Рішення від 19.05.2021 по справі 460/2850/21

РІВНЕНСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

19 травня 2021 року м. Рівне №460/2850/21

Рівненський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді В.В. Щербакова, розглянувши за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення сторін адміністративну справу за позовом

ОСОБА_1

доГоловного управління Національної поліції в Рівненській області

про визнання протиправною бездіяльності та зобов'язання вчинення певних дій, -

ВСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 (надалі - позивач, ОСОБА_1 ) звернувся до суду із позовом до Головного управління Національної поліції в Рівненській області (надалі ГУНП в Рівненській області, відповідач), у якій просить суд:

- визнати протиправною бездіяльність ГУНП в Рівненській області щодо відмови у призначенні та виплати йому одноразової грошової допомоги у відповідності до п. 5 ч.1 ст. 97 Закону України «Про Національну поліцію»;

- зобов'язати ГУНП в Рівненській області призначити та виплатити одноразову грошову допомогу у відповідності до п.5 ч.1 ст. 97 Закону України «Про Національну поліцію».

В обґрунтування позовних вимог зазначив, що 15.09.2021 під час проходження служби в поліції отримав травму при виконанні службових обов'язків, а саме під час проведення спортивних змагань в рамках фізичної підготовки відповідно до наказу ГУНП в Рівненській області від 10.01.2020 № 30, у зв'язку з чим отримав право на одноразову грошову допомогу, передбачену п.5 ч. 1 ст. 97 Закону України «Про Національну поліцію». За даним фактом відповідачем було проведено розслідування нещасного випадку та складено акти за формою Н-5 та Н-1. 12.02.2021 він звернувся до відповідача із заявою (рапортом) про виплату одноразової грошової допомоги у зв'язку з встановленням ступеня втрати працездатності, до якого долучив усі необхідні документи. Однак, 15.03.2021 отримав письмову відмову ГУНП в Рівненській області у виплаті одноразової грошової допомоги, яка мотивована тим, що під час проведення розслідування нещасного випадку не було підстав для висновку про отримання позивачем травми саме під час виконання службових обов'язків. Таку відмову вважає необґрунтованою, оскільки жодних підстав для відмови у виплаті такої допомоги, передбачених Законом України «Про Національну поліцію», не вбачає.

Ухвалою суду від 12.04.2021 позовну заяву прийнято до розгляду, відкрито провадження у адміністративній справі, та вирішено проводити розгляд справи за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення сторін.

У встановлений судом строк відповідачем подано відзив на позовну заяву, який обґрунтований тим, що в ході проведення перевірки документів, які були подані позивачем для отримання одноразової грошової допомоги в Департаменті управління майном Національної поліції, було зроблено висновок про порушення комісією ГУНП в Рівненській області вимог Порядку розслідування та обліку нещасних випадків в системі МВС, затвердженого наказом МВС від 27 грудня 2002 року № 1346. Зазначив, що нещасний випадок стався із позивачем під час проведення спортивних змагань, а отже не може вважатися таким, що стався під час виконання службових обов'язків, пов'язаних із здійсненням повноважень та основних завдань поліції, передбачених Законом України «Про Національну поліцію», а відтак підстави для призначення та виплати одноразової грошової допомоги відсутні. Просив у позові відмовити.

Дослідивши подані письмові докази, оцінивши їх за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об'єктивному розгляді у судовому процесі всіх обставин справи в їх сукупності, судом встановлено наступне.

Позивач ОСОБА_1 проходить службу в ГУНП в Рівненській області з 07.11.2015, на даний час обіймає посаду заступника начальника ВІОС УКЗ ГУНП, має спеціальне звання «підполковник поліції».

15.09.2020 на стадіоні в м. Здолбунів Рівненської області, у рамках проведення додаткових занять з фізичної підготовки поліцейських (гри у міні-футбол), згідно затвердженого наказу ГУНП від 10.01.2020 № 30, позивач отримав травму голови, в результаті чого йому встановлено діагноз: ЗЧМТ. Забій головного мозку. Субдуральні відшарування потиличних долей, рана потиличної ділянки, що підтверджується копією епікризу № 4015/548 від 05.10.2020.

За фактом отримання позивачем тілесних ушкоджень під час проходження служби, на підставі наказу ГУНП в Рівненській області від 16.09.2020 № 1479, дисциплінарною комісією ГУНП в Рівненській області у складі: голови комісії - начальника УОАЗОР ГУНП старшого лейтенанта поліції ОСОБА_2 та членів комісії: заступника начальника УОАЗОР ГУНП підполковника поліції ОСОБА_3 , заступника начальника ІВ УОАЗОР ГУНП підполковника поліції ОСОБА_4 , старшого інспектора ВПН УКЗ ГУНП старшого лейтенанта поліції ОСОБА_5 та провідного спеціаліста ВКБ, ПБ та ДНОП УЛМТЗ ГУНП Літвінчука М.Є., було проведено службове розслідування.

Згідно висновку службового розслідування, тілесні ушкодження, отримані заступником начальника ВІОС УКЗ ГУНП підполковником поліції ОСОБА_1 у вигляді ЗЧМТ, забою головного мозку, субдуральні відшарування потиличних долей, рана потиличної ділянки вважати такими, що отримані у період проходження служби в Національній поліції України та без порушення службової дисципліни.

Відповідно до наказу МВС України від 27.12.2002 № 1346 «Про затвердження Порядку розслідування та обліку нещасних випадків, професійних захворювань та аварій, що сталися в органах і підрозділах системи МВС України», зареєстрованому в Міністерстві юстиції України 31.01.2003 за № 83/7404, чинним на момент виникнення спірних правовідносин (надалі - Порядок № 1346), за фактом отримання позивачем тілесних ушкоджень комісією, призначеною наказом ГУНП в Рівненській області від 29.10.2020 № 1669, було проведено відповідне розслідування, за наслідком якого складено акти форми Н-5 та Н-1 від 24.12.2020, відповідно до яких нещасний випадок стався в період проходження служби при виконанні службових обов'язків.

Відповідно до довідки військово-лікарської комісії № 18 від 20.01.2021 встановлено причинний зв'язок отриманої позивачем травми, а саме визначено, що травма пов'язана з проходженням служби в поліції та під час виконання службових обов'язків.

Згідно з довідкою МСЕК від 11.02.2021 № АГ-0025315 позивачу встановлено відсоток втрати професійної працездатності - 10 %.

12 лютого 2021 року ОСОБА_1 звернувся до ГУНП в Рівненській області із заявою (рапортом) про виплату одноразової грошової допомоги у зв'язку з встановленням відсотка втрати працездатності внаслідок травми, отриманої під час виконання службових обов'язків, до якої долучив наступні документи: довідку МСЕК серії АГ № 0025315, довідку ВЛК № 18 від 20.01.2021, акт про нещасний випадок від 24.12.2020 форми Н-1, акт розслідування нещасного випадку від 24.12.2020 форми Н-5, копію довідки про присвоєння ідентифікаційного номера, копії сторінок паспорта, довідку АТКБ «Приватбанк».

12 лютого 2021 року на адресу ГУНП в Рівненській області надійшов лист Департаменту управління майном Національної поліції України № 668/31/02-2021 від 09.02.2021, у якому зазначено, що за результатами опрацювання матеріалів розслідування нещасного випадку, що стався із підполковником поліції ОСОБА_1 встановлено, що комісією під час розслідування нещасного випадку було порушено вимоги п. 3.5; 3.8; 3.9 Порядку № 1346, а відтак акти Н-1 та Н-5, складені за наслідками вказаного розслідування, підлягають скасуванню.

У зв'язку з цим, листом № 1816/116/01/29-2021 від 10.03.2021 ГУНП в Рівненській області повідомило ОСОБА_1 про відмову у виплаті одноразової грошової допомоги.

Вважаючи таку відмову незаконною, ОСОБА_1 звернувся до суду із даним позовом.

Надаючи оцінку спірним правовідносинам, суд виходить з такого.

Частиною другою статті 19 Конституції України встановлено, що органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Правові засади організації та діяльності Національної поліції України, статус поліцейських, а також порядок проходження служби в Національній поліції України, визначено Законом України «Про Національну поліцію».

Відповідно до с. 1 ст. 97 Закону України «Про Національну поліцію», одноразова грошова допомога в разі загибелі (смерті), визначення втрати працездатності поліцейського є соціальною виплатою, гарантованою допомогою з боку держави, яка призначається і виплачується особам, які за цим Законом мають право на її отримання. у разі:

1) загибелі поліцейського, що настала внаслідок протиправних дій третіх осіб, або під час учинення дій, спрямованих на рятування життя людей або усунення загрози їхньому життю, чи в ході участі в антитерористичній операції, у здійсненні заходів із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії Російської Федерації у Донецькій та Луганській областях, перебуваючи безпосередньо в районах та у період здійснення зазначених заходів, під час захисту незалежності, суверенітету та територіальної цілісності України або смерті поліцейського внаслідок поранення (контузії, травми або каліцтва), отриманого за зазначених обставин;

2) смерті поліцейського, що настала під час проходження ним служби в поліції;

3) визначення поліцейському інвалідності, що настала внаслідок поранення (контузії, травми або каліцтва), отриманого під час виконання ним службових обов'язків, пов'язаних із виконанням повноважень та основних завдань міліції або поліції, чи участі в антитерористичній операції, у здійсненні заходів із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії Російської Федерації у Донецькій та Луганській областях, перебуваючи безпосередньо в районах та у період здійснення зазначених заходів, захисту незалежності, суверенітету та територіальної цілісності України, протягом шести місяців після звільнення його з поліції внаслідок причин, зазначених у цьому пункті;

4) визначення поліцейському інвалідності внаслідок захворювання, поранення (контузії, травми або каліцтва), пов'язаних з проходженням ним служби в органах внутрішніх справ або поліції, протягом шести місяців після звільнення його з поліції внаслідок причин, зазначених у цьому пункті;

5) отримання поліцейським поранення (контузії, травми або каліцтва) під час виконання ним службових обов'язків, пов'язаних із здійсненням повноважень та основних завдань міліції або поліції, чи участі в антитерористичній операції, у здійсненні заходів із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії Російської Федерації у Донецькій та Луганській областях, перебуваючи безпосередньо в районах та у період здійснення зазначених заходів, захисту незалежності, суверенітету та територіальної цілісності України, наслідком якого є часткова втрата працездатності без визначення йому інвалідності;

6) отримання поліцейським поранення (контузії, травми або каліцтва), пов'язаного із проходженням служби в органах внутрішніх справ або поліції, наслідком якого є часткова втрата працездатності без визначення йому інвалідності.

Відповідно до ст. 99 Закону України «Про Національну поліцію», розміри одноразової грошової допомоги поліцейським, а в разі їх загибелі (смерті) - особам, які за цим Законом мають право на її отримання, визначаються виходячи з розміру прожиткового мінімуму, встановленого для працездатних осіб на 1 січня календарного року, в якому прийнято рішення про виплату:

1) загибелі (смерті) поліцейського (пункт 1) - 750 розмірів прожиткового мінімуму, встановленого для працездатних осіб на 1 січня календарного року, в якому прийнято рішення про виплату;

2) смерті поліцейського (пункт 2) - 250 розмірів прожиткового мінімуму, встановленого для працездатних осіб на 1 січня календарного року, в якому прийнято рішення про виплату;

3) визначення поліцейському внаслідок причин, зазначених у пункті 3, інвалідності:

а) I групи - 400 розмірів прожиткового мінімуму, встановленого для працездатних осіб на 1 січня календарного року, в якому прийнято рішення про виплату;

б) II групи - 300 розмірів прожиткового мінімуму, встановленого для працездатних осіб на 1 січня календарного року, в якому прийнято рішення про виплату;

в) III групи - 250 розмірів прожиткового мінімуму, встановленого для працездатних осіб на 1 січня календарного року, в якому прийнято рішення про виплату;

4) визначення поліцейському внаслідок причин, зазначених у пункті 4, інвалідності:

а) I групи - 120 розмірів прожиткового мінімуму, встановленого для працездатних осіб на 1 січня календарного року, в якому прийнято рішення про виплату;

б) II групи - 90 розмірів прожиткового мінімуму, встановленого для працездатних осіб на 1 січня календарного року, в якому прийнято рішення про виплату;

в) III групи - 70 розмірів прожиткового мінімуму, встановленого для працездатних осіб на 1 січня календарного року, в якому прийнято рішення про виплату;

5) отримання поліцейським поранення (контузії, травми або каліцтва) унаслідок причин, зазначених у пункті 5, - у розмірі 70 розмірів прожиткового мінімуму, встановленого для працездатних осіб на 1 січня календарного року, в якому прийнято рішення про виплату;

6) отримання поліцейським поранення (контузії, травми або каліцтва) унаслідок причин, зазначених у пункті 6, - залежно від ступеня втрати працездатності у відповідних відсотках від 70 розмірів прожиткового мінімуму, встановленого для працездатних осіб на 1 січня календарного року, в якому прийнято рішення про виплату.

Статтею 101 Закону України «Про Національну поліцію» визначено перелік підстав, за яких призначення і виплата одноразової грошової допомоги не здійнюється. Зазначений перелік є вичерпним і розширеному тлумаченню не підлягає.

Зокрема, призначення і виплата одноразової грошової допомоги не здійснюються, якщо загибель (смерть), поранення (контузія, травма або каліцтво), інвалідність, часткова втрата працездатності без визначення інвалідності поліцейського є наслідком:

а) учинення ним діяння, яке є кримінальним або адміністративним правопорушенням;

б) учинення ним дій у стані алкогольного, наркотичного чи токсичного сп'яніння;

в) навмисного спричинення собі тілесного ушкодження, іншої шкоди своєму здоров'ю або самогубства (крім випадку доведення особи до самогубства, який доведений судом);

г) подання особою свідомо неправдивої інформації про призначення і виплату одноразової грошової допомоги.

Частиною 2 статті 97 Закону України «Про Національну поліцію» визначено, що порядок та умови виплати одноразової грошової допомоги в разі загибелі (смерті) чи втрати працездатності поліцейського встановлюється Міністерством внутрішніх справ України.

В свою чергу, такі порядок та умови затверджені наказом МВС України від 11.01.2016 № 4 «Про затвердження Порядку та умов виплати одноразової грошової допомоги в разі загибелі (смерті) чи втрати працездатності поліцейського, який зареєстрований в Міністерстві юстиції України 29.01.2016 за № 163/28293 (надалі - Порядок № 4).

Відповідно до п.п.3 п.1 розділу ІІ Поряду № 4, у разі встановлення поліцейському ступеня втрати працездатності без установлення інвалідності, днем виникнення права на отримання одноразової грошової допомоги є дата видачі довідки про результати визначення у застрахованої особи ступеня втрати професійної працездатності у відсотках.

Перелік документів, які подаються для призначення та виплати одноразової грошової допомоги, визначений у п. 5 розділу ІІІ Порядку № 4, а саме поліцейський подає:

1) заяву (рапорт) про виплату грошової допомоги у зв'язку з установленням втрати працездатності чи інвалідності;

2) довідку медико-соціальної експертної комісії про результати визначення ступеня втрати професійної працездатності (у відсотках);

3) довідку органу, установи, організації, підрозділу, яким попередньо було здійснено виплату ОГД із зазначенням підстави та дати її призначення, розміру виплати (у разі отримання такої виплати);

4) копію довідки до акта огляду медико-соціальною експертною комісією;

5) копію постанови відповідної ВЛК щодо встановлення причинного зв'язку поранення (контузії, травми або каліцтва), захворювання;

6) копії акта розслідування нещасного випадку та акта, що свідчить про причини та обставини поранення (контузії, травми або каліцтва) поліцейського, зокрема про те, що воно не пов'язане з учиненням ним кримінального чи адміністративного правопорушення або не є наслідком учинення ним дій у стані алкогольного, наркотичного, токсичного сп'яніння або навмисного спричинення собі тілесного ушкодження, за формою, що затверджується МВС;

7) копію посвідчення інваліда війни (за наявності);

8) копії сторінок паспорта з даними про прізвище, ім'я та по батькові і місце реєстрації;

9) копію документа, що підтверджує реєстрацію у Державному реєстрі фізичних осіб - платників податків (сторінки паспорта громадянина України - для особи, яка через свої релігійні переконання відмовляється від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків та повідомила про це відповідний контролюючий орган і має відповідну відмітку в паспорті).

Відповідно до п. 1,2 розділу IV Порядку № 4, у місячний строк з дня реєстрації документів, зазначених у пунктах 4, 5 розділу ІІІ, фінансові підрозділи готують висновок про призначення одноразової грошової допомоги, за встановленою формою (додаток 2), який затверджується керівником.

У разі надсилання запитів до інших органів (підрозділів) поліції, підприємств, установ, організацій, заявника, строк підготовки висновку про призначення ОГД, може бути продовжено, до отримання відповідної інформації, для його належного оформлення, але не більш як на два місяці з дня відправлення запиту.

Висновок про призначення ОГД складається працівником фінансового підрозділу і підписується керівниками фінансового та кадрового підрозділів органу поліції, навчального закладу, в якому поліцейський проходить (проходив) службу.

Рішення про призначення виплати ОГД приймається керівником органу поліції або навчального закладу у якому проходив (проходить) службу поліцейський, у п'ятнадцятиденний строк з дня затвердження висновку, шляхом видання наказу про виплату такої допомоги, а в разі відмови - письмовим повідомленням заявника із зазначенням підстав такої відмови.

Відповідно п. 7 розділу IV Порядку № 4, ОГД виплачується в порядку черговості відповідно до дати прийняття рішення про її призначення, але не пізніше двох місяців із дня прийняття зазначеного рішення, а в разі надходження коштів пізніше цього терміну - протягом п'яти робочих днів після їх надходження, в межах та за рахунок коштів, передбачених державним бюджетом на утримання органів поліції або навчальних закладів.

Як встановлено судом, позивачем було подано до ГУНП в Рівненській області усі необхідні документи, необхідні для призначення та виплати одноразової грошової допомоги, передбачені Порядком № 4.

Доводи відповідача стосовно того, що нещасний випадок стався із позивачем не під час виконання службових обов'язків, оскільки травма отримана ним під час проведення спортивних змагань, суд відхиляє з огляду на наступне.

Наказом МВС України від 27.12.2002 № 1346, зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 31.01.2003 за № 83/7404, чинним на момент виникнення спірних правовідносин затверджено Порядок розслідування та обліку нещасних випадків, професійних захворювань та аварій, що сталися в органах і підрозділах системи МВС України (надалі - Порядок № 1346).

Згідно з п. 2.1 Порядку № 1346, розслідуванню підлягають раптові погіршення стану здоров'я, поранення, травми, у тому числі отримані внаслідок тілесних ушкоджень, заподіяних іншою особою, гострі професійні захворювання та інше.

Пунктом 2.2 Порядку № 1346 визначено, що за результатами розслідування складаються акти за формою Н-1* і беруться на облік нещасні випадки (у тому числі поранення), які сталися з працівниками в період проходження служби при виконанні службових обов'язків.

Якщо за висновками роботи комісії з розслідування прийнято рішення, що про нещасний випадок не повинен складатися акт за формою Н-1*, тобто нещасний випадок не пов'язаний з виконанням службових обов'язків, про такий нещасний випадок складається акт за формою НТ* (пункт 2.4 Порядку № 1346).

Повноваження комісії з розслідування нещасного випадку визначені пунктом 3.8 Порядку № 1346, зокрема передбачено, що комісія з розслідування нещасного випадку (у тому числі поранення) зобов'язана протягом трьох діб після утворення комісії: обстежити місце події, опитати свідків і осіб, причетних до неї, і одержати пояснення потерпілого, якщо це можливо;визначити відповідність умов служби (праці, навчання) вимогам нормативно-правових актів про охорону праці; з'ясувати обставини і причини, що призвели до нещасного випадку (у тому числі поранення), визначити осіб, які припустилися порушення нормативно-правових актів, а також розробити заходи щодо запобігання подібним випадкам; визначити, чи трапився нещасний випадок (у тому числі поранення) у період проходження служби при виконанні службових обов'язків (не пов'язаний з виконанням службових обов'язків; скласти акт розслідування нещасного випадку (у тому числі поранення) за формою Н-5* у трьох примірниках, а також акт за формою Н-1* (НТ*) у п'яти примірниках і передати їх на затвердження керівнику підрозділу, який призначив комісію.

Таким чином, встановлення факту, чи трапився нещасний випадок (у тому числі поранення) у період проходження служби при виконанні службових обов'язків (не пов'язаний з виконанням службових обов'язків) відноситься до виключної компетенції комісії з розслідування нещасного випадку.

При цьому суд зазначає, що абзацом 13 п. 3.9 Порядку № 1346 передбачено, що комісія з розслідування визнає, що "нещасний випадок трапився при виконанні службових обов'язків", якщо він трапився в період проходження служби під час: проведення навчання, тренувань, обов'язкових фізичних занять у встановлений час, участі в спортивних змаганнях, професійних та кваліфікаційних конкурсах.

Таким чином, суд приходить до висновку , що комісією з розслідування нещасного випадку, призначеною наказом ГУНП в Рівненській області від 29.10.2020 № 1669, зроблено обґрунтований висновок про те, що нещасний випадок із позивачем трапився в період проходження служби при виконанні службових обов'язків та правомірно складено акти форми Н-5 та Н-1 від 24.12.2020.

Відтак, позивач має право на отримання одноразової грошової допомоги у відповідності до п.5 ч.1 ст. 97 Закону України «Про Національну поліцію», оскільки отримав травму під час виконання ним службових обов'язків, пов'язаних із здійсненням повноважень та основних завдань поліції відповідно до закону, а відмова у призначенні та виплаті такої допомоги є неправомірною.

Що стосується посилання відповідача на лист Департаменту управління майном Національної поліції України від 09.02.2021 № 668/31/02-2021, суд зазначає наступне.

Зі змісту вказаного листа вбачається, що за наслідками опрацювання у Департаменті матеріалів розслідування нещасного випадку, який стався з підполковником поліції ОСОБА_1 , комісією з розслідування нещасного випадку було порушено вимоги п. 3.5;3.8;3.9 Порядку № 1346, та вимагається скасувати акти за формою Н-1 та Н-5 від 24.12.2020.

Разом з тим у даному листі не конкретизовано, які саме порушення вказаних пунктів були допущені комісією під час проведення розслідування, та в чому саме вони полягають. На переконання суду, розслідування нещасного випадку, що стався із позивачем, проведено у повній відповідності до вимог Порядку № 1346, та складені акти за відповідною формою, а відтак підстави для їх скасування відсутні.

Відповідно до ч. 1 ст. 77 КАС України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу.

Частиною 1 ст. 2 КАС України визначено, що завданням адміністративного судочинства є справедливе, неупереджене та своєчасне вирішення судом спорів у сфері публічно-правових відносин з метою ефективного захисту прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб від порушень з боку суб'єктів владних повноважень.

Оскільки факт наявності у позивача порушеного права знайшов своє підтвердження в ході розгляду справи, то поданий позов підлягає до задоволення.

Підстави для розподілу судових витрат - відсутні.

Керуючись статтями 241-246, 255, 295 Кодексу адміністративного судочинства України, суд

ВИРІШИВ:

Адміністративний позов ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , РНОКПП НОМЕР_1 ) до Головного управління Національної поліції в Рівненській області (33028, вул. М.Хвильового, 2, м. Рівне, код ЄДРПОУ 40108761) про визнання бездіяльності протиправною та зобов'язання вчинення певних дій задовольнити повністю.

Визнати протиправною бездіяльність Головного управління Національної поліції в Рівненській області щодо відмови у призначенні та виплаті ОСОБА_1 одноразової грошової допомоги у відповідності до п. 5 ч. 1 ст. 97 Закону України "Про Національну поліцію".

Зобов'язати Головне управління в Рівненській області призначити та виплатити ОСОБА_1 одноразову грошової допомогу у відповідності до п. 5 ч. 1 ст. 97 Закону України "Про Національну поліцію".

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.

У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів з дня його проголошення. Апеляційна скарга подається до Восьмого апеляційного адміністративного суду через Рівненський окружний адміністративний суд.

Повний текст рішення складений 19 травня 2021 року.

Суддя В.В. Щербаков