ІВАНО-ФРАНКІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
про передачу адміністративної справи
"24" травня 2021 р. справа № 345/1752/21
м. Івано-Франківськ
Суддя Івано-Франківського окружного адміністративного суду Микитюк Р,В., дослідивши матеріали адміністративної справи за позовом ОСОБА_1 до Цетрального міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Київ) про визнання протиправними дій органу державної виконавчої служби,-
ОСОБА_1 , 23.04.2021 звернувся до Калуського міськрайонного суду із адміністративним позовом до Центрального міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Київ) у якому просить визнати причини пропуску строку звернення до суду поважними, поновити строк його звернення до суду з даною позовною заявою та визнати протиправним і скасувати повідомлення головного державного виконавця Огібеніна Л.І. Управління забезпечення примусового виконання рішень у місті Києві Центрального міжрегіонального управління Міністерства юстиції ( м. Київ) про повернення виконавчого документу стягувачу без прийняття до виконання від 09.03.2021 та зобов'язати Управління забезпечення примусового виконання рішень у місті Києві Центрального міжрегіонального управління Міністерства юстиції ( м. Київ) прийняти до виконання дублікат виконавчого листа № 2-а-65/2006, який видано 14.08.2020 Калуським міськрайонний судом.
Ухвалою Калуського міськрайонного суду Івано-Франківської області від 26.04.2021 позовну заяву ОСОБА_1 до Центрального міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Київ) про визнання протиправними дій органу державної виконавчої служби передано для розгляду до Івано-Франківського окружного адміністративного суду.
Вказана адміністративна справа надійшла до Івано-Франківського окружного адміністративного суду 17.05.2021 року.
З'ясовуючи питання про наявність підстав для відкриття провадження у адміністративній справі, а також можливість розгляду та вирішення даного позову за правилами Кодексу адміністративного судочинства України, суд зазначає наступне.
Із змісту позовних вимог слідує, що ОСОБА_1 як стягувач, оскаржує протиправні дії Центрального міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Київ) про повернення виконавчого документу стягувачу без прийняття до виконання від 09.03.2021 в межах виконавчого провадження, відкритого за виконавчим листом № 2-а-65/2006, провадження в якому здійснюється за рішенням суду, прийнятого Калуським міськрайонним судом Івано-Франківської області в порядку адміністративного судочинства.
В силу вимог частини 5 статті 287 Кодексу адміністративного судочинства України адміністративні справи з приводу рішень, дій або бездіяльності державного виконавця чи іншої посадової особи державної виконавчої служби щодо виконання ними рішень, ухвалених місцевим загальним судом як адміністративним судом, розглядаються місцевим загальним судом як адміністративним судом, який видав виконавчий лист.
За змістом положень частини 1 статті 74 Закону України "Про виконавче провадження" від 02.06.2016 за №1404-VIII, рішення, дії чи бездіяльність виконавця та посадових осіб органів державної виконавчої служби щодо виконання судового рішення можуть бути оскаржені сторонами, іншими учасниками та особами до суду, який видав виконавчий документ, у порядку, передбаченому законом.
Беручи до уваги наведені норми, слід зазначити, що рішення, дії чи бездіяльність виконавця та посадових осіб органів державної виконавчої служби щодо виконання судового рішення можуть бути оскаржені сторонами, іншими учасниками та особами саме до суду, який видав виконавчий лист.
В даному ж випадку, як свідчать матеріали позовної заяви, виконавчий лист № 2-а-65/2006 у справі № 2-а-65/2006 за позовом ОСОБА_1 до Головного Управління МВС в Київській області про зобов'язання вчинення дій, виданий Калуським міськрайонним судом 01.09.2020.
Статтею 29 КАС України визначено перелік підстав, за наявності яких суд передає адміністративну справу на розгляд іншого адміністративного суду.
Так, пунктом 2 частини 1 статті 29 КАС України зазначено, що суд передає адміністративну справу на розгляд іншого адміністративного суду, якщо при відкритті провадження у справі суд встановить, що справа належить до територіальної юрисдикції (підсудності) іншого суду.
Суд звертає увагу на те, що в чинній редакції КАС України відсутня така підстава для передачі адміністративної справи до іншого суду як порушення правил предметної підсудності.
Відповідно до частини 1 статті 30 КАС України, спори між адміністративними судами щодо підсудності не допускаються.
У відповідності до вимог статті 318 КАС України, прийняте судом рішення з порушенням правил юрисдикції (підсудності), визначених статтями 20, 22, 25-28 цього Кодексу є підставою для його скасування судом апеляційної інстанції з направленням справи на розгляд за встановленою законом підсудністю.
Згідно пункту 24 Рішення Європейського суду з прав людини у справі "Сокуренко і Стригун проти України" від 20 липня 2006 року, заяви №29458/04 та №29465/04, фраза "встановленого законом" викладена в частині першій статті 6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод, поширюється не лише на правову основу самого існування "суду", але й дотримання таким судом певних норм, які регулюють його діяльність.
З урахуванням вказаного, суд приходить до висновку, що справа підлягає до розгляду Калуським міськрайонним судом Івано-Франківської області, як адміністративним судом, який видав виконавчий лист, що виключає можливість розгляду цієї справи Івано-Франківським окружним адміністративним судом.
Керуючись статтями 29, частиною 1 статті 30, 248, 287 294, 295, 318 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя, -
Матеріали справи 345/1752/21 за позовом ОСОБА_1 до Цетрального міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Київ) про визнання протиправними дій органу державної виконавчої служби передати на розгляд Калуського міськрайонного суду Івано-Франківської області.
Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку.
Апеляційна скарга подається до апеляційного суду через Івано-Франківський окружний адміністративний суд протягом п'ятнадцяти днів з дня складення повного судового рішення.
Учасник справи, якому ухвала суду не була вручена у день її складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження якщо апеляційна скарга подана протягом п'ятнадцяти днів з дня вручення йому відповідної ухвали суду.
Ухвала суду набирає законної сили з моменту її підписання суддею.
Суддя Микитюк Р.В.