м. Вінниця
25 травня 2021 р. Справа № 120/2500/21-а
Вінницький окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Дмитришеної Р.М., за позовом: ОСОБА_1 (РНОКПП - НОМЕР_1 , місце реєстрації: АДРЕСА_1 ) до: Головного управління Пенсійного фонду України у Вінницькій області (код ЄДРПОУ - 13322403, місцезнаходження: вул. Хмельницьке шосе, 7, м. Вінниця, 21036) про: визнання протиправними та зобов'язання вчинити дії
До Вінницького окружного адміністративного суду надійшли матеріали позовної заяви ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України у Вінницькій області про визнання протиправними та зобов'язання вчинити дії.
Позовні вимоги мотивовані протиправністю дій відповідача щодо відмови у перерахунку позивачу пенсії за віком з урахуванням відомостей з Державного реєстру фізичних осіб - платників податків про суми виплачених доходів та утримання податків №538 від 07.12.2020, в порядку визначення заробітної плати (доходу) для призначення пенсії в разі втрати документів про її нарахування та виплату затвердженого КМУ від 05.07.2006 за №919.
Тому, з метою здійснення перерахунку та виплати пенсії за віком, позивач звернувся до суду з даним позовом.
Ухвалою суду від 30.03.2021 відкрито провадження у справі за вказаним позовом та вирішено здійснювати розгляд справи в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення (виклику) учасників справи (у письмовому провадженні). Установлено строк для подання відзиву.
27.04.2021 на адресу суду надійшов відзив на позовну заяву, у якому відповідач просить відмовити у задоволенні позовних вимог. Обґрунтовуючи відзив відповідач зазначає, що ОСОБА_1 , в межах Закону України "Про звернення громадян" (далі - Закон №393) звернувся до Головного управління з заявою щодо прерахунку пенсії.
За наслідками розгляду такого звернення Головним управлінням надано відповідь позивачу 22.03.2021 року, якою роз'яснено питання щодо перерахунку пенсії позивача призначеної з урахуванням норм статті 55 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, що постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи».
В Головного управління відсутні законні підстави для здійснення перерахунку призначеної пенсії позивачу, на підставі наданих копій відомостей з Державного реєстру фізичних осіб - платників податків про суми виплачених доході та утримання податків від 07.12.2020 р. № 538.
Відповідно до п.п. 3 п.2.1 Порядку подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій відповідно до Закону України № 1058 за бажанням пенсіонера може подаватись довідка про заробітну плату (дохід) по 30 червня 2000 із зазначенням у ній назв первинних документів, на підставі яких її видано, їх місцезнаходження та адреси, за якою можливо провести перевірку відповідальності змісту довідки первинними документами. Іншого законодавством не передбачено.
26.04.2021 на адресу надійла відповідь на відзив. Проте, судом вона до уваги не береться з огляду на те, що в силу ст. 263 КАС України, у справах щодо пенсійного забезпечення заявами по суті справи є позов та відзив.
Вивчивши матеріали справи, оцінивши наведені сторонами доводи, суд встановив наступне.
Позивач з 20.01.2018 року перебуває на обліку в Головному управлінні та отримує пенсію за віком, обчислену відповідно до Закону України від 09.07.2003 року № 1058 - IV «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» (далі - Закон -1058) з урахуванням норм статті 55 Закону України « Про статус та соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» (далі - Закон № 796) та з урахуванням даних про стаж та заробіток.
Страховий стаж позивача врахований по 29.09.2020 та становить 32 роки 0 місяців 25 днів, в тому числі і період з 14.06.1983 по 15.10.2002. Індивідуальний коефіцієнт страхового стажу становить - 0,32000.
В розрахунок середньомісячного заробітку врахована заробітна плата за періоди з 01.07.2000 по 29.02.2020 згідно сплати страхових внесків. Індивідуальний коефіцієнт заробітку - 0,90469, який застосовано до показника середньої заробітної плати по Україні за 2016-2017року - 5377,90грн. З огляду на це середньомісячний заробіток для обчислення пенсії становить 5377,90грн.*0,90469=4865,33грн.
З 01.07.2020 відповідно до Закону України від 14.11.2019 №294-ІХ «Про Державний бюджет України на 2020рік» у зв'язку із зміною прожиткового мінімуму (1712,00грн.) розрахунок пенсії позивача наступний: 1556,91грн. - основний розмір пенсії, обчислений відповідно до статті 27 Закону №1058 (4865,33грн. *0,32000); 155,09грн. - доплата до мінімальної пенсійної виплати. Отже, розмір пенсії позивача за віком становить 1712,00грн.
Позивач звернувся до відповідача із заявою про здійснення перерахунку пенсії ОСОБА_1 за віком, врахувавши до страхового стажу період роботи на ПАТ «Ладижинський завод силікатної цегли» з 14.06.1983 року до 15.10.2002 року, що згідно записів трудової книжки становить 19 років 4 місяці та 1 день.
На що листом ГУ ПФУ у Вінницькій області від 26.11.2020р. повідомило, що Постановою КМУ від 05.07.2006 №919 затверджено Порядок визначення заробітної плати (доходу) для призначення пенсії у разі втрати документів про її нарахування та виплату.
Норми даного Порядку, на ОСОБА_1 не поширюється, оскільки у заявника є більше 60 місяців страхового стажу після 01.07.2000року. Крім того, зазначено, що заявник не надав довідки про заробітну плату за період до 01 липня 2000року.
Проте позивач вказує, що надати довідку про заробітну плату ОСОБА_1 немає можливості, оскільки документи втрачені.
Так, згідно листа Архівного відділу Ладижинської міської ради №16-15/253 від 14.12.2020р., архівний відділ повідомив, що на зберігання до відділу документи з особового складу ПАТ «Ладижинський завод силікатної цегли» не надходили. Документи вважаються втраченими (спалені на території заводу).
Згідно відповіді Управління праці та соціального захисту населення Ладижинської міської ради №04-1331 від 03.12.2020року, останнє не володіє інформацією щодо заробітної плати ОСОБА_1 , який працював на посаді машиніста екскаватора в ПАТ «Ладижинський завод силікатної цегли» в період з 01.06.1991р. по 15.10.2002р., тому надати довідку не можливо.
В зв'язку з чим ОСОБА_1 звернувся до Ладижинської ДПІ із проханням надати відомості з Державного реєстру фізичних осіб - платників податків про суми виплачених доходів та утриманих податків.
07.12.2020 року Ладижинською ДПІ було надані вище вказані відомості, в зв'язку з чим ОСОБА_1 звернувся до ГУ ПФУ у Вінницькій області із заявою здійснити перерахунок пенсії ОСОБА_1 , визначивши індивідуальний коефіцієнт страхового стажу на підставі відомостей з Державного реєстру фізичних осіб - платників податків про суми виплачених доходів та утримання податків №538 від 07.12.2020 за період з 1 кварталу 1998 року по 4 квартал 2002 року отримуваних доходів ОСОБА_1 на ПАТ «Ладижинський завод силікатної цегли» та здійснювати виплату пенсії в подальшому з урахуванням даного коефіцієнту.
Листом ГУ ПФУ у Вінницькій області від 11.02.2021 ОСОБА_1 відмовлено у здійсненні перерахунку, оскільки заробітна плата (дохід) за період страхового стажу до 1 липня 2000 року враховується для обчислення пенсії на підставі документів про нараховану заробітну плату (дохід), виданих у порядку, встановленому законодавством, за умови підтвердження довідки про заробітну плату первинними документами, а за період страхового стажу починаючи з 1 липня 2000 року - за даними, що містяться в системі персоніфікованого обліку. Відповідно до п.п. 3 п. 2.1 Порядку подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій за бажанням пенсіонера ним може подаватись довідка про заробітну плату (дохід) по 30 червня 2000 року із зазначенням у ній назв первинних документів, на підставі яких її видано, їх місцезнаходження та адреси, за якою можливо провести перевірку відповідності змісту довідки первинним документам. Іншого законодавством не передбачено.
ОСОБА_1 вважає такі дії відповідача незаконними та такими, що порушують його Конституційне право на соціальних захист, тому звернувся до суду з даним позовом в якому просить:
Визнати протиправними дії Головного управління Пенсійного фонду України у Вінницькій області щодо відмови здійснити перерахунок ОСОБА_1 пенсії за віком з урахуванням відомостей з Державного реєстру фізичних осіб - платників податків про суми виплачених доходів та утримання податків №538 від 07.12.2020 в порядку визначення заробітної плати (доходу) для призначення пенсії в разі втрати документів про її
нарахування та виплату, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 05.07.2006р. №919.
Зобов'язати Головне управління Пенсійного фонду України у Вінницькій області здійснити перерахунок та виплату ОСОБА_1 пенсії за віком з 03.08.2021 року з урахуванням перерахування коефіцієнта страхового стажу ОСОБА_1 в період роботи на ПАТ «Ладижинський завод силікатної цегли» з 14.06.1983р. по 15.10.2002р. на підставі відомостей з Державного реєстру фізичних осіб - платників податків про суми виплачених доходів та утримання податків №538 від 07.12.2020 та з урахуванням довідки Архівного відділу Ладижинської міської ради Вінницької області від 14.12.2020р. №16-15/253 в Порядку визначення заробітної плати (доходу) для призначення пенсії у разі втрати документів про її нарахування та виплату, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 05.07.2016 №919.
Визначаючись щодо заявлених позовних вимог, суд виходить із наступного.
Відповідно до положень частини першої статті 46 Конституції України, громадяни мають право на соціальний захист, що включає право на забезпечення їх у старості.
Частиною 2 статті 19 Конституції Україні передбачено, що органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституції та законами України.
Відповідно до вимог ст. 62 Закону України «Про пенсійне забезпечення», основним документом, що підтверджує право на пенсію є трудова книжка (п.1).
Згідно статті 24 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» Страховий стаж - період (строк), протягом якого особа підлягає загальнообов'язковому державному пенсійному страхуванню та за який щомісяця сплачені страхові внески в сумі не меншій, ніж мінімальний страховий внесок. Страховий стаж обчислюється територіальними органами Пенсійного фонду відповідно до вимог цього Закону за даними, що містяться в системі персоніфікованого обліку, а за періоди до впровадження системи персоніфікованого обліку - на підставі документів та в порядку, визначеному законодавством, що діяло до набрання чинності цим Законом.
Згідно «Порядку подання та оформлення документів для призначення пенсій відповідно до Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» до заяви про призначення пенсії за віком додаються документи про стаж, що визначені Порядком підтвердження наявного трудового стажу для призначення пенсій за відсутності трудової книжки або відповідних записів у ній, затвердженим Постановою КМУ від 12.08.1993 року №637, де зазначено, що у тих випадках, коли в трудовій книжці відсутні необхідні записи або містяться неправильні чи неточні записи про періоди роботи, для підтвердження трудового стажу приймаються довідки, виписки з наказів та інші документи, які містять відомості про періоди роботи.
Безспірним є питання того, що позивач дійсно працював в період з 14.06.1983 по 15.10.2002 на ПАТ «Ладижинський завод силікатної цегли».
Позивач звернувся до відповідача із заявою про здійснення перерахунку пенсії ОСОБА_1 за віком, врахувавши до страхового стажу період роботи на ПАТ «Ладижинський завод силікатної цегли» з 14.06.1983 року до 15.10.2002 року, що згідно записів трудової книжки становить 19 років 4 місяці та 1 день.
Листом ГУ ПФУ у Вінницькій області від 26.11.2020р. повідомило, що Постановою КМУ від 05.07.2006 №919 затверджено Порядок визначення заробітної плати (доходу) для призначення пенсії у разі втрати документів про її нарахування та виплату.
Цей Порядок встановлює механізм визначення заробітної плати (доходу) для призначення пенсії застрахованої особи, страховий стаж якої починаючи з 1 липня 2000 року становить менш як 60 місяців, за основним місцем роботи за період страхового стажу до 1 липня 2000 року за умови відсутності заробітної плати (доходу) за будь - які підряд незалежно від перерв до 1 липня 2000року у разі втрати первинних документів про нарахування та виплату підприємствами, установами, організаціями заробітної плати (доходу) у зв'язку із стихійним лихом, аваріями, катастрофами або з інших незалежних від застрахованої особи обставин.
Враховуючи вищезазначене, норми даного Порядку на ОСОБА_1 не поширюється, оскільки у заявника є більше 60 місяців страхового стажу після 01.07.2000року.
Крім того, зазначено, що заявник не надав довідки про заробітну плату за період до 01 липня 2000року, надати довідку про заробітну плату ОСОБА_1 немає можливості.
Отже, матеріалами справи доводиться, що надати довідку про заробітну плату ОСОБА_1 немає можливості, оскільки документи з особового складу ПАТ «Ладижинський завод силікатної цегли» вважаються втраченими (спалені на території заводу).
Наведене доводиться листами Архівного відділу Ладижинської міської ради №16-15/253 від 14.12.2020 та відповіддю Управління праці та соціального захисту населення Ладижинської міської ради №04-1331 від 03.12.2020.
07.12.2020 Ладижинською ДПІ на підставі відомостей з Державного реєстру фізичних осіб - платників податків було надано відомості про суми виплачених позивачу доходів та утриманих податків №538 від 07.12.2020 на ПАТ «Ладижинський завод силікатної цегли» за період з 1 кварталу 1998 року по 4 квартал 2002 року.
Відповідач відмовляє прийняти дані відомості з підстав того, що відповідно до п.п. 3 п. 2.1 Порядку подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій відповідно до Закону України № 1058 за бажанням пенсіонера може подаватись довідка про заробітну плату (дохід) по 30 червня 2000 із зазначенням у ній назв первинних документів, на підставі яких її видано, їх місцезнаходження та адреси, за якою можливо провести перевірку відповідальності змісту довідки первинними документами. Іншого законодавством не передбачено.
Щодо відмови, то суд зазначає наступне.
На підставі п. п. 3 пункту 2.1 Порядку подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій відповідно до ЗУ "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування", затвердженого Постановою правління ПФУ від 25 листопада 2005 року №22-1 за бажанням пенсіонера ним може подаватись довідка про заробітну плату (дохід) по 30 червня 2000 року із зазначенням у ній назв первинних документів, на підставі яких її видано, їх місцезнаходження та адреси, за якою можливо провести перевірку відповідності змісту довідки первинним документам.
Згідно із пунктом 2.10 вказаного Порядку довідка про заробітну плату (дохід) особи видається на підставі особових рахунків, платіжних відомостей та інших документів про нараховану та сплачену заробітну плату підприємством, установою чи організацією, де працював померлий годувальник або особа, яка звертається за пенсією. Якщо такі підприємства, установи, організації ліквідовані або припинили своє існування з інших причин, то довідки про заробітну плату видаються правонаступником цих підприємств, установ чи організацій або архівними установами.
У випадках, коли архівні установи не мають можливості видати довідку за встановленою формою з розшифровкою виплачених сум за видами заробітку, вони можуть видавати довідки, що відповідають даним, наявним в архівних фондах, без додержання цієї форми.
Згідно п. 1 Порядку визначення заробітної плати (доходу) для призначення пенсії в разі втрати документів про її нарахування та виплату затверджено постановою Кабінету Міністрів України від 05.07.2006 № 919 цей Порядок встановлює механізм визначення заробітної плати (доходу) для призначення пенсії застрахованої особи, страховий стаж якої починаючи з 1 липня 2000 р. становить менш як 60 місяців, за основним місцем роботи за період страхового стажу до 1 липня 2000 р. за умови відсутності заробітної плати (доходу) за будь-які інші 60 календарних місяців страхового стажу підряд незалежно від перерв до 1 липня 2000 р. у разі втрати первинних документів про нарахування та виплату підприємствами, установами, організаціями заробітної плати (доходу) у зв'язку із стихійним лихом, аваріями, катастрофами або з інших незалежних від застрахованої особи обставин.
Заробітна плата (дохід) для призначення пенсії за період страхового стажу застрахованої особи за кожний місяць страхового стажу починаючи з 1 січня 1998 р. визначається за даними Державного реєстру фізичних осіб - платників податків і Державного реєстру загальнообов'язкового державного соціального страхування (п.2 Порядку №919).
Згідно підпункту 1 пункту 3 Порядку № 919 у випадку повної втрати первинних документів про нарахування та виплату підприємствами, установами, організаціями заробітної плати (доходу) за відповідний період заробітна плата визначається за відповідною професією (посадою) на зазначеному підприємстві, в установі, організації за календарний рік, що передує року, з якого призначається пенсія.
При цьому коефіцієнт заробітної плати (доходу) застрахованої особи визначається виходячи з розміру середньої заробітної плати працівників, зайнятих у галузях економіки України, за місяць, за який визначається заробітна плата, календарного року, що передує року, з якого призначено пенсію.
Згідно абзацу першого підпункту 2 пункту 3 Порядку у разі коли підприємство, установу, організацію ліквідовано, а документи до органу вищого рівня або архівним установам не передано, - виходячи з мінімальної тарифної ставки (посадового окладу) за відповідною або аналогічною професією (посадою), передбаченої відповідною галузевою угодою, за календарний рік, що передує року, з якого призначено пенсію. При цьому коефіцієнт заробітної плати (доходу) застрахованої особи визначається виходячи з розміру середньої заробітної плати працівників, зайнятих у галузях економіки України, за місяць, за який розраховується заробітна плата, календарного року, що передує року, з якого призначено (перераховано) пенсію.
За бажанням особи у випадках, передбачених у цьому пункті, коефіцієнт заробітної плати (доходу) за кожен місяць періоду роботи визначається виходячи з мінімальної заробітної плати за відповідний період.
Відповідно до пункту 4 Порядку відсутність на підприємстві, в установі, організації або в їх правонаступника документів про нарахування та виплату заробітної плати (доходу), а також час та причини, що призвели до втрати таких документів, підтверджується довідкою роботодавця, правонаступника органу вищого рівня, Національного банку України щодо ліквідованих банків або відповідної архівної установи.
На підставі вищенаведених норм, суд погоджується з доводами позивача, що відповідач неправомірно відмовив в перерахунку його пенсії, оскільки розмір заробітної плати (дохід) для призначення пенсії за період страхового стажу застрахованої особи за кожний місяць страхового стажу починаючи з 1 січня 1998 р. міг визначити за даними Державного реєстру фізичних осіб - платників податків.
Отже, відсутність на зберіганні в архіві документів ПАТ «Ладижинський завод силікатної цегли» не може бути підставою для відмови відповідачем у перерахунку пенсії з врахуванням наданої Архівним відділом Ладижинської міської ради довідки щодо відсутність відомостей ПАТ «Ладижинський завод силікатної цегли» в порядку визначення заробітної плати (доходу) і для призначення пенсії в разі втрати документів про її нарахування та виплату затвердженого постановою КМУ від 05.07.2006р. №919.
За наведеного, суд приходить до висновку, що дії відповідача щодо відмови здійснити перерахунок позивачу пенсії за віком з урахуванням відомостей з Державного реєстру фізичних осіб - платників податків про суми виплачених доходів та утримання податків №538 від 07.12.2020р. в порядку визначення заробітної плати (доходу) для призначення пенсії в разі втрати документів про її нарахування та виплату затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 05.07.2006р. №919 є протиправними, а відтак вимоги в цій частині підлягають задоволенню.
З приводу того, що позивач звертався до відповідача з заявою в межах Закону України "Про звернення громадян" щодо прерахунку пенсії, то суд зазначає наступне.
Відповідно до позиції Верховного Суду (постанова від 27 листопада 2019 року по справі №748/696/17) щодо форми та змісту заяви, з якою позивач звернувся до Пенсійного органу, вказав на недопущення надмірного формалізму, наслідком чого стало порушення прав та інтересів позивача, як пенсіонера (верстви населення, яка навпаки потребує особливої уваги з боку держави в частині дотримання конституційних гарантій).
Зміст поданої заяви очевидно дає змогу оцінити намір заявника. Крім того, важливим є те, що до заяви позивачем було долучено ряд відповідних документів.
Відповідно до п. 4.1. Порядку подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій відповідно до Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування", затвердженого Постановою правління Пенсійного фонду України 25 листопада 2005 року №22-1, орган, що призначає пенсію, розглядає питання про призначення пенсії, перерахунок та поновлення виплати раніше призначеної пенсії, а також про переведення з одного виду пенсії на інший при зверненні особи з відповідною заявою.
Відповідно до п. 4.3. Порядку, не пізніше 10 днів після надходження заяви та за наявності документів, необхідних для призначення, перерахунку, переведення з одного виду пенсії на інший та поновлення виплати пенсії (у тому числі документів, одержаних відповідно до абзацу другого підпункту 3 пункту 4.2 цього розділу), орган, що призначає пенсію, розглядає подані документи та приймає рішення щодо призначення, перерахунку, переведення з одного виду пенсії на інший, поновлення раніше призначеної пенсії.
Також, згідно з п. 5 Закону № 1058-IV, документи про призначення (перерахунок) пенсії розглядає територіальний орган Пенсійного фонду та не пізніше 10 днів з дня їх надходження приймає рішення про призначення (перерахунок) або про відмову в призначенні (перерахунку) пенсії.
Тобто, у даному випадку щодо перерахунку пенсії може бути виключно рішення, прийняте з цього питання.
Натомість, відповідач листом повідомив позивача про причини не перерахунку пенсії.
Отже, враховуючи висновки наведені судом у цій справі, враховуючи позицію Верховного Суду, беручи до уваги положення Закону № 1058-IV та Порядку, виходячи із меж заявлених вимог, з метою захисту прав позивача, суд приходить до висновку, що вимога зобов'язального характеру щодо здійснення перерахунку та виплати пенсії підлягає задоволенню у спосіб зобов'язання відповідача поторно розглянути заяву позивача від 03.02.2021 року щодо перерахунку пенсії, визначивши індивідуальний коефіцієнт страхового стажу ОСОБА_1 в період роботи на ПАТ «Ладижинський завод силікатної цегли» з 14.06.1983р. по 15.10.2002р. на підставі відомостей з Державного реєстру фізичних осіб - платників податків про суми виплачених доходів та утримання податків №538 від 07.12.2020 та з урахуванням довідки Архівного відділу Ладижинської міської ради Вінницької області від 14.12.2020 № 16-15/253 в Порядку визначення заробітної плати (доходу) для призначення пенсії у разі втрати документів про її нарахування та виплату, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 05.07.2016 №919, та прийняти рішення з урахуванням висновків, зроблених судом у цьому рішенні.
Щодо дати з якої просить позивач здійснити перерахунок та виплату, то суд її відхиляє, оскільки вона не відповідає чинності, так як заявлена на майбутнє - з 03.08.2021.
Згідно з ч. 1 ст. 9 КАС України розгляд і вирішення справ в адміністративних судах здійснюються на засадах змагальності сторін та свободи в наданні ними суду своїх доказів і у доведенні перед судом їх переконливості.
Відповідно до ч. 1, 2 ст. 77 КАС України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених ст. 78 цього Кодексу. В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.
Перевіривши юридичну та фактичну обґрунтованість доводів сторін, оцінивши докази суб'єкта владних повноважень та докази, надані позивачем, суд доходить висновку про наявність підстав для задоволення даного позову частково.
Відповідно до ч. 3 ст. 139 КАС України, при частковому задоволенні позову судові витрати покладаються на обидві сторони пропорційно до розміру задоволених позовних вимог.
Керуючись ст.ст. 73, 74, 75, 76, 77, 90, 94, 139, 241, 245, 246, 250, 255, 295 КАС України, суд -
Позов ОСОБА_1 - задовольнити частково.
Визнати протиправними дії Головного управління Пенсійного фонду України у Вінницькій області щодо відмови здійснити перерахунок позивачу пенсії за віком з урахуванням відомостей з Державного реєстру фізичних осіб - платників податків про суми виплачених доходів та утримання податків №538 від 07.12.2020 в порядку визначення заробітної плати (доходу) для призначення пенсії в разі втрати документів про її нарахування та виплату затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 05.07.2006 №919.
Зобов'язати Головне управління Пенсійного фонду України у Вінницькій області поторно розглянути заяву позивача від 03.02.2021 року щодо перерахунку пенсії, визначивши індивідуальний коефіцієнт страхового стажу ОСОБА_1 в період роботи на ПАТ «Ладижинський завод силікатної цегли» з 14.06.1983р. по 15.10.2002р. на підставі відомостей з Державного реєстру фізичних осіб - платників податків про суми виплачених доходів та утримання податків №538 від 07.12.2020 та з урахуванням довідки Архівного відділу Ладижинської міської ради Вінницької області від 14.12.2020 № 16-15/253 в Порядку визначення заробітної плати (доходу) для призначення пенсії у разі втрати документів про її нарахування та виплату, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 05.07.2016 №919, та прийняти рішення з урахуванням висновків, зроблених судом у цьому рішенні.
В іншій частині позовних вимог - відмовити.
Стягнути на користь ОСОБА_1 за рахунок бюджетних асигнувань Головного управління Пенсійного фонду України у Вінницькій області сплачений при зверненні до суду судовий збір в розмірі 454,00 грн (чотириста п'ятдесят чотири гривні 00 копійок).
Рішення суду першої інстанції набирає законної сили в порядку, визначеному ст. 255 КАС України.
Відповідно до ст. 295 КАС України, апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів з дня його проголошення. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення суду, або розгляду справи в порядку письмового провадження, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.
Учасник справи, якому повне рішення суду не було вручено у день його проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження, якщо апеляційна скарга подана протягом тридцяти днів з дня вручення йому повного рішення суду.
Реквізити: ОСОБА_1 (РНОКПП - НОМЕР_1 , місце реєстрації: АДРЕСА_1 ); Головне управління Пенсійного фонду України у Вінницькій області (код ЄДРПОУ - 13322403, місцезнаходження: вул. Хмельницьке шосе, 7, м. Вінниця, 21036)
Суддя Дмитришена Руслана Миколаївна