Ленінський районний суд м.Полтави
Справа № 553/1182/20
Провадження № 2/553/62/2021
Іменем України
17.05.2021м. Полтава
Ленінський районний суд міста Полтави у складі:
головуючого судді - Чистик І.О.,
за участю:
секретаря судового засідання - Павленко І.В.,
представника позивача - Плескача Ю.А.,
представника відповідача - Позняка С.М.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Полтаві цивільну справу за позовом Акціонерного товариства «Оператор газорозподільної системи «Полтавагаз» до ОСОБА_1 про стягнення вартості не облікованого (донарахованого) об'єму природного газу, -
Представник позивача звернувся до суду з позовом до ОСОБА_1 про стягнення вартості недооблікованого (донарахованого) об'єму природного газу, посилаючись на те, що відповідач ОСОБА_1 є споживачем природного газу. 24 грудня 2019 року у працівників АТ “Полтавагаз”, при огляді лічильника газу за адресою відповідача виникла підозра на несанкціоноване втручання в роботу лічильника газу, про що зазначено в акті демонтажу ЗВТ від 24 грудня 2019 року. Демонтований лічильник газу був запакований в поліетиленовий пакет та опломбований пломбою К28654869 для направлення на експертизу, що підтверджується протоколом про направлення на експертизу від 24 грудня 2019 року. 16 грудня 2019 року комісією по проведенню експертизи АТ «Полтавагаз» здійснено експертизу лічильника газу 0-4 Галлус заводський номер 002022646. Результати проведення експертизи зафіксовано в Акті експертизи лічильника газу № 15407 від 26 грудня 2019 року. Відповідно до висновків членів комісії виявлено несанкціоноване втручання в конструкцію лічильника, шляхом підміни пломб заводу-виробника. Метрологічні характеристики не відповідають ДСТУ 3336-96, лічильник не відповідає вимогам Р50-071-98. Окрема думка членами комісії не висловлювалася. Крім того, ДП «Полтавський науково-технічний центр стандартизації, сертифікації та метрології» видав Довідку про непридатність законодавчо регульованого засобу вимірювальної техніки № 13-ТЗ15407 від 26 грудня 2019 року. На підставі даного факту представниками АТ «Полтавагаз» складено Акт про порушення № 15407 від 26 грудня 2019 року. 14 січня 2020 року на засіданні Комісії з розгляду актів про порушення, внаслідок яких здійснюється перерахунок (донарахування об'ємів природного газу та зміни їх режиму нарахування споживачу (несанкціонованому споживачу) АТ «Полтавагаз» акт про порушення розглянуто та задоволено, прийнято рішення про складання Акту-розрахунку необлікованого (донарахованого) об'єму та обсягу природного газу і його вартості. За наслідками задоволення акту про порушення рішенням комісії (витяг з протоколу №1/20 від 14 січня 2020 року) складено акт розрахунок № 1/20/2 від 14 січня 2020 року необлікованого (донарахованого) об'єму та обсягу природного газу і його вартості за період з 13 листопада 2019 року (з дня останнього контрольного зняття показань лічильника до дня виявлення порушення) по 23 грудня 2020 року (включно) на суму 8166,45 гри. Відповідно до Пункту 12 глави 5 розділу XI Кодексу ГРМ, вартість необлікованого (донарахованого) об'єму природного газу, яка пред'являється до сплати споживачу (несанкціонованому споживачу) в результаті задоволення акта про порушення, зазначається в окремому платіжному рахунку Оператора ГРМ, який надається під особистий підпис споживача (несанкціонованого споживача) або надсилається йому рекомендованим поштовим відправленням разом із супровідним листом, що оформлюється у довільній формі. Рахунок на оплату №У0000000094 від 20 січня 2020 року був направлений відповідачу поштовим відправленням (цінний лист з описом вкладенням) за його зареєстрованим місцем проживання. Станом на момент звернення позивача до суду з позовом, вартість необлікованого (донарахованого) об'єму та обсягу природного газу відповідачем не сплачена, що є підставою для стягнення її в примусовому порядку. З наведених підстав просив суд задовольнити позов, стягнути з ОСОБА_1 на користь акціонерного товариства «Оператор газорозподільної системи «Полтавагаз»: 8166,45 грн. - вартості необлікованого об'єму природного газу та 2102,00 грн. витрат по сплаті судового збору, а всього 10268,45 грн.
Ухвалою Ленінського районного суду м. Полтави від 10 липня 2020 року прийнято до розгляду та відкрито провадження у справі в порядку спрощеного позовного провадження.
04 серпня 2020 року відповідачем подано відзив на позов (а.с. 28-33).
25 серпня 2020 року позивачем надано відповідь на відзив на позовну заяву (а.с. 39-41).
27 жовтня 2020 року позивачем подано пояснення (а.с. 49-63).
13 листопада 2020 року позивачем подано пояснення (а.с. 72).
В судовому засіданні представник позивача заявлені позовні вимоги підтримав з підстав, що були викладених у позові, відповіді на відзив та письмових поясненнях.
Відповідач в судове засідання не з'явився про час та місце судового розгляду був повідомлений належним чином. З урахуванням думки представника позивача та представника відповідача суд визнав можливим проведення судового розгляду у його відсутність за участю представника.
В судовому засіданні представник відповідача проти задоволення позову заперечував з підстав, що були викладені відповідачем у відзиві на позов.
Допитаний в судовому засіданні за клопотанням представника позивача свідок ОСОБА_2 суду пояснив, що він є головним метрологом АТ «Полтавагаз» та був членом комісії при проведенні експертизи газового лічильника відповідача. Під час її проведення було встановлено факт несанкціонованого втручання в роботу лічильника шляхом підміни пломби заводу виробника. Наскільки йому відомо у позивача ведеться база та є відомості щодо встановлення лічильників, але починаючи з 1996 року.
Суд, заслухавши пояснення сторін, свідка, дослідивши письмові докази, що є в матеріалах справи, повно з'ясувавши фактичні обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги, проаналізувавши надані докази, вважає, що позов задоволенню не підлягає з наступних підстав.
Правову основу ринку природного газу становлять Конституція України, Закон України «Про ринок природного газу», Закони України «Про трубопровідний транспорт», «Про природні монополії», «Про нафту і газ», «Про енергозбереження», «Про угоди про розподіл продукції», «Про захист економічної конкуренції», «Про газ (метан) вугільних родовищ», «Про охорону навколишнього природного середовища», міжнародні договори України, згода на обов'язковість яких надана Верховною Радою України, та інші акти законодавства України.
На сьогоднішній день правові, економічні та організаційні засади функціонування ринку природного газу визначені Законом України «Про ринок природного газу».
Відповідно до ст. 1 Закону України «Про ринок природного газу» ринок природного газу - сукупність правовідносин, що виникають у процесі купівлі-продажу, постачання природного газу, а також надання послуг з його транспортування, розподілу, зберігання (закачування, відбору), розподіл природного газу - це господарська діяльність, що підлягає ліцензуванню і пов'язана з переміщенням природного газу газорозподільною системою з метою його фізичної доставки споживачам, але що не включає постачання природного газу.
Згідно з ст.ст. 37, 39, 40 Закону України «Про ринок природного газу» оператор газорозподільної системи відповідає за надійну та безпечну експлуатацію, підтримання у належному стані та розвиток (включаючи нове будівництво та реконструкцію) газорозподільної системи, якою він користується на законних підставах. Оператор газорозподільної системи не може провадити діяльність з видобутку, транспортування або постачання природного газу. Оператор газорозподільної системи має бути юридично та організаційно незалежним від інших видів діяльності на ринку природного газу, не пов'язаних з розподілом природного разу. Розподіл природного газу здійснюється на підставі та умовах договору розподілу природного газу в порядку, передбаченому кодексом газорозподільних систем та іншими нормативно-правовими актами. Оператор газорозподільної системи провадить діяльність з розподілу природного газу на підставі ліцензії, що видається Регулятором (НКРЕКП).
Правовідносини між споживачем та Оператором ГРМ врегульовані Цивільним кодексом України, Законом України «Про житлово-комунальні послуги», Законом України «Про ринок природного газу», Кодексом газорозподільних систем, затвердженим постановою НКРЕКП від 30.09.2015 року № 2494, Правилами безпеки систем газопостачання України, що затверджені наказом Міністерства вугільної енергетики та вугільної промисловості від 15.05.2015 року № 285.
Згідно ч. 1 ст. 714 ЦК України за договором постачання енергетичними та іншими ресурсами через приєднану мережу одна сторона (постачальник) зобов'язується надавати другій стороні (споживачеві, абонентові) енергетичні та інші ресурси, передбачені договором, а споживач (абонент) зобов'язується оплачувати вартість прийнятих ресурсів та дотримуватись передбаченого договором режиму її використання, а також забезпечити безпечну експлуатацію енергетичного та іншого обладнання.
Частиною 1 ст. 19 Закону України «Про житлово-комунальні послуги» встановлено, що відносини між учасниками договірних відносин у сфері житлово-комунальних послуг здійснюються виключно на договірних засадах.
Відповідно до пункту 2, 3 частини 2статті 7 ЗУ «Про житлово-комунальні послуги» індивідуальний споживач зобов'язаний своєчасно вживати заходів до усунення виявлених неполадок, пов'язаних з отриманням житлово-комунальних послуг, що виникли з його вини; забезпечувати цілісність обладнання приладів (вузлів) обліку комунальних послуг відповідно до умов договору та не втручатися в їхню роботу.
Відповідно до ч. 2 ст. 13 Закону України «Про ринок природного газу» споживач зобов'язаний, зокрема: укласти договір про постачання природного газу; забезпечувати своєчасну та повну оплату вартості природного газу згідно з умовами договорів; не допускати несанкціонованого відбору природного газу; забезпечувати безперешкодний доступ уповноважених представників оператора газотранспортної системи, оператора газорозподільної системи до вузлів обліку природного газу та з метою встановлення вузлів обліку газу; припиняти (обмежувати) споживання природного газу відповідно до вимог законодавства та умов договорів.
У разі порушення або невиконання своїх обов'язків споживач несе відповідальність згідно із законом (ч. 3 ст. 13 Закону України «Про ринок природного газу»).
Судом встановлено та не заперечувалося сторонами по справі, що відповідач ОСОБА_1 є побутовим споживачем послуг з розподілу природного газу за об'єктом, розташованим за адресою: АДРЕСА_1 .
Вказаний будинок належить відповідачу на праві власності з 20 березня 2006 року на підставі договору дарування.
24 грудня 2019 року складений акт про демонтаж ЗВТ Галус G-4 002022646 1994 року випуску за адресою АДРЕСА_1 , споживач ОСОБА_1 , у зв'язку з підозрою на підміну пломби заводу виробника, того ж дня складено протокол про направлення лічильника на експертизу.
В судовому засіданні представник позивача та свідок ОСОБА_2 суду пояснили, що в АТ «Полтавагаз» відсутні відомості про перебування вказаного лічильника в ремонті до моменту його установки, що могло би пояснити відмінність пломби. Не заперечували того, що такі обліки наявні в АТ «Полтавагаз» починаючи з 1996 року, до цього періоду обліки не збереглись. В той же час ЗВТ Галус G-4 002022646 є лічильником 1994 року випуску.
При цьому, суд звертає увагу, що висновок про невідповідність пломби ЗВТ Галус G-4 002022646, встановленому в будинку ОСОБА_1 , пломбі заводу виробника 1994 року випуску, був здійснений комісією АТ «Полтавагаз» 26 грудня 2019 року, в той час як офіційний запит щодо надання АТ «Полтавагаз» зразків оригінальних пломб заводу-виробника був здійснений лише 02 жовтня 2020 року, тобто вже після звернення до суду з позовом про стягнення вартості донарахованого об'єму газу.
Вказане стало однією з підстав невизнання позову відповідачем та його представником.
При цьому, на обґрунтування своїх заперечень відповідачем також подано до суду копії двох актів (а.с. 32-33):
- від 19 вересня 2016 року, згідно якого було знято газовий лічильник 02022646 у зв'язку з необхідністю заміни накидних гайок на газовому лічильнику,
- від 25 вересня 2016 року щодо перепломбування газового лічильника після ремонтних робіт.
Представник відповідача в судовому засіданні наполягав на тому, що будь-яких зауважень з приводу роботи газового лічильника у представників ПАТ «Полтавагаз» на період проведення ремонтних робіт у 2016 році не виникало, у зв'язку з чим доводи про невідповідність пломби заводу виробника 1994 року випуску, є необґрунтованими.
Суд також визнає обґрунтованими доводи відповідача та його представника про те, що встановлені 25 вересня 2016 року на лічильнику пломба 0361952 та стрічка АВ003367 не були пошкоджені станом на 2020 рік, коли відбувся його демонтаж.
В той же час, згідно акту експертизи лічильника газу № 15407 від 26 грудня 2019 року комісія у складі: головного метролога АТ «Полтавагаз» Івінського Д.В., майстра служби ПРППЛГ АТ «Полтавагаз» Арсененка А.О., юрисконсульта ОСОБА_3 у присутності споживача ОСОБА_1 провела експертизу лічильника газу G-4 Галлус заводський номер 002022646, показники 30049 куб.м, 1994 року випуску. Експертизою встановлено:1.1. Цілісність заводської пломби та повірочного тавра: Пломба суматора не відповідає вимогам ТУ завода-виробника; 1.2. Цілісність відлікового механізму: Відліковий механізм візуально не пошкоджений; 1.3. Механічні пошкодження фарбового покриття корпусу лічильника не виявлено; 2. Герметичність: Герметичний; 3. Похибка лічильника за об'ємної втрати Q min - 100 %, max - 4,97 %; 4. При дії спрямованого магнітного поля відліковий механізм не зупиняється. Висновок: несанкціоноване втручання в конструкцію лічильника шляхом підміни пломби заводу виробника. Метрологічні характеристики не відповідають вимогам ДСТУ 3336-96. Лічильник не відповідає вимогам Р50-071-98.
Згідно довідки про непридатність законодавчо регульованого засобу вимірювальної техніки від 26 грудня 2019 року за результатами повірки встановлено, що ЗВТ не відповідає вимогам ДСТУ 3336-96 та Р50-071-98. Підстави для визнання ЗВТ непридатним: зовнішній стан лічильника не відповідає вимогам п. 6.4.1. Р50-071-98. Похибка вимірювань перевищує допустиму п.6.9.1. Р50-071-98.
Згідно акту про порушення № 15407 від 26 грудня 2019 року встановлено порушення кодексу газорозподільних систем: несанкціоноване втручання в роботу ЗВТ/лічильника газу Галлус G-4 зав. № 002022646.
Згідно витягу з протоколу № 1/20 від 14 січня 2020 року вирішено акт про порушення побутового споживача ОСОБА_1 задовольнити. Скласти акт-розрахунок необлікованого (донарахованого) об'єму природного газу та направити його споживачу.
Згідно акту-розрахунку вартість необлікованого (донарахованого) об'єму природного газу, яка має бути компенсована Оператору ГРМ складає 8 166,45 гривень.
Згідно пункту 1 глави 2 розділу XI Кодексу газорозподільних систем до порушень споживача та несанкціонованого споживача, які кваліфікуються як несанкціонований відбір природного газу з ГРМ (крадіжка газу) та внаслідок яких щодо них здійснюється нарахування необлікованих об'ємів (обсягів) природного газу, належать, зокрема, несанкціоноване втручання в роботу ЗВТ (комерційного ВОГ, зокрема лічильника газу).
Відповідно до пункту 4 глави 1 розділу І Кодексу газорозподільних систем несанкціоноване втручання в роботу ЗВТ/лічильника газу - втручання в роботу або конструкцію чи складові комерційного вузла обліку (зокрема лічильника газу), у тому числі шляхом їх підробки, пошкодження чи пошкодження на них пломб, впливу дії спрямованого постійного магнітного поля або зміни конфігурації даних обчислювача/коректора об'єму газу (первинного програмування чи протоколу параметризації), внаслідок чого витрата (споживання) природного газу комерційним вузлом обліку не обліковується (обліковується частково чи з порушенням законодавства), та інші дії, що призводять до викривлення даних обліку природного газу.
За змістом пункту 1 глави 3 розділу 11 Кодексу газорозподільних систем у разі виявлення Оператором ГРМ несанкціонованого газопроводу або несанкціонованого втручання в роботу лічильника газу розрахунок об'єму необлікованого природного газу здійснюється за граничними об'ємами споживання природного газу населенням (додаток 15 цього Кодексу) з урахуванням усіх газових приладів і пристроїв споживача (фізичної особи) за період з дня останнього контрольного зняття показань лічильника (контрольного огляду вузла обліку або його перевірки) до дня виявлення порушення (але не більше ніж за 6 місяців) та з урахуванням строку на його усунення.
З аналізу вищенаведених вище вимог закону вбачається, що перерахунок (донарахування) об'ємів природного газу або зміна їх режиму нарахування здійснюється у випадку доведеності пошкодження ЗВТ (лічильника газу) або роботи комерційного ВОГ чи його складових в позаштатному режимі, внаслідок чого витрата (споживання) природного газу комерційним ВОГ не обліковується або обліковується некоректно.
Згідно ч. 1 ст. 13 ЦПК України суд розглядає справи не інакше як за зверненням особи, поданим відповідно до цього Кодексу, в межах заявлених нею вимог і на підставі доказів, поданих учасниками справи або витребуваних судом у передбачених цим Кодексом випадках.
Відповідно до ч. 1, ч. 2 ст. 12, ст. 81 ЦПК України цивільне судочинство здійснюється на засадах змагальності сторін. Кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень. Доказування не може ґрунтуватися на припущеннях.
Судом встановлено, що в акті експертизи лічильника газу № 15407 від 26 грудня 2019 року комісія у складі: головного метролога АТ «Полтавагаз» Івінського Д.В., майстра служби зроблено такий висновок: несанкціоноване втручання в конструкцію лічильника шляхом підміни пломби заводу виробника. Метрологічні характеристики не відповідають вимогам ДСТУ 3336-96. Лічильник не відповідає вимогам Р50-071-98.
При цьому зазначеним актом експертизи зафіксовано, що відліковий механізм візуально не пошкоджений, встановлено герметичність газового лічильника та те, що при дії спрямованого магнітного поля відліковий механізм не зупиняється.
З обсягу наданих сторонами доказів та пояснень, судом встановлено, що вказаний будинок належить відповідачу на праві власності з 20 березня 2006 року на підставі договору дарування.
Будь-яких об'єктивних даних, які б підтверджували встановлення вказаного лічильника 1994 року випуску безпосередньо споживачу ОСОБА_1 , починаючи з дати набуття ним права власності на будинок з 20 березня 2006 року, суду не надано.
Відповідно до акту демонтажу лічильника від 24 грудня 2019 року, фото, долученого до пояснень безпосередньо представником позивача, зробленого в день огляду та демонтажу, вбачається, що пломба на ЗВТ, який є предметом спору, працівниками ПАТ «Полтавагаз» була ще додатково опломбована в 2016 році після ремонтних робіт за допомогою пломби 0361952 та захисної стрічки АВ00336, які не були пошкоджені станом на 2020 рік, коли відбувся його демонтаж, що не заперечувалось сторонами в судовому засіданні.
Зазначений факт унеможливлює підміну пломби на суматорі лічильника 1994 року випуску відповідачем з моменту набуття ним права власності у 2006 році, проживання в будинку та до моменту його демонтажу в 2019 року працівниками позивача.
Позивачем протилежне не доведене. Претензій у позивача до споживача ОСОБА_1 не виникало, в тому числі під час здійснення звірок показників лічильника та здійсненні ремонтних робіт лічильника у 2016 році працівниками ПАТ «Полтавагаз » .
Таким чином, в матеріалах справи відсутні належні та допустимі докази на підтвердження порушення зобов'язання, вчинення саме відповідачем ОСОБА_1 протиправних дій, які б спричинили використання необлікованого (облікованого частково чи з порушенням законодавства) природного газу, та їх причинно-наслідкового зв'язку з необлікованим використання природного газу, тобто наявності вини та відповідно наявності встановлених законом підстав для стягнення з нього вартості необлікованого обсягу природного газу.
Встановлення факту несанкціонованого втручання в конструкцію лічильника, шляхом підміни пломби заводу-виробника на суматорі, без доведення винних дій ОСОБА_1 , як споживача природного газу з часу набуття ним 20 березня 2006 року права власності на житловий будинок, не може бути підставою для покладення на останнього цивільно-правової відповідальності у виді стягнення з нього збитків.
Також, 18.04.2019 року комісією при проведенні експертизи лічильника було встановлено , що метрологічні характеристики не відповідають вимогам ДСТУ 3336-96 та лічильник не відповідає вимогам Р50-071-98.
Суд не може визнати для покладення на відповідача, як на власника та споживача послуг з газопостачання, обов'язку відшкодування завданих позивачеві збитків, внаслідок того, що метрологічні характеристики лічильника не відповідають вимогам ДСТУ 333-96 та лічильник не відповідає вимогам Р50-071-98 з наступних підстав.
Відповідно до пункту 2, 3 ч. 2 ст. 7 Закону України «Про житлово-комунальні послуги» індивідуальний споживач зобов'язаний своєчасно вживати заходів до усунення виявлених неполадок, пов'язаних з отриманням житлово-комунальних послуг, що виникли з його вини; забезпечувати цілісність обладнання приладів (вузлів) обліку комунальних послуг відповідно до умов договору та не втручатися в їхню роботу.
Види порушень, внаслідок яких здійснюється перерахунок (донарахування) об'ємів природного газу або зміна їх режиму нарахування визначені главою 2 розділу 11 Кодексу газорозподільних систем.
Зокрема, п. 3 цієї глави визначено, що до порушень (за умови відсутності несанкціонованого втручання в ГРМ або роботу ЗВТ), що сталися внаслідок пошкодження чи позаштатного режиму роботи комерційного ВОГ або його складових (які кваліфікуються як «не з вини споживача»), але внаслідок яких споживачу здійснюється перерахунок розподіленого (спожитого) об'єму природного газу, належать: 1) пошкодження ЗВТ (лічильника газу) або робота комерційного ВОГ чи його складових в позаштатному режимі, внаслідок чого витрата (споживання) природного газу комерційним ВОГ не обліковується або обліковується некоректно.
Пунктом 6 глави 6 розділу 10 Кодексу газорозподільних систем, визначено, що у разі виявлення позаштатного режиму роботи комерційного ВОГ чи його складових, пошкодження ЗВТ або пошкодження пломб чи захисних елементів власник (користувач), на території або у приміщенні якого встановлений комерційний ВОГ чи його складові, має терміново поінформувати про це Оператора ГРМ та за потреби вжити заходів для недопущення аварійної ситуації з урахуванням техніки безпеки.
Позаштатний режим роботи комерційного ВОГ, зокрема, включає: 1) витоки газу з елементів та конструкції комерційного ВОГ, у тому числі імпульсних ліній манометрів, датчиків тиску і температури тощо; 2) відсутність зміни показань лічильника газу (обчислювача або коректора об'єму газу), загальмованість або рух з ривками зчитувального механізму при фактичній витраті (споживанні) природного газу; 3) наявність сторонніх шумів та нехарактерних звуків при роботі лічильника газу чи іншого ЗВТ; 4) індикація або наявність повідомлень про порушення в роботі ЗВТ, в тому числі про необхідність зміни елементів живлення; 5) забруднення або відкладання осадів, потрапляння сторонніх предметів до внутрішньої порожнини вимірювального трубопроводу або лічильника газу чи на робочі поверхні первинних перетворювачів; 6) інші ознаки порушень вимог щодо експлуатації ЗВТ, які можуть вплинути на результати вимірювання.
Суд вважає, що невідповідність метрологічних характеристик вимогам ДСТУ 3336-96, що була виявлена в результаті експертизи лічильника газу представниками позивача сама по собі не свідчить про порушення відповідачем порядку експлуатації вузла обліку та не може бути підставою для відповідальності споживача, оскільки останній не може нести відповідальність за ті чи інші невідповідності метрологічних характеристик газового лічильника державним стандартам, виявити невідповідність метрологічним характеристикам у роботі лічильника при візуальному огляді, у даному випадку було неможливо та потребувало спеціальних знань .
За таких обставин, суд визнає заявлені позовні вимоги необґрунтованими та такими, що не підлягають задоволенню.
Враховуючи, що в задоволенні позову відмовлено, понесені позивачем судові витрати відповідно до ст.141 ЦПК України не підлягають стягненню.
Керуючись ст.ст. 12, 13, 81, 259, 263-265, 352 ЦПК України, суд,-
В задоволенні позову Акціонерного товариства «Оператор газорозподільної системи «Полтавагаз» до ОСОБА_1 про стягнення вартості не облікованого (донарахованого) об'єму природного газу - відмовити.
Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів з дня його проголошення.
Апеляційна скарга подається безпосередньо до суду апеляційної інстанції, яким є Полтавський апеляційний суд. До дня початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи: апеляційні скарги подаються учасниками справи до або через відповідні суди.
Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини судового рішення або у разі розгляду справи без повідомлення (виклику) учасників справи, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.
Суддя Ленінського районного суду м. ПолтавиІ. О. Чистик