Рішення від 24.05.2021 по справі 440/2381/21

ПОЛТАВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

24 травня 2021 року м. ПолтаваСправа № 440/2381/21

Полтавський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді - Довгопол М.В., розглянувши за правилами спрощеного позовного провадження у письмовому провадженні справу за позовом Головного управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Полтавській області до Хитцівського закладу загальної середньої освіти І-ІІ ступенів Краснолуцької сільської ради Полтавської області, третя особа, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмету спору на стороні відповідача - Сільськогосподарське приватно-орендне підприємство "Нива" про застосування заходів реагування у сфері державного нагляду (контролю),

ВСТАНОВИВ:

І. ІСТОРІЯ СПРАВИ

1. Стислий зміст позовних вимог

18 березня 2021 року Головне управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Полтавській області (далі-позивач, ГУ ДСНС у Полтавській області) звернулося до Полтавського окружного адміністративного суду з позовною заявою до Хитцівського закладу загальної середньої освіти І-ІІ ступенів Краснолуцької сільської ради Полтавської області (далі-відповідач, Хитцівський ЗЗСО) про застосування до Хитцівського закладу загальної середньої освіти І-ІІ ступенів Краснолуцької сільської ради Полтавської області заходів реагування у вигляді повного зупинення експлуатації будівлі Хитцівського закладу загальної середньої освіти І-ІІ ступенів Краснолуцької сільської ради Полтавської області, розташованої за адресою: Полтавська область, Гадяцький район, село Хітці, вулиця Незалежності, будинок 2, до повного усунення порушень вимог пожежної безпеки, зафіксованих у пунктах №1, 2, 4 опису виявлених порушень вимог законодавства акту, складеного за результатами проведення позапланового заходу державного нагляду (контролю) щодо дотримання суб'єктом господарювання вимог законодавства у сфері пожежної та техногенної безпеки, від 18.02.2021 №16; встановлення Хитцівському закладу загальної середньої освіти І-ІІ ступенів Краснолуцької сільської ради Полтавської області наступного порядку і способу виконання судового рішення - заборонити використання будівлі Хитцівського закладу загальної середньої освіти І-ІІ ступенів Краснолуцької сільської ради Полтавської області, розташованої за адресою: Полтавська область, Гадяцький район, село Хітці, вулиця Незалежності, будинок 2, не допускати у будівлю людей, крім тих, що вживають заходи щодо усунення порушень вимог пожежної безпеки, та відключити Хитцівський заклад загальної середньої освіти І-ІІ ступенів Краснолуцької сільської ради Полтавської області від електропостачання.

Позовні вимоги обґрунтовані тим, що за результатами перевірки щодо додержання Хитцівського ЗЗСО вимог законодавства у сферах пожежної та техногенної безпеки встановлено та зафіксовано у акті перевірки порушення останніми вимог законодавства у сфері пожежної безпеки, які мали місце при експлуатації будівлі Хитцівського ЗЗСО, розташованої за адресою: Полтавська область, Гадяцький район, село Хітці, вулиця Незалежності, будинок 2. Позивач вказує, що подальша експлуатація вказаної будівлі створює загрозу життю та здоров'ю людей, а відтак, слід застосувати заходи реагування у сфері державного нагляду (контролю) у вигляді повного зупинення експлуатації будівлі Хитцівського ЗЗСО, розташованої за адресою: Полтавська область, Гадяцький район, село Хітці, вулиця Незалежності, будинок 2, до повного усунення порушень вимог пожежної безпеки, зафіксованих у пунктах №1, 2, 4 опису виявлених порушень вимог законодавства акту, складеного за результатами проведення позапланового заходу державного нагляду (контролю) щодо дотримання суб'єктом господарювання вимог законодавства у сфері пожежної та техногенної безпеки, від 16.02.2021 №16.

2. Стислий зміст заперечень відповідача

Відповідач правом на подання відзиву на позовну заяву не скористався.

Відповідно до частини шостої статті 162 Кодексу адміністративного судочинства України у разі ненадання відповідачем відзиву у встановлений судом строк без поважних причин суд вирішує справу за наявними матеріалами.

3. Процесуальні дії по справі

Ухвалою Полтавського окружного адміністративного суду від 23 березня 2021 року прийнято позовну заяву до розгляду та відкрито провадження в адміністративній справі, вирішено розгляд справи проводити за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи (у письмовому провадженні). Залучено до участі у справі як третю особу, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмету спору на стороні відповідача - Сільськогосподарське приватно-орендне підприємство "Нива".

Фіксування судового засідання за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснювалося на підставі частини четвертої статті 229 Кодексу адміністративного судочинства України.

ІІ. ФАКТИЧНІ ОБСТАВИНИ СПРАВИ

Дослідивши докази та письмові пояснення, викладені у заяві по суті справи, суд встановив наступні обставини справи та відповідні правовідносини.

Хитцівський ЗЗСО (ідентифікаційний код 23545742) зареєстрований як юридична особа 12.06.1995, номер запису у Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань 15601200000000055, основний вид діяльності - загальна середня освіта (код КВЕД 85.31), що підтверджується інформацією з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань /а.с.21/.

З 01.07.2019 власником та балансоутримувачем Хитцівського ЗЗСО, який розташований за адресою: Полтавська область, Гадяцький район, село Хітці, вулиця Незалежності, будинок 2 є СПОП "Нива" (рішення 10 сесії 7 скликання Краснолуцької сільської ради Гадяцького району Полтавської області), що підтверджується довідкою виконавчого комітету Краснолуцької сільської ради Гадяцького району Полтавської області від 18.02.2021 №02.01-28/161 /а.с.23/.

СПОП "Нива" є власником будівлі школи, загальною площею 967,8 кв.м., яка розташована за адресою: Полтавська область, Гадяцький район, село Хітці, вулиця Незалежності, будинок 2 /а.с.24/

18.02.2021, на підставі наказу ГУ ДСНС у Полтавській області від 17.02.2021 №57 "Про проведення позапланових перевірок протягом лютого-березня 2021 року" /а.с.45-47/ та посвідчення на проведення перевірки від 18.02.2021 №50 /а.с.48/, ГУ ДСНС у Полтавській області проведено позапланову перевірку дотримання суб'єктом господарювання вимог законодавства у сфері техногенної та пожежної безпеки Хитцівського ЗЗСО; ступінь ризику: об'єкт органу місцевого самоврядування; види об'єктів щодо яких проводився захід: Хитцівський ЗЗСО І-ІІ ст., код КВЕД 85.31 Загальна середня освіта.

За результатами позапланової перевірки складено акт №16 від 18.02.2021 /а.с.49-56/, яким зафіксовано порушення Хитцівським ЗЗСО вимог пожежної безпеки, що мали місце на території будівлі Хитцівського ЗЗСО, розташованої за адресою: Полтавська область, Гадяцький район, село Хітці, вулиця Незалежності, будинок 2, зокрема:

1) не проведено вогнезахисну обробку дерев'яних будівельних конструкцій горищ будівлі (пункт 2.5 глави 2 розділу ІІІ Правил пожежної безпеки в Україні, затверджених наказом МВС України №1417 від 30.12.2014, НАПБ А.01.001-2014) (п. 1 Опису виявлених порушень вимог законодавства);

2) будівля школи не обладнана системою пожежної сигналізації (підпункт 1.2 розділу 5 Правил пожежної безпеки в Україні, затверджених наказом МВС України №1417 від 30.12.2014, НАПБ А.01.001-2014) (п. 2 Опису виявлених порушень вимог законодавства);

3) не пройдено навчання посадових осіб з питань пожежної безпеки в установах та організаціях, що мають затверджені програми навчання з питань пожежної безпеки (пункт 16 постанови Кабінету Міністрів України від 26 червня 2013 року N 444) (п. 4 Опису виявлених порушень вимог законодавства).

Акт перевірки вручений під підпис відповідачу 18.02.2021, пояснень та зауважень до змісту акту відповідачем не надано.

18.02.2021 ГУ ДСНС у Полтавській області видано припис про усунення Хитцівським ЗЗСО порушень вимог законодавства у сфері техногенної та пожежної безпеки №8, який вручений 18.02.2021 під підпис директору закладу - Хлібку А.В. /а.с.57-58/.

07.05.2021, з метою перевірки стану виконання припису про усунення Хитцівським ЗЗСО порушень вимог законодавства у сфері техногенної та пожежної безпеки №8, ГУ ДСНС у Полтавській області проведено позапланову перевірку дотримання суб'єктом господарювання вимог законодавства у сфері техногенної та пожежної безпеки Хитцівського ЗЗСО.

За результатами позапланової перевірки складено акт №57 від 07.05.2021 /а.с.86-93/, яким зафіксовано усунення Хитцівським ЗЗСО порушень у частині виконання пункту №4 опису виявлених порушень вимог законодавства акту №16 від 18.02.2021, при цьому порушення, зафіксовані у пунктах №1, 2 опису виявлених порушень вимог законодавства акту №16 від 18.02.2021, залишилися не виконаними.

Акт перевірки вручений під підпис відповідачу 07.05.2021, пояснень та зауважень до змісту акту відповідачем не надано.

Посилаючись на порушення відповідачем вимог пожежної безпеки, що створює загрозу для життя та здоров'я людей, позивач звернувся до суду з цим позовом.

ІІІ. ДЖЕРЕЛА ПРАВА

Надаючи правову оцінку спірним правовідносинам, суд виходить з наступного.

Відповідно до статті 3 Конституції України людина, її життя і здоров'я, честь і гідність, недоторканність і безпека визнаються в Україні найвищою соціальною цінністю.

Відповідно до частини третьої статті 55 Кодексу цивільного захисту України забезпечення пожежної безпеки суб'єкта господарювання покладається на власників та керівників таких суб'єктів господарювання.

Частиною другою статті 64 Кодексу цивільного захисту України від 02.10.2012 №5403-VI (далі-Кодекс) визначено, що центральний орган виконавчої влади, який здійснює нагляд (контроль) у сфері техногенної та пожежної безпеки, реалізує повноваження безпосередньо і через свої територіальні органи в Автономній Республіці Крим, областях, містах Києві та Севастополі, районах, районах у містах, містах обласного, республіканського (Автономної Республіки Крим) значення.

Відповідно до приписів статті 66 Кодексу центральний орган виконавчої влади, який здійснює державний нагляд у сфері техногенної та пожежної безпеки, здійснює державний нагляд (контроль) шляхом проведення планових та позапланових перевірок відповідно до закону.

Пунктом 1 Положення про Державну службу України з надзвичайних ситуацій, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 16.12.2015 №1052 /надалі - Положення №1052/, встановлено, що Державна служба України з надзвичайних ситуацій (ДСНС) є центральним органом виконавчої влади, діяльність якого спрямовується і координується Кабінетом Міністрів України через Міністра внутрішніх справ і який реалізує державну політику у сфері цивільного захисту, захисту населення і територій від надзвичайних ситуацій та запобігання їх виникненню, ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій, рятувальної справи, гасіння пожеж, пожежної та техногенної безпеки, діяльності аварійно-рятувальних служб, а також гідрометеорологічної діяльності.

Згідно з пунктом 3 Положення №1052 основними завданнями ДСНС є: 1) реалізація державної політики у сфері цивільного захисту, захисту населення і територій від надзвичайних ситуацій, запобігання їх виникненню, ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій, рятувальної справи, гасіння пожеж, пожежної та техногенної безпеки, діяльності аварійно-рятувальних служб, а також гідрометеорологічної діяльності; 2) здійснення державного нагляду (контролю) за додержанням і виконанням вимог законодавства у сфері цивільного захисту, пожежної та техногенної безпеки, діяльності аварійно-рятувальних служб; 3) внесення на розгляд Міністра внутрішніх справ пропозицій щодо забезпечення формування державної політики у зазначених сферах; 4) реалізація в межах повноважень, передбачених законом, державної політики у сфері волонтерської діяльності.

Пунктом 7 Положення №1052 передбачено, що ДСНС здійснює свої повноваження безпосередньо і через утворені в установленому порядку територіальні органи.

Відповідно до частин першої, другої статті 7 Закону України від 05.04.2007 №877-V "Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності" /надалі - Закон №877-V/ для здійснення планового або позапланового заходу орган державного нагляду (контролю) видає наказ (рішення, розпорядження), який має містити найменування суб'єкта господарювання, щодо якого буде здійснюватися захід, та предмет перевірки.

На підставі наказу (рішення, розпорядження) оформляється посвідчення (направлення) на проведення заходу державного нагляду (контролю), яке підписується керівником органу державного нагляду (контролю) (головою державного колегіального органу) або його заступником (членом державного колегіального органу) із зазначенням прізвища, ім'я та по батькові і засвідчується печаткою.

Частиною сьомою статті 7 Закону №877-V передбачено, що на підставі акта, складеного за результатами здійснення заходу, в ході якого виявлено порушення вимог законодавства, орган державного нагляду (контролю) за наявності підстав для повного або часткового зупинення виробництва (виготовлення), реалізації продукції, виконання робіт, надання послуг звертається у порядку та строки, встановлені законом, з відповідним позовом до адміністративного суду. У разі необхідності вжиття інших заходів реагування орган державного нагляду (контролю) протягом п'яти робочих днів з дня завершення здійснення заходу державного нагляду (контролю) складає припис, розпорядження, інший розпорядчий документ щодо усунення порушень, виявлених під час здійснення заходу.

Пунктом 12 частини 1 статті 67 Кодексу передбачено, що до повноважень центрального органу виконавчої влади, який здійснює державний нагляд у сфері техногенної та пожежної безпеки, належить звернення до адміністративного суду щодо застосування заходів реагування у вигляді повного або часткового зупинення до повного усунення порушень вимог законодавства у сфері техногенної та пожежної безпеки роботи підприємств, окремих виробництв, виробничих дільниць, експлуатації будівель, об'єктів, споруд, цехів, дільниць, а також машин, механізмів, устаткування, транспортних засобів, зупинення проведення робіт, у тому числі будівельно-монтажних, випуску і реалізації пожежонебезпечної продукції, систем та засобів протипожежного захисту, надання послуг, якщо ці порушення створюють загрозу життю та/або здоров'ю людей.

Пунктом 1 частини 1 статті 70 Кодексу визначено, що підставою для звернення центрального органу виконавчої влади, який здійснює державний нагляд у сфері техногенної та пожежної безпеки, до адміністративного суду щодо застосування заходів реагування у вигляді повного або часткового зупинення роботи підприємств, об'єктів, окремих виробництв, цехів, дільниць, експлуатації машин, механізмів, устаткування, транспортних засобів є недотримання вимог пожежної безпеки, визначених цим Кодексом, іншими нормативно-правовими актами, нормами і правилами.

Частиною другою статті 70 Кодексу цивільного захисту України передбачено, що повне або часткове зупинення роботи підприємств, об'єктів, окремих виробництв, цехів, дільниць, експлуатації машин, механізмів, устаткування, транспортних засобів, виконання робіт, надання послуг здійснюється виключно за рішенням адміністративного суду.

Як визначено пунктом 2.5 глави 2 Розділу ІІІ Правил пожежної безпеки в Україні, затверджених наказом МВС України №1417 від 30.12.2014 (далі - ППБУ), у будинках, крім будинків V ступеня вогнестійкості, дерев'яні елементи горищних покриттів (крокви, лати) повинні оброблятися засобами вогнезахисту, які забезпечують І групу вогнезахисної ефективності.

Підпунктом 1.2 розділу V ППБУ передбачено, що будинки, приміщення та споруди повинні обладнуватися системами протипожежного захисту відповідно до ДБН В.2.5-56:2014 «Системи протипожежного захисту».

Відповідно до пунктів 16, 20 розділу ІІ ППБУ посадові особи та працівники проходять навчання та перевірку знань з питань пожежної безпеки у порядку, встановленому постановою Кабінету Міністрів України від 26 червня 2013 року N 444 "Про затвердження Порядку здійснення навчання населення діям у надзвичайних ситуаціях". Приступати до роботи особам, які не пройшли навчання, протипожежного інструктажу і перевірки знань з питань пожежної безпеки, забороняється.

Пунктом 16 Порядку здійснення навчання населення діям у надзвичайних ситуаціях, затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 26 червня 2013 року N 444 передбачено, що посадові особи до початку виконання своїх обов'язків і періодично (один раз на три роки) проходять навчання та перевірку знань з питань пожежної безпеки.

ІV. ВИСНОВКИ СУДУ

Аналіз викладених правових норм дає підстави для висновку, що правовою підставою для застосування адміністративним судом заходів реагування є одночасна наявність таких умов: 1) факт порушення правил та норм пожежної і техногенної безпеки, що створюють загрозу життю та здоров'ю людей; 2) звернення компетентного органу, який здійснює державний нагляд у сфері пожежної і техногенної безпеки, із відповідним адміністративним позовом до суду; 3) наявність обов'язку у підконтрольного суб'єкта, зупинення експлуатації приміщень якого вимагає відповідний орган Державної служби України з надзвичайних ситуацій, забезпечувати дотримання вимог пожежної безпеки у відповідному приміщенні.

При обранні заходу реагування у вигляді повного або часткового зупинення роботи підприємств, позивачем як суб'єктом владних повноважень, і судом, відповідно, мають враховуватися принцип співмірності обраного заходу реагування тим порушенням, які виникли та тим, які залишилися не усунутими на час розгляду справи, а також дотримання справедливого балансу між інтересами відповідача і публічними інтересами.

Крім того, слід зазначити, що застосування заходів реагування у вигляді зупинення експлуатації приміщень, є тимчасовим заходом, який направлений на попередження настання негативних наслідків, викликаних наявністю на об'єкті порушень вимог законодавства у сфері техногенної та пожежної безпеки, які створюють загрозу життю та здоров'ю людей. Водночас поняття «загроза життю та/або здоров'ю людини» є оціночним поняттям, яке лежить у сфері захисту населення, територій, навколишнього природного середовища та майна, функція контролю (нагляду) за чим, зокрема, покладена на позивача, посадові особи якого володіють спеціальними знаннями у цій сфері.

Такий висновок міститься у постанові Верховного Суду від 25 лютого 2020 року у справі №826/15768/18.

Судом встановлено, що актом перевірки №16 від 18.02.2021 зафіксовано порушення Хитцівським ЗЗСО вимог пожежної безпеки, що мали місце на території будівлі ЗДО "Теремок", розташованої за адресою: Полтавська область, Гадяцький район, село Хітці, вулиця Незалежності, будинок 2.

Також, 18.02.2021 ГУ ДСНС у Полтавській області видано припис про усунення Хитцівським ЗЗСО порушень вимог законодавства у сфері техногенної та пожежної безпеки №8, який вручений 18.02.2021 під підпис директору закладу - Хлібку А.В. /а.с.57-58/.

Актом №57 від 07.05.2021, складеним за результатами позапланового заходу державного нагляду (контролю) щодо дотримання Хитцівським ЗЗСО вимог законодавства у сфері техногенної та пожежної безпеки /а.с.86-93/, зафіксовано усунення Хитцівським ЗЗСО порушень у частині пункту №4 опису виявлених порушень вимог законодавства акту №16 від 18.02.2021, при цьому порушення, зафіксовані у пунктах №1, 2 опису виявлених порушень вимог законодавства акту №16 від 18.02.2021, залишилися не виконаними.

Отже, відповідачем усунуто порушення у частині пункту №4 опису виявлених порушень вимог законодавства акту №16 від 18.02.2021, водночас, порушення, зафіксовані у пунктах №1, 2 опису виявлених порушень вимог законодавства акту №16 від 18.02.2021, залишилися не усуненими.

Відповідач відзиву на позовну заяву чи доказів усунення порушень вимог пожежної безпеки, зафіксованих у пунктах №1, 2 акту перевірки від 18.02.2021 №16, не надав.

Позовна заява ГУ ДСНС України у Полтавській області містить належне обґрунтування того, яким чином кожне із встановлених в акті №16 від 18.02.2021 порушень може призвести до загрози життю і здоров'ю людей.

При цьому суд бере до уваги, що відповідно до статті 3 Конституції України людина, її життя і здоров'я, честь і гідність, недоторканність і безпека визнаються в Україні найвищою соціальною цінністю.

Отже, право людини на життя є невід'ємним та має пріоритетне значення перед іншими правами та свободами, у тому числі й правом на освіту, та створює безумовне позитивне зобов'язання держави в особі уповноважених органів за посередництвом відповідних правових механізмів, як-то, застосування заходів реагування, забезпечити таке право.

Порушення, не усунуті відповідачем, зокрема, відсутність систем протипожежного захисту (автоматичної пожежної сигналізації), обробки засобами вогнезахисту дерев'яних елементів горищних покриттів (крокви, лати) не є формальними, а є такими, які можуть призвести до займання і відсутності необхідної системи заходів для уникнення пожежі, забезпечення своєчасного її виявлення та гасіння.

До створення загрози життю та здоров'ю людей чи настання інших негативних наслідків вина відповідача полягає у створенні умов для цієї загрози. Тобто особа, яка порушує правила пожежної безпеки передбачає створення загрози життю та здоров'ю людей та настання інших негативних наслідків. І хоча відповідач не бажає створювати загрозу життю та здоров'ю людей, він свідомо припускає створення такої загрози.

При цьому, застосування заходів реагування у сфері державного нагляду (контролю) є необхідним оперативним та превентивним способом вплинути на порушника з метою усунення існування загрози життю та здоров'ю людей (тобто мета цього позову усунення порушень, що створюють загрозу життю та здоров'ю людей, а не зупинення діяльності закладу освіти). Аналогічні висновки містяться в постановах Верховного Суду від 28.02.2019 по справі № 810/2400/18, від 16.05.2019 по справі № 812/1296/18 та від 07.08.2019 по справі № 810/1820/18.

Водночас, суд враховує, що порушення у частині пункту №4 опису виявлених порушень вимог законодавства акту №16 від 18.02.2021 відповідачем усунуто, що підтверджено актом перевірки №57 від 07.05.2021, а відтак, підстав для задоволення позовних вимог у частині застосування заходів реагування до повного усунення відповідачем порушень вимог пожежної безпеки, зафіксованих у пункті №4 опису виявлених порушень вимог законодавства акту від 18.02.2021 №16, суд не вбачає.

З огляду на викладені обставини, виходячи із системного аналізу положень чинного законодавства України та матеріалів справи, беручи до уваги виникнення реальної загрози життю та/або здоров'ю людей та з метою недопущення спричинення шкоди життю чи здоров'ю людей, а також беручи до уваги не надання відповідачем доказів на підтвердження усунення порушень вимог Правил пожежної безпеки в Україні, які були встановлені в ході позапланової перевірки, суд доходить висновку про необхідність застосування до Хитцівського ЗЗСО заходів реагування у вигляді повного зупинення експлуатації будівлі Хитцівського ЗЗСО, розташованої за адресою: Полтавська область, Гадяцький район, село Хітці, вулиця Незалежності, будинок 2, до повного усунення порушень вимог пожежної безпеки, зафіксованих у пунктах №1, 2 опису виявлених порушень вимог законодавства акту від 18.02.2021 №16, складеного за результатами проведення позапланового заходу державного нагляду (контролю) щодо дотримання суб'єктом господарювання вимог законодавства у сфері пожежної та техногенної безпеки.

Отже, позов належить задовольнити частково.

Стосовно встановлення порядку та способу виконання даного рішення, суд виходить з наступного.

Згідно з частиною першою статті 372 Кодексу адміністративного судочинства України у разі необхідності спосіб, строки і порядок виконання можуть бути визначені у самому судовому рішенні. Так само на відповідних суб'єктів владних повноважень можуть бути покладені обов'язки щодо забезпечення виконання рішення.

З огляду на зазначене, з метою недопущення спричинення шкоди життю чи здоров'ю людей, суд вважає за доцільне встановити наступний порядок і спосіб виконання судового рішення шляхом заборони використання будівлі Хитцівського закладу загальної середньої освіти І-ІІ ступенів Краснолуцької сільської ради Полтавської області, розташованої за адресою: Полтавська область, Гадяцький район, село Хітці, вулиця Незалежності, будинок 2, не допущення у будівлю людей, крім тих, що вживають заходи щодо усунення порушень вимог пожежної безпеки до повного усунення порушень вимог законодавства у сфері пожежної безпеки та відключення будівлі Хитцівського закладу загальної середньої освіти І-ІІ ступенів Краснолуцької сільської ради Полтавської області від електропостачання.

V. РОЗПОДІЛ СУДОВИХ ВИТРАТ

Відповідно до статті 132 Кодексу адміністративного судочинства України судові витрати складаються із судового збору та витрат, пов'язаних з розглядом справи.

Згідно з частиною 1 статті 139 Кодексу адміністративного судочинства України при задоволенні позову суб'єкта владних повноважень з відповідача стягуються виключно судові витрати суб'єкта владних повноважень, пов'язані із залученням свідків та проведенням експертиз.

Зважаючи на те, що позивачем є суб'єкт владних повноважень, доказів на підтвердження понесення судових витрат, пов'язаних із залученням свідків та проведенням експертиз не надано, тому суд не вбачає підстав для розподілу судових витрат.

На підставі викладеного та керуючись статтями 241-246 Кодексу адміністративного судочинства України, суд -

ВИРІШИВ:

Позов Головного управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Полтавській області (вул. М. Бірюзова, 26/1, м. Полтава, Полтавська область, 36007, ідентифікаційний код 38610079) до Хитцівського закладу загальної середньої освіти І-ІІ ступенів Краснолуцької сільської ради Полтавської області (вул. Незалежності,2, с. Хитці, Гадяцький район, Полтавська область, 37371, ідентифікаційний код 23545742), третя особа, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмету спору на стороні відповідача - Сільськогосподарське приватно-орендне підприємство "Нива" (с. Красна Лука, Гадяцький район, Полтавська область, 37315, ідентифікаційний код 03772275) про застосування заходів реагування у сфері державного нагляду (контролю) задовольнити частково.

Застосувати до Хитцівського закладу загальної середньої освіти І-ІІ ступенів Краснолуцької сільської ради Полтавської області заходи реагування у вигляді повного зупинення експлуатації будівлі Хитцівського закладу загальної середньої освіти І-ІІ ступенів Краснолуцької сільської ради Полтавської області, розташованої за адресою: Полтавська область, Гадяцький район, село Хітці, вулиця Незалежності, будинок 2, до повного усунення порушень вимог пожежної безпеки, зафіксованих у пунктах №1, 2 опису виявлених порушень вимог законодавства акту від 18.02.2021 №16, складеного за результатами проведення позапланового заходу державного нагляду (контролю) щодо дотримання суб'єктом господарювання вимог законодавства у сфері пожежної та техногенної безпеки.

Встановити Хитцівському закладу загальної середньої освіти І-ІІ ступенів Краснолуцької сільської ради Полтавської області наступний порядок і спосіб виконання судового рішення шляхом заборони використання будівлі Хитцівського закладу загальної середньої освіти І-ІІ ступенів Краснолуцької сільської ради Полтавської області, розташованої за адресою: Полтавська область, Гадяцький район, село Хітці, вулиця Незалежності, будинок 2, не допущення у будівлю людей, крім тих, що вживають заходи щодо усунення порушень вимог пожежної безпеки до повного усунення порушень вимог законодавства у сфері пожежної безпеки та відключення будівлі Хитцівського закладу загальної середньої освіти І-ІІ ступенів Краснолуцької сільської ради Полтавської області від електропостачання.

У задоволенні решти позовних вимог відмовити.

Рішення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо таку скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Рішення може бути оскаржене до Другого апеляційного адміністративного суду з урахуванням особливостей подання апеляційних скарг, встановлених пунктом 15.5 частини 1 Перехідних положень Кодексу адміністративного судочинства України.

Апеляційна скарга на дане рішення може бути подана протягом тридцяти днів з дня складення повного судового рішення.

Головуючий суддя М.В. Довгопол