Постанова від 26.05.2021 по справі 640/11016/20

ШОСТИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

Справа № 640/11016/20 Суддя (судді) першої інстанції: Каракашьян С.К.

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

26 травня 2021 року м. Київ

Шостий апеляційний адміністративний суд у складі:

головуючого судді Ганечко О.М.,

суддів Кузьменка В.В.,

Василенка Я.М.,

розглянувши у письмовому провадженні апеляційну скаргу ОСОБА_1 на рішення Окружного адміністративного суду міста Києва від 18 березня 2021 р. у справі за адміністративним позовом ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України в м. Києві, Служби безпеки України про визнання протиправними дій, зобов'язати вчинити дії,

ВСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 звернувся до суду з позовом до Служби безпеки України, Головного управління Пенсійного фонду України в м. Києві, в якому просив суд:

- зобов'язати Службу безпеки України надати до Головного управління Пенсійного фонду України у м. Києві довідку про розмір грошового забезпечення, передбаченого постановою Кабінету Міністрів України від 30.08.2017 № 704 «Про грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб» із зазначенням основних і додаткових видів грошового забезпечення з 01.03.2018 для перерахунку пенсії ОСОБА_1 , з врахуванням складових (надбавок та доплат) грошового забезпечення, а саме, надбавки за особливості проходження служби військовослужбовця - 100%, преміювання згідно квот та надбавок наявних в пенсійній справі: особам, які працюють а умовах режимних обмежень -15%, премія - 199%;

- визнати дії Головного управління Пенсійного фонду України в м. Києві, які полягають у розрахунку пенсії позивача ОСОБА_1 з неврахування щомісячних додаткових видів грошового забезпечення, що були враховані при призначенні пенсії ОСОБА_1 при перерахунку пенсії, а саме: надбавки особам, які працюють в умовах режимних обмежень - 15%, премія - 199% та обмеження пенсії граничним розміром з 01.03.2018 року протиправними;

- зобов'язати Головне управління Пенсійного фонду України в м. Києві здійснити перерахунок та виплату пенсії ОСОБА_1 з 01.03.2018 у розмірі 80% від відповідних сум грошового забезпечення з урахуванням щомісячних додаткових видів грошового забезпечення: надбавка особам, які працюють а умовах режимних обмежень - 15%, надбавка за особливості проходження служби військовослужбовця - 100%, премія - 199%, преміювання згідно квот без обмеження пенсії граничним розміром. Виплату позивачу суми недоплаченої частини основного розміру пенсії здійснити з 01 січня 2018 року однією сумою з урахуванням раніше виплачених сум.

В обґрунтування вимог, позивач зазначив про те, що з набранням чинності постановою Кабінету Міністрів України від 30.08.2017 № 704, у позивача виникли підстави для перерахунку пенсії та саме на Службу безпеки України покладено функції по складанню довідки про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсій згідно з нормами, що діють на день призначення пенсії за відповідною посадою та подання такої довідки до органу, що призначає пенсії - ГУ ПФУ. Також, позивач вказав на те, що при перерахуванні пенсії повинні бути враховані передбачені пунктом 2 Постанови № 704 одноразові додаткові види грошового забезпечення (матеріальна допомога для вирішення соціально-побутових питань та допомога для оздоровлення). А невиплата позивачу пенсії з урахуванням 100% суми підвищення, у розумінні Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод та за практикою Європейського Суду з прав людини, становить втручання у право позивача на мирне володіння майном.

Рішенням Окружного адміністративного суду міста Києва від 18 березня 2021 р. адміністративний позов задоволено частково та ухвалено вийти за межі позовних вимог.

Визнано протиправними дії Головного управління Пенсійного фонду України в м. Києві щодо відмови в проведенні перерахунку пенсії ОСОБА_1 на підставі довідки від 06.08.2020 № 21/3/2-9/878-509, виданої Фінансово-економічним управлінням Служби безпеки України.

Зобов'язано Головне управління Пенсійного фонду України в м. Києві здійснити з 01.04.2019 перерахунок та виплату пенсії ОСОБА_1 , на підставі довідки від 06.08.2020 № 21/3/2-9/878-509, виданої Фінансово-економічним управлінням Служби безпеки України, з розрахунку - 80% відповідного грошового забезпечення, з урахуванням проведених виплат.

В решті позовних вимог відмовлено.

Не погоджуючись із зазначеним рішенням суду, позивач подав апеляційну скаргу, в якій просить скасувати рішення суду першої інстанції в частині відмови в задоволенні позовних вимог та прийняти нову постанову в цій частині, якою позовні вимоги задовольнити у повному обсязі, при цьому, посилаючись на неповне з'ясування обставин справи та порушення судом першої інстанції норм матеріального/процесуального права, що призвело до неправильного вирішення спору в частині.

Також, не погоджуючись з рішенням суду від 18.03.2021, ГУ ПФУ в м. Києві подало апеляційну скаргу.

Ухвалами Шостого апеляційного адміністративного суду від 28.04.2021 відкрито апеляційне провадження та призначено апеляційну скаргу позивача до розгляду у порядку письмового провадження на 26.05.2021.

Ухвалою Шостого апеляційного адміністративного суду від 05.05.2021 у задоволенні клопотання Головного управління Пенсійного фонду України у м. Києві про звільнення від сплати судового збору відмовлено, апеляційну скаргу залишено без руху.

Ухвалою Шостого апеляційного адміністративного суду від 26.05.2021 апеляційну скаргу ГУ ПФУ в м. Києві повернуто у зв'язку з неусуненням недоліків апеляційної скарги.

Дослідивши матеріали справи та доводи апеляційної скарги, колегія суддів вважає, що апеляційна скарга не підлягає задоволенню, з огляду на таке.

Як вбачається з матеріалів справи та встановлено судом першої інстанції, ОСОБА_1 перебуває на обліку в Головному управлінні Пенсійного фонду України в м. Києві та отримує пенсію, відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб».

Відповідно до розрахунку пенсії, пенсія ОСОБА_1 призначена з 23.04.2014 та розраховувалась із сум грошового забезпечення: посадовий оклад; оклад за військове звання; процентна надбавка за вислугу років 40%; середньомісячна сума додаткових видів ГЗ за 24 місяці, у т.ч.: особи, які працюють в умовах режимних обмежень 15%; надбавка за оперативно-розшукову діяльність 50%; надбавка за особливо важливі завдання 100%; надбавка за спец звання чи держ.охорону 70%; премія 199% Основний розмір пенсії: 80% грошового забезпечення.

Так, з 01 січня 2018 року позивачу було проведено перерахунок пенсії на підставі довідки Фінансово-економічного управління Служби безпеки України від 09.04.2018 № 21/3/2-133м/3697 та у відповідності до постанови Кабінету Міністрів України «Про перерахунок пенсій особам, які звільнені з військової служби, та деяких інших осіб» № 103 від 21 лютого 2018 року. Згідно з перерахунком розміру пенсії позивача, з 01 січня 2018 року пенсія позивача розрахована із сум грошового забезпечення: посадовий оклад; оклад за військове звання; процентна надбавка за вислугу років 50%; премія 0%. Основний розмір пенсії: 70% грошового забезпечення.

Позивач звернувся з заявою до Головного управління Пенсійного фонду України в місті Києві щодо проведення перерахунку пенсії, з урахуванням додаткових видів грошового забезпечення, з 01 січня 2018 року з урахуванням 100% суми підвищення пенсії, визначеної станом на 01 березня 2018 року.

Листом від 02.01.2020 № 850/02/П-15531, Головне управління Пенсійного фонду України в м. Києві повідомило, що пунктом 1 постанови Кабінету Міністрів України від 21 лютого 2018 року № 103 «Про перерахунок пенсій особам, які звільнені з військової служби, та деяким іншим категоріям осіб» передбачено перерахувати пенсії, призначені згідно із Законом до 01 березня 2018 року (крім пенсій, призначених згідно із Законом особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ (міліції) та поліцейським), з урахуванням розміру окладу за посадою, військовим (спеціальним) званням, відсоткової надбавки за вислугу років за відповідною або аналогічною посадою, яку особа займала на дату звільнення із служби (на дату відрядження для роботи до органів державної влади, органів місцевого самоврядування або до сформованих ними органів, на підприємства, в установи, організації, вищі навчальні заклади), що визначені станом на 1 березня 2018 р. відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 30 серпня 2017 року № 704 «Про грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб».

Відповідно до вказаної постанови, Головним управлінням Пенсійного фонду України в місті Києві здійснено перерахунок пенсії позивача з 01 січня 2018 року на підставі наданої уповноваженим органом довідки про розмір грошового забезпечення станом на 01 березня 2018 року з урахуванням розміру окладу за посадою, військовим (спеціальним) званням, відсоткової надбавки за вислугу, як визначено вказаною постановою.

Окрім цього, позивача було повідомлено, що зважаючи на рішення Окружного адміністративного суду міста Києва від 12 грудня 2018 року у справі № 826/3858/18, яким визнано нечинними пункти 1, 2 постанови Кабінету Міністрів України № 103 щодо перерахунку пенсій з оновленого грошового забезпечення, визначеного постановою Кабінету Міністрів України від 30 серпня 2017 року № 704 «Про грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб», відсутні правові підстави для проведення перерахунків пенсії, оскільки нормативно-правових актів щодо визначення умов, порядку та розмірів, за якими має проводитися перерахунок пенсій, призначених згідно із Законом, в тому числі і у зв'язку з уточненням грошового забезпечення, після дати набрання вказаним рішенням суду законної сили, не приймалося.

У подальшому, позивач звернувся до Служби безпеки України із запитом щодо надання інформації, а саме: довідку про розмір мого грошового забезпечення з урахуванням основних та додаткових видів грошового забезпечення, станом на січень 2020 року, у відповідності до ст. 9 Закону України № 2011-12 від 20.12.1991 «Про соціальний та правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей» та постанови Кабінету Міністрів України № 704 від 30 серпня 2017 року «Про грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб» за формою додатку 3 до Порядку, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України № 45 від 13 лютого 2008 року.

Листом від 27.01.2020 №7/573, СБУ повідомило, що відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 30 серпня 2017 року № 704 «Про грошове забезпечення військовослужбовців, для осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб», за посадою, з якої позивача було звільнено з військової служби, можливо встановлювати: посадовий оклад - 9731,82 грн.; доклад за військовим званням «полковник» - 1480,00 грн.; надбавку за вислугу 25 років і більше (50%) -5605,91 грн. Зазначено про те, що відповідно до законодавства України, грошове забезпечення військовослужбовців визначається залежно від посади, військового звання, тривалості, інтенсивності та умов військової служби, кваліфікації тощо. Відомчими нормативно-правовими актами визначені лише граничні розміри деяких надбавок (доплат, премій), персональні розміри цих видів грошового убезпечення встановлюються наказом відповідного керівника кожному з військовослужбовцю окремо. Таким чином, розмір грошового забезпечення індивідуальним і може відрізнятись навіть за аналогічними посадами.

Позивач, вважаючи, що виплата належної йому пенсії протиправно проводиться не в повному обсязі та без урахування всіх складових грошового забезпечення, звернувся до суду за захистом своїх прав.

Суд першої інстанції, за наслідком розгляду спору, дійшов висновків про наявність підстав для часткового задоволення позовних вимог шляхом визнання протиправними дій та зобов'язання Головного управління Пенсійного фонду України в м. Києві здійснити з 01.04.2019 перерахунок та виплату пенсії ОСОБА_1 , на підставі довідки від 06.08.2020 № 21/3/2-9/878-509, виданої Фінансово-економічним управлінням Служби безпеки України, з розрахунку - 80% відповідного грошового забезпечення, з урахуванням проведених виплат. Відмовляючи в задоволенні іншої частини позовних вимог, суд першої інстанції зазначив про те, що матеріали справи свідчать, що СБУ було скеровано до Головного управління Пенсійного Фонду України в м. Києві довідку про розмір грошового забезпечення позивача, встановленого за відповідною (аналогічною) посадою на день звільнення зі служби станом на 05.03.2019, згідно з постановою Кабінету Міністрів України від 30.08.2017 № 704 «Про грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб», суд дійшов висновку про виконання відповідачем-1 покладеного обов'язку щодо складання довідки, виправлено порушення, які є предметом розгляду даної справи, водночас, вказані в довідці від 06.08.2020 № 21/3/2-9/878-509 розміри премії зазначені в межах, встановлених п. п. 1, 2 п. 5 Постанови № 704.

Натомість, апелянт вважає вказані висновки суду першої інстанції в частині відмови в задоволенні позовних вимог необґрунтованими та помилковими, зробленими без повного з'ясування всіх важливих обставин справи.

Так, апелянт вказує на те, що про нову довідку від 2020 року його не повідомляли. Судом першої інстанції прийнято рішення без урахування документів, що містять у пенсійній справі, а саме, премії в розмірі 199%. Крім того, судом залишено поза увагою і клопотання про встановлення судового контролю.

З урахуванням наведеного, колегія суддів вважає за необхідне зазначити наступне.

Так, колегія суддів перевіряє оскаржуване рішення суду першої інстанції в межах апеляційної скарги позивача.

Спеціальним законом, який регулює правовідносини у сфері пенсійного забезпечення громадян України із числа осіб, які перебували на військовій службі, є Закон № 2262-ХІІ.

Згідно із нормами частини другої статті 9 Закону № 2011-ХІІ, до складу грошового забезпечення входять: посадовий оклад, оклад за військовим званням; щомісячні додаткові види грошового забезпечення (підвищення посадового окладу, надбавки, доплати, винагороди, які мають постійний характер, премія); одноразові додаткові види грошового забезпечення.

У силу норм частини третьої статті 9 Закону № 2011-ХІІ, грошове забезпечення визначається залежно від посади, військового звання, тривалості, інтенсивності та умов військової служби, кваліфікації, наукового ступеня і вченого звання військовослужбовця. Грошове забезпечення підлягає індексації відповідно до закону.

За статтею 43 Закону № 2262-ХІІ, пенсії особам офіцерського складу, прапорщикам і мічманам, військовослужбовцям надстрокової служби та військової служби за контрактом, особам, які мають право на пенсію за цим Законом, та членам їх сімей обчислюються з розміру грошового забезпечення, враховуючи відповідні оклади за посадою, військовим (спеціальним) званням, процентну надбавку за вислугу років, щомісячні додаткові види грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення) та премії в розмірах, установлених законодавством, з якого було сплачено єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, а до 1 січня 2011 року - страхові внески на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування, у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України.

При цьому, питання перерахунку раніше призначених пенсій регламентовано статтею 63 Закону № 2262-XII, згідно із якою, перерахунок раніше призначених пенсій військовослужбовцям, особам, які мають право на пенсію за цим Законом та членам їх сімей у зв'язку із введенням в дію цього Закону провадиться за документами, що є у пенсійній справі, а також додатковими документами, поданими пенсіонерами на час перерахунку. Якщо пенсіонером згодом буде надано додаткові документи, які дають право на подальше підвищення пенсії, то пенсія перераховується за нормами цього Закону. При цьому перерахунок провадиться за минулий час, але не більш як за 12 місяців з дня подання додаткових документів і не раніше, ніж з дня введення в дію цього Закону. Усі призначені за цим Законом пенсії підлягають перерахунку у зв'язку з підвищенням грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію за цим Законом, на умовах, у порядку та розмірах, передбачених Кабінетом Міністрів України. У разі якщо внаслідок перерахунку пенсій, передбаченого цією частиною, розміри пенсій звільненим із служби військовослужбовцям, особам, які мають право на пенсію за цим Законом, є нижчими, зберігаються розміри раніше призначених пенсій.

Кабінет Міністрів України постановою від 13.02.2008 № 45 «Про затвердження Порядку проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб", та внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 17 липня 1992 р. № 393» затвердив Порядок № 45.

Пунктом 1 Порядку № 45, передбачено, що пенсії, призначені відповідно до Закону № 2262-ХІІ, у зв'язку з підвищенням грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію згідно із Законом, перераховуються на умовах та в розмірах, передбачених Кабінетом Міністрів України.

Абзацом 1 пункту 5 Порядку № 45, в редакції постанови № 103, передбачено, що під час перерахунку пенсій використовуються такі види грошового забезпечення, як посадовий оклад, оклад за військовим (спеціальним) званням та відсоткова надбавка за вислугу років на момент виникнення права на перерахунок пенсії за відповідною або аналогічною посадою та військовим (спеціальним) званням.

При цьому у Додатку 2 до Порядку № 45 міститься форма довідки про розмір грошового забезпечення, що враховується для перерахунку пенсій, яку постановою № 103 було викладено в новій редакції, в якій відсутні такі складові грошового забезпечення, як щомісячні додаткові види грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення).

Водночас, слід врахувати, що рішенням Окружного адміністративного суду міста Києва від 12.12.2018, залишеним без змін постановою Шостого апеляційного адміністративного суду від 05.03.2019, в адміністративній справі № 826/3858/18, визнано протиправними та нечинними пункти 1, 2 постанови № 103 та зміни до пункту 5 і додатку 2 Порядку № 45.

Однак, алгоритм дій, який повинні вчинити, зокрема, ГУ ПФУ та відповідач - СБУ, у зв'язку із втратою чинності положеннями пунктів 1, 2 постанови № 103 та змін до пункту 5 і додатку 2 Порядку № 45 не змінився. Зокрема, на час звернення позивача до відповідача із заявою про видачу оновленої довідки про розміри його грошового забезпечення, пункт 3 Порядку № 45 передбачав, що на підставі списків уповноважені органи готують довідки про розмір грошового забезпечення, що враховується для перерахунку пенсій, для кожної особи, зазначеної в списку, за формою згідно з додатками 2 і 3 та у місячний строк подають їх головним управлінням Пенсійного фонду України.

Довідки видаються державним органом, з якого особи були звільнені із служби, якщо інше не передбачено цим Порядком.

Дійсно, на відповідача- СБУ покладено функції по складанню довідки про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсій у разі прийняття Кабінетом Міністрів України рішення про зміну розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення для визначених осіб або про введення для них нових щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, установлених законодавством після надходження від територіального пенсійного органу списків осіб, пенсії яких підлягають перерахунку за формою згідно із додатком 1 до Порядку № 45.

Тож, саме з 05.03.2019 - з дня набрання чинності судовим рішенням у справі № 826/3858/18, виникли підстави для перерахунку пенсій, призначених згідно із Законом № 2262-ХІІ, з урахуванням розміру посадового окладу, окладу за військовим (спеціальним) званням та відсоткової надбавки за вислугу років, а також додаткових видів грошового забезпечення, оскільки з цієї дати позивач має право на отримання пенсії, виходячи з розміру складових, розрахованих згідно з постановою № 704 у відповідності до вимог статей 43 і 63 Закону № 2262-ХІІ та статті 9 Закону № 2011-ХІІ.

30.08.2017 Кабінет Міністрів України прийняв постанову № 704, яка набрала чинності 01.03.2018 та якою затверджено тарифні сітки розрядів і коефіцієнтів посадових окладів, схеми тарифних розрядів, тарифних коефіцієнтів, додаткові види грошового забезпечення, розміри надбавки за вислугу років, пунктом 2 якої установлено, що грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу складається з посадового окладу, окладу за військовим (спеціальним) званням, щомісячних (підвищення посадового окладу, надбавки, доплати, винагороди, які мають постійний характер, премії) та одноразових додаткових видів грошового забезпечення.

Зокрема, постановою № 704, установлено такі додаткові види грошового забезпечення: надбавка за особливості проходження служби в розмірі до 100 відсотків посадового окладу з урахуванням окладу за військовим (спеціальним) званням та надбавки за вислугу років, порядок та умови виплати якої визначається керівниками державних органів залежно від якості, складності, обсягу та важливості виконуваних обов'язків за посадою (абзац четвертий підпункту 1 пункту 5 постанови № 704); надбавка за службу в умовах режимних обмежень військовослужбовцям (крім військовослужбовців строкової військової служби), особам рядового і начальницького складу (пункт 6 постанови № 704).

При цьому, підпунктом 2 пункту 5 постанови № 704, надано право керівникам державних органів у межах асигнувань, що виділяються на їх утримання здійснювати преміювання військовослужбовців (крім військовослужбовців строкової військової служби), осіб рядового і начальницького складу відповідно до їх особистого внеску в загальний результат служби у межах фонду преміювання, утвореного в розмірі не менш як 10 відсотків посадових окладів та економії фонду грошового забезпечення.

Разом з цим, до моменту отримання належної довідки від відповідача у пенсійного органу не виникає обов'язку з перерахунку пенсії позивача.

Під час розгляду даного спору в суді першої інстанції було досліджено, що СБУ було підготовлено та направлено до Головного Управління пенсійного фонду України в м. Києві довідку про розмір грошового забезпечення позивача від 06.08.2020 № 21/3/2-9/878-509, із зазначенням відомостей про розміри щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення) та премії, станом на 05 березня 2019 року.

Згідно довідки Фінансово-економічного управління Служби безпеки України від 06.08.2020 № 21/3/2-9/878-509 про розмір грошового забезпечення ОСОБА_1 , відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 30 серпня 2017 року № 704, розмір грошового забезпечення за нормами, чинними на 05 березня 2019 року, за посадою заступник начальника Департаменту оперативного документування СБ України, становить: посадовий оклад - 9731,82 грн.; оклад за військовим званням (полковник) - 1480,00 грн; надбавка за вислугу років 50% - 5605,91 грн.; надбавка за особливості проходження служби 82% - 13790,54 грн.; надбавка за службу в умовах режимних обмежень 15% - 1459,77 грн.; премія 10% - 973,18 грн. Всього - 33041,22 грн.

Так, супровідним листом Фінансово-економічного управління Служби безпеки України від 10.08.2020 № 21/3/2-П-6162/5, направлено позивачу та до Головного управління Пенсійного Фонду України в м. Києві вказану довідку про розмір грошового забезпечення позивача.

Наведеним підтверджується, що відповідачем - СБУ було скеровано до Головного управління Пенсійного Фонду України в м. Києві довідку про розмір грошового забезпечення ОСОБА_1 , встановленого за відповідною (аналогічною) посадою на день звільнення зі служби, станом на 05.03.2019, згідно з постановою Кабінету Міністрів України від 30.08.2017 № 704 «Про грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб», що давало підстави суду першої інстанції для висновку про виконання відповідачем-1 покладеного обов'язку щодо складання довідки, виправлено порушення, які є предметом розгляду даної справи.

Так, до відповідача - СБУ було заявлено вимогу: зобов'язати Службу безпеки України надати до Головного управління Пенсійного фонду України у м. Києві довідку про розмір грошового забезпечення, передбаченого постановою Кабінету Міністрів України від 30.08.2017 № 704 «Про грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб» із зазначенням основних і додаткових видів грошового забезпечення з 01.03.2018 для перерахунку пенсії ОСОБА_1 , з врахуванням складових (надбавок та доплат) грошового забезпечення, а саме, надбавки за особливості проходження служби військовослужбовця - 100%, преміювання згідно квот та надбавок наявних в пенсійній справі: особам, які працюють а умовах режимних обмежень - 15%, премія - 199%.

Колегія суддів зазначає, що висновок суду першої інстанції щодо незгоди позивача з визначеним розміром премії у 10%, зазначеного у виданій оновленій довідці про грошове забезпечення, замість 199%, за яким, визначення конкретних розмірів додаткових видів грошового забезпечення у спірних правовідносинах є дискреційними повноваженнями відповідача-1, є правильним, оскільки, у даному випадку, суд лише може перевірити чи визначено відсоткове значення надбавки та премії в межах визначених законодавством розмірів.

Так, відповідно до п. п. 1, 2 п. 5 Постанови № 704, надано право керівникам державних органів у межах асигнувань, що виділяються на їх утримання: установлювати надбавку за особливості проходження служби військовослужбовцям (крім військовослужбовців строкової військової служби) та особам рядового і начальницького складу в розмірі до 100 відсотків посадового окладу з урахуванням окладу за військовим (спеціальним) званням та надбавки за вислугу років; здійснювати преміювання військовослужбовців (крім військовослужбовців строкової військової служби), осіб рядового і начальницького складу відповідно до їх особистого внеску в загальний результат служби у межах фонду преміювання, утвореного в розмірі не менш як 10 відсотків посадових окладів та економії фонду грошового забезпечення.

Отже, вказані в довідці від 06.08.2020 № 21/3/2-9/878-509, розміри премії зазначені в межах, встановлених п. п. 1, 2 п. 5 Постанови № 704. Водночас, позивач у даній справі не оскаржує дії/бездіяльність СБУ щодо неправильного визначення/обрахунку премії в довідці від 06.08.2020, з огляду на що, доводи в цій частині лежать поза предметом розгляду даного спору.

Таким чином, позовні вимоги підлягають частковому задоволенню.

Щодо посилань апелянта на нерозгляд судом першої інстанції клопотання про встановлення судового контролю, колегія суддів звертає увагу на те, що зазначені процесуальні дії є диспозитивним правом суду, яке може використовуватися в залежності від наявності об'єктивних обставин, які підтверджені належними та допустимими доказами. Водночас, достатніх обставин ухилення відповідачем від виконання рішення у справі, матеріали справи не містять.

Доводи апеляційної скарги не спростовують висновків суду першої інстанції та не є підставою для скасування/зміни оскаржуваного рішення.

Згідно з приписами ч. 1 ст. 315 КАС України, за наслідками розгляду апеляційної скарги на судове рішення суду першої інстанції суд апеляційної інстанції має право залишити апеляційну скаргу без задоволення, а судове рішення - без змін.

У відповідності до ст. 316 КАС України, суд апеляційної інстанції залишає апеляційну скаргу без задоволення, а рішення або ухвалу суду - без змін, якщо визнає, що суд першої інстанції правильно встановив обставини справи та ухвалив судове рішення з додержанням норм матеріального і процесуального права.

Враховуючи викладене, колегія суддів вважає, що судом першої інстанції правильно встановлено обставини справи та прийнято судове рішення з додержанням норм матеріального і процесуального права, доводи апеляційної скарги не знайшли свого підтвердження під час апеляційного розгляду, з огляду на що, рішення суду першої інстанції підлягає залишенню без змін.

Керуючись ст. ст. 243, 311, 315, 316, 321, 322, 325, 328 - 331 КАС України, суд,

ПОСТАНОВИВ:

Апеляційну скаргу ОСОБА_1 - залишити без задоволення.

Рішення Окружного адміністративного суду міста Києва від 18 березня 2021 р. - залишити без змін.

Постанова суду набирає законної сили з дати її прийняття та може бути оскаржена з підстав, визначених п. 2 ч. 5 ст. 328 КАС України.

Головуючий суддя О.М. Ганечко

Судді В.В. Кузьменко

Я.М. Василенко