Постанова від 20.05.2021 по справі 541/765/21

Справа № 541/765/21

Номер провадження3/541/290/2021

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

20 травня 2021 року м. Миргород

Суддя Миргородського міськрайонного суду Полтавської області Куцин В. М., розглянувши з участю секретаря судового засідання Євдокимової Н.Ю., прокурора Петренка П.С., особи, яка притягається до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 матеріали, які надійшли з Управління стратегічних розслідувань в Полтавській області Департаменту стратегічних розслідувань Національної поліції України про притягнення до адміністративної відповідальності:

ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженки с. Ново - Іванівка Синельниківського району Дніпропетровської області, громадянки України, пенсіонерку, місце проживання зареєстровано за адресою: АДРЕСА_1 , паспорт НОМЕР_1 виданий Миргородським МРВ УМВС України в Полтавській області 22.03.1999 року, РНОКПП НОМЕР_2

за ч. 1 ст. 172-6 КУпАП,

ВСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 , припинивши 18 листопада 2020 року повноваження секретаря сьомого скликання Дібрівської сільської ради Миргородського району Полтавської області, являючись суб'єктом відповідальності за корупційне правопорушення згідно примітки до статті 172-6 КУпАП, підпункту «в» пункту 1 частини першої статті 3 Закону України «Про запобігання корупції», в порушення вимог абзацу 1 частини 2 статті 45 вказаного Закону, несвоєчасно, без поважних причин, тобто після встановленого терміну декларування (не пізніше двадцяти робочих днів з дня припинення діяльності, пов'язаної з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування - 16.12.2020 23:59:59), а саме 15.01.2021 09:31 подала на офіційний веб-сайт Національного агентства з питань запобігання корупції декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за період, не охоплений раніше поданими деклараціями, чим вчинила адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, передбачене частиною 1 статті 172-6 КУпАП.

ОСОБА_1 вину в скоєнні правопорушення визнала повністю. Суду пояснила, що через те, що після складання повноважень секретаря Дібрівської сільської ради Миргородського району її продовжували навантажувати роботою пов'язаною із входженням с. Дібрівка до складу Миргородської ОТГ про необхідність своєчасної подачі декларації забула і згадала про неї лише 21 січня 2021 року.

Заслухавши пояснення особи, що притягається до адміністративної відповідальності, позицію прокурора, який вважав доведеною вину ОСОБА_1 у скоєнні адміністративного правопорушення та враховуючи дані про особу останньої пропонував призначити мінімальне стягнення, дослідивши докази, суд встановив.

Згідно зі ст. 68 Конституції України кожен зобов'язаний неухильно додержуватися Конституції України та законів України, не посягати на права і свободи, честь і гідність інших людей.

Статтею 1 Закону України «Про запобігання корупції» встановлено, що суб'єкти декларування - це особи, зазначені у пункті 1, підпунктах "а" і "в" пункту 2, пункті 4 частини першої статті 3 цього Закону, інші особи, які зобов'язані подавати декларацію відповідно до цього Закону.

Відповідно до підпункту «в» пункту 1 частини першої статті 3 Закону України «Про запобігання корупції», суб'єктами, на яких поширюються дія цього Закону, є державні службовці, посадові особи місцевого самоврядування.

Відповідно до ст. 1 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» посадова особа місцевого самоврядування - особа, яка працює в органах місцевого самоврядування, має відповідні посадові повноваження у здійсненні організаційно-розпорядчих та консультативно-дорадчих функцій і отримує заробітну плату за рахунок місцевого бюджету.

Положенням частини 1 статті 50 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» встановлено, що секретар сільської, селищної, міської ради працює в раді на постійній основі. Секретар ради обирається радою з числа її депутатів на строк повноважень ради за пропозицією відповідного сільського, селищного, міського голови.

Згідно вимог абзацу 1 частини 2 статті 45 Закону України «Про запобігання корупції» особи, зазначені у пункті 1, підпунктах "а" і "в" пункту 2 частини першої статті 3 цього Закону, які припиняють діяльність, пов'язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, подають декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за період, не охоплений раніше поданими деклараціями.

Частиною першою статті 172-6 КУпАП передбачено настання адміністративної відповідальності за несвоєчасне подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.

Згідно примітки до статті 172-6 КУпАП, суб'єктом правопорушень у цій статті є особи, які відповідно до частин першої та другої статті 45 Закону України "Про запобігання корупції" зобов'язані подавати декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.

Рішенням першої сесії сьомого скликання Дібрівської сільської ради Миргородського району Полтавської області від 06-10 листопада 2015 року «Про обрання секретаря Дібрівської сільської ради» ОСОБА_1 обрано секретарем Дібрівської сільської ради Миргородського району Полтавської області з 11 листопада 2015 року.

Рішенням першої сесії сьомого скликання Дібрівської сільської ради Миргородського району Полтавської області від 06 листопада 2015 року «Про присвоєння ОСОБА_1 , секретарю сільської ради рангу посадової особи місцевого самоврядування» ОСОБА_1 , секретарю сільської ради, присвоєно 10 ранг посадової особи місцевого самоврядування.

10 листопада 2015 року ОСОБА_1 склала присягу посадової особи місцевого самоврядування.

На підставі пп. 4 п. 2 розділу ІІ «Прикінцеві положення» Закону України від 16.04.2020 р. № 562 «Про внесення змін до деяких законів України щодо визначення територій та адміністративних центрів територіальних громад» (далі - Закон № 562) повноваження сільських, селищних, міських рад, сільських, селищних, міських голів, старост сіл, селищ територіальних громад, які увійшли до складу територіальних громад, території яких затверджено Кабінетом Міністрів України на підставі цього Закону, припиняються в день набуття повноважень сільських, селищних, міських рад, обраних на перших місцевих виборах у 2020 році.

Тобто, у разі проведення першої сесії новообраної сільської, селищної, міської ради повноваження зазначених представницьких органів (сільських, селищних, міських рад) та осіб, які займають виборні посади (сільських, селищних, міських голів; старост сіл, селищ; секретарів сільських, селищних, міських рад) припиняються на підставі пп. 4 п. 2 розділу ІІ «Прикінцеві положення» Закону № 562 в день першої сесії новообраної ради.

Відповідно п. 2.27 Інструкції про порядок ведення трудових книжок працівників, затвердженої наказом Мінпраці, Мінюсту, Мінсоцзахисту від 29.07.1993 р. № 58, днем звільнення вважається останній день роботи. Отже, день першої сесії новообраної ради буде останнім днем роботи осіб, які займають зазначені виборні посади.

Розпорядженням Кабінету Міністрів України від 12 червня 2020 року № 721-р «Про визначення адміністративних центрів та затвердження територій територіальних громад Полтавської області» Дібрівську територіальну громаду включено у склад Миргородської територіальної громади Миргородського району Полтавської області.

Відповідно до інформації оприлюдненої на офіційному сайті Миргородської міської ради за посиланням http://myrgorod.pl.ua. 18 листопада 2020 року відбулося відкриття першої сесії восьмого скликання Миргородської міської ради, на якій визнано повноваження депутатів та Миргородського міського голови ОСОБА_2 .

Рішенням І засідання другої сесії восьмого скликання Миргородської міської ради № 4 від 09.12.2020 на посаду секретаря Миргородської міської ради восьмого скликання обрано ОСОБА_3 .

Таким чином 18 листопада 2020 року секретар Дібрівської сільської ради сьомого скликання ОСОБА_1 склала свої повноваження, тобто припинила діяльність, пов'язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, отже зобов'язана була подати декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за період, не охоплений раніше поданими деклараціями не пізніше двадцяти робочих днів з дня припинення діяльності, пов'язаної з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, а саме не пізніше 23:59:59 16.12.2020 року.

Відповідно до пункту 5 ч. 1 ст. 12 Закону України «Про запобігання корупції» Національне агентство з питань запобігання корупції з метою виконання покладених на нього повноважень має право приймати з питань, що належать до його компетенції, обов'язкові для виконання нормативно-правові акти.

Згідно з пунктом 2 частини 5 розділу 2 Порядку формування, ведення та оприлюднення (надання) інформації Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, затвердженого Рішенням Національного агентства з питань запобігання корупції від 10.06.2016 року № 3, зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 15.07.2016 року за № 959/29089 в редакції від 02.05.2019 року, декларація перед звільненням - декларація, яка подається відповідно до абзацу першого частини другої статті 45 Закону не пізніше двадцяти робочих днів з дня припинення діяльності, пов'язаної з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, або іншої діяльності, зазначеної у підпунктах «а», «в» пункту 2 частини першої статті 3 Закону.

Таким чином ОСОБА_1 , як посадова особа місцевого самоврядування, припиняючи 18.11.2020 року діяльність, пов'язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, повинна булав подати декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування перед звільненням за період, не охоплений раніше поданими деклараціями, не пізніше двадцяти робочих днів з дня припинення діяльності, пов'язаної з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, а саме: не пізніше 23:59:59 16.12.2020 року.

Відповідно до інформації Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування (https://public.nazk.gov.ua/search), ОСОБА_1 подала декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, яка припиняє діяльність, пов'язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, за період, не охоплений раніше поданими деклараціями лише 15.01.2021 року (09:31), тобто несвоєчасно.

Слід зазначити, що ОСОБА_1 подавала до Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування електронні декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування: 05.04.2017 щорічна декларація за 2016 рік, 23.03.2018 щорічна декларація за 2017 рік, 15.03.2019 щорічна декларація за 2018 рік та 13.03.2020 щорічна декларація за 2019 рік, тобто їй були достовірно відомі зобов'язання та обмеження, встановлені Законом України «Про запобігання корупції».

Згідно листа КНП «Миргородська лікарня інтенсивного лікування» Миргородської міської ради за вих. № 01-13/882 від 12.03.2021 року ОСОБА_1 в період з 01 жовтня по 31 січня 2021 року згідно записів в журналі реєстрації листів тимчасової втрати працездатності на амбулаторному лікуванні не перебувала.

Згідно листа КНП «Миргородський міський центр первинної медико-санітарної допомоги» за вих. № 88 від 16.03.2021 року ОСОБА_1 в період з 01 жовтня 2020 по 31 січня 2021 року на стаціонарному та амбулаторному лікуванні не перебувала.

Згідно листа КНП «Миргородський міський центр первинної медико-санітарної допомоги №2» за вих. № 179 від 12.03.2021 року ОСОБА_1 в період з 01 жовтня 2020 по 31 січня 2021 року на лікуванні не перебувала.

Отже, ОСОБА_1 за станом свого здоров'я могла вчасно подати електронну декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування перед звільненням за період, не охоплений раніше поданими деклараціями.

Відповідно до інформації Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування (https://public.nazk.gov.ua/search), ОСОБА_1 подала декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, яка припиняє діяльність, пов'язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, 15 січня 2021 року за період 01.01.2020 року - 18.11.2020 року.

ОСОБА_1 , як посадова особа місцевого самоврядування є суб'єктом декларування відповідно до підпункту «б» пункту 1 ч.1 ст. 3 Закону України «Про запобігання корупції». Допустила порушення вимог абзацу 1 частини 2 статті 45 вказаного Закону, несвоєчасно, без поважних причин, тобто після встановленого терміну декларування (не пізніше двадцяти робочих днів з дня припинення діяльності, пов'язаної з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування - 16.12.2020 року), а саме 15.01.2021 року, подавши на офіційний вебсайт Національного агентства з питань запобігання корупції декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, яка припиняє діяльність, пов'язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, вчинила правопорушення, пов'язане з корупцією, передбачене частиною 1 статті 172-6 КУпАП, тому повинна нести відповідальність передбачену законом.

Вина ОСОБА_1 повністю підтверджується зібраними та дослідженими судом вищевказаними письмовими доказами, а також протоколом № 184 про вчинення адміністративного правопорушення, пов'язаного з корупцією, передбаченого ч. 1 ст.172-6 КУпАП від 07.04.2021 року, яким встановлено факт порушення ОСОБА_1 вимог Закону України «Про запобігання корупції».

При визначенні стягнення, суд враховує, що ОСОБА_1 вчинила правопорушення вперше, наміру на ухилення від декларування не мала, раніше до адміністративної відповідальності не притягалася.

Відповідно ст. 40-1 КУпАП у разі винесення суддею постанови про накладення адміністративного стягнення, особою на яку накладено таке стягнення сплачується судовий збір. Розмір і порядок сплати судового збору встановлюється законом. В зв'язку з вищенаведеним на вимогу п. 5 ч. 2 ст. 4 Закону України «Про судовий збір» підлягає стягненню з правопорушника ОСОБА_1 на користь держави судовий збір в розмірі 0,2 % розміру прожиткового мінімуму на одну працездатну особу, що становить на день розгляду справи 454 грн. 00 коп.

Керуючись статтями 40-1, 172-6, 221, 245, 268, 283, 284 291, 294 КУпАП,

ПОСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 визнати винною у вчиненні адміністративного правопорушення передбаченого ч. 1 ст. 172-6 КУпАП та піддати адміністративному стягненню у виді штрафу в розмірі 50 (п'ятдесяти) неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що складає 850 (вісімсот п'ятдесят) гривень 00 копійок.

Рахунок для сплати штрафу: н/р (IBAN) UA 0589 9998 0314 0805 4200 0016 305, назва отримувача коштів - ГУК у Полт.обл/Миргород р-н/21081100, код отримувача (код за ЄДРПОУ) 37959255, код класифікації доходів бюджету 21081100, банк одержувача Казначейство України (ЕАП), код банку отримувача (МФО) 899998.

Стягнути із ОСОБА_1 на користь держави судовий збір в розмірі 454 гривень 00 копійок (призначення платежу 22030106 Судовий збір; 26436309 (5), П.І.Б платника, отримувач коштів: ГУК у м. Києві/м.Київ/22030106, код отримувача (код за ЄДРПОУ) 37993783, банк отримувача: Казначейство України (ЕАП), код банку отримувача (МФО) 899998, н/р (IBAN) UA908999980313111256000026001, код класифікації доходів бюджету 22030106, код ЄДРПОУ суду 26436309 ).

Постанова може бути оскаржена протягом десяти днів з дня її винесення до Полтавського апеляційного суду шляхом подання апеляційної скарги через Миргородський міськрайонний суд Полтавської області.

Постанова набирає законної сили після закінчення строку на оскарження.

Суддя Миргородського

міськрайонного суду В. М. Куцин