Справа № 151/274/21
Провадження № 3/151/129/21
іменем України
20 травня 2021 року смт. Чечельник
Суддя Чечельницького районного суду Вінницької області Моцний В.С., розглянувши матеріали, які надійшли від управління держпраці у Вінницькій області про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , картка платника податків НОМЕР_1 , місце реєстрації та проживання: АДРЕСА_1 , українця, громадянина України, працюючого заступником директора ДП "Чечельницьке лісове господарство" по ч.1 ст. 41 КУпАП, -
Інспектором праці Поліщук Н.А. 26.03.2021 року за №02-31-85/02 складений адміністративний протокол відносно ОСОБА_1 по ч.1 ст.41 КУпАП за те, що він будучи заступником директора державного підприємства "Чечельницьке лісове господарство" місцезнаходження смт.Чечельник, вул.Паркова, буд.18, Чечельницького району, Вінницької області допустив:
- невиплату заробітної плати працівникам у строки встановлені колективним договором підприємства, що призвело до заборгованості по заробітній платі станом на 15.03.2021 року 46 працівникам підприємтва в сумі 1774 тис.грн.. в тому числі 18-ти звільненим - 503,3 тис грн. Заборгованість по ЄСВ станом на 01.03.2021 року склала 261 тис. грн., чим порушив вимоги ч.1, 2, 3 статті 115 КЗпП України, ч.1, 3 ст.24 Закону України "Про оплату праці";
- невиплату компенсації працівникам втрат частини заробітної плати у зв'язку із порушенням строків її виплати відповідно до індексу зростання цін на споживчі товари і тарифів на послуги у порядку встановленому чинним законодавством, чим порушив вимоги ст.34 Закону України "Про оплату праці";
- невиплату всіх сум, при звільненні працівника, що належать йому від підприємства в день звільнення, що призвело до заборгованості станом на 15.03.2021 року 18-ти звільненим працівникам заборгованості із виплати належних їм сум в день звільнення в сумі 503,3 тис. грн. Середній заробіток за весь час затримки по день фактичного розрахунку не виплачується, чим порушив вимоги ч.1 ст.116, ч.1 ст.117 КЗпП України.
Вивчивши протокол та додані до нього матеріали, вважаю за необхідне повернути матеріали до управління держпраці у Вінницькій області по слідуючих обставинах.
Статтею 256 КУпАП встановлено, що у протоколі про адміністративне правопорушення зазначаються: дата і місце його складення, посада, прізвище, ім'я, по батькові особи, яка склала протокол; відомості про особу, яка притягається до адміністративної відповідальності (у разі її виявлення); місце, час вчинення і суть адміністративного правопорушення; нормативний акт, який передбачає відповідальність за дане правопорушення; прізвища, адреси свідків і потерпілих, якщо вони є; пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності; інші відомості, необхідні для вирішення справи.
Як вбачається із протоколу про адміністративне правопорушення від 26.03.2021 року за №02-31-85/02, в протоколі не вказано дату вчинення адміністративного правопорушення, не зазначено дату звільнення працівників, коли мала здійснитись виплата, за який період виникла заборгованість, оскільки судом встановлено, що відносно ОСОБА_1 30.07.2020 року було вже складено протокол про притягнення його до адміністративної відповідальності за вчинення аналогічного правопорушення та постановою Чечельницького районного суду Вінницької області 21.08.2020 року №151/384/20, було притягнуто до адміністративної відповідальності у виді штрафу по ч.1 ст.41 КУпАП.
Враховуючи те, що в протоколі про адміністративне правопорушення від 26.03.2021 року за №02-31-85/02 не зазначено дату та періоду вчинення адміністративного правопорушення, не розмежовано період за який ОСОБА_1 вже притягувався до адміністративної відповідальності і за який, у разі вчиненого правопорушення, слід притягнути його до адміністративної відповідальності, що в свою чергу можливо підпадає під ознаку повторності вчинення однорідного правопорушення протягом року та підпадає під кваліфікаціію ч.2 ст.41 КУпАП, що у свою чергу унеможливлює в сукупності дати оцінку зібраним по справі доказам, повно, об'єктивно та всебічно з'ясувати обставини справи і та прийняти вмотивоване рішення.
Оскільки обов'язок з'ясування і зазначення таких відомостей та подання належних доказів законодавцем покладено на органи, які в силу ст.255 КУпАП уповноважені складати протоколи про адміністративні правопорушення, а не на органи, уповноважені розглядати справи про адміністративні правопорушення за їх компетентною підвідомчістю, тому вважаю за необхідне повернути вказаний протокол про адміністративне правопорушення до управління держпраці у Вінницькій області для доопрацювання та приведення його у відповідність вимогам закону.
Враховуючи вищевикладене, керуючись ст. 256, 277, 278, 283, 284, 285 КУпАП, -
Адміністративний протокол відносно ОСОБА_2 , разом з матеріалами повернути до управління держпраці у Вінницькій області, для доопрацювання.
Постанова оскарженню не підлягає.
Суддя В.С. Моцний