Єдиний унікальний номер судової справи: 225/3075/21
Номер провадження: 3/225/841/2021
21 травня 2021 року м. Торецьк
Суддя Дзержинського міського суду Донецької області Ткач Г.В., розглянув матеріал, що надійшов з Головного управління ДФС у Донецькій області про притягнення до адміністративної відповідальності
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженки м.Торецька (м.Дзержинська) Донецької області, громадянки України, не працюючої, зареєстрованої та проживаючої за адресою: АДРЕСА_1 ,
за ч. 1 ст. 177-2 Кодексу України про адміністративні правопорушення,-
Згідно з протоколом про адміністративне правопорушення №0169 від 13.05.2021 року, ОСОБА_1 у ларьку, що знаходиться при вході на ринок « ІНФОРМАЦІЯ_2 » за адресою: АДРЕСА_2 здійснювала реалізацію тютюнових виробів (підакцизних товарів) без марок акцизного податку, чим вчинила правопорушення, передбачене ч. 1 ст. 177-2 КУпАП.
Особа, яка притягається до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 в судове засідання не з'явилася, про дату та місце судового розгляду повідомлена належним чином.
Дослідив матеріали справи та надані докази в їх сукупності, суддя доходить наступних висновків.
Згідно зі статтею 129 Конституції України розгляд і вирішення справ в судах здійснюється на засадах змагальності сторін та свободи в наданні ними суду своїх доказів і у доведеності перед судом їх переконливості.
За змістом статей 245, 280, 283КУпАП для прийняття законного та обґрунтованого рішення слід забезпечувати всебічне, повне та об'єктивне з'ясування обставин справи.
Відповідно до ч.1 ст.9 КУпАП адміністративним правопорушенням (проступком) визнається протиправна, винна (умисна або необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність.
Частина 1 ст.177-2КУпАП передбачає відповідальність за виготовлення, придбання або зберігання з метою реалізації фальсифікованих алкогольних напоїв чи тютюнових виробів, а так само виготовлення, придбання або зберігання з метою реалізації або використання за призначенням обладнання для вироблення фальсифікованих алкогольних напоїв чи тютюнових виробів.
Об'єктивна сторона вказаного правопорушення полягає у виготовленні, придбанні, зберіганні з метою реалізації, а також реалізації фальсифікованих алкогольних напоїв чи тютюнових виробів, обладнання для їх вироблення тощо.
Згідно із Законом України «Про захист прав споживачів» фальсифікована продукція - продукція, виготовлена з порушенням технології або неправомірним використанням знака для товарів та послуг, чи копіюванням форми, упаковки, зовнішнього оформлення, а так само неправомірним відтворенням товару іншої особи.
Законом України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів» визначено, що фальсифікація алкогольних напоїв та тютюнових виробів - умисне, з корисливою метою виготовлення алкогольних напоїв та тютюнових виробів з порушенням технології чи з неправомірним використанням знака для товарів і послуг, чи копіюванням форми, упаковки, зовнішнього оформлення, а так само прямим відтворенням товару іншого підприємця з самовільним використанням його імені.
Отже, в сенсі наведених норм фальсифікацією визнається вчинене з корисливих мотивів підроблення чогось, зміна вигляду або ж властивостей предмету і надання йому такого зовнішнього вигляду, що не відповідає його справжній суті, у даному випадку алкогольних виробів та тютюнових виробів.
В той же час, ч.1ст. 204 КК України передбачає кримінальну відповідальність за незаконне придбання з метою збуту або зберігання з цією метою, а також збут чи транспортування з метою збуту незаконно виготовлених спирту етилового, спиртових дистилятів, алкогольних напоїв, пива, тютюнових виробів, тютюну, промислових замінників тютюну, пального або інших підакцизних товарів.
Зі складеного матеріалу про адміністративне правопорушення (протокол про адміністративне правопорушення №0169 від 13.05.2021 року, квитанції №0169 від 13.05.2021 про отримання речей і документів, вилучених під час здійснення провадження у справах про адміністративне правопорушення №0169) встановлено, що ОСОБА_1 у ларьку, що знаходиться при вході на ринок «Черьомушки» за адресою: АДРЕСА_2 здійснювала реалізацію тютюнових виробів (підакцизних товарів) без марок акцизного податку.
Відмежовуючи передбачене ст. 177-2 КУпАП правопорушення від злочину, передбаченого ст. 204 КК України, слід виходити з того, що адміністративна відповідальність має наставати лише у разі, коли правопорушення за своїм характером не тягне кримінальної відповідальності (ч. 2ст. 9 КУпАП).
Вказаній обставині не надано жодної правової оцінки, оскільки посадова особа, яка склала протокол про адміністративне правопорушення, не розмежував вчинені дії в розрізі ст. 204 КК України та ст. 177-2 КУпАП, до складених матеріалів справи про адміністративне правопорушення не додано жодної постанови про закриття кримінального провадження за вчинене, а тому це фактично унеможливлює прийняття судом рішення щодо ОСОБА_1 , оскільки згідно з ст. 61 Конституції України ніхто не може бути двічі притягнений до юридичної відповідальності одного виду за одне й те саме правопорушення.
Відповідно до ст. 253 КУпАП якщо при розгляді справи орган (посадова особа) дійде висновку, що в порушенні є ознаки кримінального правопорушення, він передає матеріали прокурору або органу досудового розслідування.
Вивчив матеріали адміністративної справи, оцінив факт неможливості розгляду адміністративного матеріалу, суддя доходить висновку, що справу про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 необхідно направити до Донецької обласної прокуратури, якою здійснюється нагляд за додержанням законів Головним управлінням ДФС у Донецькій області, для прийняття рішення згідно положень КПК України.
Керуючись ст. ст. 253, 276, 278, 283, 284 КУпАП,-
Справу про адміністративне правопорушення про притягнення ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 до адміністративної відповідальності за ч.1ст. 177-2 КУпАП направити до Донецької обласної прокуратури для прийняття рішення згідно положень КПК України.
Провадження по справі закрити.
Постанова набирає законної сили з дня її винесення і апеляційному оскарженню не підлягає.
Суддя Г.В. Ткач