Справа №705/612/21
3/705/1169/21
13.05.2021 м. Умань
Суддя Уманського міськрайонного суду Черкаської області Єщенко О.І., розглянувши матеріали, які надійшли з Уманського РУП ГУНП в Черкаській області, про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , яка проживає по АДРЕСА_1 , такої, що не працює,
за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 187 КУпАП,
Згідно з протоколом про адміністративне правопорушення серії ВАБ № 358020 від 29.01.2021 ОСОБА_1 29.01.2021 о 10 год. 00 хв. не прибула за викликом до ОСОБА_2 , чим порушила обмеження, встановлені адміністративним наглядом, за що відповідальність передбачена ч. 1 ст. 187 КУпАП.
Дослідивши матеріали справи вважаю, що провадження у справі про адміністративне правопорушення щодо ОСОБА_1 за ч. 1 ст. 187 КУпАП підлягає закриттю у зв'язку з відсутністю події та складу адміністративного правопорушення з огляду на таке.
Вказані матеріали постановою Уманського міськрайонного суду Черкаської області від 08.02.2021 були повернуті для належного оформлення, оскільки у протоколі про адміністративне правопорушення не зазначена суть адміністративного правопорушення відповідно до диспозиції ч. 1 ст. 187 КУпАП, відсутнє посилання на те, яке саме обмеження, встановлене адміністративним наглядом відповідно до ухвали Уманського міськрайонного суду Черкаської області від 20.11.2020, порушила особа, яка притягується до адміністративної відповідальності. Також до матеріалів справи не додано копії реєстраційного листка Уманського РУП ГУНП в Черкаській області на ОСОБА_1 , в якому зафіксований факт нереєстрації останньої в органі Національної поліції 29.01.2021, що підтверджує вчинення правопорушення у вигляді не прибуття за викликом до ОСОБА_2 та відсутнє підтвердження щодо належного повідомлення особи про необхідність з'явитись до органу Національної поліції на вказаний день та час.
При черговому скеруванні до суду матеріалів про адміністративне правопорушення зазначені недоліки не були усунуті особами, уповноваженими на їх складання та оформлення.
За змістом статей 251, 256 КУпАП обов'язок щодо належного оформлення протоколу про адміністративне правопорушення та збирання доказів покладений на осіб, уповноважених на складання протоколів про адміністративні правопорушення, визначених статтею 255 цього Кодексу. Однак він не виконаний працівниками поліції, відтак наданий протокол та додані до нього матеріали не можуть підтверджувати винуватість ОСОБА_1 у вчиненні зазначеного правопорушення.
З огляду на викладене, суду не надано достатніх доказів, які б підтверджували вчинення ОСОБА_1 вказаного вище адміністративного правопорушення.
Відповідно до ч. 3 ст. 62 Конституції України обвинувачення не може ґрунтуватися на доказах, одержаних незаконним шляхом, а також на припущеннях. Усі сумніви щодо доведеності вини особи тлумачаться на її користь.
Відповідно до п. 1 ст. 247 КУпАП провадження в справі про адміністративне правопорушення не може бути розпочато, а розпочате підлягає закриттю у зв'язку з відсутністю події і складу адміністративного правопорушення.
Враховуючи зазначені обставини, провадження у справі про адміністративне правопорушення підлягає закриттю у зв'язку з відсутністю події і складу адміністративного правопорушення.
Керуючись ст. ст. 247, 251, 256, 284, 287 КУпАП,
Закрити провадження у справі про адміністративне правопорушення за ч. 1 ст. 187 КУпАП щодо ОСОБА_1 у зв'язку з відсутністю події і складу адміністративного правопорушення.
Постанова може бути оскаржена до Черкаського апеляційного суду протягом 10 днів з дня її винесення шляхом подачі апеляції через Уманський міськрайонний суд Черкаської області.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку на апеляційне оскарження, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним судом.
Суддя О.І.Єщенко