Справа № 161/1651/21
Провадження № 2-а/161/101/21
12 травня 2021 року Луцький міськрайонний суд Волинської області у складі :
головуючого - судді Крупінської С.С.
при секретарі Остимчук О.М.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в місті Луцьку справу за адміністративним позовом ОСОБА_1 до відділення поліції №3 (м. Луцька) Луцького районного управління поліції ГУНП у Волинській області про визнання незаконною постанови в справі про адміністративне правопорушення,-
Позивач звернувся в суд із позовом до відповідача про скасування постанови про притягнення до адміністративної відповідальності.
Свій позов обґрунтовує тим, що постановою про адміністративне правопорушення серії БАА№ 790235 від 08.01.2020 року його притягнуто до адміністративної відповідальності за ч. ч. 5, 6, ст. 121 КУпАП України та накладено адміністративне стягнення у вигляді штрафу 170 грн., а саме, що він керував автомобілем, з неосвітленими номерними знаками, або закритими іншими сторонніми предметами, не був престебнутий ременем безпеки чим порушив вимоги п. п. 2.9 в та п. 2.9 в ПДР , тим самим скоїв адміністративне правопорушення передбачене ч. 5 ст. 121 КупАП та ч. 6 ст. 121 КУпАП.
Вважає дії відповідача неправомірними, та просив скасувати оскаржувану постанову.
Учасники судового розгляду в судове засідання не з'явились, позивач подав до суду заяву про розгляд справи у його відсутності.
Дослідивши матеріали справи, суд приходить до висновку, що позов підлягає до задоволення.
З постанови про адміністративне правопорушення, вбачається, що ОСОБА_1 08.01.2020 року о 02 години 30хв. був притягнутий до відповідальності за ч.5 ст. 121 ч. 6, 121 КУпАП у вигляді штрафу в розмірі 170 грн. за порушення п. п. 2.9 в та п. 2.9 в Правил дорожнього руху (а.с.7).
Відповідно до ст. 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Так, відповідно до ст. 9 КАС України розгляд і вирішення справ в адміністративних судах здійснюються на засадах змагальності сторін та свободи в наданні ними суду своїх доказів і у доведенні перед судом їх переконливості.
Відповідно ст. 62 Конституції України обвинувачення не може ґрунтуватися на припущеннях. Усі сумніви щодо доведеності вини особи тлумачать на її користь.
В обґрунтування позову позивач вказує, що така постанова є незаконною та винесена з порушенням норм процесуального права. Позивач наголошує, що 08.01.2021 року в період з 01:00 по 02:30 годину ні в місті Луцьку по вул. Боженка, 34 ні в с. Несвіч по вул. Центральній транспортним засобом він не керував, жодних постанов про накладення адміністративного стягнення у сфері безпеки дорожнього руху, зафіксованого не в автоматичному режимі відносно нього не складалися. Позивач вважає притягнення до адмінвідповідальності за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ч.ч. 5,6 ст. 121 КУпАП незаконним та необгрунтованим, а тому в його діях відсутній склад адміністративного правопорушення, передбаченого ч.ч. 5,6 ст. 121 КУпАП, постанова складалася інспектором у відсутності позивача без будь-яких пояснень, доказів, які б фіксували порушення ним правил дорожнього руху та покази свідків відсутні.
Відзив, або заперечення представник відповідача в судове засідання не подав.
Вирішуючи обґрунтованість таких доводів позивача, судом приймається до уваги, що згідно зі ст.14 Закону України «Про дорожній рух» учасники дорожнього руху зобов'язані знати і неухильно дотримуватися вимог цього Закону, Правил дорожнього руху України та інших нормативних актів з питань безпеки.
Відповідно до ч. 5 ст.121 КУпАП встановлено, що керування водієм транспортним засобом, не зареєстрованим або не перереєстрованим в установленому порядку, тягне за собою накладення штрафу в розмірі трьох неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Відповідно до ч. 6 ст.121 КУпАП встановлено, що керування водієм транспортним засобом, не зареєстрованим або не перереєстрованим в установленому порядку, тягне за собою накладення штрафу в розмірі десяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Відповідно до ч.1 ст. 77 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу.
Відповідно до ч.2 ст.77 КАС України в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача. Однак представним відповідач не з'явився в судове засідання та не подав суду доказів для спростування викладених доводів в позовній заяві, зокрема відсутній матеріали фото, відео зйомки фіксації вчинення правопорушення.
З урахуванням вищенаведеного, суд приходить до висновку, що позовні вимоги ОСОБА_1 підлягають до задоволення, а постанова у справі про адміністративне правопорушення серії БАА№ 790235 від 08 січня 2021 року - скасуванню, а справа про притягнення до адміністративної відповідальності позивача - закриттю.
Керуючись ст. ст. 2, 10, 11, 77, 241, 242, 243, 245, 246,250, 251,271, 286 КАС України, суд -
Позов задовольнити.
Визнати протиправною та скасувати постанову серії БАА№ 790235 від 08 січня 2021 року про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 за ч. 5 ст. 121 КупАП та ч. 6 ст. 121 КУпАП. та накладення на нього штрафу у розмірі 170 грн.
Провадження у справі про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 за вчинення адміністративного правопорушення передбаченого за ч. 5 ст. 121 КупАП та ч. 6 ст. 121 КУпАП. - закрити у зв'язку з відсутністю в діях складу адміністративного правопорушення.
Рішення може бути оскаржене до Восьмого апеляційного адміністративного суду через Луцький міськрайонний суд протягом 10 днів з дня його проголошення.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку для подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закритті апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Повний текст рішення суду виготовлено 12.05.2021 року.
Суддя Луцького міськрайонного суду С.С.Крупінська