на дату виявлення правопорушення), взагалі не містить пп.4, про порушення якого йдеться у вказаному протоколі про адміністративне правопорушення. А сам Пункт 10 стосується зобов'язань по самоізоляції.
Крім того, матеріали справи про адміністративне правопорушення не містять належних доказів того, що ОСОБА_1 є адміністратором вказаного закладу та те, що цей заклад 08.04.2021 року приймав та обслуговував відвідувачів.
Відповідно до п.1 ч.1 ст.247 КУпАП, провадження в справі про адміністративне правопорушення не може бути розпочато, а розпочате підлягає закриттю за відсутності події і складу адміністративного правопорушення.
Враховуючи вищевикладене, суд прийшов до висновку, що оскільки у діях ОСОБА_1 не доведено наявність складу адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст. 44-3 КУпАП, то провадження у даній справі підлягає закриттю.
На підставі викладеного, керуючись ст. 247, ст.251, ст.256, ст.278 Кодексу України про адміністративні правопорушення,-
Закрити провадження по справі про адміністративне правопорушення на підставі ч.1 ст. 247 КпАП України, у зв'язку з відсутністю в діях ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , місце проживання: АДРЕСА_1 , складу адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.44-3 КУпАП.
Постанова по справі про адміністративне правопорушення може бути оскаржена протягом десяти днів з дня винесення постанови шляхом подання апеляційної скарги до Одеського апеляційного суду через Приморський районний суд м. Одеси.
Суддя: В.Я.Бондар