Ухвала від 21.05.2021 по справі 200/8775/20-а

Україна

Донецький окружний адміністративний суд

УХВАЛА

21 травня 2021 р. Справа №200/8775/20-а

приміщення суду за адресою: 84122, м.Слов'янськ, вул. Добровольського, 1

Донецький окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Стойки В.В. розглянувши в порядку письмового провадження клопотання ОСОБА_1 про встановлення судового контролю по адміністративній справі ОСОБА_1 до Волноваського об'єднаного управління Пенсійного фонду України Донецької області про визнання бездіяльності протиправною та зобов'язання вчинити певні дії,-

ВСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 звернувся до суду з позовом до Волноваського об'єднаного управління Пенсійного фонду України Донецької області про визнання бездіяльності в якому, з урахуванням заяви від 03.10.2020 року, просив:

визнати незаконним, протиправним та скасувати рішення Волноваського об'єднаного управління УПФ України в Донецькій області від 31.01.2020 про скасування рішення 914600152462 від 10.01.2020 р.;

зобов'язати Волноваське об'єднане управління УПФ України в Донецькій області повести перерахунок щомісячного довічного грошового утримання судді у відставці ОСОБА_1 з 1 січня 2020 року у розмірі 90% суддівської винагороди, зазначеної у довідці ТУ ДСА в Донецькій області № 04- 14 від 03.01.2020 року та № 04-236 від 26.02.2020 року про суддівську винагороду для обчислення щомісячного довічного грошового утримання судді у відставці та здійснити виплати з урахуванням фактично сплачених сум на підставі рішення 914600152462 від 10.01.2020 р.

в разі відмови в задоволенні п. 3 позовної заяви зобов'язати відповідача перерахувати і виплатити ОСОБА_1 щомісячне пожиттєве довічне грошове утримання судді у відставці на підставі довідки № 04-236 від 26.02.2020 зобов'язавши зарахувати до стажу роботи, що дає право на відставку час служби в армії 2 роки з 05.05.1975 року по 06.05.1977 року та половину навчання в Харківському юридичному інституті ім. Ф.Е. Дзержинського (Академія ім. Ярослава Мудрого) з 01.09.1977 року по липень 1981 року на підставі Указу Президента України №584/95 від 10.07.1995 року так як при чергових перерахунках відповідач в своїх рішеннях не бере до уваги вказаний вище час, а тому з 01.01.2020 року існує очевидний спір - в усіх рішеннях відповідача про перерахунок ЩДГУ відсутні вищевказані дані;

Рішенням Донецького окружного адміністративного суду від 20.11.2020 року, яке набуло законної сили 20.01.2021 року позов ОСОБА_1 (ІПН НОМЕР_1 , АДРЕСА_1 ) до Волноваського об'єднаного управління Пенсійного фонду України Донецької області (ЄДРПОУ 42169496, м. Волноваха, вул. Обручева, 17) про визнання бездіяльності протиправною та зобов'язання вчинити певні дії,- задоволено. Визнато протиправним та скасовано Рішення Волноваського об'єднаного управління Пенсійного фонду України Донецької області № 914600152462 від 31.01.2020. Зобов'язано Волноваське об'єднане управління Пенсійного фонду України Донецької області здійснити ОСОБА_1 з 19.02.2020 року перерахунок та виплату щомісячного довічного грошового утримання судді у відставці згідно із довідкою Територіального управління державної судової адміністрації України в Донецькій області №04-14 від 03.01.2020 та №04-236 від 26.02.2020 про суддівську винагороду для обчислення щомісячного грошового утримання судді у відставці та здійснити виплати з урахуванням фактично виплачених сум на підставі рішення № 914600152462 від 10.01.2020 року. Зобов'язано Волноваське об'єднане управління Пенсійного фонду України Донецької області при обчисленні розміру щомісячного довічного грошового утримання судді у відставці зарахувати ОСОБА_1 до стажу роботи судді, який дає право на відставку та отримання щомісячного довічного грошового утримання судді у відставці: період проходження військової служби з 05.1975 по 05.1977 та половину строку навчання у Харківському юридичному інститути ім. Ф.Є. Дзержинського з 09.1977 по 07.1981.

11.05.2021 року позивач через канцелярію суду надав клопотання про встановлення судового контролю за виконанням рішення суду шляхом подачі звіту. В обґрунтування вказаного клопотання вказав, що рішення суду по справі № 200/8775/20-а фактично не виконане.

Як встановлено вимогами ст. 129 (1) Конституції України, суд ухвалює рішення іменем України. Судове рішення є обов'язковим до виконання тощо.

Частиною 2 ст. 14 КАС України встановлено, що судові рішення, що набрали законної сили, є обов'язковими до виконання всіма органами державної влади, органами місцевого самоврядування, їх посадовими та службовими особами, фізичними і юридичними особами та їх об'єднаннями на всій території України.

Таким чином рішення суду, яке набуло законної сили та обов'язкове до виконання, не виконано суб'єктом владних повноважень.

Частиною 1, 2 ст. 382 КАС України визначено, що суд, який ухвалив судове рішення в адміністративній справі, може зобов'язати суб'єкта владних повноважень, не на користь якого ухвалене судове рішення, подати у встановлений судом строк звіт про виконання судового рішення. За наслідками розгляду звіту суб'єкта владних повноважень, яким в даному випадку є відповідач, про виконання рішення суду або в разі неподання такого звіту суддя своєю ухвалою може встановити новий строк подання звіту, накласти на керівника двадцяти до сорока розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб.

Відповідно до частини 3 статті 3 Кодексу адміністративного судочинства України провадження в адміністративних справах здійснюється відповідно до закону, чинного на час вчинення окремої процесуальної дії, розгляду і вирішення справи.

У відповідності до частини 1 статті 382 Кодексу адміністративного судочинства України суд, який ухвалив судове рішення в адміністративній справі, може зобов'язати суб'єкта владних повноважень, не на користь якого ухвалене судове рішення, подати у встановлений судом строк звіт про виконання судового рішення.

За наслідками розгляду звіту суб'єкта владних повноважень про виконання рішення суду або в разі неподання такого звіту суддя своєю ухвалою може встановити новий строк подання звіту, накласти на керівника суб'єкта владних повноважень, відповідального за виконання рішення, штраф у сумі від двадцяти до сорока розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб (частина 2 вказаної статті).

Керуючись вищевикладеними положеннями та враховуючи невиконання суб'єктом владних повноважень рішення суду, яке набуло законної сили, суд вважає за належне задовольнити заяву ОСОБА_1 , встановити судовий контроль за виконанням рішення суду шляхом зобов'язання Волноваського об'єднаного управління Пенсійного фонду України Донецької області подати у встановлений судом строк звіт про виконання судового рішення.

Відповідно, керуючись статтями 243, 248, 256, 295, 297, 370, 382 Кодексу адміністративного судочинства України, суд ,-

УХВАЛИВ:

Заяву ОСОБА_1 про встановлення судового контролю по адміністративній справі ОСОБА_1 до Волноваського об'єднаного управління Пенсійного фонду України Донецької області про визнання бездіяльності протиправною та зобов'язання вчинити певні дії, - задовольнити.

Встановити судовий контроль за виконанням рішення суду шляхом зобов'язання Волноваського об'єднаного управління Пенсійного фонду України Донецької області подати до 21.06.2021 року звіт про виконання судового рішення від 20.11.2020 року по справі № 200/8775/20-а.

Ухвала набирає законної сили негайно після її проголошення, якщо інше не передбачено цим Кодексом. Ухвала, постановлена судом поза межами судового засідання або в судовому засіданні у разі неявки всіх учасників справи, під час розгляду справи в письмовому провадженні, набирає законної сили з моменту її підписання суддею (суддями).

Апеляційна скарга на ухвалу суду подається протягом пятнадцяти днів з дня її проголошення. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини ухвали суду, або розгляду справи в порядку письмового провадження, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.

До дня початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи апеляційні та касаційні скарги подаються учасниками справи до або через відповідні суди, а матеріали справ витребовуються та надсилаються судами за правилами, що діяли до набрання чинності цією редакцією Кодексу. У разі порушення порядку подання апеляційної чи касаційної скарги відповідний суд повертає таку скаргу без розгляду.

Суддя В.В. Стойка

Попередній документ
97108581
Наступний документ
97108583
Інформація про рішення:
№ рішення: 97108582
№ справи: 200/8775/20-а
Дата рішення: 21.05.2021
Дата публікації: 26.05.2021
Форма документу: Ухвала
Форма судочинства: Адміністративне
Суд: Донецький окружний адміністративний суд
Категорія справи: Адміністративні справи (з 01.01.2019); Справи зі спорів з приводу реалізації публічної політики у сферах праці, зайнятості населення та соціального захисту громадян та публічної житлової політики, зокрема зі спорів щодо; управління, нагляду, контролю та інших владних управлінських функцій (призначення, перерахунку та здійснення страхових виплат) у сфері відповідних видів загальнообов’язкового державного соціального страхування, з них; загальнообов’язкового державного пенсійного страхування, з них
Стан розгляду справи:
Стадія розгляду: Виконання рішення (29.01.2021)
Дата надходження: 23.09.2020
Предмет позову: про визнання протиправними дій, зобов'язання вчинити певні дії
Розклад засідань:
27.10.2020 14:10 Донецький окружний адміністративний суд