"18" липня 2007 р. Справа № 9/244/07
м. Миколаїв
За позовом: Виконавчий комітет Миколаївської міської Ради, м. Миколаїв, вул. Адміральська, 20
До відповідача: Миколаївське обласне територіальне відділення Антимонопольного комітету України, м. Миколаїв, вул.. Потьомкінська, 41
Суддя Філінюк І. Г.
Від позивача: Потапов В. М., дор. №4013/20/43 від 26.12.2006р.;
Петров М.Б., дор. №4029/20/43 від 27.12.2006р.;
Від відповідача: Яковлєва Р.А., дор. № 1-292/91-520 від 23.05.2007р.;
Михайлова З.М., дор. № 1-292/91 від 23.05.2007р.;
Іванова О.В., дор. №3-292 від 15.08.2005р.
При секретарі: Сіренко І. М.
Суть спору:
Позивач звернувся до суду з позовом, в якому просить суд визнати недійсним рішення Миколаївського обласного територіального відділення Антимонопольного комітету України від 10.05.2006р. № 8-ріш по справі №1-26.213/19-2005.
В судовому засіданні .24.05.2007р. оголошено перерву до 26.06.07р. та до 18.07.2007р.
За згодою сторін, в судовому засіданні було оголошено вступну та резолютивну частини рішення.
Розглянувши матеріали справи, вислухавши представників сторін, господарський суд, -
Встановив:
Рішенням Адміністративної колегії Миколаївського обласного територіального відділення Антимонопольного комітету України від 10.05.2006р. № 8-ріш, визнано:
1. Що дії та бездіяльність Виконавчого комітету Миколаївської міської ради, які полягають у наданні роз'яснень свого рішення від 26 червня 1998 р. № 385 «Про впровадження населенню послуг з водопостачання та водовідведення у м. Миколаєві» про застосування Міським комунальним підприємством «Миколаївводоканал»для визначення обсягів спожитої в розрахунковому періоді води та розміру оплати послуги, затверджених ним показників добових норм питної води при відсутності приладів обліку на протязі всього розрахункового періоду, в залежності від рівнів благоустрою житлових будинків, тобто, без урахування інших фактичних обставин, в тому числі режимів надання (споживання) послуг з централізованого холодного та гарячого водопостачання та перерв в наданні цих послуг на протязі діб розрахункового періоду, є порушенням законодавства про захист економічної конкуренції, передбаченим п. 7 статті 50 Закону України «Про захист економічної конкуренції»- вчинення дій, заборонених згідно із статтею 17 цього Закону, а саме створення умов для вчинення порушень законодавства про захист економічної конкуренції МКП «Миколаївводоканал»чи їх легітимація
2. Зобов'язано виконавчий комітет Миколаївської міської ради припинити порушення законодавства про захист економічної конкуренції, а саме - не створювати умов для вчинення порушень законодавства про захист економічної конкуренції суб'єктом господарювання (МКП «Миколаївводоканал») чи їх легітимації, зокрема, надати роз'яснення у газеті «Вечерний Николаев»раніш прийнятих виконкомом рішень - від 26.06.98 №385, від 22.01.99 № 64 про необхідність застосування при розрахунках зі споживачами затверджених добових норм питної води з врахуванням фактичних обставин споживання послуг водопостачання враховуючи фактичне надання або ненадання мешканцям м. Миколаєва послуг, по-перше, гарячого водопостачання, по-друге, холодного водопостачання, та фактичні перерви у наданні цих послуг на протязі періоду, за який здійснюються розрахунки.
3. Зобов'язано виконавчий комітет Миколаївської міської ради у подальшій роботі утримуватися від дій, що можуть призвести до порушення законодавства про захист економічної конкуренції.
4. Зобов'язано виконавчий комітет Миколаївської міської ради оприлюднити за власні кошти офіційну інформацію стосовно цього рішення у газеті «Вечерний Николаев»в обсязі визначеному відділенням протягом двох місяців з дня отримання цього рішення, про що повідомити відділення у 5-ти денний термін з дня оприлюднення.
Розглянувши матеріали справи, судом встановлено, що
- відповідно до п. 23 «Правил надання послуг з централізованого опалення, постачання холодної та гарячої води і водовідведення», затверджених Постановою Кабінету Міністрів України від 21 липня 2005 р. N 630, у разі надання послуг не в повному обсязі, відхилення їх кількісних і якісних показників від нормативних, виконавець здійснює перерахунок розміру плати за фактично надані послуги згідно з додатком до цих Правил та виплачує споживачеві компенсацію за перевищення встановлених строків проведення аварійно-відбудовних робіт відповідно до методики, що затверджується центральним органом виконавчої влади з питань житлово-комунального господарства.
- згідно до ст.22 Закону України «Про житлово-комунальні послуги», виробник зобов'язаний проводити в порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України, відповідні перерахунки розміру плати за житлово-комунальні послуги в разі їх ненадання або надання не в повному обсязі, зниження їх якості;
- статтею 18 Закону України «Про житлово-комунальні послуги», передбачений порядок оформлення і розгляду претензій споживачів до виконавців у разі порушення виконавцем умов договору про надання комунальних послуг.
Відповідно до положень Порядку розроблення та затвердження нормативів питного водопостачання, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 25.08.2004 № 1107, норматив (норма) питного водопостачання - це розрахункова кількість питної води, яка необхідна для забезпечення питних, фізіологічних, санітарно-гігієнічних та побутових потреб однієї людини протягом доби у конкретному населеному пункті. Нормативи питного водопостачання використовуються для визначення обсягів постачання питної води у разі відсутності або тимчасової несправності засобів обліку споживання води.
Чинним рішенням господарського суду Миколаївської області від 23.08.2005р. по справі 9/206 встановлено, що рішенням Виконавчого комітету Миколаївської міської ради №385 від 26.06.1998р. затверджено норми споживання послуг з використання на території міста Миколаєва, яким встановлено, що на кожного мешканця житлового будинку квартирного типу норма води складає: без водопроводу та каналізації, які споживають воду з вуличних колонок -50 літрів на добу; з дворовими колонками -95 літрів на добу; з водопроводом та каналізацією без ванних -120 літрів на добу; з газопостачанням -150 літрів на добу; з водопроводом, каналізацією та ваннами, з водонагрівачами, що працюють на твердому паливі -180 літрів на добу; з водопроводом, каналізацією та ваннами, газовими водонагрівачами - 225 літрів на добу; з швидкодіючими газовими нагрівачами та багатотечним водозбором -300 літрів на добу; з водопроводом,, ваннами, газовими нагрівачами та вигрібною каналізацією -225 літрів на добу; з централізованим гарячим водопостачанням, обладнані умивальниками, мийками та душами -230 літрів на добу; з сидячими ваннами, обладнаними душами -275 літрів на добу; з ваннами довжиною від 1500 до 1700мм, обладнаними душами -300 літрів на добу.
МКП «Миколаївводоканал»здійснює розрахунок за надані послуги на підставі вищевказаних норм, зокрема рішення виконавчого комітету Миколаївської міської ради №385 від 26.06.1998р., оскільки діючим законодавством не передбачено зміни норм питного водопостачання у разі тимчасової відсутності гарячої води.
Зазначеним рішенням господарського суду встановлено, що МКП «Миколаївводоканал» не має технічної можливості встановити фактичну поставку гарячої води мешканцям будинків, та відповідно застосовувати інші нормативи, ніж передбачені технічною характеристикою будинків та затверджених органами виконавчої влади.
Єдиною підставою, коли Правилами користування системами комунального водопостачання та водовідведення в містах і селищах України, затверджених наказом Держжитлокомунгоспу України від 01.07.1994р. №65, передбачено можливість не застосування встановлених норм водопостачання є встановлення у споживача технічних приладів обліку спожитої води.
Відповідно до ст. 60 Закону України «Про захист економічної конкуренції»заявник має право оскаржити рішення органів Антимонопольного комітету України повністю або частково до господарського суду.
Керуючись ст. ст. 44, 49, 82, 84, 85 ГПК України, господарський суд, -
Позов задовольнити.
Визнати недійсним рішення Миколаївського обласного територіальне відділення Антимонопольного комітету України від 10.05.2006 року № 8-ріш справі № 1-26.213/19-2005.
Стягнути з Миколаївського обласного територіального відділення Антимонопольного комітету України (м. Миколаїв, вул. Потьомкінська, 41, р\р 39216052140611 у ВДК у Миколаївської області, МФО 826013, Код ЕДРПОУ 22440366) на користь Виконавчого комітету Миколаївської міської Ради (м. Миколаїв, вул. Адміральська, 20, Код 04056612) -85,00грн. держмита та 118,00грн. витрат на інформаційно-технічне забезпечення судового процесу.
Наказ видати після набрання рішенням законної сили.
Суддя I.Г.Фiлiнюк