Код суду 233 № 233/2032/21
20 травня 2021 року Суддя Костянтинівського міськрайонного суду Донецької області Сітніков Т.Б., за участю особи, яка притягається до адміністративної відповідальності - ОСОБА_1 , розглянувши адміністративний матеріал, який надійшов з Костянтинівського МРВ ДВС Східного міжрегіонального управління міністерства юстиції (м. Харків) МЮУ, про притягнення до адміністративної відповідальності:
ОСОБА_1 , який народився ІНФОРМАЦІЯ_1 у м. Костянтинівка, Донецької області, українця, громадянина України, РНОКПП НОМЕР_1 , працездатного, який не працює та не навчається, протягом року до адміністративної відповідальності не притягувався, який зареєстрований та проживає за адресою: АДРЕСА_1 , якому роз'яснені права відповідно до ст.ст. 10, 63 Конституції України, ст. 268 КУпАП, у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 183-1 КУпАП, -
До Костянтинівського міськрайонного суду Донецької області надійшов протокол про адміністративне правопорушення № 14 від 21 квітня 2021 року, відповідно до якого ОСОБА_1 має заборгованість зі сплати аліментів, сукупний розмір якої перевищує суму відповідних платежів за шість місяців з дня пред'явлення виконавчого документу до примусового виконання, яка станом на 01 квітня 2021 року складає 184 818, 98 грн., чим вчинив адміністративне правопорушення передбачене ч. 1 ст. 1831 КУпАП.
В судовому засіданні ОСОБА_1 пояснив, що він ніде не працює, у зв'язку із чим не має заробітку та йому не було відомо про необхідність сплачувати аліменти та що в нього виникла така заборгованість.
Дослідивши матеріали справи про адміністративне правопорушення, вислухавши ОСОБА_1 , доходжу наступних висновків.
Відповідно до ч. 1 ст. 9 КУпАП адміністративним правопорушенням (проступком) визнається протиправна, винна (умисна або необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність.
Відповідно до ст. 10 КУпАП адміністративне правопорушення визнається вчиненим умисно, коли особа, яка його вчинила, усвідомлювала протиправний характер своєї дії чи бездіяльності, передбачала її шкідливі наслідки і бажала їх або свідомо допускала настання цих наслідків.
Частиною 1 статті 183-1 КУпАП, передбачена відповідальність за несплату аліментів на утримання дитини, одного з подружжя, батьків або інших членів сім'ї, що призвела до виникнення заборгованості, сукупний розмір якої перевищує суму відповідних платежів за шість місяців з дня пред'явлення виконавчого документа до примусового виконання.
Аналізуючи зміст ст. 183-1 КУпАП, суд дійшов висновку, що об'єктивна сторона цього правопорушення характеризується бездіяльністю особи, яка повинна сплачувати періодичні платежі кожного місяця у визначеному розмірі і датою вчинення цього правопорушення є відповідний період, в який особа не сплачувала аліменти.
Відповідно до ст. 251 КУпАП доказами в справі про адміністративне правопорушення є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган(посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
З матеріалів справи вбачається, що вина ОСОБА_1 у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 1831 КУпАП підтверджується наступними доказами:
-протоколом про адміністративне правопорушення № 14 від 21 квітня 2021 року, складеного старшим державним виконавцем відділу ДВС Камуз В.В.;
- копією виконавчого листа Костянтинівського міськрайонного суду Донецької області від 26 листопада 2009 року, згідно якого за рішенням Костянтинівського міськрайонного суду Донецької області по справі № 2-5166/2009 ОСОБА_1 повинен був щомісячно сплачувати на користь ОСОБА_2 аліменти на утримання дітей: ОСОБА_3 та ОСОБА_4 в розмірі 1/3 частини усіх видів заробітку, але не менше ніж 30% прожиткового мінімуму для дітей відповідного віку, починаючи з 28 жовтня 2009 року до досягнення найстаршою дитиною повноліття. За вказаним виконавчим листом відкрито виконавче провадження про що повідомлено сторони виконавчого провадження;
- Копією постанови про відкриття виконавчого провадження ВП № 19484511 від 27 травня 2010 року;
-Письмовими поясненнями ОСОБА_1 від 21 квітня 2021 року;
-розрахунком заборгованості по сплаті аліментів, який складено державним виконавцем, з якого вбачається, що у ОСОБА_1 виникла заборгованість за несплату аліментів у розмірі 181388,65 грн., сукупний розмір якої перевищує суму відповідних платежів за шість місяців з дня пред'явлення виконавчого документа до примусового виконання.
Таким чином, ОСОБА_1 своїми протиправними діями вчинив адміністративне правопорушення, передбачене ч. 1 ст. 1831 КУпАП, а саме, не сплатив аліменти на утримання дитини, що призвело до виникнення заборгованості, сукупний розмір якої перевищує суму відповідних платежів за шість місяців з дня пред'явлення виконавчого документа до примусового виконання.
Санкція ст. 183-1 КУпАП передбачає адміністративне стягнення у виді суспільно-корисних робіт, альтернативний вид стягнення за вчинення даного адміністративного правопорушення відсутній.
Відповідно до ч. 2 ст. 33 КУпАП при накладенні стягнення враховуються характер вчиненого правопорушення, особа правопорушника, ступінь його вини, майновий стан, обставини, що обтяжують та пом'якшують його відповідальність.
Обставин, що пом'якшують та обтяжують відповідальність ОСОБА_1 судом не встановлено.
Враховуючи вищевикладене, дані про особу, яка притягується до адміністративної відповідальності, вина якої у вчиненні вказаного правопорушення повністю підтверджується доказами по справі в їх сукупності, які не оспорюються й самим ОСОБА_1 , доходжу висновку про необхідність накладення адміністративного стягнення у вигляді виконання суспільно корисних робіт в розмірах, передбачених ч. 1 ст. 183-1 КУпАП, що буде цілком відповідати обставинам справи, та, у свою чергу достатнім для попередження вчинення ним інших правопорушень в подальшому, сприятиме профілактиці даного виду правопорушень.
Відповідно до статті 40-1 КУпАП, судовий збір у провадженні по справі про адміністративне правопорушення у разі винесення судом (суддею) постанови про накладення адміністративного стягнення сплачується особою, на яку накладено таке стягнення. Розмір і порядок сплати судового збору встановлюється законом.
На підставі п. 5 ст. 4 Закону України «Про судовий збір» з ОСОБА_1 підлягає стягненню судовий збір 0,2 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, тобто 454 грн.
На підставі викладеного і керуючись ст.ст. 1, 9, 33, 283, 284 КУпАП, ст. 4 Закону України «Про судовий збір», -
Визнати ОСОБА_1 виним у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 183-1 КУпАП та накласти адміністративне стягнення у вигляді суспільно корисних робіт на строк 200 (двісті) годин.
Стягнути з ОСОБА_1 судовий збір в дохід держави в сумі 454 (чотириста п'ятдесят чотири) гривні, який слід перерахувати на рахунок (IBAN) - UA438999980313151206000005692; отримувач - Донецьке ГУК/Костянтинів. МТГ/22030101, код отримувача (ЄДРПОУ): 37967785, банк отримувача: Казначейство України (ЕАП), код класифікації доходів бюджету: 22030101, Призначення платежу - судовий збір, Костянтинівський міськрайонний суд Донецької області).
На постанову судді може бути подано апеляційну скаргу протягом десяти днів з дня винесення постанови особою, яку притягнуто до адміністративної відповідальності, її законним представником, захисником, потерпілим, його представником, а також прокурором у випадках, передбачених ч. 5 ст. 7 та ч. 1 ст. 287 КУпАП. Апеляційна скарга подається до Донецького апеляційного суду через Костянтинівський міськрайонний суд Донецької області.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги та може бути пред'явлена до примусового виконання протягом трьох місяців після набрання нею законної сили.
Суддя Т.Б. Сітніков