ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА 01051, м. Київ, вул. Болбочана Петра 8, корпус 1
11 травня 2021 року м. Київ № 640/867/20
Окружний адміністративний суд м.Києва в складі судді Смолія І.В., за участю секретаря судового засідання Палія Д.В., розглянувши в судовому засіданні питання про призначення технічної експертизи документів в адміністративній справі
за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю «Агріс-Трейд»
до Головного управління Державної податкової служби у м.Києві
про визнання протиправними та скасування податкових повідомлень-рішень,
за участю представників сторін:
від позивача: Ялов О.О.,
від відповідача: Леоненко Ю.В., Кошарська А.Ю.
встановив:
До Окружного адміністративного суду міста Києва звернулось Товариство з обмеженою відповідальністю «Агріс-Трейд» до Головного управління Державної податкової служби у м.Києві про визнання протиправними та скасування податкових повідомлень-рішень.
Представником Головного управління Державної податкової служби у м.Києві на адресу суду подано клопотання про призначення у справі №640/867/20 технічної експертизи документів, проведення якої доручити ТОВ «Незалежний інститут судових експертиз».
Представником Товариства з обмеженою відповідальністю «Агріс-Трейд» подано заперечення про призначення про призначення технічної експерти документів.
Розглянувши подане клопотання та заперечення, суд приходить до наступних висновків.
Відповідно до п.3 ч.3 ст.44 Кодексу адміністративного судочинства України учасники справи мають право подавати заяви та клопотання, надавати пояснення суду, наводити свої доводи, міркування щодо питань, які виникають під час судового розгляду, і заперечення проти заяв, клопотань, доводів і міркувань інших осіб.
Відповідно до пп.1.2.1 п.1.2 Інструкції про призначення та проведення судових експертиз та експертних досліджень, затвердженої наказом Міністерства юстиції України від 08.10.1998 №53/5, технічна експертиза документів є підвидом криміналістичної експертизи.
Частиною 3 ст.7 Закону України «Про судову експертизу» визначено, що виключно державними спеціалізованими установами здійснюється судово-експертна діяльність, пов'язана з проведенням криміналістичних, судово-медичних і судово-психіатричних експертиз.
Згідно ч.3 ст.10 Закону України «Про судову експертизу» до проведення судових експертиз (обстежень і досліджень), крім тих, що проводяться виключно державними спеціалізованими установами, можуть залучатися також судові експерти, які не є працівниками цих установ, за умови, що вони мають відповідну вищу освіту, освітньо-кваліфікаційний рівень не нижче спеціаліста, пройшли відповідну підготовку в державних спеціалізованих установах Міністерства юстиції України, атестовані та отримали кваліфікацію судового експерта з певної спеціальності у порядку, передбаченому цим Законом.
Відповідно до ч.2 ст.7 Закону України «Про судову експертизу» до державних спеціалізованих установ належать: науково-дослідні установи судових експертиз Міністерства юстиції України; науково-дослідні установи судових експертиз, судово-медичні та судово-психіатричні установи Міністерства охорони здоров'я України; експертні служби Міністерства внутрішніх справ України, Міністерства оборони України, Служби безпеки України та Державної прикордонної служби України.
Враховуючи зазначене, ТОВ «Незалежний інститут судових експертиз» не відноситься до державних спеціалізованих установ, передбачених ч.2 ст.7 Закону України «Про судову експертизу», а тому в задоволенні заявленого клопотання слід відмовити.
Керуючись положеннями 102, 236, 241, 248 Кодексу адміністративного судочинства України, Окружний адміністративний суд м.Києва,
ухвалив:
Відмовити у задоволенні клопотання представника Головного управління ДПС у м.Києві про призначення у справі №640/867/20 технічної експертизи документів.
Ухвала суду набирає законної сили в порядку передбаченому ст.256 Кодексу адміністративного судочинства України та оскарженню не підлягає.
Суддя І.В. Смолій