Постанова від 19.05.2021 по справі 161/8287/21

Справа № 161/8287/21

Провадження № 3/161/3178/21

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

19 травня 2021 року місто Луцьк

Луцький міськрайонний суд Волинської області

в складі: головуючого судді - Пахолюка А.М.,

при секретарі - Будько І.Ю.,

з участю:

особи, яка притягається до адміністративної відповідальності - ОСОБА_1 ,

прокурора - Артиш Н.В.

розглянувши матеріали справи про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , який проживає за адресою: АДРЕСА_1 , -

за ч. 1 ст. 172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення, -

ВСТАНОВИВ:

Із протоколу про адміністративне правопорушення вбачається, що ОСОБА_1 , будучи начальником випробувальної лабораторії ДП «Волинський експертно-технічний центр Держпраці» відповідно до п.п. «а» п.2 ч.1 ст. 3 Закону України «Про запобігання корупції» (далі - Закон) є суб'єктом на якого поширюється дія зазначеного Закону, несвоєчасно подав без поважних причин декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування «перед звільненням».

В судовому засіданні ОСОБА_1 , винність в інкримінованому йому правопорушенні, передбаченому ч.1 ст.172-6 КУпАП, визнав повністю, просив суд звільнити його від адміністративної відповідальності та на підставі ст. 22 КУпАП, обмежитись усним зауваженням.

Прокурор в судовому засіданні зазначила про те, що ОСОБА_1 слід притягнути до адміністративної відповідальності за ч.1 ст.172-6 КУпАП та призначити покарання в межах санкції статті у вигляді штрафу.

Заслухавши особу, яка притягається до адміністративної відповідальності, прокурора, всебічно, повно та об'єктивно дослідивши та оцінивши наявні в матеріалах справи докази в їх сукупності, суд дійшов висновку, що в діях ОСОБА_1 наявний склад адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.172-6 КУпАП.

Частиною 1 статті 172-6 КУпАП передбачено адміністративну відповідальність за несвоєчасне подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.

Судом встановлено, що наказом ДП «Волинський експертно-технічний центр Держпраці» №06-К від 29 січня 2021 року, ОСОБА_1 звільнено з посади начальника випробувальної лабораторії, з 01 лютого 2021 року за угодою сторін, відповідно до п. 1 ст. 36 КЗпП України (а.с. 21).

Відповідно до вимог ч. 1 ст. 45 Закону, особи, зазначені у п.п. «а» п. 1 ч. 1 ст. 3 Закону, зобов'язані щорічно до 01 квітня подавати шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентства декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування (далі - декларація), за минулий рік за формою, що визначається Національним агентством, особи, які припинили діяльність, пов'язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, або іншу діяльність, зазначену у підпунктах «а» і «в» пункту 2, пункті 5 частини першої статті 3, зобов'язані наступного року після припинення діяльності подавати в установленому частиною першою цієї статті порядку декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за минулий рік.

Декларація перед звільненням - декларація, яка подається відповідно до абзацу першого ч.2 ст. 45 Закону не пізніше 20 робочих днів з дня припинення діяльності, пов'язаної з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, або іншої діяльності, зазначеної у підпунктах “а”, “в” пункту 2 ч. 1 ст. 3 Закону, зазначено у чинній редакції Порядку.

Така декларація охоплює період, який не був охоплений деклараціями, раніше поданими суб'єктом декларування, та містить інформацію станом на останній день такого періоду. Останнім днем такого періоду є день припинення діяльності, пов'язаної з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, або іншої діяльності, зазначеної у підпунктах “а”, “в” пункту 2 ч.1 ст. 3 Закону.

Відповідно до вимог ст. 47 Закону, подані декларації включаються до Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, що формується та ведеться Національним агентством.

Національне агентство забезпечує відкритий цілодобовий доступ до Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, на офіційному веб-сайті Національного агентства.

Судом встановлено, що у зв'язку із звільненням ОСОБА_1 зобов'язаний був подати електронну декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування «перед звільненням» не пізніше 26.02.2021 року.

Моніторингом Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування встановлено, що декларація фактично подана несвоєчасно, а саме 11.03.2021 року, що підтверджується витягом з Єдиного державного реєстру декларацій.

Подальшою перевіркою встановлено, що ОСОБА_1 мав реальну можливість своєчасно подати декларацію, оскільки будь-яких поважних причин, які б перешкоджали вчасно подати відповідну декларацію у нього не було, це сталось внаслідок неналежної обізнаності щодо роботи із системою електронного декларування, а також виникненням логічних помилок під час заповнення розділів декларації.

ОСОБА_1 , належним чином був ознайомлений з вимогами Закону України «Про запобігання корупції».

Таким чином, ОСОБА_1 , будучи суб'єктом декларування, несвоєчасно подав без поважних причин декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування «перед звільненням», чим порушив вимоги ч.2 ст.45 Закону України «Про запобігання корупції», чим вчинив адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, передбачене ч.1 ст.172-6 КУпАП.

Факт вчинення ОСОБА_1 адміністративного правопорушення, пов'язаного з корупцією за ч.1 ст.172-6 КУпАП, стверджується, у відповідності до вимог, передбачених ст. 251 КУпАП, належними та допустимими по справі доказами, а саме: протоколом про адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією № 129 від 28.04.2021 року, у якому ОСОБА_1 власноручно зазначив, що з протоколом згідний; письмовими поясненнями ОСОБА_1 про обставини вчинення адміністративного правопорушення; витягом з Єдиного державного реєстру декларацій; інформаційними листами Управління стратегічних розслідувань у Волинській області; наказом ДП «Волинський експертно-технічний центр Держпраці» №06-К від 29 січня 2021 року «Про звільнення ОСОБА_1 »; посадовою інструкцією начальника випробувальної лабораторії ДП «Волинський експертно-технічний центр Держпраці» та іншими матеріалами справи.

За таких обставин, суд вбачає в діях ОСОБА_1 наявний склад адміністративного правопорушення, передбачений ч.1 ст.172-6 КУпАП, оскільки, ОСОБА_1 , будучи суб'єктом відповідальності за корупційні правопорушення, достовірно знаючи про необхідність подання декларації перед звільненням, маючи реальну можливість своєчасно подати таку декларацію, в порушення вимог, передбачених ч.1 ст.45 Закону України «Про запобігання корупції», чим вчинив адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією передбачене ч.1 ст.172-6 КУпАП.

При накладенні адміністративного стягнення, у відповідності до вимог, передбачених ст.33 КУпАП, суд враховує характер вчиненого правопорушення, особу порушника, ступінь його вини, майновий стан, обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність.

До обставин, які пом'якшують відповідальність ОСОБА_1 , суд відносить щире розкаяння, обставин, які обтяжують його відповідальність, суд по справі не вбачає.

Відповідно до ст.ст. 22, 23 КУпАП адміністративне стягнення є мірою відповідальності і застосовується з метою виховання особи, яка вчинила адміністративне правопорушення в дусі додержання законів України. При вирішенні питання про накладення стягнення враховується характер вчиненого правопорушення, особа правопорушника, ступінь його вини, обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність.

Як вбачається з письмових доказів наданих ОСОБА_1 , останній перебуває у тяжкому матеріальному становищі, так як, ні він, ні його дружина, на даний час не працюють, на їх утриманні перебуває матір дружини, яка є особою похилого віку.

Крім того, як вбачається з виписки із медичної карти стаціонарного хворого №4642, ОСОБА_1 переніс ішемічний інсульт з наслідками в басейні лівої СМА з правобічним геміпарезом на ґрунті гіпертонічної хвороби.

З врахуванням викладених обстави, а також беручи до уваги, що ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності притягується вперше, вину визнав, щиро розкаявся, строк подання відповідної декларації прострочено лише на 12 днів, що не спричинило істотної шкоди суспільним та державним інтересам, правам і свободам громадян або іншим цінностям, що охороняються законом, а сума штрафу поставить в скрутне матеріальне становище ОСОБА_1 та його сім'ю, суд вважає, зазначені обставини такими, що пом'якшують його відповідальність.

Таким чином, виходячи з принципу справедливості, який є одним із основних принципів правосуддя, суд приходить до висновку, що застосування стягнення у виді штрафу в даному випадку призведе до надмірного тягаря для ОСОБА_1 , а тому останнього слід звільнити від адміністративної відповідальності, передбаченої ч.1 ст. 172-6 КУпАП, у зв'язку із малозначністю вчиненого адміністративного правопорушення та на підставі ст. 22 КУпАП і обмежитись усним зауваженням, провадження у справі закрити.

На думку суду, застосування такого заходу, як усне зауваження буде достатнім для досягнення визначеної ст. 23 КУпАП мети - виховного впливу та запобіганню вчиненню нових правопорушень.

Керуючись ст.ст. 22, 23, 33-34, 283, 284 КУпАП, ст.ст. 3, 45, 52 Закону України «Про запобігання корупції», суд, -

ПОСТАНОВИВ:

Визнати винним ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, на підставі ст. 22 КУпАП звільнити останнього від адміністративної відповідальності у зв?язку з малозначністю вчиненого правопорушення та обмежитись усним зауваженням, провадження у справі закрити.

Постанова суду може бути оскаржена до Волинського апеляційного суду через Луцький міськрайонний суд протягом десяти днів з дня її винесення.

Суддя Луцького міськрайонного суду Пахолюк А.М.