Провадження № 3/760/5926/20
в справі 760/12801/20
12 червня 2020 року суддя Солом'янського районного суду м. Києва Коробенко С.В., розглянувши матеріали, які надійшли від Київської міської митниці ДФС відносно громадянки Республіки Молдова ОСОБА_1 , проживає за адресою: АДРЕСА_1 , паспорт НОМЕР_1 , за ознаками порушення митних правил, передбаченого ст. 472 Митного кодексу України, -
10 червня 2020 року до Солом'янського районного суду м. Києва надійшов протокол про порушення митних правил № 0597/10000/20 від 05.03.2020, складений відносно громадянки Республіки Молдови ОСОБА_1 ( ОСОБА_1 ) за ч. 6 ст. 481 Митного кодексу України.
З наведених у протоколі обставин вбачається, що 26 лютого 2020 року о 14 год. 25 хв. до митного поста «Новоград-Волинський» Київської митниці Держмитслужби звернувся громадянин Республіки Вірменія ОСОБА_2 ( ОСОБА_2 ) із заявою щодо видачі посвідчення про реєстрацію транспортного засобу марки TOYOTA RAV4, ідентифікаційний номер кузова НОМЕР_2 , що ввезений на митну території України в режимі тимчасового ввезення.
Під час здійснення митних формальностей відповідно до бази даних, а саме: АСМО «Інспектор» та ЄАІС Держмитслужби встановлено, що транспортний засіб марки TOYOTA RAV4, реєстраційний номерний знак Республіки Вірменія НОМЕР_3 , ідентифікаційний номер кузова НОМЕР_2 , ввезено на митну територію України громадянкою Республіки Молдова ОСОБА_1 14.07.2018 року о 00:01 год. через пункт пропуску «Кучурган - Первомайськ» митного поста «Кучурган» Одеської митниці ДФС в митному режимі «Тимчасове ввезення до 1 року», і на даний час не вивезено за межі митної території України.
Пунктом 1 статті 380 Митного кодексу України встановлено, що тимчасове ввезення громадянами-нерезидентами на митну територію України транспортних засобів особистого користування дозволяється на строк до одного року. Цей строк може бути продовжено митними органами з урахуванням дії обставин непереборної сили та особистих обставин громадян, які ввезли такі транспортні засоби, за умови документального підтвердження цих обставин, але не більш як на 60 днів. Обов'язковою умовою допуску зазначених транспортних засобів до тимчасового ввезення на митну територію України є реєстрація цих транспортних засобів в уповноважених органах іноземних держав, що підтверджується відповідним документом.
У своєму поясненні громадянин Республіки Вірменія ОСОБА_2 ( ОСОБА_2 ) повідомив, що являється власником транспортного засобу марки TOYOTA RAV4, реєстраційний номерний знак Республіки Вірменія НОМЕР_3 , ідентифікаційний номер кузова НОМЕР_2 та користується ним на території України, та те, що даний транспортний засіб ввезений на митну територію України громадянкою Республіки Молдова ОСОБА_1 14 липня 2018 року, він не знав. Громадянин Республіки Вірменія ОСОБА_2 пояснив, що не знайомий з громадянкою Республіки Молдова ОСОБА_1 та йому не відома її адреса проживання.
До митниці Держмитслужби з метою продовження строку тимчасового ввезення транспортного засобу марки TOYOTA RAV4, реєстраційний номерний знак Республіки Вірменія НОМЕР_3 , ідентифікаційний номер кузова НОМЕР_2 громадянин Республіки Вірменія ОСОБА_2 та громадянка Республіки Молдова ОСОБА_1 не зверталися. Документів, що підтверджують факт аварії чи дії обставин непереборної сили, виданих компетентними органами (установами) та засвідчених в установленому порядку громадянин Республіки Вірменія ОСОБА_2 не має.
Відтак, митний орган вважає, що в діях ОСОБА_1 ( ОСОБА_1 ) вбачаються ознаки порушення митних правил, передбаченого частиною шостою статті 481 Митного кодексу України, а саме: перевищення строку тимчасового ввезення транспортного засобу марки TOYOTA RAV4, реєстраційний номерний знак Республіки Вірменія НОМЕР_3 , ідентифікаційний номер кузова НОМЕР_2 на митну територію України більше ніж на тридцять діб.
В судовому засіданні представник митного органу підтримав позицію Київської митниці Державної митної служби України, обставини, викладені в протоколі, та просив притягнути ОСОБА_1 ( ОСОБА_1 ) до адміністративної відповідальності за порушення митних правил.
В судове засідання особа, яка притягується до адміністративної відповідальності - ОСОБА_1 ( ОСОБА_1 ) не з'явилася, будучи належним чином повідомленою про дату та час судового засідання. Заперечення проти викладеного в протоколі про порушення митних правил не подавала та викладених у ньому обставин не спростувала.
З урахуванням вимог ст. 526 МК України, суд вважає можливим розглянути справу у відсутності особи, яка притягується до адміністративної відповідальності.
Заслухавши пояснення представника митного органу, дослідивши та оцінивши зібрані матеріали справи, суд дійшов висновку, що в діях ОСОБА_1 ( ОСОБА_1 ) наявні ознаки складу правопорушення, передбаченого ч. 6 ст. 481 МК України.
Відповідно до положень ст. 495 МК України доказами у справі про порушення митних правил є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку встановлюються наявність або відсутність порушення митних правил, винність особи у його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Згідно з ч. 1 ст. 458 МК України порушення митних правил є адміністративним правопорушенням, яке являє собою протиправні, винні (умисні або з необережності) дії чи бездіяльність, що посягають на встановлений законодавством України порядок переміщення товарів, транспортних засобів комерційного призначення, через митний кордон України і за які цим Кодексом передбачена адміністративна відповідальність.
У ч. 1 ст. 489 МК України зазначено, що посадова особа при розгляді справи про порушення митних правил зобов'язана з'ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, чи є обставини, що пом'якшують та/або обтяжують відповідальність, чи є підстави для звільнення особи, що вчинила правопорушення, від адміністративної відповідальності, а також з'ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
У відповідності до вимог ст. ст. 245, 280 КУпАП суд зобов'язаний повно та всебічно з'ясувати усі обставини справи, зокрема, чи мало місце адміністративне правопорушення, чи винна особа у його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, наявність обставин, що пом'якшують та обтяжують відповідальність, а також інші обставини, що мають суттєве значення для правильного її вирішення при цьому, встановити істину по справі необхідно з аналізу наявних доказів, які відповідно чинного законодавства, представляють собою будь - які фактичні дані, які підтверджують або спростовують ті чи інші обставини і мають суттєве значення для правильного вирішення справи по суті.
Згідно зі ст. ст. 245, 251, 252, 280 КУпАП при розгляді адміністративної справи органом (посадовою особою) повинно бути вжито всіх необхідних заходів для повного, всебічного і об'єктивного дослідження доказів та з'ясовано: чи було вчинено правопорушення, чи винна дана особа у його вчиненні, а також інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Судом встановлено, що транспортний засіб марки TOYOTA RAV4, реєстраційний номерний знак Республіки Вірменія НОМЕР_3 , ідентифікаційний номер кузова НОМЕР_2 , ввезено на митну територію України громадянкою Республіки Молдова ОСОБА_1 14.07.2018 року о 00:01 год. через пункт пропуску «Кучурган - Первомайськ» митного поста «Кучурган» Одеської митниці ДФС в митному режимі «Тимчасове ввезення до 1 року», і на даний час не вивезено за межі митної території України.
Строк тимчасового ввезення даного транспортного засобу закінчився 14 липня 2019 року.
Відповідальність за перевищення строку тимчасового ввезення товарів встановлено статтею 481 Митного кодексу України.
Таким чином, в матеріалами справи підтверджується наявність в діях громадянки Республіки Молдова ОСОБА_1 складу адміністративного правопорушення - порушення митних правил, передбаченого частиною шостою статті 481 Митного кодексу України, а саме: перевищення строку тимчасового ввезення транспортного засобу марки TOYOTA RAV4, реєстраційний номерний знак Республіки Вірменія НОМЕР_3 , ідентифікаційний номер кузова НОМЕР_2 на митну територію України більше ніж на тридцять діб.
Санкцією ч.6 ст.481 МК України передбачено накладення штрафу в розмірі десяти тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або конфіскацію транспортного засобу.
Крім того, відповідно до ст. 40-1 КУпАП та Закону України «Про судовий збір» з ОСОБА_3 підлягає стягненню судовий збір в розмірі 0,2 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Керуючись ст.ст. 1,8, 245, 251-252, 280 Кодексу України про адміністративні правопорушення, ст.ст. 3, 380, 458, 459, 481, 489, 495, 526 Митного кодексу України, суд
Визнати винною громадянку Республіки Молдова ОСОБА_1 у вчиненні адміністративного правопорушення передбаченого ч.6 ст. 481 Митного кодексу України.
Накласти на громадянку Республіки Молдова ОСОБА_1 адміністративне стягнення у вигляді штрафу на користь держави у в розмірі 170 000 грн., який необхідно сплатити за наступними реквізитами: Одержувач: УДКСУ у Солом'янському районі; Код ЄДРПОУ: 38050812; МФО: 899998; Банк одержувача: ГУ ДКСУ у м. Києві, р/р №31119106526010. Призначення платежу: код 050 від (ПІП платника), за ПМП 0597/10000/20 від 05.03.2020, згідно з ч.6 ст. 481 МКУ та постанови суду від 12.06.2020.
Стягнути з громадянки Республіки Молдова ОСОБА_1 судовий збір в розмірі 420,40 грн.
Постанова може бути оскаржена до Київського апеляційного суду через районний суд, шляхом подання скарги протягом десяти днів з дня винесення постанови.
Постанова пред'являється до виконання протягом трьох місяців.
Суддя: