Ухвала від 24.05.2021 по справі 904/1056/21

УКРАЇНА
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД
ДНІПРОПЕТРОВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

вул. Володимира Винниченка 1, м. Дніпро, 49027

E-mail: inbox@dp.arbitr.gov.ua, тел. (056) 377-18-49, fax (056) 377-38-63

УХВАЛА

про результати розгляду заяви конкурсного кредитора

про грошові вимоги до банкрута у справі про банкрутство

24.05.2021м. ДніпроСправа № 904/1056/21

за заявою Головного управління ДПС у Донецькій області, м. Маріуполь

до боржника Товариства з обмеженою відповідальністю "Рай-Олександрівський елеватор", м. Дніпро

про визнання грошових вимог

Суддя Мартинюк С.В.

за участю секретаря судового засідання Ільєнко В.Ю.

Представники:

Від ініціюючого кредитора: не з'явився;

Від боржника: не з'явився;

Розпорядник майна ТОВ "Рай-Олександрівський елеватор": Венська О.О.

Від ГУ ДПС у Донецькій області: не з'явився.

ВСТАНОВИВ:

11.02.2021 Товариство з обмеженою відповідальністю "КІСОН АГРО" звернулось до Господарського суду Дніпропетровської області із заявою про порушення провадження у справі про банкрутство Товариства з обмеженою відповідальністю "Рай-Олександрівський елеватор" на підставі ст. 34 Кодексу України з процедур банкрутства.

Ухвалою господарського суду від 15.02.2021 заяву ТОВ "КІСОН АГРО" про відкриття провадження у справі про банкрутство ТОВ "Рай-Олександрівський елеватор" прийнято до розгляду в підготовчому засіданні

Ухвалою Господарського суду Дніпропетровської області від 09.03.2021 Відкрити провадження у справі №904/1056/21 за заявою ТОВ "КІСОН АГРО" про визнання банкрутом ТОВ "Рай-Олександрівський елеватор" (49100, м. Дніпро, вул. Космічна, буд. 9А, секція 4, офіс 101; ідентифікаційний номер юридичної особи 37155350). Призначено розпорядником майна боржника - ТОВ "Рай-Олександрівський елеватор" арбітражного керуючого Венську Оксану Олександрівну.

09.03.2021 на офіційному веб-сайті Вищого господарського суду України в мережі Інтернет Господарським судом Дніпропетровської області здійснено офіційне оприлюднення повідомлення про порушення провадження у справі про банкрутство Товариства з обмеженою відповідальністю "Рай-Олександрівський елеватор", №66063.

13.04.2021 до суду від Головного управління ДПС у Донецькій області надійшла заява про визнання конкурсних грошових вимог до боржника у розмірі 919, 80 грн.

Ухвалою господарського суду від 15.04.2021 відкладено вирішення питання щодо прийняття до розгляду заяви Головного управління ДПС у Донецькій області до боржника Товариства з обмеженою відповідальністю "Рай-Олександрівський елеватор" про визнання конкурсних грошових вимог до боржника у розмірі 919, 80 грн. до закінчення строку на усунення недоліків в заяві.

05.05.2021 до господарського суду надійшла заява про усунення недоліків в заяві Головного управління ДПС у Донецькій області про визнання конкурсних грошових вимог до боржника у розмірі 919, 80 грн.

Ухвалою Господарського суду Дніпропетровської області від 11.05.2021 прийнято заяву ГУ ДПС у Донецькій області до Товариства з обмеженою відповідальністю "Рай-Олександрівський елеватор" про визнання грошових вимог у розмірі 919, 80 грн. по справі про банкрутство №904/1056/21 до розгляду в попередньому судовому засіданні на 24.05.2021.

Розглянувши матеріали грошових вимог, заслухавши пояснення розпорядника майна, судом встановлено наступне.

ТОВ "Рай-Олександрівський елеватор" перебуває на обліку у Головному управління ДПС у Дніпропетровській області (Соборна Державна податкова інспекція).

ТОВ "Рай-Олександрівський елеватор" перебуває на обліку у Головному управлінні ДПС у Донецькій області (Слов'янський район), як платник податків за неосновним місцем обліку.

У зв'язку з несплатою ТОВ "Рай-Олександрівський елеватор зобов'язань, з 02.04.2019 у боржника виник податковий борг у загальній сумі 919, 80 грн.

Податковий борг боржника складається з:

- донарахування податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, що сплачується юридичними особами, які є власниками об'єктів житлової нерухомості на суму 122,91 грн. відповідно до:

- ППР (форма "Ш") №0013104707 від 12.02.2019 у сумі 42, 30 грн.;

- ППР (форма "Ш") №0013124707 від 12.02.2019 у сумі 42, 30 грн.;

- ППР (форма "Ш") №0014554707 від 14.02.2019 у сумі 19, 16 грн.;

- ППР (форма "Ш") №0014544707 від 14.02.2019 у сумі 19, 15 грн.

- донарахування податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, що сплачується юридичними особами, які є власниками об'єктів нежитлової нерухомості на суму 796,89 грн. відповідно до:

- ППР (форма "Ш") №0013084707 від 12.02.2019 у сумі 158, 74 грн.;

- ППР (форма "Ш") №0013064707 від 12.02.2019 у сумі 287, 59 грн.;

- ППР (форма "Ш") №0013054707 від 12.02.2019 у сумі 175, 28 грн.;

- ППР (форма "Ш") №0013044707 від 12.02.2019 у сумі 175, 28 грн.

Відповідно до ст. 14.1.39. Податкового кодексу України, грошове зобов'язання платника податків - сума коштів, яку платник податків повинен сплатити до відповідного бюджету або на єдиний рахунок як податкове зобов'язання та/або інше зобов'язання, контроль за сплатою якого покладено на контролюючі органи, та/або штрафну (фінансову) санкцію, що справляється з платника податків у зв'язку з порушенням ним вимог податкового законодавства та іншого законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи, а також санкції за порушення законодавства у сфері зовнішньоекономічної діяльності та пеня.

Згідно ст. 14.1.156-1 ПК України, податкове зобов'язання (для цілей розділу V цього Кодексу) - це загальна сума податку на додану вартість, одержана (нарахована) платником податку в звітному (податковому) періоді, та/або сума коштів, сформована за рахунок податкових пільг, що були використані платником податків не за цільовим призначенням чи з порушенням порядку їх надання, встановленим цим Кодексом.

Положенням ст. 14.1.39. ПК України визначено, що грошове зобов'язання платника податків - це сума коштів, яку платник податків повинен сплатити до відповідного бюджету або на єдиний рахунок як податкове зобов'язання та/або інше зобов'язання, контроль за сплатою якого покладено на контролюючі органи, та/або штрафну (фінансову) санкцію, що справляється з платника податків у зв'язку з порушенням ним вимог податкового законодавства та іншого законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи, а також санкції за порушення законодавства у сфері зовнішньоекономічної діяльності та пеня.

Згідно із п.п 41.1.-41.3 ст. 41 Податкового кодексу України контролюючими органами є центральний орган виконавчої влади, що реалізує державну податкову, державну митну політику, державну політику з адміністрування єдиного внеску, державну політику у сфері боротьби з правопорушеннями під час застосування податкового та митного законодавства, законодавства з питань сплати єдиного внеску та іншого законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючий орган (далі - центральний орган виконавчої влади, що реалізує державну податкову та митну політику), його територіальні органи. Органами стягнення є виключно контролюючі органи, уповноважені здійснювати заходи щодо забезпечення погашення податкового боргу та недоїмки зі сплати єдиного внеску у межах повноважень, а також державні виконавці у межах своїх повноважень. Стягнення податкового боргу та недоїмки зі сплати єдиного внеску за виконавчими написами нотаріусів не дозволяється. Повноваження і функції контролюючих органів визначаються цим Кодексом, Митним кодексом України та законами України.

Розмежування повноважень і функціональних обов'язків контролюючих органів визначається законодавством України.

Відповідно до п.п. 19 1.1.45 п. 19 1.1 ст. 19 1 Податкового кодексу України однією із функцій контролюючих органів є звернення до суду у випадках, передбачених законодавством.

Згідно із ст. 1 Кодексу з процедур банкрутства - кредитор - юридична або фізична особа, а також контролюючий орган, уповноважений відповідно до Податкового кодексу України здійснювати заходи щодо забезпечення погашення податкового боргу та недоїмки зі сплати єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування у межах своїх повноважень, та інші державні органи, які мають вимоги щодо грошових зобов'язань до боржника; забезпечені кредитори - кредитори, вимоги яких до боржника або іншої особи забезпечені заставою майна боржника; конкурсні кредитори - кредитори за вимогами до боржника, що виникли до відкриття провадження у справі про банкрутство і виконання яких не забезпечено заставою майна боржника; поточні кредитори - кредитори за вимогами до боржника, що виникли після відкриття провадження у справі про банкрутство.

Згідно із ст. 1 Кодексу України з процедур банкрутства - кредитор - юридична або фізична особа, а також контролюючий орган, уповноважений відповідно до Податкового кодексу України здійснювати заходи щодо забезпечення погашення податкового боргу та недоїмки зі сплати єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування у межах своїх повноважень, та інші державні органи, які мають вимоги щодо грошових зобов'язань до боржника; забезпечені кредитори - кредитори, вимоги яких до боржника або іншої особи забезпечені заставою майна боржника; конкурсні кредитори - кредитори за вимогами до боржника, що виникли до відкриття провадження у справі про банкрутство і виконання яких не забезпечено заставою майна боржника; поточні кредитори - кредитори за вимогами до боржника, що виникли після відкриття провадження у справі про банкрутство.

З огляду на викладене вище ГУ ДПС у Донецькій області набуває права вступити у справу про банкрутство боржника як кредитор.

Крім того, відповідно до платіжного доручення, ГУ ДПС у Донецькій області здійснило перерахування у розмірі 4 540, 00 грн. судового збору за подання заяви про визнання кредитором у справі №904/1056/21.

Згідно абз.4 п.п.1 ч.1 ст.64 Кодексу України з процедур банкрутства зазначено, що витрати, пов'язані з провадженням у справі про банкрутство в господарському суді задовольняються у першу чергу.

Товариством з обмеженою відповідальністю "Рай-Олександрівський елеватор" не сплачено заборгованість перед Головним управлінням ДПС у Донецькій області.

За змістом положень статті 1 Кодексу України з процедур банкрутства конкурсними кредиторами є кредитори за вимогами до боржника, що виникли до відкриття провадження у справі про банкрутство і виконання яких не забезпечено заставою майна боржника

Згідно ч.1 ст. 45 Кодексу України з процедур банкрутства конкурсні кредитори за вимогами, що виникли до дня відкриття провадження у справі про банкрутство, зобов'язані подати до господарського суду письмові заяви з вимогами до боржника, а також документи, що їх підтверджують, протягом 30 днів з дня офіційного оприлюднення оголошення про відкриття провадження у справі про банкрутство.

Відлік строку на заявлення грошових вимог кредиторів до боржника починається з дня офіційного оприлюднення оголошення про відкриття провадження у справі про банкрутство.

За змістом частини 1 статті 64 Кодексу України з процедур банкрутства кошти, одержані від продажу майна банкрута, спрямовуються на задоволення вимог кредиторів у порядку, встановленому цим Кодексом. При цьому: 1) у першу чергу задовольняються: вимоги щодо виплати заборгованості із заробітної плати працюючим та звільненим працівникам банкрута, грошові компенсації за всі невикористані дні щорічної відпустки та додаткової відпустки працівникам, які мають дітей, інші кошти, належні працівникам у зв'язку з оплачуваною відсутністю на роботі (оплата часу простою не з вини працівника, гарантії на час виконання державних або громадських обов'язків, гарантії і компенсації при службових відрядженнях, гарантії для працівників, які направляються для підвищення кваліфікації, гарантії для донорів, гарантії для працівників, які направляються на обстеження до медичного закладу, соціальні виплати у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності за рахунок коштів підприємства тощо), а також вихідна допомога, належна працівникам у зв'язку з припиненням трудових відносин, та нараховані на ці суми страхові внески на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування та інше соціальне страхування, у тому числі відшкодування кредиту, отриманого на ці цілі; вимоги щодо виплати заборгованості із компенсації збитків, завданих Державному бюджету України внаслідок виконання рішень Європейського суду з прав людини, постановлених проти України; вимоги кредиторів за договорами страхування; витрати, пов'язані з провадженням у справі про банкрутство в господарському суді; витрати кредиторів на проведення аудиту, якщо аудит проводився за рішенням господарського суду за рахунок їхніх коштів; 2) у другу чергу задовольняються: вимоги із зобов'язань, що виникли внаслідок заподіяння шкоди життю та здоров'ю громадян, шляхом капіталізації у ліквідаційній процедурі відповідних платежів, у тому числі до Фонду соціального страхування України за громадян, які застраховані в цьому фонді, у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України, зобов'язань із сплати страхових внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування та інше соціальне страхування, крім вимог, задоволених позачергово, з повернення невикористаних коштів Фонду соціального страхування України, а також вимоги громадян - довірителів (вкладників) довірчих товариств або інших суб'єктів підприємницької діяльності, які залучали майно (кошти) довірителів (вкладників); 3) у третю чергу задовольняються: вимоги щодо сплати податків і зборів (обов'язкових платежів); вимоги центрального органу виконавчої влади, що здійснює управління державним резервом; 4) у четверту чергу задовольняються вимоги кредиторів, не забезпечені заставою; 5) у п'яту чергу задовольняються вимоги щодо повернення внесків членів трудового колективу до статутного капіталу підприємства; 6) у шосту чергу задовольняються інші вимоги.

Відповідно до ч. 1 ст. 45 Кодексу України з процедур банкрутства, конкурсні кредитори за вимогами, що виникли до дня відкриття провадження у справі про банкрутство, зобов'язані подати до господарського суду письмові заяви з вимогами до боржника, а також документи, що їх підтверджують, протягом 30 днів з дня офіційного оприлюднення оголошення про відкриття провадження у справі про банкрутство. Відлік строку на заявлення грошових вимог кредиторів до боржника починається з дня офіційного оприлюднення оголошення про відкриття провадження у справі про банкрутство.

З огляду на обґрунтованість заяви про визнання грошових вимог Головного управління ДПС у Донецькій області, яка подана до господарського суду у строк, встановленого для їх подання, визначеного приписами ст. 45 Кодексу України з процедур банкрутства, господарський суд, дійшов висновку щодо наявності підстав для визнання його конкурсним кредитором з правом вирішального голосу на зборах та комітеті кредиторів з грошовими вимогами до Товариства з обмеженою відповідальністю "Рай-Олександрівський елеватор" на суму 919, 80 грн. та судового збору на суму 4 540, 00 грн., яка підлягає погашенню у наступному порядку:

- 1 черга - 4 540, 00 грн. (витрати по сплаті судового збору);

- 6 черга - 919, 80 грн. (вимоги щодо сплати штрафних санкцій).

Керуючись ст.ст. 2, 73-74, 76-79, 86, 91, 234-235 Господарського процесуального кодексу України, ст.ст. 45, 64 Кодексу України з процедур банкрутства, суд -

УХВАЛИВ:

Визнати грошові вимоги Головного управління ДПС у Донецькій області до Товариства з обмеженою відповідальністю "Рай-Олександрівський елеватор" (49100, м. Дніпро, вул. Космічна, буд. 9А, секція 4, офіс 101; ідентифікаційний номер юридичної особи 37155350), а саме:

- 1 черга - 4 540, 00 грн. (витрати по сплаті судового збору);

- 6 черга - 919, 80 грн. (вимоги щодо сплати штрафних санкцій).

Ухвала набирає законної сили - 24.05.2021.

Ухвала може бути оскаржена в порядку, передбаченому статтями 256, 257 Господарського процесуального кодексу України, з урахуванням підпункту 17.5 пункту 17 Розділу XI Перехідних положень ГПК України, до Центрального апеляційного господарського суду через Господарський суд Дніпропетровської області шляхом подачі апеляційної скарги протягом 10 днів з дня набрання ухвалою законної сили.

Суддя С.В. Мартинюк