Рішення від 21.05.2021 по справі 380/3829/21

ЛЬВІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

справа№380/3829/21

РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

21 травня 2021 року

Львівський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Гулкевич І.З., розглянувши за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення (виклику) адміністративну справу за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю "МТР 65" до Західного міжрегіонального управління Укртрансбезпеки про визнання протиправною та скасування постанови,-

ВСТАНОВИВ:

На розгляд Львівського окружного адміністративного суду надійшла позовна заява Товариства з обмеженою відповідальністю "МТР 65" до Західного міжрегіонального управління Укртрансбезпеки. Позивач просить суд:

визнати протиправною та скасувати постанову про застосування адміністративно-господарського штрафу №212745 від 03.11.2020.

В обґрунтування позовної заяви зазначено, що оскаржувана постанова є протиправною та такою, що підлягає скасуванню адже ТзОВ "МТР 65" згідно договору оренди транспортного засобу №0201/19 від 01.02.2019, акту приймання-передачі за договором оренди №0201/19, додаткової угоди №1 від 27.12.2019 до договору оренди №0201/19 передано 01.02.2019 в оренду ТзОВ "Шляхове ремонтно-будівельне управління №65" автомобіль MERCEDES-BENZ, д.н.з. НОМЕР_1 відповідно не мало статусу автомобільного перевізника щодо даного транспортного засобу. Таким чином, на переконання позивача, на час складання акту перевірки додержання вимог законодавства про автомобільний транспорт під час виконання перевезень пасажирів і вантажів автомобільним транспортом ТзОВ "МТР 65" у спірних правовідносинах не мало статусу автомобільного перевізника та не може бути суб'єктом відповідальності. Також позивач зазначає, що не отримував повідомлення про розгляд справи №2607, ні постанови про застосування адміністративного-господарського штрафу №212745 від 03.11.2020, що позбавило останнього можливості надати докази своєї невинуватості у вчиненні правопорушення визначеного абз.16 ч.1 ст. 60 Закону України "Про автомобільний транспорт".

Відтак, на момент вчинення правопорушення автомобіль Позивача використовувало інше підприємство для власних потреб на підставі договору оренди, автомобілем керував водій орендаря, вважає, що постанова про застосування адміністративно-господарського штрафу №212745 від 03.11.2020 винесена незаконно та підлягає скасуванню.

Ухвалою суду від 22.03.2021 відкрито провадження по справі за правилами спрощеного позовного провадження, без повідомлення учасників справи та запропоновано відповідачу у п'ятнадцятиденний строк з дня вручення ухвали подати відзив на позовну заяву.

Представник відповідача подав відзив на позовну заяву від 21.04.2021 (вх. № 29595), у якому зазначив, в якому останній заперечує проти задоволення позову та зазначає, що оскаржувана постанова є правомірною та прийнята відповідно до законодавства та в межах наданих повноважень. Представник зазначає, що при зважуванні транспортного засобу марки MERCEDES-BENZ, що належить ТзОВ "МТР 65" виявлено перевищення від допустимої норми маси на здвоєну вісь, що стало підставою для застосування відповідачем штрафних санкцій у розмірі 34000,00 грн. Також відповідач зазначає, що згідно свідоцтва про реєстрацію транспортного засобу марки MERCEDES-BENZ, номерний знак НОМЕР_1 , він належить на праві власності ТзОВ "МТР 65", відповідно останній є суб'єктом, який підлягає відповідальності. Просить в задоволенні позовних вимог відмовити повністю.

Розглянувши подані сторонами документи, всебічно і повно з'ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, об'єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд встановив таке.

Судом з копії свідоцтва про реєстрацію транспортного засобу НОМЕР_2 встановлено, що власником транспортного засоба спеціалізовано самоскиду з державними номерними знаками відповідно НОМЕР_1 є ТзОВ "МТР 65".

23.09.2020 інспектором Управління Укртрансбезпеки у Львівській області Зіньків В. складено та підписано акт № 0018883 про перевищення транспортним засобом марки MERCEDES-BENZ, номерний знак НОМЕР_1 , що належить ТзОВ "МТР 65", нормативних вагових параметрів, зокрема нормативно допустима маса (т): 40, фактична 35,89; осьове навантаження нормативно допустиме: 16,32, 16,32; фактичне: 15,01, 20,88.

23.09.2020 року інспектором Управління Уктрансбезпеки у Львівській області складено та підписано довідку про результати здійснення габаритно-вагового контролю № 0007883, відповідно до якої автомобіль марки MERCEDES-BENZ, номерний знак НОМЕР_1 , має результати вагового контролю (тонн): 1) 7,47; 2) 7,54; 3) 10,48; 4) 10,48; повна маса транспортного засобу 35,89 тонн.

23.09.2020 року інспектором Управління Уктрансбезпеки у Львівській області за результатами перевірки додержання вимог законодавства про автомобільний транспорт під час виконання перевезень пасажирів і вантажів автомобільним транспортом, складено акт № 226233, з якого вбачається, що під час перевірки транспортного засобу MERCEDES-BENZ, номерний знак НОМЕР_1 , що належить ТзОВ "МТР 65", встановлено порушення відповідальність за яке передбачена абз.16 ч.1 ст. 60 Закону України "Про автомобільний транспорт".

03.11.2020 року виконуючим обов'язки начальника Західного міжрегіонального управління Укртрансбезпеки Кріль А., прийнято постанову про застосування адміністративно-господарського штрафу № 212745 про стягнення з Товариства з обмеженою відповідальністю "МТР 65" адміністративно-господарського штрафу у розмірі 34000 грн, що передбачений абз.16 ч.1 ст. 60 Закону України "Про автомобільний транспорт".

Позивач, не погоджуючись із постановою про застосування адміністративно-господарського штрафу від 03.11.2020 №212745, звернувся до суду з цим позовом.

Надаючи оцінку спірним правовідносинам, суд дійшов наступного висновку.

Відповідно до ч. 2 ст. 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та Законами України.

Відповідно до п. 1 Положення Державна служба України з безпеки на транспорті (Укртрансбезпека) є центральним органом виконавчої влади, діяльність якого спрямовується і координується Кабінетом Міністрів України через Міністра інфраструктури і який реалізує державну політику з питань безпеки на наземному транспорті. Пунктом 4 Положення передбачено, що основним завданням Укртрансбезпеки, зокрема, є реалізація державної політики з питань безпеки на автомобільному транспорті загального користування (далі - автомобільний транспорт), міському електричному, залізничному транспорті.

У відповідності до абзацу першого п. 8 Положення, Укртрансбезпека здійснює свої повноваження безпосередньо, через утворені в установленому порядку територіальні органи.

Пунктом 3 постанови Кабінету міністрів України від 26.06.2015 №592 "Деякі питання забезпечення діяльності Державної служби з безпеки на транспорті" утворені територіальні органи Державної служби з безпеки на транспорті як структурні підрозділи апарату Служби, зокрема, Управлінням Укртрансбезпеки у Львівській області.

Відносини між автомобільними перевізниками, замовниками транспортних послуг, органами виконавчої влади та органами місцевого самоврядування, пасажирами, власниками транспортних засобів, а також їх відносини з юридичними та фізичними особами суб'єктами підприємницької діяльності, які забезпечують діяльність автомобільного транспорту та безпеку перевезень, регулює Закон України "Про автомобільний транспорт".

Відповідно до ст. 1 Закону України "Про автомобільний транспорт" автомобільний перевізник - фізична або юридична особа, яка здійснює на комерційній основі чи за власний кошт перевезення пасажирів чи (та) вантажів транспортними засобами; вантажні перевезення-перевезення вантажів вантажними автомобілями; водій - особа, яка керує транспортним засобом і має відповідне посвідчення встановленого зразка.

Положеннями ст. 48 Закону України "Про автомобільний транспорт", визначено, що автомобільні перевізники, водії повинні мати і пред'являти особам, які уповноважені здійснювати контроль на автомобільному транспорті та у сфері безпеки дорожнього руху, документи, на підставі яких виконують вантажні перевезення.

Документами для здійснення внутрішніх перевезень вантажів є: для автомобільного перевізника документ, що засвідчує використання транспортного засобу на законних підставах, інші документи, передбачені законодавством; для водія - посвідчення водія відповідної категорії, реєстраційні документи на транспортний засіб, товарно-транспортна накладна або інший визначений законодавством документ на вантаж, інші документи, передбачені законодавством.

У разі перевезення вантажів з перевищенням габаритних або вагових обмежень обов'язковим документом також є дозвіл, який дає право на рух автомобільними дорогами України, виданий компетентними уповноваженими органами, або документ про внесення плати за проїзд великовагових (великогабаритних) транспортних засобів, якщо перевищення вагових або габаритних обмежень над визначеними законодавством становить менше семи відсотків.

Правові та соціальні основи дорожнього руху з метою захисту життя та здоров'я громадян, створення безпечних і комфортних умов для учасників руху та охорони навколишнього природного середовища визначає Закон України "Про дорожній рух".

Відповідно до ч. 2 ст. 29 Закону України "Про дорожній рух" з метою збереження автомобільних доріг, вулиць та залізничних переїздів участь у дорожньому русі транспортних засобів, вагові або габаритні параметри яких перевищують нормативні, допускається в порядку встановленому центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну політику у сфері транспорту, і за плату, що встановлюються Кабінетом Міністрів України.

Порядок здійснення державного контролю на автомобільному транспорті затверджено постановою Кабінету Міністрів України від 08.11.2006 року № 1567 (далі - Порядок № 1567), згідно з пунктами 3, 4 якого державний контроль на автомобільному транспорті здійснюється посадовими особами органу державного контролю шляхом проведення планових, позапланових та рейдових перевірок (перевірок на дорозі).

Пунктом 15 Порядку № 1567 визначено виключний перелік питань, що перевіряється контролюючими особами під час здійснення рейдової перевірки, зокрема, в частині виконання внутрішніх вантажних перевезень перевіряється:

- наявність визначених ст. 48 Закону України "Про автомобільний транспорт" документів, на підставі яких здійснюються перевезення автомобільним транспортом;

- виконання водієм інших вимог Правил надання послуг пасажирського автомобільного транспорту та Правил перевезень вантажів автомобільним транспортом в Україні, інших нормативно-правових актів.

Пунктом 16 Порядку № 1567 передбачена можливість під час рейдової перевірки здійснення габаритно-вагового контролю.

Згідно з п.20-22 Порядку №1567 виявлені під час перевірки порушення вимог законодавства та норм і стандартів щодо організації перевезень автомобільним транспортом зазначаються в акті з посиланням на порушену норму.

У разі виявлення в ході перевірки транспортного засобу порушення законодавства про автомобільний транспорт посадовими особами, що провели перевірку, складається акт за формою згідно з додатком 3.

У разі відмови уповноваженої особи суб'єкта господарювання або водія від підписання акта перевірки суб'єкта господарювання або акта перевірки транспортного засобу посадові особи, що провели перевірку, роблять про це запис.

Справа про порушення розглядається в органі державного контролю за місцезнаходженням суб'єкта господарювання або за місцем виявлення порушення (за письмовою заявою уповноваженої особи суб'єкта господарювання) не пізніше ніж протягом двох місяців з дня його виявлення.

Пунктом 26 Порядку №1567 визначено, що справа про порушення розглядається у присутності уповноваженої особи суб'єкта господарювання.

Про час і місце розгляду справи про порушення уповноважена особа суб'єкта господарювання повідомляється під розписку чи рекомендованим листом із повідомленням.

Відповідно до п. 27 Порядку №1567 у разі неявки уповноваженої особи суб'єкта господарювання справа про порушення розглядається без її участі.

За наявності підстав керівник органу державного контролю або його заступник виносить постанову про застосування адміністративно-господарських штрафів, яка оформляється згідно з додатком 5 (Постанова про застосування адміністративно-господарського штрафу).

З аналізу зазначених норм встановлено, що розгляду справи про порушення законодавства про автомобільний транспорт передує повідомлення суб'єкта господарювання про час та місце такого розгляду. При цьому п. 26 Порядку №1567 встановлює, що справа про порушення розглядається у присутності уповноваженої особи суб'єкта господарювання. Натомість, право розгляду справи без участі уповноваженої особи суб'єкта господарювання надає неявка такої особи за умови її належного повідомлення про час та місце розгляду справи.

При цьому, позивач вказує, що не отримував повідомлення про розгляд справи №2607, ні постанови про застосування адміністративно-господарського штрафу №212745 від 03.11.2020.

Суд зазначає, що в ухвалі про відкриття провадження у справі від 22.03.2021 витребовувались від відповідача копії матеріалів на підставі яких прийнято постанову від 03.11.2020 № 212745 про стягнення з позивача адміністративно-господарського штрафу в розмірі 34000 грн. (щодо призначення та проведення перевірки, акт перевірки, призначення та розгляду справи про порушення законодавства, що сертифікації та періодичної повірки вимірювального та зважувального обладнання, документи стосовно пункту габаритно-вагового контролю, тощо).

Однак, представником відповідача не надано суду жодних доказів або ж пояснень з приводу направлення та вручення повідомлення про розгляд справи про порушення вимог законодавства про автомобільний транспорт та постанови про застосування адміністративно-господарського штрафу.

Порядок здійснення габаритно-вагового контролю та справляння плати за проїзд автомобільними дорогами загального користування транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів, вагові та/або габаритні параметри яких перевищують нормативні, затверджено постановою Кабінету Міністрів України №879 від 27.06.2007 року "Про заходи щодо збереження автомобільних доріг загального користування" 9далі - Порядок №879).

Відповідно до п. 3 Порядку № 879 габаритно-ваговий контроль транспортних засобів на автомобільних дорогах загального користування здійснюється Укртрансбезпекою, її територіальними органами та уповноваженими підрозділами Національної поліції.

Габаритно-ваговий контроль - контроль за проїздом великовагових та/або великогабаритних транспортних засобів автомобільними дорогами загального користування, який включає перевірку відповідності габаритно-вагових параметрів таких транспортних засобів установленим законодавством параметрам і нормам, наявності дозволу на рух за визначеними маршрутами, а також дотримання визначених у дозволі умов та режиму руху транспортних засобів (підпункт 4 п. 2 Порядку № 879).

Великовагові та великогабаритні транспортні засоби - транспортні засоби, вагові та/або габаритні параметри яких перевищують нормативні навантаження на вісь (осі) та загальна маса або габарити яких перевищують один з параметрів, що зазначені у пункті 22.5 Правил дорожнього руху, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 10 жовтня 2001 №1306. При цьому транспортний засіб не може вважатися великоваговим та/або великогабаритним, якщо його параметри не перевищують нормативи більш як на 2 відсотки (підпункт 3 п. 2 Порядку № 879).

В п. 6 Порядку № 879 зазначено, що габаритно-ваговий контроль, крім документального, здійснюється виключно в пунктах габаритно-вагового контролю посадовими особами та/або працівниками відповідних органів.

Відповідно до пунктів 12, 13, 14 зазначеного Порядку № 879, вимірювальне і зважувальне обладнання для здійснення габаритно-вагового контролю повинне утримуватись у робочому стані; періодично проводиться повірка (метрологічна атестація) такого обладнання з подальшим клеймуванням (пломбуванням) та видачею відповідного свідоцтва спеціально уповноваженим центральним органом виконавчої влади у сфері метрології. Під час здійснення габаритно-вагового контролю не допускається використання вимірювального і зважувального обладнання, періодична повірка (метрологічна атестація) якого не проведена, а також обладнання, що перебуває у несправному стані. Вимоги до облаштування та технічного оснащення пунктів габаритно-вагового контролю визначаються Мінінфраструктури.

Згідно з п. 20 Порядку № 879 за результатами точного та/або документального габаритно-вагового контролю посадові особи та/або працівники Укртрансбезпеки або її територіальних органів визначають належність транспортного засобу до великовагових та/або великогабаритних.

Пунктом 21 Порядку № 879 визначено, що у разі виявлення факту перевищення хоча б одного вагового та/або габаритного нормативного параметра більш як на 2 відсотки подальший рух транспортного засобу забороняється до внесення плати за його проїзд автомобільними дорогами загального користування (далі - плата за проїзд). Плата за проїзд великовагового та/або великогабаритного транспортного засобу, що рухався без відповідного дозволу, здійснюється у подвійному розмірі за пройдену частину маршруту по території України.

Кошти, стягнені за проїзд автомобільними дорогами загального користування великовагових та/або великогабаритних транспортних засобів, спрямовуються в установленому порядку до державного бюджету (п. 26 Порядку № 879).

Згідно з абз. 1 п. 28 Порядку №879 плата за проїзд автомобільними дорогами загального користування великовагового та/або великогабаритного транспортного засобу вноситься перевізником за затвердженими ставками виходячи з вагових та/або габаритних параметрів транспортного засобу, протяжності маршруту, кількості перевезень.

Перевізник зобов'язаний протягом 30 календарних днів з моменту визначення плати внести її та повідомити про це відповідний територіальний орган Укртрансбезпеки.

Отже, обов'язок внесення плати за проїзд автомобільними дорогами загального користування великовагових та/або великогабаритних транспортних засобів покладено саме на перевізника.

Постановою Кабінету Міністрів України від 10.10.2001 року № 1306 затверджено Правил дорожнього руху.

Пунктом 22.5 Правил дорожнього руху встановлено, що за спеціальними правилами здійснюється дорожнє перевезення небезпечних вантажів, рух транспортних засобів та їх составів у разі, коли хоч один з їх габаритів перевищує за шириною 2,6 м., за висотою від поверхні дороги 4 м (для контейнеровозів на встановлених Укравтодором і Державтоінспекцією маршрутах - 4,35 м), за довжиною - 22 м (для маршрутних транспортних засобів - 25 м), фактичну масу понад 40 т (для контейнеровозів - понад 44 т, на встановлених Укравтодором і Державтоінспекцією для них маршрутах - до 46 т), навантаження на одиночну вісь -11 т (для автобусів, тролейбусів 11,5 т), здвоєні осі - 16 т, строєні - 22 т (для контейнеровозів навантаження на одиночну вісь -11 т, здвоєні осі -18 т, строєні - 24 т) або якщо вантаж виступає за задній габарит транспортного засобу більш як на 2 м. Осі слід вважати здвоєними або строєними, якщо відстань між ними (суміжними) не перевищує 2,5 м.

Рух транспортних засобів та їх составів з навантаженням на одиночну вісь понад 11 т, здвоєні осі - понад 16 т, строєні осі - понад 22 т або фактичною масою понад 40 т (для контейнеровозів - навантаження на одиночну вісь - понад 11 т, здвоєні осі - понад 18 т, строєні осі - понад 24 т або фактичною масою понад 44 т, а на встановлених Укравтодором і Національною поліцією для них маршрутах - понад 46 т) у разі перевезення подільних вантажів автомобільними дорогами забороняється.

Забороняється рух транспортних засобів з навантаженням на вісь понад 7 т або фактичною масою понад 24 т автомобільними дорогами загального користування місцевого значення.

Відповідно до ст. 33 Закону України "Про автомобільний транспорт" автомобільним перевізником, що здійснює перевезення вантажів на договірних умовах, є суб'єкт господарювання, який відповідно до законодавства надає послугу згідно з договором про перевезення вантажу транспортним засобом, що використовується на законних підставах. Для виконання перевезень небезпечних вантажів автомобільний перевізник повинен одержати відповідну ліцензію.

Абзацом 16 частини 1 Закону України "Про автомобільний транспорт" встановлено, що за порушення законодавства про автомобільний транспорт до автомобільних перевізників застосовуються адміністративно-господарські штрафи, зокрема за порушення законодавства про перевищення встановлених законодавством габаритно-вагових норм понад 20% при перевезенні вантажу без відповідного дозволу - штраф у розмірі двох тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

З аналізу вказаної норми Закону слідує що, відповідальність за порушення вимог законодавства у сфері автомобільного транспорту під час перевезення вантажів застосовується саме до автомобільних перевізників.

З матеріалів справи встановлено, що на день проведення перевірки та складання відповідного акту про виявлене порушення №0018883 від 23.09.2020 ТзОВ "МТР 65" дійсно було власником транспортного засобу: MERCEDES-BENZ, номерний знак НОМЕР_1 , що підтверджується свідоцтвом про реєстрацію транспортного засобу серії НОМЕР_2 .

Однак, 01.02.2019 між ТзОВ "МТР 65" як орендодавцем з одного боку та ТзОВ "Шляхове ремонтно-будівельне управління №65", як орендарем з іншого боку, укладено договір оренди транспортного засобу, відповідно до умов якого орендодавець передає в тимчасове платне користування (оренду), а Орендар приймає в тимчасове платне користування (оренду) транспортні засоби, серед яких MERCEDES-BENZ, номерний знак НОМЕР_1 , а Орендар зобов'язується використовувати предмет оренди у власній підприємницькій діяльності, відповідно до його цільового призначення та сплачувати орендну плату на умовах, визначених даним договором.

01.02.2019 на виконання вимог договору оренди транспортного засобу №0201/19 ТзОВ "МТР 65" та ТзОВ "Шляхове ремонтно-будівельне управління №65" складено акт прийому-передачі, за яким ТзОВ "Шляхове ремонтно-будівельне управління №65" передано наступні транспортні засоби:

Спеціалізований вантажний самоскид MERCEDES-BENZ AROCS 963-8G, 2017 року випуску, номерний знак НОМЕР_1 та MERCEDES-BENZ AROCS 963-8G, 2016 року випуску, номерний знак НОМЕР_3 .

Додатковою угодою № 1 до Договору № 0201/19 до вказаного договору були внесені зміни, відповідно до яких строк оренди було продовжено до 27.12.2020 року.

З урахуванням наведеного, транспортний засіб MERCEDES-BENZ AROCS 963-8G, 2017 року випуску, номерний знак НОМЕР_1 на момент проведення контролюючим органом перевірки перебував у законному користуванні на умовах оренди у ТзОВ "Шляхове ремонтно-будівельне управління №65", яке використовувало його у своїй господарській діяльності.

Відповідно до ст.139 КАС України, при задоволенні позову сторони, яка не є суб'єктом владних повноважень, всі судові витрати, які підлягають відшкодуванню або оплаті відповідно до положень цього Кодексу, стягуються за рахунок бюджетних асигнувань суб'єкта владних повноважень, що виступав відповідачем у справі, або якщо відповідачем у справі виступала його посадова чи службова особа.

Предметом позову у цій справі є постанова Управління Укртрансбезпеки у Львівській області №212745 від 03.11.2020 про застосування до позивачки адміністративно-господарського штрафу в розмірі 34000,00 грн.

Отже, за змістом вищенаведеної норми, сплачений Товариством судовий збір в розмірі 2270,00 грн підлягає стягненню на її користь за рахунок бюджетних асигнувань Західного міжрегіонального управління Укртрансбезпеки.

Проте, як з'ясовано судом, відповідач хоч і вважається суб'єктом владних повноважень в розумінні положень Кодексу адміністративного судочинства України, однак є територіальним (відокремленим) підрозділом Державної служби України з безпеки на транспорті, немає статусу юридичної особи та фінансується за рахунок коштів Державного бюджету України, що виділяються Державній службі України з безпеки на транспорті (див. Положення про Державну службу України з безпеки на транспорті затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 11 лютого 2015 року № 103).

Відтак суд доходить висновку, що у даному випадку судовий збір належить присудити позивачці за рахунок бюджетних асигнувань Державної служби України з безпеки на транспорті.

Керуючись ст. ст.14, 72-77, 139, 241-247, 250-251, 255, 262 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

ВИРІШИВ:

Позов задовольнити повністю.

Визнати протиправною та скасувати постанову Управління Укртрансбезпеки у Львівській області про застосування адміністративно-господарського штрафу №212745 від 03.11.2020.

Стягнути з Державної служби України з безпеки на транспорті в особі Управління Укртрансбезпеки у Львівській області (пр. В. Чорновола, буд. 57, м. Львів, 79020, код ЄДРПОУ 39816845) за рахунок бюджетних асигнувань в користь Товариства з обмеженою відповідальністю "МТР 65" (вул. Залізнична,14, смт. Запитів, Кам'янка-Бузького району, Львівської області, РНОКПП 38758919) 2270 (дві тисячі двісті сімдесят) грн судових витрат у вигляді судового збору.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.

Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів з дня складення повного судового рішення через Львівський окружний адміністративний суд до Восьмого апеляційного адміністративного суду.

У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Суддя Гулкевич І.З.