Провадження №3/447/617/21
Справа №447/989/21
20.05.2021 Суддя Миколаївського районного суду Львівської області Бачун О.І., розглянувши матеріали адміністративної справи про притягнення до адміністративної відповідальності:
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянина України, проживаючого за адресою: АДРЕСА_1 ,
за вчинення правопорушення, передбаченого ч.1 ст.187 Кодексу України про адміністративні правопорушення , -
Згідно з протоколом про адміністративне правопорушення серії ВАБ № 103535 від 17.03.2021 ОСОБА_1 , 17.03.2021р. близько 23год.30хв. будучи адміннаглядовим був відсутній за місцем постійного проживання , а саме АДРЕСА_1 , чим порушив умови адміністративного нагляду.
ОСОБА_1 в судовому засіданні свою вину у вказаному правопорушенні не визнав.
Відповідно до ст.62 Конституції України особа вважається невинуватою у вчиненні злочину, доки її вину не буде доведено в законному порядку та обвинувачення не може ґрунтуватися на доказах, одержаних незаконним шляхом, а також на припущеннях. Усі сумніви щодо доведеності вини особи тлумачаться на її користь.
Обов'язок суду щодо забезпечення презумпції невинуватості і права на справедливий судовий розгляд, які передбачені ст.62 Конституції України, поєднуються з такими ж положеннями ч.2 ст.6 Конвенції про захист прав людини та основоположних свобод 1950 року, яка відповідно до вимог ч.1 ст.9 Конституції України, ратифікована 17 липня 1997 року Законом України «Про ратифікацію Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод, 1950 р., Першого протоколу та протоколів 2,4,7 та 11 до Конвенції».
Положення ст.6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод зводяться до того, що кожен вважається невинуватим доти, доки його вину не буде доведено в законному порядку.
У відповідності із ст.9 КУпАП адміністративним проступком визнається протиправна, винна дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність.
Ч.1 ст.187 КУпАП передбачає, що порушення правил адміністративного нагляду особами, щодо яких встановлено такий нагляд, а саме: 1) неявка за викликом органу Національної поліції у вказаний термін і ненадання усних або письмових пояснень з питань, пов'язаних з виконанням правил адміністративного нагляду; 2) неповідомлення працівників Національної поліції, які здійснюють адміністративний нагляд, про зміну місця роботи чи проживання або про виїзд за межі району (міста) у службових справах; 3) порушення заборони виходу з будинку (квартири) у визначений час, який не може перевищувати восьми годин на добу; 4) порушення заборони перебування у визначених місцях району (міста); 5) не реєстрація в органі Національної поліції тягнуть за собою накладення штрафу від трьох до десяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Під час розгляду справи, не здобуто доказів наявності вини ОСОБА_1 у вчинені правопорушення, що ставиться йому у вину. В матеріалах справи відсутні будь-які дані, які могли б свідчити, що ОСОБА_1 порушив правила адміністративного нагляду. У протоколі про адміністративне правопорушення серії ВАБ 103535 не вказано свідків, які могли б підтвердити факт відсутності ОСОБА_1 по місцю проживання, під час проведення перевірки дотримання ним умов адміннагляду, де долучено відеофіксації, а тому протокол серії ВАБ 103535 без будь-яких додаткових документів та доказів, не може бути беззаперечним доказав вчинення ОСОБА_1 дій за які передбачено відповідальність за ч.1 ст.187 КУпАП.
Крім цього, в протоколі серії ВАБ №103535 зазначено, що ОСОБА_1 від пояснень відмовився, хоча в протоколі зазначено факт відсутності ОСОБА_1 17.03.2021р. близько 23год.30хв. за місцем постійного проживання, а саме АДРЕСА_1 , що є взаємовиключним.
Згідно із ст.7 КУпАП, ніхто не може бути підданий заходу впливу в зв'язку з адміністративним правопорушенням інакше як на підставах і в порядку, встановлених законом. Провадження в справах про адміністративні правопорушення здійснюється на основі суворого додержання законності.
Відповідно до п.1 ч.1 ст.247 КУпАП, провадження в справі про адміністративне правопорушення не може бути розпочато, а розпочате підлягає закриттю за відсутності події і складу адміністративного правопорушення.
На підставі вищевикладеного, керуючись ст.ст. 130, 221, 280, 283-284 Кодексу України про адміністративні правопорушення, -
Провадження у справі про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 за ч.1 ст.187 КУпАП України закрити за відсутністю у його діях складу адміністративного правопорушення.
Постанова може бути оскаржена до Львівського апеляційного суду через Миколаївський районний суд Львівської області протягом десяти днів з дня винесення постанови і набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги.
Суддя Бачун О. І.