Ухвала від 20.05.2021 по справі 449/699/21

Справа № 449/699/21

УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

20.05.2021 м.Перемишляни

Перемишлянський районний суд Львівської області в складі:

головуючого-судді: ОСОБА_1 ,

при секретарі: ОСОБА_2 ,

засудженого: ОСОБА_3 ,

представника відділення поліції №3 Львівського

районного управління поліції ГУНП у Львівській області: ОСОБА_4 ,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні суду у м. Перемишляни подання т.в.о. начальника відділення поліції №3 Львівського районного управління поліції ГУНП у Львівській області - ОСОБА_5 про встановлення адміністративного нагляду ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , раніше судимого Перемишлянським районним судом Львівської області за ч.2 ст.121, ч.4 ст.70 КК України до 12 років позбавлення волі з конфіскацією майна, -

ВСТАНОВИВ:

т.в.о. начальника відділення поліції №3 Львівського районного управління поліції ГУНП у Львівській області - ОСОБА_5 , звернувся в суд з поданням про встановлення адміністративного нагляду ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , раніше судимого Перемишлянським районним судом Львівської області за ч.2 ст.121, ч.4 ст.70 КК України до 12 років позбавлення волі з конфіскацією майна. Звільнений з місць позбавлення волі - 17.02.2017 р. Термін погашення судимості - 17.02.2025 року.

Подання мотивоване тим, що після відбуття покарання, ОСОБА_3 на шлях виправлення не став, систематично порушував громадський порядок. Зазначають, що 23.02.2021 р. притягався до адміністративної відповідальності за ч.1 ст. 178 КУпАП. Після цього, йому було винесено попередження про можливість встановлення адміністративного нагляду. Стверджують, що незважаючи на це, ОСОБА_3 , 05.05.2021 р. знову притягався до адміністративної відповідальності за ч.1 ст.175-1 КУпАП та 19.05.2021 р. за ч.2 ст.178 КУпАП.

Відтак, просить суд встановити адміністративний нагляд та ряд обмежень, а саме:

-заборона виходу з житлового будинку за місцем проживання з 23:00 год. до 06:00 год;

-заборона перебувати у місцях продажу спиртних напоїв на розлив;

-заборона виїзду по особистих справах за межі району без дозволу ВнП №3 Львівського РУП ГУНП у Львівській області у Львівській області;

-зобов'язати з'являтись в ВнП №3 Львівського РУП ГУНП у Львівській області у Львівській області до дільничого офіцера поліції 2 (два) рази на місяць.

В судовому засіданні представник ВнП №3 Львівського РУП ГУНП у Львівській області у Львівській області, подання підтримав повністю та просить його задовольнити і встановити ряд обмежень, оскільки ОСОБА_3 , на шлях виправлення не став та систематично порушує громадський порядок.

ОСОБА_3 , в судове засідання з'явився та просив застосувати до нього адміністративний нагляд, про що написав відповідну заяву.

Суд, заслухавши пояснення учасників процесу, дослідивши матеріали справи, приходить до наступного висновку.

Відповідно до положень ст. 1 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі», адміністративний нагляд - це система тимчасових примусових профілактичних заходів спостереження і контролю за поведінкою окремих осіб, звільнених з місць позбавлення волі, що здійснюються органами Національної поліції.

Відповідно до вимог ст.3 п. "в" Закону України „Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі" адміністративний нагляд встановлюється щодо повнолітніх осіб, засуджених до позбавлення волі за тяжкі, особливо тяжкі злочини або засуджених два і більше разів до позбавлення волі за умисні злочини, якщо вони після відбування покарання або умовно-дострокового звільнення від відбування покарання, незважаючи на попередження органів Національної поліції, систематично порушують громадський порядок і права інших громадян, вчиняють інші правопорушення.

Згідно ст. 5 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі» у поданні мають бути визначені обмеження, які пропонує встановити на підставі статті 10 цього Закону відповідно начальник установи виконання покарань чи начальник органу внутрішніх справ щодо поведінки піднаглядного та обгрунтування доцільності таких заходів крім того, в судове засідання викликається особа, щодо якої внесене подання про встановлення адміністративного нагляду, а також представник органу, що вніс подання.

Як вбачається зі ст. 6. Закону України „Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі", адміністративний нагляд встановлюється у визначеному статтею 5 цього Закону порядку терміном від одного року до двох років і не може перевищувати термінів, передбачених законом для погашення або зняття судимості. У разі, коли є підстава вважати, що особа, щодо якої встановлено адміністративний нагляд, залишається небезпечною для суспільства, адміністративний нагляд за поданням відповідного органу внутрішніх справ може бути продовжено у визначеному цим Законом порядку кожного разу ще на шість місяців, але не більше терміну, передбаченого законом для погашення або зняття судимості.

Згідно Вироку Перемишлянського районного суду від 23.12.2009 року, ОСОБА_3 , визнано винним у вчиненні злочинів передбачених ч.2 ст.121, ч.4 ст.70 КК України та призначено покарання - 12 років позбавлення волі з конфіскацією майна. У відповідності до ст.70 КК України, ОСОБА_3 призначено остаточне покарання, шляхом поглинання менш суворого більш суворим - 12 років позбавлення волі з конфіскацією майна.

Згідно довідки про звільнення серії ЛЬВ №15081, ОСОБА_3 , звільнено з місць позбавлення волі - 17.02.2017 р..

Як вбачається із Попередження особи, стосовно якої може бути встановлено адміністративний нагляд, ОСОБА_3 , зроблено попередження у зв'язку із скоєнням ним правопорушення передбаченого ч.1 ст.178 КУпАП.

Згідно постанови Пленуму ВСУ N 3 від 28.03.1986р. «Про практику застосування судами України законодавства у справах про порушення правил адміністративного нагляду» щодо осіб, зазначених у п. «в» ст.3 Закону, належить перевіряти дані про вчинені ними правопорушення, а також законність та обґрунтованість застосування до них заходів стягнення. При цьому слід мати на увазі, що адміністративний нагляд може бути встановлений за умови, якщо після звільнення з місць позбавлення волі особа, незважаючи на попередження органів внутрішніх справ, систематично порушує громадський порядок, права інших громадян чи вчиняє інші правопорушення і за кожне правопорушення притягувалась до відповідальності у встановленому Законом порядку.

Ознака систематичності розуміється як здійснення певних дій більше двох разів.

Як вбачається із матеріалів подання, ОСОБА_3 , неодноразово притягався до адміністративної відповідальності, у зв'язку із чим, йому було винесено попередження про можливість встановлення адміністративного нагляду. Незважаючи на це, ОСОБА_3 знову притягався до адміністративної відповідальності.

Враховуючи вищенаведене, суд дійшов висновку про те, що зазначені в поданні обставини свідчать про те, що ОСОБА_3 на шлях виправлення не став, а тому вважає за необхідне задовольнити подання про встановлення адміністративного нагляду відносно особи, оскільки встановлені обмеження дадуть змогу запобігти вчиненню злочинів піднаглядним, і здійснити належний виховний вплив на останнього.

На підставі викладеного та керуючись ст.ст. 3 п "в", 5, 6, 10 Закону України "Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі" від 01 грудня 1994 року (зі змінами та доповненнями), ст.ст. 369 - 372,539 КПК України, суд, -

ПОСТАНОВИВ:

Подання т.в.о. начальника відділення поліції №3 Львівського районного управління поліції ГУНП у Львівській області - С. Задерецького задоволити.

Встановити адміністративний ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , що проживає за адресою: с.Боршів Львівського району, строком на 1 (один) рік із застосуванням наступних обмежень:

-заборона виходу з житлового будинку за місцем проживання з 23:00 год. до 06:00 год;

-заборона перебування у місцях продажу спиртних напоїв на розлив;

-заборона виїзду по особистих справах за межі району без дозволу ВнП №3 Львівського РУП ГУНП у Львівській області у Львівській області;

-зобов'язати з'являтись в ВнП №3 Львівського РУП ГУНП у Львівській області у Львівській області до дільничого офіцера поліції 2 (два) рази на місяць.

Ухвала може бути оскаржена до Львівського апеляційного суду через Перемишлянський районний суд Львівської області протягом семи днів з дня її оголошення.

Суддя ОСОБА_1