Рішення від 17.05.2021 по справі 826/11401/15

ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА 01051, м. Київ, вул. Болбочана Петра 8, корпус 1

РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

17 травня 2021 року м. Київ № 826/11401/15

Окружний адміністративний суд міста Києва у складі судді Маруліної Л.О., вирішивши у порядку спрощеного позовного провадження без виклику сторін (у письмовому провадженні) адміністративну справу

за позовомТовариства з обмеженою відповідальністю «Альфа-Забава»

до відокремленого підрозділу Головного управління ДПС у місті Києві

про визнання протиправними та скасування податкових повідомлень-рішень,

ВСТАНОВИВ:

Товариство з обмеженою відповідальністю «Альфа-Забава» (далі також - позивач, товариство) до Державної податкової інспекції у Дніпровському районі ГУ ДФС у м. Києві (далі також - відповідач, ДПІ), в якій просить визнати протиправними та скасувати податкові повідомлення-рішення від 28.05.2015 року №0001812205, №0001802205.

Адміністративний позов обґрунтовано тим, що відповідачем протиправно збільшено суми грошових зобов'язань по податку на прибуток та податку на додану вартість на підставі висновків Акта перевірки від 05.05.2015 року №598/26-53-22-05-21/32378340, оскільки останні зроблені без належного аналізу первинних документів та фактичних обставин господарських операцій позивача із контрагентами ТОВ «Союз-Групп» за період з 01.12.2014 року по 31.12.2014 року та ТОВ «Бест Бізнес Груп» за період з 01.08.2014 по 30.09.2014 року.

Так, позивач наполягає, що оскільки на момент складання податкових накладних контрагентів останнього зареєстровано платниками податку, останні мали право нараховувати податок на додану вартість та складати податкові накладні на кожну поставку товарів.

В свою чергу, податкові накладні, на підставі яких ТОВ «Альфа-Забава» сформовано податкових кредит, та які надано до перевірки, відповідають вимогам, встановленим пунктом 201.1 статті 201 Податкового кодексу України.

Натомість, контролюючим органом не наведено належних доказів відсутності у контрагентів спеціальної податкової правосуб'єктності на момент укладання і виконання правочинів із позивачем.

Крім того, податкове законодавство не ставить в залежність податковий облік (стан) певного платника податку від інших осіб, від фактичної сплати контрагентами податку до бюджету, від перебування постачальників за юридичною адресою, а також від господарських та виробничих можливостей.

Враховуючи викладене, повивач просить суд позовні вимоги задовольнити.

Ухвалою судді Окружного адміністративного суду міста Києва Качура І.А. від 17.06.2015 року відкрито провадження у справі; призначено судовий розгляд справи на 21.07.2015 року.

У судове засідання 21.07.2015 року прибув представник позивача. Належним чином повідомленим про дату, час та місце розгляду справі відповідачем участь уповноваженого представника не забезпечено.

Представником позивача подані письмові пояснення, відповідно до змісту яких, останній просить суд звернути увагу на те, що у Акті перевірки ДПІ не надано жодної належної оцінки наданим до перевірки первинним документам, а саме тому, що видаткові накладні виписано на окремі магазини (структури, підрозділи, філії), а не в цілому на ТОВ «Альфа-Забава» - головне підприємство, що спростовує твердження відповідача про складання усіх податкових накладних на суму менше 10 тисяч гривень з метою уникнення їх реєстрації в Єдиному реєстрі податкових накладних (далі також - ЄРПН).

Зокрема, реальність господарських операцій договорами поставки від 01.04.2013 року №1/13/3 та від 14.02.2014 року №1/2/14, видатковими накладними, податковими накладними, товарно-транспортними накладними, фіскальними чеками, які підтверджують реалізацію товару, поставленого контрагентами.

Крім того, представником позивача зазначено, що штрафні санкції у розмірі 50% застосовані ДПІ неправомірно у зв'язку із відсутністю у ТОВ «Альфа-Забава» аналогічних правопорушень, по яким були застосовані штрафні санкції. Також, на підприємстві проведено ряд перевірок та винесені податкові повідомлення-рішення, проте, останні скасовано або знаходилися на стадії адміністративного або судового оскарження, з огляду на що, контролюючого органу були відсутні підстави для застосування збільшених штрафних санкцій.

Враховуючи зазначене у письмових поясненнях, представник позивача просить суд позовні вимоги задовольнити.

Також, представником позивача заявлено клопотання про долучення до матеріалів справи додаткових доказів, яке задоволено судом.

З огляду на неявку представника відповідача, судове засідання відкладено на 06.08.2015 року.

У судове засідання 06.08.2015 року прибули представники сторін.

Представником позивача позовні вимоги підтримано.

Представник відповідача проти задоволення позову заперечує з підстав, викладених у Акті перевірки, про що долучені письмові заперечення проти позову та докази.

Судом заслухано представників сторін та ухвалено продовжити розгляд справи у порядку письмового провадження.

На підставі розпорядження про повторний автоматичний розподіл від 10.10.2017 року №5674 та відповідно до протоколу автоматизованого розподілу судової справи між суддями від 12.10.2017 року визначено суддю Маруліну Л.О. для розгляду адміністративної справи №826/11401/15.

15.12.2017 набрав чинності Кодекс адміністративного судочинства України в новій редакції (далі також - КАС України в чинній редакції), визначеній Законом України від 03.10.2017 року №2147-VIII «Про внесення змін до Господарського процесуального кодексу України, Цивільного процесуального кодексу України, Кодексу адміністративного судочинства України та інших законодавчих актів».

Згідно з пунктом 10 частиною першою Розділу VII Перехідних положень, справи у судах першої та апеляційної інстанцій, провадження у яких відкрито до набрання чинності цією редакцією Кодексу, розглядаються за правилами, що діють після набрання чинності цією редакцією Кодексу.

Ухвалою судді Окружного адміністративного суду міста Києва Маруліної Л.О. від 07.03.2018 року прийнято справу до свого провадження; призначено здійснити розгляд справи за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення сторін.

У запропонований в ухвалі суду строк сторонами процесуальні документи та додаткові докази, заяви або клопотання не подано.

Щодо питання процесуального правонаступництва.

Відповідно до статті 52 Кодексу адміністративного судочинства України у разі вибуття або заміни сторони чи третьої особи у відносинах, щодо яких виник спір, суд допускає на будь-якій стадії судового процесу заміну відповідної сторони чи третьої особи її правонаступником. Усі дії, вчинені в адміністративному процесі до вступу правонаступника, обов'язкові для нього в такій самій мірі, у якій вони були б обов'язкові для особи, яку він замінив.

Судом встановлено, що згідно з відомостями Єдиного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань ДПІ у Дніпровському районі ГУ ДФС у м. Києві (код ЄДРПОУ 39469994) припинено (дата запису:06.12.2019 року; Номер запису: 10671120014021066).

Разом з тим, постановою Кабінету Міністрів України від 28.03.2018 року №296 «Про реформування територіальних органів Державної фіскальної служби» реорганізовано деякі територіальні органи Державної фіскальної служби шляхом їх приєднання як структурних підрозділів до відповідних територіальних органів Служби за переліком згідно з додатком.

Так, відповідно до переліку територіальних органів Державної фіскальної служби, які реорганізуються шляхом приєднання як структурні підрозділи до відповідних територіальних органів Служби, ДПІ у Дніпровському районі Головного управління ДФС у м. Києві приєднано до ГУ ДФС у м. Києві.

Отже, суд дійшов висновку про здійснення процесуального правонаступництва та замінити відповідача у справі Державну податкову інспекцію у Дніпровському районі Головного управління ДФС у м. Києві (02094, м. Київ, вул. Верховної Ради, 24-Б, код ЄДРПОУ 39469994) на його правонаступника - Головне управління ДФС у м. Києві (04655, м. Київ, вул. Шолуденка, 33/19, код ЄДРПОУ: 39439980).

Разом з тим, згідно з відомостями Єдиного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань, Державна фіскальна служба України (код ЄДРПОУ 39292197) з 17.05.2019 року перебуває у стані припинення.

На підставі постанови Кабінету Міністрів України від 18.12.2018 року №1200 "Про утворення Державної податкової служби України та Державної митної служби України" зареєстровано юридичну особу 17.05.2019 року, номер запису: 1 074 135 0000 085321, Державну податкову службу України (код ЄДРПОУ 43005393).

Відповідно до абзацу 4 пункту 2 постанови Кабінету Міністрів України від 18.12.2018 року №1200 «Про утворення Державної податкової служби України та Державної митної служби України» Державна податкова служба України та Державна митна служби України є правонаступниками прав та обов'язків реорганізованої Державної фіскальної служби у відповідних сферах діяльності.

Згідно з відомостями Єдиного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань, Головне управління Державної фіскальної служби у м. Києві (код ЄДРПОУ 39439980) з 17.05.2019 року перебуває у стані припинення.

На підставі постанови Кабінету Міністрів України від 19.06.2019 року №537 зареєстровано юридичну особу 30.07.2019 року, номер запису: 1 074 102 0000 086626, Головне управління Державної податкової служби у м. Києві (код ЄДРПОУ 43141267).

Таким чином, суд дійшов висновку про заміну відповідача - Головне управління Державної фіскальної служби у м. Києві (код ЄДРПОУ 39439980) на правонаступника - Головне у правління Державної податкової служби у м. Києві (код ЄДРПОУ 43141267).

В той же час, суд зазначає наступне.

Відповідно до пункту 6 Порядку здійснення заходів, пов'язаних з утворенням, реорганізацією або ліквідацією міністерств, інших центральних органів виконавчої влади, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 20.10.2011 року № 1074, дія якого поширюється, в тому числі, і на територіальні органи міністерств та інших центральних органів виконавчої влади, права та обов'язки органів виконавчої влади переходять в разі приєднання одного або кількох органів виконавчої влади до іншого органу виконавчої влади - до органу виконавчої влади, до якою приєднано один або кілька органів виконавчої влади.

На виконання Указу Президента України від 08.11.2019 року №837 «Про невідкладні заходи з проведення реформ та зміцнення держави» Кабінетом Міністрів України 30.09.2020 року прийнято постанову №893 «Про деякі питання територіальних органів ДПС», відповідно до якої територіальні органи ДПС перестануть існувати як юридичні особи публічного права.

З метою реалізації постанови Кабінету Міністрів України від 30.09.2020 року №893 «Про деякі питання територіальних органів ДПС», з урахуванням вимог Закону України від 30.09.2020 року №3166-VІ «Про центральні органи виконавчої влади» (зі змінами), Положенням про Державну податкову служб) України, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 06.03.3019 року №227 (зі змінами), наказу ДПС України від 30.09.2020 року №529 «Про утворення територіальних органів ДПС», ДПС України наказом від 12.11.2020 року №643 затверджено Положення про Головне управління ДПС у місті Києві.

Територіальні органи Державної податкової служби, що ліквідуються відповідно до пункту 1 цієї постанови, продовжують здійснювати свої повноваження та функції до утворення Державною податковою службою територіальних органів згідно з абзацом четвертим пункту 3 цієї постанови та прийняття рішення про можливість забезпечення здійснення такими органами повноважень та функцій територіальних органів, що ліквідуються. Таке рішення приймається Державною податковою службою після здійснення заходів, пов'язаних із внесенням до Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань даних про територіальні органи Державної податкової служби, що будуть утворені згідно з абзацом четвертим пункту 3 цієї постанови, як відокремлені підрозділи юридичної особи публічного права, затвердженням положень про них, структур, штатних розписів, кошторисів та заповненням 30 відсотків вакансій.

Права та обов'язки територіальних органів Державної податкової служби, що ліквідуються відповідно до пункту 1 цієї постанови, переходять Державній податковій службі та її територіальним органам у межах, визначених положеннями про Державну податкову службу та її територіальні органи.

Відповідно до наказу Державної податкової служби України від 30.09.2020 року № 529 «Про утворення територіальних органів Державної податкової служби» утворено як відокремлені підрозділи Державної податкової служби територіальні органи за переліком згідно з додатком.

Серед переліку територіальних органів Державної податкової служби, що утворюються визначено Головне управління ДПС у м. Києві та Головне управління ДПС у Закарпатській області.

Відповідно до Положення про Головне управління ДПС у м. Києві, затвердженого наказом ДПС України від 12.11.2020 року №643 Головне управління ДПС у м. Києві є територіальним органом, утвореним на правах відокремленою підрозділу ДПС України, та є правонаступником прав та обов'язків ГУ ДПС у м. Києві (код ЄДРПОУ 43141267).

Згідно з наказом ДПС України від 24.12.2020 року №755 «Про початок здійснення територіальними органами ДПС повноважень та функцій» з 01 січня 2021 року територіальні органи ДПС, утворені як її відокремлені підрозділи, розпочинають здійснення повноважень та функцій територіальних органів, що ліквідуються як юридичні особи.

Таким чином, з 01.01.2021 року ДПС України функціонує як єдина юридична особа, що складається з центрального апарату та територіальних органів, утворених як її відокремлені підрозділи (без статусу юридичних осіб).

Отже, станом на день розгляду справи, функції та повноваження Головного управління ДПС у місті Києві, перейшли до його правонаступника - відокремленого підрозділу Головного управління ДПС у місті Києві (код ЄДРПОУ ВП: 44116011), з огляду на що, в порядку статті 52 КАС України суд замінює відповідача у справі - Головне управління ДПС у м. Києві на відокремлений підрозділ Головного управління ДПС у місті Києві (код ЄДРПОУ ВП: 44116011).

Дослідивши матеріали справи, судом встановлено наступне.

На підставі наказу в.о. начальника ДПІ у Дніпровському районі ГУ ДФС у м. Києві від 14.04.2015 року призначено проведення позапланової документальної виїзної перевірки ТОВ «Альфа-Забава» (код ЄДРПОУ 32378340) по взаємовідносинах з ТОВ «Трейдлейн» (код ЄДРПОУ 25592668) за період з 01.07.2014 - 31.07.2014 року, ТОВ «Нові Бізнес Погляди» (код ЄДРПОУ 349804457) за період з 01.07.2014 - 30.09.2014 року, ТОВ «Бест Бізнес Груп» (код ЄДРПОУ 36283132) та ТОВ «Маркет-Сервіс Святошинський» (код ЄДРПОУ 33237881) з 01.08.2014 року по 30.09.2014 року, ТОВ «Союз-Групп» (код ЄДРПОУ 33248069), ТОВ «Девілон» (код ЄДРПОУ 30178883), ТОВ «Сімба Тойз Україна» (код ЄДРПОУ 35620084), ТОВ «АМІГО И С» (код ЄДРПОУ 37670844) та ТОВ «Той-Той Трейд» (код ЄДРПОУ 37657933) за період з 01.12.2014 - 31.12.2014 року тривалістю 5 робочих днів починаючи з 16.04.2015 року (далі також - спірна перевірка).

На підставі наказу в.о. начальника ДПІ у Дніпровському районі ГУ ДФС у м. Києві від 22.04.2015 року №697 продовжено термін виїзної позапланової документальної перевірки ТОВ «Альфа-Забава» на 2 робочих днів з 23.04.2015 року.

Про результати документальної позапланової документальної виїзної перевірки ТОВ «Альфа-Забава» (код ЄДРПОУ 32378340) складено Акт від 05.05.2015 року №598/26-53-22-05-21/32378340 (далі також - Акт перевірки), за висновками якого спірною перевіркою встановлено порушення ТОВ «Альфа-Забава»:

- пункту 198.6 статті 198 Податкового кодексу України, а саме занижено податок на додану вартість, що підлягає сплаті до бюджету на загальну суму 151103 грн., в т.ч. за серпень - 3237 грн., за вересень 2014 року - 35589 грн. та за грудень 2014 року на суму 112277 грн.;

- підпункту 138.1.1 пункту 138.1, пункту 138.2 статті 138, пункту 138.7 статті 138, підпункту 139.1.9. пункту 139.1 статті 139 Податкового кодексу України шляхом завищення задекларованих показників рядку 04 декларації «витрати, що враховуються при визначенні об'єкта оподаткування» за 2014 рік всього на суму 755 515 грн., що призвело до заниження податку на прибуток, що підлягає сплаті до бюджету у сумі 135 993 грн.

Водночас, перевіркою встановлено реальність здійснення фінансово-господарської діляьності між ТОВ «Альфа-Забава» та ТОВ «Трейдлейн», ТОВ «Нові Бізнес Погляди», ТОВ «Маркет-Сервіс Святошинський», ТОВ «Девілон», ТОВ «Сімба Тойз Україна», ТОВ «АМІГО И С» та ТОВ «Той-Той Трейд» за перевіряємий період.

На підставі висновків Акта перевірки ДПІ винесені:

- податкове повідомлення-рішення форми «Р» від 28.05.2015 року №0001812205 за грошовим зобов'язанням з податку на прибуток приватних підприємств у розмірі 203 990,00 грн. (за основним платежем 135993, 00 грн.; за штрафними санкціями 67997, 00 грн.);

- податкове повідомлення-рішення форми «Р» від 28.05.2015 року №0001802205 за грошовим зобов'язанням з податку на додану вартість у розмірі 226 655,00 грн. ( за основним платежем 151 103,00 грн.; за штрафними санкціями 75 552,00 грн.).

Вважаючи висновки Акта перевірки та винесені з підстав останніх податкові повідомлення-рішення протиправними, позивач звернувся до суду за захистом своїх прав.

Всебічно і повно з'ясувавши фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, відзив, відповідь на відзив, додаткові пояснення, заперечення, об'єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд дійшов наступних висновків.

Відповідно до частини другої статті 6 та частини другої статті 19 Конституції України, органи законодавчої, виконавчої та судової влади здійснюють свої повноваження у встановлених цією Конституцією межах і відповідно до законів України.

Органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Відносини, що виникають у сфері справляння податків і зборів регулюються Податковим кодексом України від 02.12.2010 року № 2755-VI (із змінами і доповненнями, в редакції, чинній на момент спірних правовідносин) (далі також - ПК України), яким, зокрема, встановлено вичерпний перелік податків та зборів, що справляються в Україні, порядок їх адміністрування, платників податків та зборів, їх права та обов'язки, компетенцію контролюючих органів, повноваження і обов'язки їх посадових осіб під час здійснення податкового контролю, а також відповідальність за порушення податкового законодавства.

Згідно з підпунктом 20.1.4. пункту 20.1. статті 20 ПК України, контролюючі органи мають право, зокрема, проводити відповідно до законодавства перевірки і звірки платників податків (крім Національного банку України), у тому числі після проведення процедур митного контролю та/або митного оформлення.

Відповідно до пункту 75.1. статті 75 ПК України контролюючі органи мають право проводити камеральні, документальні (планові або позапланові; виїзні або невиїзні) та фактичні перевірки.

Камеральні та документальні перевірки проводяться контролюючими органами в межах їх повноважень виключно у випадках та у порядку, встановлених цим Кодексом, а фактичні перевірки - цим Кодексом та іншими законами України, контроль за дотриманням яких покладено на контролюючі органи.

Згідно з підпунктом 75.1.2. пункту 75.1 статті 75 ПК України документальною перевіркою вважається перевірка, предметом якої є своєчасність, достовірність, повнота нарахування та сплати усіх передбачених цим Кодексом податків та зборів, а також дотримання валютного та іншого законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи, дотримання роботодавцем законодавства щодо укладення трудового договору, оформлення трудових відносин з працівниками (найманими особами) та яка проводиться на підставі податкових декларацій (розрахунків), фінансової, статистичної та іншої звітності, регістрів податкового та бухгалтерського обліку, ведення яких передбачено законом, первинних документів, які використовуються в бухгалтерському та податковому обліку і пов'язані з нарахуванням і сплатою податків та зборів, виконанням вимог іншого законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи, а також отриманих в установленому законодавством порядку контролюючим органом документів та податкової інформації, у тому числі за результатами перевірок інших платників податків.

Документальна позапланова перевірка не передбачається у плані роботи контролюючого органу і проводиться за наявності хоча б однієї з обставин, визначених цим Кодексом.

Документальною виїзною перевіркою вважається перевірка, яка проводиться за місцезнаходженням платника податків чи місцем розташування об'єкта права власності, стосовно якого проводиться така перевірка.

Відповідно до підпункту 78.1.4 пункту 78.1. статті 78 ПК України документальна позапланова перевірка здійснюється за наявності хоча б однієї з таких обставин, зокрема, виявлено недостовірність даних, що містяться у податкових деклараціях, поданих платником податків, якщо платник податків не надасть пояснення та їх документальні підтвердження на письмовий запит контролюючого органу, в якому зазначено виявлену недостовірність даних та відповідну декларацію протягом 10 робочих днів з дня отримання запиту.

Згідно з пунктами 78.4. - 78.8. статті 78 ПК України про проведення документальної позапланової перевірки керівник контролюючого органу приймає рішення, яке оформлюється наказом.

Право на проведення документальної позапланової перевірки платника податків надається лише у випадку, коли йому до початку проведення зазначеної перевірки вручено під розписку копію наказу про проведення документальної позапланової перевірки.

Допуск посадових осіб контролюючих органів до проведення документальної позапланової виїзної перевірки здійснюється згідно із статтею 81 цього Кодексу. Документальна позапланова невиїзна перевірка здійснюється у порядку, передбаченому статтею 79 цього Кодексу.

Строки проведення документальної позапланової перевірки встановлені статтею 82 цього Кодексу.

Перелік матеріалів, які можуть бути підставою для висновків під час проведення документальної позапланової перевірки, та порядок надання платниками податків документів для такої перевірки встановлено статтями 83, 85 цього Кодексу.

Порядок оформлення результатів документальної позапланової перевірки встановлено статтею 86 цього Кодексу.

Відповідно до статті 83 ПК України для посадових осіб контролюючих органів під час проведення перевірок підставами для висновків є: документи, визначені цим Кодексом; податкова інформація; експертні висновки; судові рішення; інші матеріали, отримані в порядку та у спосіб, передбачені цим Кодексом або іншими законами, контроль за дотриманням яких покладений на контролюючі органи.

Згідно з пунктом 86.1 статті 86 ПК України результати перевірок (крім камеральних та електронних перевірок) оформлюються у формі акта або довідки, які підписуються посадовими особами контролюючого органу та платниками податків або їх законними представниками (у разі наявності). У разі встановлення під час перевірки порушень складається акт. Якщо такі порушення відсутні, складається довідка.

Акт (довідка), складений за результатами перевірки та підписаний посадовими особами, які проводили перевірку, у строки визначені цим Кодексом, надається платнику податків або його законному представнику, який зобов'язаний його підписати.

Строк складення акта (довідки) про результати перевірки не зараховується до строку проведення перевірки, встановленого цим Кодексом (з урахуванням його продовження).

У разі незгоди платника податків з висновками акта такий платник зобов'язаний підписати такий акт перевірки із зауваженнями, які він має право надати разом з підписаним примірником акта або окремо у строки, передбачені цим Кодексом.

Відповідно до абзац 1 пункту 86.3 статті 86 ПК України акт (довідка) документальної виїзної перевірки, що визначено статтями 77 і 78 цього Кодексу, складається у двох примірниках, підписується посадовими особами контролюючого органу, які проводили перевірку, та реєструється у контролюючому органі протягом п'яти робочих днів з дня, що настає за днем закінчення установленого для проведення перевірки строку (для платників податків, які мають філії та/або перебувають на консолідованій сплаті, - протягом 10 робочих днів).

Відповідно до пунктів 86.8, 86.10 статті 86 ПК України податкове повідомлення-рішення приймається керівником контролюючого органу (його заступником) протягом десяти робочих днів з дня, наступного за днем вручення платнику податків акта перевірки у порядку, передбаченому статтею 58 цього Кодексу, для надсилання (вручення) податкових повідомлень-рішень (за результатами фактичної перевірки - з дня реєстрації (надходження) акта такої перевірки до контролюючого органу за основним місцем обліку платника податків), а за наявності заперечень посадових осіб платника податків до акта перевірки приймається з урахуванням висновку про результати розгляду заперечень до акта перевірки - протягом трьох робочих днів, наступних за днем розгляду заперечень і надання (надсилання) письмової відповіді платнику податків.

В акті перевірки зазначаються як факти заниження, так і факти завищення податкових зобов'язань платника.

З матеріалів справи судом встановлено дотримання ДПІ процедури здійснення документальної позапланової виїзної перевірки та оформлення її результатів, що не ставиться під сумнів позивачем.

Щодо суті встановлених ДПІ порушень податкового законодавства України позивачем, суд зазначає наступне.

Згідно з підпунктом 14.1.27. пункту 14.1 статті 14 ПК України, витрати - сума будь-яких витрат платника податку у грошовій, матеріальній або нематеріальній формах, здійснюваних для провадження господарської діяльності платника податку, в результаті яких відбувається зменшення економічних вигод у вигляді вибуття активів або збільшення зобов'язань, внаслідок чого відбувається зменшення власного капіталу (крім змін капіталу за рахунок його вилучення або розподілу власником).

Відповідно до підпункту 14.1.36. пункту 14.1 статті 14 ПК України господарська діяльність - діяльність особи, що пов'язана з виробництвом (виготовленням) та/або реалізацією товарів, виконанням робіт, наданням послуг, спрямована на отримання доходу і проводиться такою особою самостійно та/або через свої відокремлені підрозділи, а також через будь-яку іншу особу, що діє на користь першої особи, зокрема за договорами комісії, доручення та агентськими договорами.

Відповідно до пункту 44.1 статті 44 ПК України для цілей оподаткування платники податків зобов'язані вести облік доходів, витрат та інших показників, пов'язаних з визначенням об'єктів оподаткування та/або податкових зобов'язань, на підставі первинних документів, регістрів бухгалтерського обліку, фінансової звітності, інших документів, пов'язаних з обчисленням і сплатою податків і зборів, ведення яких передбачено законодавством.

Платникам податків забороняється формування показників податкової звітності, митних декларацій на підставі даних, не підтверджених документами, що визначені абзацом першим цього пункту.

У випадках, передбачених статтею 216 Цивільного кодексу України, платники податків мають право вносити відповідні зміни до податкової звітності у порядку, визначеному статтею 50 цього Кодексу.

Абзацом 1 пункту 138.2 пункту 138.8 статті 138 ПК України встановлено, що витрати, які враховуються для визначення об'єкта оподаткування, визнаються на підставі первинних документів, що підтверджують здійснення платником податку витрат, обов'язковість ведення і зберігання яких передбачено правилами ведення бухгалтерського обліку, та інших документів, встановлених розділом II цього Кодексу.

Згідно з підпунктом 139.1.9. пункту 139.1 статті 139 ПК України не включаються до складу витрат витрати, не підтверджені відповідними розрахунковими, платіжними та іншими первинними документами, обов'язковість ведення і зберігання яких передбачена правилами ведення бухгалтерського обліку та нарахування податку.

Відповідно до абзаців 1, 2 пункту 198.6 статті 198 ПК України не відносяться до податкового кредиту суми податку, сплаченого (нарахованого) у зв'язку з придбанням товарів/послуг, не підтверджені податковими накладними (або підтверджені податковими накладними, оформленими з порушенням вимог статті 201 цього Кодексу) чи не підтверджені митними деклараціями, іншими документами, передбаченими пунктом 201.11 статті 201 цього Кодексу.

У разі коли на момент перевірки платника податку контролюючим органом суми податку, попередньо включені до складу податкового кредиту, залишаються не підтвердженими зазначеними цим пунктом документами, платник податку несе відповідальність відповідно до цього Кодексу.

По взаємовідносинах ТОВ «Альфа-Забава» із ТОВ «Союз-Груп» за період з 01.12.2014 - 31.12.0214 року контролюючим органом встановлено, що останні відбувалися на підставі договору поставки від 01.04.2013 року №1/13/3, на виконання умов якого контрагентом виписані видаткові та податкові накладні, перелік яких наведено у Акті перевірки на стор.9-14.

Аналізом АІС «Податковий Блок» встановлено, що податкові накладні є дробленими, не зареєстрованими в ЄРПН, що унеможливлює встановлення номенклатури товарів.

Зокрема, на переконання ДПІ, усі податкові накладні виписані на суму менше 10 тис. грн. з метою уникнення реєстрації у ЄРПН, що свідчить про ймовірність маніпулювання податковою звітністю та дріблення податкових накладних.

Крім того, контролюючий орган посилається на Акт ДПІ у Кіровському районі міста Дніпропетровська ГУ ДФС у Дніпропетровській області «Про проведення документальної позапланової виїзної перевірки ТОВ «Союз-Груп» (код за ЄДРПОУ 33248069) щодо дотримання вимог податкового законодавства з податку на додану вартість по взаємовідносинах з платниками податків ПАТ «Універмаг «Дитячий Світ» (код за ЄДРПОУ 21504897), ППТФ «Антошка» (код за ЄДРПОУ 25030514), ТОВ «Альфа-Забава» (код за ЄДРПОУ 32378340), ТОВ «Планеттойс» (код за ЄДРПОУ 33448476), ТОВ «Авітон Сервіс» (код за ЄДРПОУ 37553460) за період грудень 2014 року» від 30.04.2015 року №1433/04-65-22-04/33248069, за змістом якого вказаною перевіркою встановлено «нереальність» проведення господарських операцій між ТОВ «Союз-Груп» та підприємствами - постачальниками, а також підприємствами - покупцями, зокрема ТОВ «Альфа-Забава» в листопаді - грудні 2014 року. В ході перевірки, проведеної ДПІ у Кіровському районі м. Дніпропетровська ГУ ДФС у Дніпропетровській області, не підтверджено наявність поставок від підприємств-постачальників, які були реалізовані підприємству-покупцю, а також реалізації товарів підприємствам- покупцям.

За результатами проведеної ДПІ у Кіровському районі міста Дніпропетровська ГУ ДФС у Дніпропетровській області ТОВ «Союз-Групп» встановлено порушення останнім пункту 180.1 статті 180, пункту 185.1 статті 185, пункту 186.1 статті 186, пункту 187.1 статті 187, пункту 188.1 статті 188, пункту 198.1, пункту 198. Статті 198 ПК України у зв'язку із чим неможливо підтвердити реальність здійснених операцій.

З огляду на викладене в сукупності, контролюючий орган дійшов висновку, що ТОВ «Альфа - Забава» здійснювало операції з придбання товарів невідомого походження у підприємств-постачальників, зокрема, у ТОВ «Союз-Групп».

Дослідивши матеріали справи та документи, подані ТОВ «Альфа-Забава» до спірної перевірки, судом встановлено, що між ТОВ «Альфа-Забава» (Покупець) та ТОВ «Союз-Групп» (Продавець) укладено Договір поставки від 01.04.2013 року №1/13/3, відповідно до умов якого Постачальник зобов'язується поставляти товар відповідно до поданого Покупцем замовлення, а Покупець зобов'язується прийняти товар та своєчасно сплатити його вартість. Право власності на товар переходить до Покупця з моменту підписання уповноваженими представниками Сторін товарної (товарно-транспортної) накладної, яка засвідчує момент передачі товару. Покупець відповідно до умов цього Договору замовляє товар для потреб головного офісу та своїх відокремлених чи структурних підрозділів, в тому числі: Структурного підрозділу «Магазин №1» ТОВ «Альфа-Забава», Структурного підрозділу «Магазин №2» ТОВ «Альфа-Забава». Перелік відокремлених та структурних підрозділів Покупця, для потреб яких замовляється товар, може змінюватися. Така зміна не потребує внесення змін чи укладення будь-яких додаткових угод до цього Договору. Конкретний відокремлений, структурний підрозділ та/або головний офіс для потреб якого замовляється товар вказується в замовленнях Покупця. Товар купується, приймається, обліковується та використовується у процесі здійснення господарської діяльності відповідним відокремленим, структурним підрозділом та/або головним офісом Покупця для потреб якого замовлено товар. (розділ 1 Договору).

Відповідно до розділу 2 Договору, Постачальник зобов'язується прийняти від Покупця замовлення на постачання товару та здійснити постачання товару за адресою, вказаною в замовлені своїми транспортними засобами та за свій рахунок протягом 4 днів з дня отримання замовлення. Замовлення Покупця повинне містити асортимент та кількість товару, код (артикул) постачальника, код (артикул) виробника, код товару та надсилатись попередньо не менш ніж за 4 дні до постачання товару у формі, що дозволяє зафіксувати замовлення (лист, телеграма, зареєстрована телефонограма, факс, e-mail). Постачальник гарантує виконання прийнятого замовлення. У випадку неможливості виконати замовлення, Постачальник повинен протягом 2-х робочих днів з моменту отримання замовлення, повідомити Покупця по факсу про неможливість виконання замовлення повністю або частково, із зазначенням причин неможливості виконання. В іншому випадку Постачальник несе відповідальність відповідно до умов даного Договору та чинного законодавства України. Ціна товару встановлюється виключно на підставі погодженої сторонами специфікації. Документи, які містять ціну, що не відповідає погодженій специфікації, не приймаються Покупцем, а Постачальник вважається таким, що зазначені документи не надав. Відступлення у накладній від змісту замовлення допускається тільки за письмовою згодою Покупця. Постачальник зобов'язаний указати у всіх документах, зв'язаних з постачанням (у тому числі в рахунку-фактурі, товарній (товарно-транспортній) накладній та інших товаросупроводжувальних документах своє найменування, код (артикул) Постачальника, код (артикул) Виробника, коди товарів, що поставляються, у тій же послідовності, у якій вони зазначені в замовленні Покупця. Постачальник зобов'язується надати разом з кожним видом товару наступні документи: товарну накладну; товарно-транспортну накладну; податкову накладну; у разі повернення товару - корегувальну накладну; санітарно-гігієнічний висновок; посвідчення якості товару; гарантійний талон (на товари які мають гарантійне обслуговування); на товари, які підлягають сертифікації, Постачальник надає належним чином оформлений сертифікат відповідності. Якщо вищезазначені документи не будуть надані разом з товаром, то датою одержання товару вважається дата одержання всіх необхідних документів. На строк затримки оформлення (надання) необхідних документів Покупець має право відстрочити дату розрахунку з постачальником.

Зокрема, розділом 4 Договору врегульовані умови приймання та повернення товару.

Відповідно до частин першої, другої статті 9 Закону України від 16.07.1999 року №996-ХІV «Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні» (в редакції, чинній на момент здійснення господарський операцій між позивачем та контрагентами) (далі також - Закон №996) підставою для бухгалтерського обліку господарських операцій є первинні документи, які фіксують факти здійснення господарських операцій. Первинні документи повинні бути складені під час здійснення господарської операції, а якщо це неможливо - безпосередньо після її закінчення. Для контролю та впорядкування оброблення даних на підставі первинних документів можуть складатися зведені облікові документи.

Первинні та зведені облікові документи можуть бути складені на паперових або машинних носіях і повинні мати такі обов'язкові реквізити: назву документа (форми); дату і місце складання; назву підприємства, від імені якого складено документ; зміст та обсяг господарської операції, одиницю виміру господарської операції; посади осіб, відповідальних за здійснення господарської операції і правильність її оформлення; особистий підпис, аналог власноручного підпису або підпис, прирівняний до власноручного підпису відповідно до Закону України «Про електронний цифровий підпис» ( 852-15 ), або інші дані, що дають змогу ідентифікувати особу, яка брала участь у здійсненні господарської операції.

До матеріалів справи та до спірної перевірки на підтвердження здійснення господарських операцій у період з 01.12.2014 року по 31.12.2014 року із ТОВ «Союз-Групп» позивачем долучено наступні документи:

- видаткові накладні: №348 від 30.12.2014 року на загальну суму 1611, 06 грн. ПДВ 268, 51 грн., №344 від 26.12.2014 року на загальну суму 9764, 1 грн. ПДВ 1627, 35 грн., №338 від 26.12.2014 року на загальну суму 3905,94 грн. ПДВ 650, 99 грн., №342 від 26.12.2014 року на загальну суму18785, 82 грн. ПДВ 3130,97 грн., №337 від 26.12.2014 року на загальну суму 13409,1 грн. ПДВ 2234, 85 грн., №335 від 26.12.2014 року на загальну суму 11624, 94 грн. ПДВ 137, 49 грн., №346 від 26.12.2014 року на загальну суму 6509, 88 грн. ПДВ 1084, 98 грн., №339 від 26.12.2014 року на загальну суму3645 грн. ПДВ 607, 5 грн., №336 від 26.12.2014 року на загальну суму11624, 94 грн. ПДВ 1937, 49 грн., №340 від 26.12.2014 року на загальну суму 11624, 94 грн. ПДВ 137, 49 грн., №341 від 26.12.2014 року на загальну суму 13670, 04 грн. ПДВ 2278, 34 грн., №347 від 26.12.2014 року на загальну суму 11624, 94 грн. ПДВ 1937, 49 грн., №345 від 26.12.2014 року на загальну суму 3645 грн. ПДВ 607, 5 грн., №343 від 26.12.2014 року на загальну суму 13409, 1 грн. ПДВ 2234, 85 грн., №324 від 25.12.2014 року на загальну суму 2361, 22 грн. ПДВ 393, 54 грн., №309 від 25.12.2014 року на загальну суму 1538, 12 грн. ПДВ 256, 35 грн., №315 від 25.12.2014 року на загальну суму 2483, 5 грн. ПДВ 413, 92 грн., №306 від 25.12.2014 року на загальну суму 2171, 59 грн. ПДВ 361, 93 грн., №328 від 25.12.2014 року на загальну суму 2468, 47 грн. ПДВ 411, 41 грн., №302 від 25.12.2014 року на загальну суму 12017, 44 грн. ПДВ 2002, 1 грн., №308 від 25.12.2014 року на загальну суму8306, 93 грн. ПДВ 1384, 49 грн., №322 від 25.12.2014 року на загальну суму 226, 87 грн. ПДВ 37, 81 грн., №330 від 25.12.2014 року на загальну суму 3170, 35 грн. ПДВ 528, 39 грн., №304 від 25.12.2014 року на загальну суму 2126, 92 грн. ПДВ 354, 49 грн., №312 від 25.12.2014 року на загальну суму 789, 49 грн. ПДВ 131, 58 грн., №311 від 25.12.2014 року на загальну суму895, 78. ПДВ 149, 3 грн., №299 від 25.12.2014 року на загальну суму626, 23 грн. ПДВ 104, 37 грн., №305 від 25.12.2014 року на загальну суму 11072, 6 грн., ПДВ 1845, 43 грн., №314 від 25.12.2014 року на загальну суму 8977, 96 грн. ПДВ 1496, 33 грн., №326 від 25.12.2014 року на загальну суму 7948, 7 грн. ПДВ 1324, 79 грн., №317 від 25.12.2014 року на загальну суму 17029, 45 грн. ПДВ 2838,24 грн., №318 від 25.12.2014 року на загальну суму 1592 грн., ПДВ 265, 33 грн., №327 від 25.12.2014 року на загальну суму 2540, 12 грн. ПДВ 423, 35 грн., №319 від 25.12.2014 року на загальну суму 2337, 41 грн. ПДВ 389, 57 грн., №320 від 25.12.2014 року на загальну суму 4621, 85 грн. ПДВ 770, 31 грн., №321 від 25.12.2014 року на загальну суму812, 64 грн. ПДВ 135, 44 грн., №298 від 25.12.2014 року на загальну суму 5306, 88 грн. ПДВ 884, 48 грн., №310 від 25.12.2014 року на загальну суму 4675, 22 грн. ПДВ 779, 2 грн., №323 від 25.12.2014 року на загальну суму 10990, 08 грн. ПДВ 1831, 68 грн., №331 від 25.12.2014 року на загальну суму 1518, 8 грн. ПДВ 253, 13 грн., №325 від 25.12.2014 року на загальну суму 3984, 16 грн. ПДВ 664, 03 грн., №316 від 25.12.2014 року на загальну суму 1528, 33 грн. ПДВ 254, 72 грн., №307 від 25.12.2014 року на загальну суму 3117, 62 грн. ПДВ 519, 6 грн., №308 від 25.12.2014 року на загальну суму 2797, 82 грн. ПДВ 466, 3 грн., №329 від 25.12.2014 року на загальну суму 15888, 8 грн. ПДВ 2648, 13 грн., №300 від 25.12.2014 року на загальну суму 461, 28 грн. ПДВ 69, 38 грн., №250 від 24.12.2014 року на загальну суму32634, 41 грн. ПДВ 5439,07 грн., №288 від 24.12.2014 року на загальну суму 2953, 38 грн. ПДВ 492, 23 грн., №252 від 24.12.2014 року на загальну суму 4638, 6 грн. ПДВ 773, 1 грн., №253 від 24.12.2014 року на загальну суму 15644 грн. ПДВ 2607, 33 грн., №254 від 24.12.2014 року на загальну суму 1603, 85 грн. ПДВ 267, 31 грн., №255 від 24.12.2014 року на загальну суму 1934, 3 грн. ПДВ 322, 38 грн.. №256 від 24.12.2014 року на загальну суму 14024, 06 грн. ПДВ 2337,34 грн., №257 від 24.12.2014 року на загальну суму 1038, 19 грн. ПДВ 173, 03 грн., №258 від 24.12.2014 року на загальну суму 4022, 51 грн. ПДВ 670, 42 грн., №259 від 24.12.2014 року на загальну суму 13217, 18 грн. ПДВ 2202, 86 грн., №260 від 24.12.2014 року на загальну суму 823, 92 грн. ПДВ 137, 32 грн., №261 від 24.12.2014 року на загальну суму 799, 28 грн., ПДВ 133, 21 грн., № 265 від 24.12.2014 року на загальну суму 9513, 23 грн. ПДВ 1585, 54 грн., №266 від 24.12.2014 року на загальну суму 1028, 14 грн. ПДВ 171, 36 грн., №267 від 24.12.2014 року на загальну суму 1414, 22 грн. ПДВ 235, 7 грн., №268 від 24.12.2014 року на загальну суму 9674, 93 грн. ПДВ 1612, 49 грн., №271 від 24.12.2014 року на загальну суму 5846, 56 грн. ПДВ 974, 43 грн., №272 від 24.12.2014 року на загальну суму 2587, 9 грн. ПДВ 431, 32 грн., №273 від 24.12.2014 року на загальну суму 671, 5 грн. ПДВ 111, 92 грн., №274 від 24.12.2014 року на загальну суму 11576, 46 грн. ПДВ 1929, 41 грн., №276 від 24.12.2014 року на загальну суму 2816, 42 грн. ПДВ 469, 4 грн., №277 від 24.12.2014 року на загальну суму 8170, 58 грн. ПДВ 1361, 76 грн., №278 від 24.12.2014 року на загальну суму 2547, 79 грн. ПДВ 424, 63 грн., №275 від 24.12.2014 року на загальну суму 1013, 54 грн. ПДВ 168, 92 грн., №269 від 24.12.2014 року на загальну суму 1700, 58 грн. ПДВ 283, 43 грн., №279 від 24.12.2014 року на загальну суму 2885, 81 грн. ПДВ 480, 97 грн., №270 від 24.12.2014 року на загальну суму 1647, 228 грн. ПДВ 274, 55 грн., №280 від 24.12.2014 року на загальну суму 20173, 82 грн. ПДВ 3362, 3 грн., №281 від 24.12.2014 року на загальну суму1661, 77 грн. ПДВ 276, 96 грн., №282 від 24.12.2014 року на загальну суму 7917, 73 грн. ПДВ 1319, 62 грн., №283 від 24.12.2014 року на загальну суму 25364, 58 грн. ПДВ 4227, 43 грн., №284 від 24.12.2014 року на загальну суму 4227, 11 грн. ПДВ 704, 52 грн., №285 від 24.12.2014 року на загальну суму 4398, 64 грн. ПДВ 733, 11 грн., №286 від 24.12.2014 року на загальну суму 6026, 24 грн. ПДВ 1002, 71 грн., №287 від 24.12.2014 року на загальну суму 1046, 26 грн. ПДВ 174, 38 грн., №251 від 24.12.2014 року на загальну суму 2616, 26 грн. ПДВ 436, 04 грн., №237 від 19.12.2014 року на загальну суму 267, 66 грн. ПДВ 44, 61 грн., № 236 від 18.12.2014 року на загальну суму 99, 08 грн. ПДВ 16, 51 грн., №153 від 16.12.2014 року на загальну суму 4429, 26 грн. ПДВ 738, 21 грн., №154 від 16.12.2014 року на загальну суму 2363, 54 грн. ПДВ 393, 92 грн., № 155 від 16.12.2014 року на загальну суму 200, 34 грн. ПДВ 33, 39 грн., №156 від 16.12.2014 року на загальну суму 3264, 78 грн. ПДВ 544, 13 грн., № 157 від 16.12.2014 року на загальну суму 200, 34 грн. ПДВ 33, 39 грн., №158 від 16.12.2014 року на загальну суму 453, 74 грн. ПДВ 75, 62 грн., №159 від 16.12.2014 року на загальну суму 1234, 03 грн. ПДВ 250, 67 грн., №160 від 16.12.2014 року на загальну суму 453, 74 грн. ПДВ 75, 62 грн., №161 від 16.12.2014 року на загальну суму 801, 36 грн. ПДВ 133, 56 грн., №162 від 16.12.2014 року на загальну суму 6715, 55 грн. ПДВ 1119, 26 грн., №163 від 16.12.2014 року на загальну суму 200, 34 грн. ПДВ 33, 39 грн., №164 від 16.12.2014 року на загальну суму 1910, 70 грн. ПДВ 318, 45 грн., №165 від 16.12.2014 року на загальну суму 400, 68 грн. ПДВ 66, 78 грн., №166 від 16.12.2014 року на загальну суму 3438, 56 грн. ПДВ 357, 09 грн, №167 від 16.12.2014 року на загальну суму 200, 34 грн. ПДВ 33, 39 грн., №168 від 16.12.2014 року на загальну суму 453, 74 грн. ПДВ 75, 62 грн., №169 від 16.12.2014 року на загальну суму 1954, 44 грн. ПДВ 325, 74 грн., №170 від 16.12.2014 року на загальну суму 400, 68 грн. ПДВ 66, 78 грн., №171 від 16.12.2014 року на загальну суму 4997, 08 грн. ПДВ 832, 85 грн., №172 від 16.12.2014 року на загальну суму 226, 87 грн. ПДВ 37,81 грн., №173 від 16.12.2014 року на загальну суму 5548, 75 грн. ПДВ 924, 79 грн., №174 від 16.12.2014 року на загальну суму 226, 81 грн. ПДВ 37, 81 грн., №175 від 16.12.2014 року на загальну суму 1609, 52 грн. ПДВ 268, 25 грн., №176 від 16.12.2014 року на загальну суму 785, 11 грн. ПДВ 130, 85 грн., №177 від 16.12.2014 року на загальну суму 3609, 18 грн. ПДВ 601, 53 грн., № 178 від 16.12.2014 року на загальну суму 226, 87 грн. ПДВ 37, 81 грн., №179 від 16.12.2014 року на загальну суму 200, 34 грн. ПДВ 33, 39 грн., №180 від 16.12.2014 року на загальну суму 3682, 33 грн. ПДВ 613, 72 грн., №181 від 16.12.2014 року на загальну суму 200, 34 грн. ПДВ 33, 39 грн., №182 від 16.12.2014 року на загальну суму 534, 17 грн. ПДВ 89, 03 грн., №183 від 16.12.2014 року на загальну суму 1064, 88 грн. ПДВ 177, 48 грн., №184 від 16.12.2014 року на загальну суму 266, 87 грн. ПДВ 37, 81 грн., №185 від 16.12.2014 року на загальну суму 200, 34 грн. ПДВ 33, 39 грн., №187 від 16.12.2014 року на загальну суму 761, 04 грн. ПДВ 126, 84 грн., №188 від 16.12.2014 року на загальну суму 400, 68 грн. ПДВ 66, 78 грн., №189 від 16.12.2014 року на загальну суму 1069, 38 грн. ПДВ 178, 23 грн., №190 від 16.12.2014 року на загальну суму 1068, 34 грн. ПДВ 178, 06 грн., №191 від 16.12.2014 року на загальну суму 2358, 46 грн. ПДВ 393, 08 грн., №192 від 16.12.2014 року на загальну суму 400, 68 грн. ПДВ 66, 78 грн., №193 від 16.12.2014 року на загальну суму 266, 87 грн. ПДВ 37, 81 грн., №194 від 16.12.2014 року на загальну суму 5675, 15 грн. ПДВ 945, 86 грн., №195 від 16.12.2014 року на загальну суму 200, 34 грн. ПДВ 33, 39 грн., №196 від 16.12.2014 року на загальну суму 3348, 86 грн. ПДВ 558, 14 грн., № 197 від 16.12.2014 року на загальну суму 801, 36 грн. ПДВ 133, 56 грн., № 198 від 16.12.2014 року на загальну суму 2391, 22 грн. ПДВ 398, 54 грн., № 199 від 16.12.2014 року на загальну суму 2045, 35 грн. ПДВ 340, 89 грн., №200 від 16.12.2014 року на загальну суму 601, 02 грн. ПДВ 100, 17 грн., №201 від 16.12.2014 року на загальну суму 2267, 21 грн. ПДВ 377, 87 грн., №202 від 16.12.2014 року на загальну суму 226 87 грн. ПДВ 37, 81 грн., №203 від 16.12.2014 року на загальну суму 2108, 58 грн. ПДВ 351, 43 грн., №204 від 16.12.2014 року на загальну суму 200, 34 грн. ПДВ 33, 39 грн., №205 від 16.12.2014 року на загальну суму 802, 81 грн. ПДВ 133, 8 грн., № 206 від 16.12.2014 року на загальну суму 200, 34 грн. ПДВ 33, 39 грн., №207 від 16.12.2014 року на загальну суму 229, 5 грн. ПДВ 38, 25 грн., №208 від 16.12.2014 року на загальну суму 229, 5 грн., ПДВ 38, 25 грн., №209 від 16.12.2014 року на загальну суму 229, 5 грн. ПДВ 38,25 грн., № 210 від 16.12.2014 року на загальну суму 229, 5 грн. ПДВ 38, 25 грн., № 211 від 16.12.2014 року на загальну суму 349, 74 грн. ПДВ 58, 29 грн., №212 від 16.12.2014 року на загальну суму 409, 86 грн. ПДВ 68, 31 грн., №213 від 16.12.2014 року на загальну суму 409, 86 грн. ПДВ 68, 31 грн., № 214 від 16.12.2014 року на загальну суму 409, 86 грн. ПДВ 68, 31 грн., № 215 від 16.12.2014 року на загальну суму 409, 86 грн. ПДВ 68, 31 грн., №216 від 16.12.2014 року на загальну суму 409, 86 грн. ПДВ 68, 31 грн., №217 від 16.12.2014 року на загальну суму 409, 86 грн. ПДВ 68, 31 грн., № 218 від 16.12.2014 року на загальну суму 409, 86 грн. ПДВ 68, 31 грн., №219 від 16.12.2014 року на загальну суму 409, 86 грн. ПДВ 68, 31 грн., №220 від 16.12.2014 року на загальну суму 409, 86 грн. ПДВ 68, 31 грн., №221 від 16.12.2014 року на загальну суму 409, 86 грн. ПДВ 68, 31 грн., №222 від 16.12.2014 року на загальну суму 409, 86 грн. ПДВ 68, 31 грн., №223 від 16.12.2014 року на загальну суму 409, 86 грн. ПДВ 68, 31 грн., № 224 від 16.12.2014 року на загальну суму 409, 86 грн. ПДВ 68, 31 грн.,, №225 від 16.12.2014 року на загальну суму 409, 86 грн. ПДВ 68, 31 грн., №226 від 16.12.2014 року на загальну суму 409, 86 грн. ПДВ 68, 31 грн., №227 від 16.12.2014 року на загальну суму 409, 86 грн. ПДВ 68, 31 грн., №228 від 16.12.2014 року на загальну суму 409, 86 грн. ПДВ 68, 31 грн., №229 від 16.12.2014 року на загальну суму 409, 86 грн. ПДВ 68, 31 грн., № 186 від 16.12.2014 року на загальну суму 1611, 06 грн. ПДВ 268,51 грн., №118 від 10.12.2014 року на загальну суму 9109, 27 грн. ПДВ 1518, 21 грн., №143 від 10.12.2014 року на загальну суму 1847, 6 грн. ПДВ 307, 93 грн., №120 від 10.12.2014 року на загальну суму 4523, 14 грн. ПДВ 753, 86 грн., № 121 від 10.12.2014 року на загальну суму 447, 89 грн. ПДВ 74, 65 грн., №122 від 10.12.2014 року на загальну суму 2764, 63 грн. ПДВ 460, 77 грн., №123 від 10.12.2014 року на загальну суму 1620, 73 грн. ПДВ 270, 12 грн., №124 від 10.12.2014 року на загальну суму 2616, 24 грн. ПДВ 436. 04 грн., №125 від 10.12.2014 року на загальну суму 1582, 24 грн. ПДВ 263, 71 грн., №126 від 10.12.2014 року на загальну суму 1821, 98 грн. ПДВ 303, 66 грн., № 127 від 10.12.2014 року на загальну суму 139, 56 грн. ПДВ 23, 26 грн., №128 від 10.12.2014 року на загальну суму 946, 15 грн. ПДВ 157, 69 грн., №129 від 10.12.2014 року на загальну суму 3828, 29 грн. ПДВ 638, 05 грн., № 130 від 10.12.2014 року на загальну суму 1483, 15 грн. ПДВ 247, 19 грн., №131 від 10.12.2014 року на загальну суму 1483, 15 грн. ПДВ 247, 19 грн., № 132 від 10.12.2014 року на загальну суму 1528, 09 грн. ПДВ 254, 68 грн., №133 від 10.12.2014 року на загальну суму 2691, 56 грн. ПДВ 448, 59 грн., №134 від 10.12.2014 року на загальну суму 2545, 12 грн ПДВ 424, 19 грн., №135 від 10.12.2014 року на загальну суму 2523, 55 грн. ПДВ 420, 59 грн., №136 від 10.12.2014 року на загальну суму 689, 88 грн. ПДВ 114, 98 грн., №137 від 10.12.2014 року на загальну суму 3152, 57 грн. ПДВ 525, 43 грн., №138 від 10.12.2014 року на загальну суму 2163, 77 грн. ПДВ 360, 63 грн., №139 від 10.12.2014 року на загальну суму 3060, 85 грн. ПДВ 510, 14 грн., №140 від 10.12.2014 року на загальну суму 1931, 34 грн. ПДВ 321, 89 грн., № 141 від 10.12.2014 року на загальну суму 3554, 52 грн. ПДВ 592, 42 грн., №142 від 10.12.2014 року на загальну суму 1966, 49 грн. ПДВ 327, 75 грн., №119 від 10.12.2014 року на загальну суму 612, 3 грн. ПДВ 102, 05 грн., №60 від 09.12.2014 року на загальну суму 391, 08 грн. ПДВ 652, 85 грн., №117 від 09.12.2014 року на загальну суму 8701, 08 грн. ПДВ 1450, 18 грн., №62 від 09.12.2014 року на загальну суму 400, 68 грн. ПДВ 66, 78 грн., №63 від 09.12.2014 року на загальну суму 8000, 63 грн. ПДВ 1333, 44 грн., № 64 від 09.12.2014 року на загальну суму 200, 34 грн. ПДВ 33, 39 грн., № 65 від 09.12.2014 року на загальну суму 2065, 6 грн. ПДВ 344, 27 грн., №66 від 09.12.2014 року на загальну суму 634, 3 грн. ПДВ 105, 72 грн., №67 від 09.12.2014 року на загальну суму 2336, 3 грн. ПДВ 389, 38 грн., №68 від 09.12.2014 року на загальну суму 863, 06 грн. ПДВ 143, 84 грн., №69 від 09.12.2014 року на загальну суму 5337, 7 грн. ПДВ 889, 62 грн., № 70 від 09.12.2014 року на загальну суму 736, 74 грн. ПДВ 122, 79 грн., № 71 від 09.12.2014 року на загальну суму 3224, 52 грн. ПДВ 537, 42 грн., №72 від 09.12.2014 року на загальну суму 200, 34 грн. ПДВ 33, 39 грн., №73 від 09.12.2014 року на загальну суму 4474, 43 грн. ПДВ 754, 74 грн., №74 від 09.12.2014 року на загальну суму 801, 36 грн. ПДВ 133, 56 грн., №76 від 09.12.2014 року на загальну суму 12654, 61 грн. ПДВ 2109, 1 грн., № 77 від 09.12.2014 року на загальну суму 3909, 98 грн. ПДВ 651, 66 грн., № 78 від 09.12.2014 року на загальну суму 634, 3 грн. ПДВ 105, 72 грн., № 79 від 09.12.2014 року на загальну суму 3629, 69 грн. ПДВ 604, 95 грн., № 80 від 09.12.2014 року на загальну суму 1515, 58 грн. ПДВ 252, 6 грн., №81 від 09.12.2014 року на загальну суму 1968, 54 грн. ПДВ 328, 09 грн., №82 від 09.12.2014 року на загальну суму 779, 93 грн. ПДВ 129, 99 грн., № 83 від 09.12.2014 року на загальну суму 2103, 5 грн. ПДВ 350, 58 грн., № 84 від 09.12.2014 року на загальну суму 1730, 41 грн. ПДВ 288, 4 грн., № 85 від 09.12.2014 року на загальну суму 2968, 25 грн. ПДВ 494, 71 грн., №86 від 09.12.2014 року на загальну суму 1013, 54 грн. ПДВ 168, 92 грн.. № 87 від 09.12.2014 року на загальну суму 1793, 66 грн. ПДВ 298, 94 грн., №88 від 09.12.2014 року на загальну суму 848, 57 грн. ПДВ 141, 43 грн., № 89 від 09.12.2014 року на загальну суму 3378, 4 грн. ПДВ 563, 07 грн., № 90 від 09.12.2014 року на загальну суму 402, 63 грн. ПДВ 670, 27 грн., №91 від 09.12.2014 року на загальну суму 4173, 55 грн. ПДВ 696, 59 грн., № 92 від 09.12.2014 року на загальну суму 1224, 6 грн. ПДВ 204, 1 грн., № 93 від 09.12.2014 року на загальну суму 10490, 93 грн. ПДВ 1748, 4 грн., № 94 від 09.12.2014 року на загальну суму 11796, 77 грн. ПДВ 1966, 13 грн.,№95 від 09.12.2014 року на загальну суму 389, 96 грн. ПДВ 64, 99 грн., № 96 від 09.12.2014 року на загальну суму7089, 37 грн. ПДВ 1181, 56 грн., № 97 від 09.12.2014 року на загальну суму 8435, 36 грн. ПДВ 1405, 88 грн., № 98 від 09.12.2014 року на загальну суму 10322, 52 грн. ПДВ 1720, 42 грн., № 99 від 09.12.2014 року на загальну суму 5268, 61 грн. ПДВ 878, 1 грн., №100 від 09.12.2014 року на загальну суму 8391, 2 грн. ПДВ 1398, 53 грн., № 101 від 09.12.2014 року на загальну суму 8378, 16 грн. 1396, 36 грн., № 102 від 09.12.2014 року на загальну суму 9263, 53 грн. ПДВ 1543, 92 грн., № 103 від 09.12.2014 року на загальну суму 8336, 72 грн. ПДВ 1389, 45 грн., № 104 від 09.12.2014 року на загальну суму 11142, 22 грн. ПДВ 1857, 04 грн., № 105 від 09.12.2014 року на загальну суму 9790, 72 грн. ПДВ 1631, 79 грн., № 106 від 09.12.2014 року на загальну суму 8161, 88 грн. ПДВ 1360, 31 грн., № 107 від 09.12.2014 року на загальну суму 8042, 29 грн. ПДВ 1340, 38 грн., № 108 від 09.12.2014 року на загальну суму 8192, 36 грн. ПДВ 1365, 39 грн., № 109 від 09.12.2014 року на загальну суму 6444, 44 грн. ПДВ 1074, 07 грн., № 110 від 09.12.2014 року на загальну суму 9640, 39 грн. ПДВ 1606, 73 грн., №111 від 09.12.2014 року на загальну суму 9599, 68 грн. ПДВ 1599, 95 грн., №112 від 09.12.2014 року на загальну суму 12504, 48 грн. ПДВ 2084, 08 грн., №113 від 09.12.2014 року на загальну суму 8714, 2 грн. ПДВ 1453, 37 грн., № 114 від 09.12.2014 року на загальну суму 10336, 66 грн. ПДВ 1722, 78 грн., № 115 від 09.12.2014 року на загальну суму 9504, 18 грн. ПДВ 1584, 03 грн., № 116 від 09.12.2014 року на загальну суму 10744, 91 грн. ПДВ 1790, 82 грн., № 61 від 09.12.2014 року на загальну суму 2489, 56 грн. ПДВ 414, 93 грн., №24 від 09.12.2014 року на загальну суму 12491, 69 грн. ПДВ 2081, 95 грн., №27 від 09.12.2014 року на загальну суму 255, 55 грн. ПДВ 37, 59 грн., № 26 від 09.12.2014 року на загальну суму 138569, 33 грн. ПДВ 3094, 89 грн., № 25 від 09.12.2014 року на загальну суму 615, 52 грн. ПДВ 102, 59 грн. Загальна сума: 995 666, 49 грн.;

- податкові накладні: №269 від 30.12.2014 року на загальну суму 1611, 06 грн. ПДВ 268, 51 грн., №435 від 26.12.2014 року на загальну суму 9764, 1 грн. ПДВ 1627, 35 грн., №429 від 26.12.2014 року на загальну суму 3905,94 грн. ПДВ 650, 99 грн., №433 від 26.12.2014 року на загальну суму18785, 82 грн. ПДВ 3130,97 грн., №434 від 26.12.2014 року на загальну суму 13409,1 грн. ПДВ 2234, 85 грн., №427 від 26.12.2014 року на загальну суму 11624, 94 грн. ПДВ 137, 49 грн., №437 від 26.12.2014 року на загальну суму 6509, 88 грн. ПДВ 1084, 98 грн., №430 від 26.12.2014 року на загальну суму 3645 грн. ПДВ 607, 5 грн., №438 від 26.12.2014 року на загальну суму 11624, 94 грн. ПДВ 1937, 49 грн., №431 від 26.12.2014 року на загальну суму 11624, 94 грн. ПДВ 137, 49 грн., №432 від 26.12.2014 року на загальну суму 13670, 04 грн. ПДВ 2278, 34 грн., №426 від 26.12.2014 року на загальну суму 11624, 94 грн. ПДВ 1937, 49 грн., №436 від 26.12.2014 року на загальну суму 3645 грн. ПДВ 607, 5 грн., №428 від 26.12.2014 року на загальну суму 13409, 1 грн. ПДВ 2234, 85 грн., №412 від 25.12.2014 року на загальну суму 2361, 22 грн. ПДВ 393, 54 грн., №398 від 25.12.2014 року на загальну суму 1538, 12 грн. ПДВ 256, 35 грн., №404 від 25.12.2014 року на загальну суму 2483, 5 грн. ПДВ 413, 92 грн., №395 від 25.12.2014 року на загальну суму 2171, 59 грн. ПДВ 361, 93 грн., №416 від 25.12.2014 року на загальну суму 2468, 47 грн. ПДВ 411, 41 грн., №391 від 25.12.2014 року на загальну суму 12017, 44 грн. ПДВ 2002, 1 грн., №397 від 25.12.2014 року на загальну суму 8306, 93 грн. ПДВ 1384, 49 грн., №410 від 25.12.2014 року на загальну суму 226, 87 грн. ПДВ 37, 81 грн., №418 від 25.12.2014 року на загальну суму 3170, 35 грн. ПДВ 528, 39 грн., №393 від 25.12.2014 року на загальну суму 2126, 92 грн. ПДВ 354, 49 грн., №401 від 25.12.2014 року на загальну суму 789, 49 грн. ПДВ 131, 58 грн., №400 від 25.12.2014 року на загальну суму895, 78. ПДВ 149, 3 грн., №388 від 25.12.2014 року на загальну суму 626, 23 грн. ПДВ 104, 37 грн., №394 від 25.12.2014 року на загальну суму 11072, 6 грн., ПДВ 1845, 43 грн., №403 від 25.12.2014 року на загальну суму 8977, 96 грн. ПДВ 1496, 33 грн., №414 від 25.12.2014 року на загальну суму 7948, 7 грн. ПДВ 1324, 79 грн., №420 від 25.12.2014 року на загальну суму 17029, 45 грн. ПДВ 2838,24 грн., №406 від 25.12.2014 року на загальну суму 1592 грн., ПДВ 265, 33 грн., №415 від 25.12.2014 року на загальну суму 2540, 12 грн. ПДВ 423, 35 грн., №407 від 25.12.2014 року на загальну суму2337, 41 грн. ПДВ 389, 57 грн., №408 від 25.12.2014 року на загальну суму 4621, 85 грн. ПДВ 770, 31 грн., №409 від 25.12.2014 року на загальну суму812, 64 грн. ПДВ 135, 44 грн., №387 від 25.12.2014 року на загальну суму 5306, 88 грн. ПДВ 884, 48 грн., №399 від 25.12.2014 року на загальну суму 4675, 22 грн. ПДВ 779, 2 грн., №411 від 25.12.2014 року на загальну суму 10990, 08 грн. ПДВ 1831, 68 грн., №419 від 25.12.2014 року на загальну суму 1518, 8 грн. ПДВ 253, 13 грн., №413 від 25.12.2014 року на загальну суму 3984, 16 грн. ПДВ 664, 03 грн., №405 від 25.12.2014 року на загальну суму 1528, 33 грн. ПДВ 254, 72 грн., №396 від 25.12.2014 року на загальну суму 3117, 62 грн. ПДВ 519, 6 грн., №392 від 25.12.2014 року на загальну суму 2797, 82 грн. ПДВ 466, 3 грн., №417 від 25.12.2014 року на загальну суму 15888, 8 грн. ПДВ 2648, 13 грн., №389 від 25.12.2014 року на загальну суму 461, 28 грн. ПДВ 69, 38 грн., №334 від 24.12.2014 року на загальну суму 32634, 41 грн. ПДВ 5439,07 грн., №372 від 24.12.2014 року на загальну суму 2953, 38 грн. ПДВ 492, 23 грн., №336 від 24.12.2014 року на загальну суму 4638, 6 грн. ПДВ 773, 1 грн., №337 від 24.12.2014 року на загальну суму 15644 грн. ПДВ 2607, 33 грн., №338 від 24.12.2014 року на загальну суму 1603, 85 грн. ПДВ 267, 31 грн., №339 від 24.12.2014 року на загальну суму 1934, 3 грн. ПДВ 322, 38 грн., №341 від 24.12.2014 року на загальну суму 14024, 06 грн. ПДВ 2337,34 грн., №342 від 24.12.2014 року на загальну суму 1038, 19 грн. ПДВ 173, 03 грн., №343 від 24.12.2014 року на загальну суму 4022, 51 грн. ПДВ 670, 42 грн., №344 від 24.12.2014 року на загальну суму 13217, 18 грн. ПДВ 2202, 86 грн., №345 від 24.12.2014 року на загальну суму 823, 92 грн. ПДВ 137, 32 грн., №346 від 24.12.2014 року на загальну суму 799, 28 грн., ПДВ 133, 21 грн., № 349 від 24.12.2014 року на загальну суму 9513, 23 грн. ПДВ 1585, 54 грн., №350 від 24.12.2014 року на загальну суму 1028, 14 грн. ПДВ 171, 36 грн., №351 від 24.12.2014 року на загальну суму 1414, 22 грн. ПДВ 235, 7 грн., №352 від 24.12.2014 року на загальну суму 9674, 93 грн. ПДВ 1612, 49 грн., №355 від 24.12.2014 року на загальну суму 5846, 56 грн. ПДВ 974, 43 грн., №356 від 24.12.2014 року на загальну суму 2587, 9 грн. ПДВ 431, 32 грн., №357 від 24.12.2014 року на загальну суму 671, 5 грн. ПДВ 111, 92 грн., №358 від 24.12.2014 року на загальну суму 11576, 46 грн. ПДВ 1929, 41 грн., №360 від 24.12.2014 року на загальну суму 2816, 42 грн. ПДВ 469, 4 грн., №361 від 24.12.2014 року на загальну суму 8170, 58 грн. ПДВ 1361, 76 грн., №363 від 24.12.2014 року на загальну суму 2547, 79 грн. ПДВ 424, 63 грн., №359 від 24.12.2014 року на загальну суму 1013, 54 грн. ПДВ 168, 92 грн., №353 від 24.12.2014 року на загальну суму 1700, 58 грн. ПДВ 283, 43 грн., №362 від 24.12.2014 року на загальну суму 2885, 81 грн. ПДВ 480, 97 грн., №354 від 24.12.2014 року на загальну суму 1647, 228 грн. ПДВ 274, 55 грн., №364 від 24.12.2014 року на загальну суму 20173, 82 грн. ПДВ 3362, 3 грн., №365 від 24.12.2014 року на загальну суму 1661, 77 грн. ПДВ 276, 96 грн., №366 від 24.12.2014 року на загальну суму 7917, 73 грн. ПДВ 1319, 62 грн., №367 від 24.12.2014 року на загальну суму 25364, 58 грн. ПДВ 4227, 43 грн., №368 від 24.12.2014 року на загальну суму 4227, 11 грн. ПДВ 704, 52 грн., №369 від 24.12.2014 року на загальну суму 4398, 64 грн. ПДВ 733, 11 грн., №370 від 24.12.2014 року на загальну суму 6026, 24 грн. ПДВ 1002, 71 грн., №371 від 24.12.2014 року на загальну суму 1046, 26 грн. ПДВ 174, 38 грн., №335 від 24.12.2014 року на загальну суму 2616, 26 грн. ПДВ 436, 04 грн., №321 від 19.12.2014 року на загальну суму 267, 66 грн. ПДВ 44, 61 грн., №319 від 18.12.2014 року на загальну суму 99, 08 грн. ПДВ 16, 51 грн., №236 від 16.12.2014 року на загальну суму 4429, 26 грн. ПДВ 738, 21 грн., №237 від 16.12.2014 року на загальну суму 2363, 54 грн. ПДВ 393, 92 грн., № 238 від 16.12.2014 року на загальну суму 200, 34 грн. ПДВ 33, 39 грн., №239 від 16.12.2014 року на загальну суму 3264, 78 грн. ПДВ 544, 13 грн., №240 від 16.12.2014 року на загальну суму 200, 34 грн. ПДВ 33, 39 грн., №241 від 16.12.2014 року на загальну суму 453, 74 грн. ПДВ 75, 62 грн., №242 від 16.12.2014 року на загальну суму 1234, 03 грн. ПДВ 250, 67 грн., №243 від 16.12.2014 року на загальну суму 453, 74 грн. ПДВ 75, 62 грн., №244 від 16.12.2014 року на загальну суму 801, 36 грн. ПДВ 133, 56 грн., №245 від 16.12.2014 року на загальну суму 6715, 55 грн. ПДВ 1119, 26 грн., №246 від 16.12.2014 року на загальну суму 200, 34 грн. ПДВ 33, 39 грн., №247 від 16.12.2014 року на загальну суму 1910, 70 грн. ПДВ 318, 45 грн., №248 від 16.12.2014 року на загальну суму 400, 68 грн. ПДВ 66, 78 грн., №249 від 16.12.2014 року на загальну суму 3438, 56 грн. ПДВ 357, 09 грн, №250 від 16.12.2014 року на загальну суму 200, 34 грн. ПДВ 33, 39 грн., №251 від 16.12.2014 року на загальну суму 453, 74 грн. ПДВ 75, 62 грн., №252 від 16.12.2014 року на загальну суму 1954, 44 грн. ПДВ 325, 74 грн., №253 від 16.12.2014 року на загальну суму 400, 68 грн. ПДВ 66, 78 грн., №254 від 16.12.2014 року на загальну суму 4997, 08 грн. ПДВ 832, 85 грн., №255 від 16.12.2014 року на загальну суму 226, 87 грн. ПДВ 37,81 грн., №256 від 16.12.2014 року на загальну суму 5548, 75 грн. ПДВ 924, 79 грн., №257 від 16.12.2014 року на загальну суму 226, 81 грн. ПДВ 37, 81 грн., №258 від 16.12.2014 року на загальну суму 1609, 52 грн. ПДВ 268, 25 грн., №259 від 16.12.2014 року на загальну суму 785, 11 грн. ПДВ 130, 85 грн., №260 від 16.12.2014 року на загальну суму 3609, 18 грн. ПДВ 601, 53 грн., №261 від 16.12.2014 року на загальну суму 226, 87 грн. ПДВ 37, 81 грн., №262 від 16.12.2014 року на загальну суму 200, 34 грн., ПДВ 33, 39 грн., №263 від 16.12.2014 року на загальну суму 3682, 33 грн. ПДВ 613, 72 грн., №264 від 16.12.2014 року на загальну суму 200, 34 грн. ПДВ 33, 39 грн., №265 від 16.12.2014 року на загальну суму 534, 17 грн. ПДВ 89, 03 грн., №266 від 16.12.2014 року на загальну суму 1064, 88 грн. ПДВ 177, 48 грн., №267 від 16.12.2014 року на загальну суму 266, 87 грн. ПДВ 37, 81 грн., №268 від 16.12.2014 року на загальну суму 200, 34 грн. ПДВ 33, 39 грн., №270 від 16.12.2014 року на загальну суму 761, 04 грн. ПДВ 126, 84 грн., №271 від 16.12.2014 року на загальну суму 400, 68 грн. ПДВ 66, 78 грн., №272 від 16.12.2014 року на загальну суму 1069, 38 грн. ПДВ 178, 23 грн., №273 від 16.12.2014 року на загальну суму1068, 34 грн. ПДВ 178, 06 грн., №274 від 16.12.2014 року на загальну суму 2358, 46 грн. ПДВ 393, 08 грн., №275 від 16.12.2014 року на загальну суму 400, 68 грн. ПДВ 66, 78 грн., №276 від 16.12.2014 року на загальну суму 266, 87 грн. ПДВ 37, 81 грн., №277 від 16.12.2014 року на загальну суму 5675, 15 грн. ПДВ 945, 86 грн., №278 від 16.12.2014 року на загальну суму 200, 34 грн. ПДВ 33, 39 грн., №279 від 16.12.2014 року на загальну суму 3348, 86 грн. ПДВ 558, 14 грн., №280 від 16.12.2014 року на загальну суму 801, 36 грн. ПДВ 133, 56 грн., №281 від 16.12.2014 року на загальну суму 2391, 22 грн. ПДВ 398, 54 грн., №282 від 16.12.2014 року на загальну суму 2045, 35 грн. ПДВ 340, 89 грн., №283 від 16.12.2014 року на загальну суму 601, 02 грн. ПДВ 100, 17 грн., №284 від 16.12.2014 року на загальну суму 2267, 21 грн. ПДВ 377, 87 грн., №285 від 16.12.2014 року на загальну суму 226 87 грн. ПДВ 37, 81 грн., №286 від 16.12.2014 року на загальну суму 2108, 58 грн. ПДВ 351, 43 грн., №287 від 16.12.2014 року на загальну суму 200, 34 грн. ПДВ 33, 39 грн., №288 від 16.12.2014 року на загальну суму 802, 81 грн. ПДВ 133, 8 грн., № 289 від 16.12.2014 року на загальну суму 200, 34 грн. ПДВ 33, 39 грн., №290 від 16.12.2014 року на загальну суму 229, 5 грн. ПДВ 38, 25 грн., №291 від 16.12.2014 року на загальну суму 229, 5 грн. ПДВ 38, 25 грн., №292 від 16.12.2014 року на загальну суму 229, 5 грн. ПДВ 38,25 грн., № 293 від 16.12.2014 року на загальну суму 229, 5 грн. ПДВ 38, 25 грн., № 294 від 16.12.2014 року на загальну суму 349, 74 грн. ПДВ 58, 29 грн., №295 від 16.12.2014 року на загальну суму 409, 86 грн. ПДВ 68, 31 грн., №296 від 16.12.2014 року на загальну суму 409, 86 грн. ПДВ 68, 31 грн., № 297 від 16.12.2014 року на загальну суму 409, 86 грн. ПДВ 68, 31 грн., № 298 від 16.12.2014 року на загальну суму 409, 86 грн. ПДВ 68, 31 грн., №299 від 16.12.2014 року на загальну суму 409, 86 грн. ПДВ 68, 31 грн., №300 від 16.12.2014 року на загальну суму 409, 86 грн. ПДВ 68, 31 грн., №301 від 16.12.2014 року на загальну суму 409, 86 грн. ПДВ 68, 31 грн., №302 від 16.12.2014 року на загальну суму 409, 86 грн. ПДВ 68, 31 грн., №303 від 16.12.2014 року на загальну суму 409, 86 грн. ПДВ 68, 31 грн., №304 від 16.12.2014 року на загальну суму 409, 86 грн. ПДВ 68, 31 грн., №305 від 16.12.2014 року на загальну суму 409, 86 грн. ПДВ 68, 31 грн., №306 від 16.12.2014 року на загальну суму 409, 86 грн. ПДВ 68, 31 грн., №307 від 16.12.2014 року на загальну суму 409, 86 грн. ПДВ 68, 31 грн., №308 від 16.12.2014 року на загальну суму 409, 86 грн. ПДВ 68, 31 грн., №309 від 16.12.2014 року на загальну суму 409, 86 грн. ПДВ 68, 31 грн., №310 від 16.12.2014 року на загальну суму 409, 86 грн. ПДВ 68, 31 грн., №311 від 16.12.2014 року на загальну суму 409, 86 грн. ПДВ 68, 31 грн., №316 від 16.12.2014 року на загальну суму 409, 86 грн. ПДВ 68, 31 грн., №269 від 16.12.2014 року на загальну суму 1611, 06 грн. ПДВ 268,51 грн., №201 від 10.12.2014 року на загальну суму 9109, 27 грн. ПДВ 1518, 21 грн., №226 від 10.12.2014 року на загальну суму 1847, 6 грн. ПДВ 307, 93 грн., №203 від 10.12.2014 року на загальну суму 4523, 14 грн. ПДВ 753, 86 грн., №204 від 10.12.2014 року на загальну суму 447, 89 грн. ПДВ 74, 65 грн., №205 від 10.12.2014 року на загальну суму 2764, 63 грн. ПДВ 460, 77 грн., №206 від 10.12.2014 року на загальну суму 1620, 73 грн. ПДВ 270, 12 грн., №207 від 10.12.2014 року на загальну суму 2616, 24 грн. ПДВ 436, 04 грн., №208 від 10.12.2014 року на загальну суму 1582, 24 грн. ПДВ 263, 71 грн., №209 від 10.12.2014 року на загальну суму 1821, 98 грн. ПДВ 303, 66 грн., №210 від 10.12.2014 року на загальну суму 139, 56 грн. ПДВ 23, 26 грн., №211 від 10.12.2014 року на загальну суму 946, 15 грн. ПДВ 157, 69 грн., №212 від 10.12.2014 року на загальну суму 3828, 29 грн. ПДВ 638, 05 грн., №213 від 10.12.2014 року на загальну суму 1483, 15 грн. ПДВ 247, 19 грн., №214 від 10.12.2014 року на загальну суму 1483, 15 грн. ПДВ 247, 19 грн., №215 від 10.12.2014 року на загальну суму 1528, 09 грн. ПДВ 254, 68 грн., №216 від 10.12.2014 року на загальну суму 2691, 56 грн. ПДВ 448, 59 грн., №217 від 10.12.2014 року на загальну суму 2545, 12 грн ПДВ 424, 19 грн., №218 від 10.12.2014 року на загальну суму 2523, 55 грн. ПДВ 420, 59 грн., №219 від 10.12.2014 року на загальну суму 689, 88 грн. ПДВ 114, 98 грн., №220 від 10.12.2014 року на загальну суму 3152, 57 грн. ПДВ 525, 43 грн., №221 від 10.12.2014 року на загальну суму 2163, 77 грн. ПДВ 360, 63 грн., №222 від 10.12.2014 року на загальну суму 3060, 85 грн. ПДВ 510, 14 грн., №223 від 10.12.2014 року на загальну суму 1931, 34 грн. ПДВ 321, 89 грн., №224 від 10.12.2014 року на загальну суму 3554, 52 грн. ПДВ 592, 42 грн., №225 від 10.12.2014 року на загальну суму 1966, 49 грн. ПДВ 327, 75 грн., №202 від 10.12.2014 року на загальну суму 612, 3 грн. ПДВ 102, 05 грн., №65 від 09.12.2014 року на загальну суму 391, 08 грн. ПДВ 652, 85 грн., №122 від 09.12.2014 року на загальну суму 8701, 08 грн. ПДВ 1450, 18 грн., №67 від 09.12.2014 року на загальну суму 400, 68 грн. ПДВ 66, 78 грн., №68 від 09.12.2014 року на загальну суму 8000, 63 грн. ПДВ 1333, 44 грн., №69 від 09.12.2014 року на загальну суму 200, 34 грн. ПДВ 33, 39 грн., №70 від 09.12.2014 року на загальну суму 2065, 6 грн. ПДВ 344, 27 грн., №71 від 09.12.2014 року на загальну суму 634, 3 грн. ПДВ 105, 72 грн., №72 від 09.12.2014 року на загальну суму 2336, 3 грн. ПДВ 389, 38 грн., №73 від 09.12.2014 року на загальну суму 863, 06 грн. ПДВ 143, 84 грн., №74 від 09.12.2014 року на загальну суму 5337, 7 грн. ПДВ 889, 62 грн., №75 від 09.12.2014 року на загальну суму 736, 74 грн. ПДВ 122, 79 грн., №76 від 09.12.2014 року на загальну суму 3224, 52 грн. ПДВ 537, 42 грн., №77 від 09.12.2014 року на загальну суму 200, 34 грн. ПДВ 33, 39 грн., №78 від 09.12.2014 року на загальну суму 4474, 43 грн. ПДВ 754, 74 грн., №79 від 09.12.2014 року на загальну суму 801, 36 грн. ПДВ 133, 56 грн., №81 від 09.12.2014 року на загальну суму 12654, 61 грн. ПДВ 2109, 1 грн., № 82 від 09.12.2014 року на загальну суму 3909, 98 грн. ПДВ 651, 66 грн., № 83 від 09.12.2014 року на загальну суму 634, 3 грн. ПДВ 105, 72 грн., № 84 від 09.12.2014 року на загальну суму 3629, 69 грн. ПДВ 604, 95 грн., № 85 від 09.12.2014 року на загальну суму 1515, 58 грн. ПДВ 252, 6 грн., №86 від 09.12.2014 року на загальну суму 1968, 54 грн. ПДВ 328, 09 грн., №87 від 09.12.2014 року на загальну суму 779, 93 грн. ПДВ 129, 99 грн., №88 від 09.12.2014 року на загальну суму 2103, 5 грн. ПДВ 350, 58 грн., №89 від 09.12.2014 року на загальну суму 1730, 41 грн. ПДВ 288, 4 грн., №90 від 09.12.2014 року на загальну суму 2968, 25 грн. ПДВ 494, 71 грн., №91 від 09.12.2014 року на загальну суму 1013, 54 грн. ПДВ 168, 92 грн.. №92 від 09.12.2014 року на загальну суму 1793, 66 грн. ПДВ 298, 94 грн., №93 від 09.12.2014 року на загальну суму 848, 57 грн. ПДВ 141, 43 грн., №94 від 09.12.2014 року на загальну суму 3378, 4 грн. ПДВ 563, 07 грн., №95 від 09.12.2014 року на загальну суму 402, 63 грн. ПДВ 670, 27 грн., №96 від 09.12.2014 року на загальну суму 4173, 55 грн. ПДВ 696, 59 грн., №97 від 09.12.2014 року на загальну суму 1224, 6 грн. ПДВ 204, 1 грн., №98 від 09.12.2014 року на загальну суму 10490, 93 грн. ПДВ 1748, 4 грн., №99 від 09.12.2014 року на загальну суму 11796, 77 грн. ПДВ 1966, 13 грн., №100 від 09.12.2014 року на загальну суму 389, 96 грн. ПДВ 64, 99 грн., №101 від 09.12.2014 року на загальну суму7089, 37 грн. ПДВ 1181, 56 грн., №102 від 09.12.2014 року на загальну суму 8435, 36 грн. ПДВ 1405, 88 грн., №103 від 09.12.2014 року на загальну суму 10322, 52 грн. ПДВ 1720, 42 грн., №104 від 09.12.2014 року на загальну суму 5268, 61 грн. ПДВ 878, 1 грн., №105 від 09.12.2014 року на загальну суму 8391, 2 грн. ПДВ 1398, 53 грн., №106 від 09.12.2014 року на загальну суму 8378, 16 грн. 1396, 36 грн., №107 від 09.12.2014 року на загальну суму 9263, 53 грн. ПДВ 1543, 92 грн., №108 від 09.12.2014 року на загальну суму 8336, 72 грн. ПДВ 1389, 45 грн., №109 від 09.12.2014 року на загальну суму 11142, 22 грн. ПДВ 1857, 04 грн., № 110 від 09.12.2014 року на загальну суму 9790, 72 грн. ПДВ 1631, 79 грн., №111 від 09.12.2014 року на загальну суму 8161, 88 грн. ПДВ 1360, 31 грн., №112 від 09.12.2014 року на загальну суму 8042, 29 грн. ПДВ 1340, 38 грн., № 113 від 09.12.2014 року на загальну суму 8192, 36 грн. ПДВ 1365, 39 грн., №114 від 09.12.2014 року на загальну суму 6444, 44 грн. ПДВ 1074, 07 грн., №115 від 09.12.2014 року на загальну суму 9640, 39 грн. ПДВ 1606, 73 грн., №116 від 09.12.2014 року на загальну суму 9599, 68 грн. ПДВ 1599, 95 грн., №117 від 09.12.2014 року на загальну суму 12504, 48 грн. ПДВ 2084, 08 грн., №118 від 09.12.2014 року на загальну суму 8714, 2 грн. ПДВ 1453, 37 грн., № 119 від 09.12.2014 року на загальну суму 10336, 66 грн. ПДВ 1722, 78 грн., № 120 від 09.12.2014 року на загальну суму 9504, 18 грн. ПДВ 1584, 03 грн., № 121 від 09.12.2014 року на загальну суму 10744, 91 грн. ПДВ 1790, 82 грн., № 66 від 09.12.2014 року на загальну суму 2489, 56 грн. ПДВ 414, 93 грн., №26 від 09.12.2014 року на загальну суму 12491, 69 грн. ПДВ 2081, 95 грн., №29 від 09.12.2014 року на загальну суму 255, 55 грн. ПДВ 37, 59 грн., № 28 від 09.12.2014 року на загальну суму 138569, 33 грн. ПДВ 3094, 89 грн., №27 від 09.12.2014 року на загальну суму 615, 52 грн. ПДВ 102, 59 грн. Загальна сума: 995 666, 49 грн.;

- товарно-транспортні накладні (Замовник (платник), Вантажоодержувач - ТОВ «Союз-Групп», Вантажоодержувач - ТОВ «Альфа-Забава») із відомостями про вантаж (т. 4, а.с. 209-250; т. 5 а.с. 1-200) за період з 01.12.2014 - 31.12.2014 року, загальні суми яких відповідають сумам у зазначених вище видаткових накладних.

Видаткова накладна - це первинний документ, що підтверджує факт постачання товарів (товарно- матеріальних цінностей), як правило, від постачальника до покупця.

Дослідивши подані позивачем до суду та спірної перевірки видаткові накладні, судом встановлено їх повну відповідність вимогам Закону №996 до первинних документів, з огляду на що, останні є належними та допустимими доказами, дефектність яких податковим органом не доведено.

Відповідно до абзаців 1, 2 пункту 201. 1 статті 201 ПК України податкова накладна видається платником податку, який здійснює операції з постачання товарів/послуг, на вимогу покупця та є підставою для нарахування сум податку, що відносяться до податкового кредиту.

При здійсненні операцій з постачання товарів/послуг платник податку - продавець товарів/послуг зобов'язаний надати покупцю податкову накладну та зареєструвати її в Єдиному реєстрі податкових накладних.

Верховним Судом у своїй постанові від 13.03.2018 року у справі № 809/1062/17 зроблено висновок про обґрунтованість відхилення доводів контролюючого органу щодо відсутності реального характеру господарських операцій позивача, зважаючи на те, що вони ґрунтуються виключно на припущеннях, які в свою чергу базуються на узагальненій податковій інформації без дослідження первинних документів позивача. При цьому, можливе порушення контрагентом податкової дисципліни не може свідчити про відсутність у позивача права, за результатами господарської діяльності з таким контрагентом, на включення сум податку на додану вартість до складу податкового кредиту, з огляду на відсутність дослідження та аналізу господарських операцій за результатами здійснення яких, сформовано позивачем податковий кредит.

Згідно з абзацами 1-5 пункту 201.10 статті 201ПК України податкова накладна видається платником податку, який здійснює операції з постачання товарів/послуг, на вимогу покупця та є підставою для нарахування сум податку, що відносяться до податкового кредиту.

При здійсненні операцій з постачання товарів/послуг платник податку - продавець товарів/послуг зобов'язаний надати покупцю податкову накладну та зареєструвати її в Єдиному реєстрі податкових накладних.

Підтвердженням продавцю про прийняття його податкової накладної та/або розрахунку коригування до Єдиного реєстру податкових накладних є квитанція в електронному вигляді у текстовому форматі, яка надсилається протягом операційного дня.

Датою та часом надання податкової накладної та/або розрахунку коригування в електронному вигляді до центрального органу виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну податкову і митну політику, є дата та час, зафіксовані у квитанції.

Якщо надіслані податкові накладні та/або розрахунки коригування сформовано з порушенням вимог, передбачених відповідно пунктом 201.1 статті 201 та/або пунктом 192.1 статті 192 цього Кодексу, протягом операційного дня продавцю надсилається квитанція в електронному вигляді у текстовому форматі про неприйняття їх в електронному вигляді із зазначенням причин.

Відповідачем не надано суду доказів не прийняття до реєстрації податкових накладних, складених ТОВ «Союз-Групп», в той час, як позивачем долучено до матеріалів справи відповідні квитанції про прийняття податкових накладних, досліджуваних ДПІ під час спірної перевірки (т.6, а.с. 1-102).

Так, Податковим кодексом України передбачено єдину підставу для формування податкового кредиту, а саме: наявність у платника податків належно оформленої податкової накладної. Отже, коли на момент перевірки платника податку, суми податку, попередньо включені до складу податкового кредиту, відповідають сумам у податкових накладних, податковий кредит покупця вважається підтвердженим податковими накладними, за умови, що вони не перешкоджають можливості ідентифікувати особу, яка видала податкову накладну, містять, зокрема, відомості про придбані товари (роботи, послуги), їх вартість, дату здійснення операції та відповідну суму податку на додану вартість.

Щодо встановлення контролюючим органом на підставі аналізу АІС «Податковий Блок», що податкові накладні є дробленими, що свідчить про ймовірність маніпулювання податковою звітністю, суд зазначає наступне.

З аналізу норм ПК України висновується, що прямої норми, що забороняє дроблення на частини (у різних звітних періодах) суми ПДВ, зазначеної в податковій накладній, у ПК України немає. В той же час, поступового формування податкового кредиту у декількох звітних періодах на підставі тієї самої податкової накладної теж не передбачено. Разом тим, здійснення позивачем останнього відповідачем не доведено.

Крім того, під час спірної перевірки ДПІ не взято до уваги, що видаткові накладні виписані на окремі магазини (структурні підрозділи, філії позивача), що, в свою чергу, відповідає змісту Договору від 01.04.2013 року № 1/13/3.

Також, на переконання суду, необхідно зазначити, що процес аналізу інформаційних баз даних ДПС України та ЄРПН є формальним рівнем податкового контролю, на стадії якого податковий орган фактично порівнює задекларовані контрагентами кореспондуючі суми податкових зобов'язань й податкового кредиту з метою оперативного виявлення платників, що підлягають документальній перевірці.

Зазначений етап контрольно-перевірочної роботи не передбачає здійснення податковим органом оцінки дотримання і аналізу змісту та характеру правовідносин, що стали підставою для формування даних податкового обліку платника, адже питання правильності відображення платником в обліку проведених господарських операцій досліджується податковим органом при проведенні податкової перевірки платника з дослідженням фінансово-господарських документів, пов'язаних з нарахуванням і сплатою податку.

Верховним Судом у постанові від 27.02.2018 року у справі № 811/2154/13-а зазначено, що будь - яке автоматизоване співставлення, чи дані отримані з автоматизованих систем контролюючого органу не є належними доказами в розумінні процесуального Закону, оскільки, автоматизоване співставлення, зокрема задекларованих податкових зобов'язань та податкового кредиту, не віднесено до засобів перевірки правильності та повноти визначення таких податкових зобов'язань, а тому здобуті таким чином докази не можуть визнаватись належними.

Податковий орган як орган державної влади зобов'язаний діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та Законами України.

Таким чином, твердження ДПІ у Акті перевірки щодо наміру позивача здійснити маніпулювання податковою звітністю є лише припущенням відповідача, що спростовано доказами, наданими позивачем.

Щодо посилання ДПІ на Акт ДПІ у Кіровському районі міста Дніпропетровська ГУ ДФС у Дніпропетровській області «Про проведення документальної позапланової виїзної перевірки ТОВ «Союз-Груп», суд зазначає наступне.

Дослідивши зміст Акта ДПІ у Кіровському районі міста Дніпропетровська ГУ ДФС у Дніпропетровській області від 30.04.2015 року №1433/04-65-22-04/33248069 «Про проведення документальної позапланової виїзної перевірки ТОВ «Союз-Груп» (код за ЄДРПОУ 33248069) щодо дотримання вимог податкового законодавства з податку на додану вартість по взаємовідносинам з платниками податків, зокрема, ТОВ «Альфа-Забава», судом встановлено, що в межах цієї перевірки ДПІ у Кіровському районі міста Дніпропетровська ГУ ДФС у Дніпропетровській області підтверджено факт реєстрації податкових накладних, які надані до спірної перевірки та суду в межах справи №826/11401/15 у Єдиному державному реєстрі податкових накладних, що в першу чергу, спростовує твердження ДПІ у Акті перевірки про відсутність відомостей щодо реєстрації останніх та неможливості встановлення номенклатури товарів.

Так, в межах перевірки ТОВ «Союз-Груп» ДПІ у Кіровському районі міста Дніпропетровська ГУ ДФС у Дніпропетровській області проаналізовані товарно-транспортні накладні, які є ідентичними поданим позивачем у межах цієї справи, відповідно до змісту яких, автомобільним перевізником є ТОВ «Нова Пошта», замовником та вантажовідправником - ТОВ «Союз-Групп».

Із змісту Акта перевірки ДПІ у Кіровському районі міста Дніпропетровська ГУ ДФС у Дніпропетровській області, судом встановлено, що на переконання контролюючого органу, ці товарно-транспортні накладні не відповідають вимогам чинного законодавства України, а саме, у порушення правил перевезень вантажів автомобільним транспортом в України у зазначених товарно-транспортних накладних не заповнено графи із відомостями про автомобіль (марка, номер), із відомостями «маса брутто, т», відсутні підписи та ПІБ у графі «Здав водій експедитор», не заповнено графи з відомостями про вантаж за наступними номерами: №11 «Маса брутто, т», №12 «Час вибуття», №14 «Час простою», №15 «Підпис відповідальної особи при вантажно-розвантажувальних операціях». Крім того, ТОВ «Союз-Групп» не надано до перевірки довіреності на отримання товару.

Разом з тим, суд зауважує наступне.

Відповідно до правових висновків Верховного Суду, викладених, зокрема, у постановах від 15.05.2019 року у справі №804/12339/13-а, від 30.08.2019 року у справі №804/17176/14, відсутність товарно-транспортних накладних або їх окремі недоліки не є обставиною, яка б давала беззаперечні підстави стверджувати про відсутність у платника податків права на формування своїх даних податкового облік, зокрема, податкового кредиту/валових витрат, оскільки зазначені документи є обов'язковими при оподаткуванні операцій за договорами перевезення, а не договорам поставки.

Згідно з розділом 1 Правил перевезень вантажів автомобільним транспортом в Україні, затвердженим наказом Міністерства транспорту України від 14.10.1997 року №363, встановлено, що товарно-транспортна документація - комплект юридичних документів, на підставі яких здійснюють облік, приймання, передавання, перевезення, здавання вантажу та взаємні розрахунки між учасниками транспортного процесу.

Товарно-транспортна накладна - єдиний для всіх учасників транспортного процесу юридичний документ, що призначений для списання товарно-матеріальних цінностей, обліку на шляху їх переміщення, оприбуткування, складського, оперативного та бухгалтерського обліку, а також для розрахунків за перевезення вантажу та обліку виконаної роботи.

Водночас, вказаними Правилами не встановлено правил податкового обліку, а лише встановлюють права, обов'язки та відповідальність власників автомобільного транспорту (перевізників). При цьому, документи, обумовлені вказаними правилами, зокрема, товарно-транспортна накладна та подорожній лист не є документами первинного бухгалтерського обліку, що підтверджують обставини придбання та продажу товарно-матеріальних цінностей.

Таким чином, висновки, викладені у Акті ДПІ у Кіровському районі міста Дніпропетровська ГУ ДФС у Дніпропетровській області від 30.04.2015 року №1433/04-65-22-04/33248069 в частині неналежного складання товарно-транспортних накладних ТОВ «Союз-Групп» не є обов'язковими при перевірці реальності здійснення господарської операції за договором поставки та не впливає на формування податкового кредиту позивачем.

Суд зауважує, що будь-які документи (у тому числі договори, накладні, рахунки тощо) мають силу первинних документів лише в разі фактичного здійснення господарської операції. Якщо ж фактичне здійснення господарської операції відсутнє, відповідні документи не можуть вважатися первинними документами для цілей ведення податкового обліку навіть за наявності всіх формальних реквізитів таких документів, що передбачені законодавством, а для підтвердження даних податкового обліку можуть братися до уваги лише ті первинні документи, які складені в разі фактичного здійснення господарської операції.

На підтвердження факту подальшої реалізації ТОВ «Альфа-Забава» товару за Договором поставки від 01.04.2013 року №1/13/3, позивачем надано до матеріалів справи фіскальні касові чеки (т. 6-10).

Зокрема, позивачем надано до матеріалів справи перелік копій накладних на повернення від покупця, складені останнім у межах спірного періоду на суму 347 529, 11 грн. (т. 3 а.с 71-113), що передбачено розділом 4 Договору від 01.04.2013 року № 1/13/3, та свідчить про рух товару, поставленого на умовах вказаного Договору.

Разом з тим, відповідачем не досліджувалося, в якому періоді товар, отриманий від ТОВ «Союз-Груп» реалізовано позивачем шляхом продажу або повернуто Постачальнику, про що свідчить Акт перевірки (с.5), згідно із змістом якого, перевіркою повноти визначення доходів, що враховуються при визначенні об'єкта оподаткування за 2014 рік не проводилася.

В свою чергу, співставлення змісту первинних документів та доказів підтвердження фактичного поставлення товару вказує, що ТОВ «Альфа-Забава» здійснювало витрати для провадження своєї господарської діяльності; разом з тим, відповідачем не доведено, що спірні господарські операції з 01.12.2014 року по 31.12.2014 року є нереальними, не відповідають дійсному економічному змісту та не підтверджуються необхідними документами. Доказів підтвердження зворотного відповідачем до суду не надано.

Враховуючи викладене, у суду відсутні підстави вважати обґрунтованими висновки Акту перевірки щодо не підтвердження здійснення господарської операції на підставі Договору поставки від 01.04.2014 року 31/13/3 в період з 01.12.2014 року по 31.12.2014 року.

По взаємовідносинах ТОВ «Альфа-Забава» із ТОВ «Бест Бізнес Груп» за період з 01.08.2014 року по 30.09.2014 року контролюючим органом встановлено, що останні відбувалися на підставі договору поставки від 14.02.2014 року №1/2/14, на виконання умов якого контрагентом виписані податкові накладні та накладні на повернення товарів постачальникам, перелік яких наведено у Акті перевірки на с.16-20.

За наслідками аналізу АІС «Податковий Блок» контролюючим органом встановлено, що основним постачальником ТОВ «Бест Бізнес Груп» було ТОВ «Прод-Ресурс» (код ЄДРПОУ 3649745), водночас, походження товару, який реалізовувало ТОВ «Прод-Ресурс» контролюючим органом не встановлено.

Також, відповідач посилається на Акт ДПІ у Печерському районі ГУ Міндоходів у м. Києві від 01.09.2014 року №22639/26-55-22-07/38649745 «Про неможливість проведення зустрічної звірки ТОВ «Прод-Ресурс» (код ЄДРПОУ 38649745) щодо підтвердження господарських відносин платниками податків за період з 01.07.2014 року по 31.08.2014 року», в якому зазначено, що у ТОВ «Прод-Ресурс» наявні податкові зобов'язання за період з 01.08.2014 року по 30.09.2014 року, зокрема, по контрагенту - покупцю ТОВ «Бест Бізнес Груп» у сумі ПДВ 97469, 61 грн.

Отже, ДПІ дійшло висновку, що ТОВ «Бест Бізнес Груп» здійснювало безтоварні операції з продажу товарів (робіт, послуг) підприємствам-покупцям, зокрема і ТОВ «Альфа-Забава», які в дійсності не реалізовувалися вказаним підприємствам, а лише полягали в документальному їх оформленні (шляхом складання договорів, актів здачі-прийняття робіт (надання послуг), рахунків-фактур, видаткових накладних, податкових накладних та інших документів), з метою ухилення від сплати податків та обов'язкових платежів.

Таким чином, діяльність ТОВ «Бест Бізнес Груп» використовувалася з метою прикриття незаконної діяльності та формування податкового кредиту для третіх осіб.

Отже, за висновками контролюючого органу, операції між ТОВ «Альфа-Забава» та ТОВ «Бест Бізнес Груп» здійснені лише на папері без фактичного здійснення господарської операції.

Дослідивши матеріали справи та документи, подані ТОВ «Альфа-Забава» до спірної перевірки, судом встановлено, що між ТОВ «Альфа-Забава» (Покупець) та ТОВ «Бест Бізнес Груп» укладено Договір поставки від 14.02.2014 року №1/2/14 та Протокол розбіжностей до цього Договору від 14.02.2014 року, відповідно до змісту якого, Сторони дійшли згоди, що остаточною редакцією Договору поставки №1/2/14 від 14.02.2014 року є редакція Постачальника (пункти 2.1, 2.2. розділу 2, пункт 3.1 розділу 3, пункт 4.14 розділу 4, пункти 6.1, 6.2, 6.5 розділу 6, пункти 11.9, 11.10 розділу 11).

Згідно з розділом 1 Договору, Постачальник зобов'язується поставляти товар відповідно до поданого Покупцем замовлення, а Покупець зобов'язується прийняти товар та своєчасно сплатити його вартість. Право власності на товар переходить до Покупця з моменту підписання уповноваженими представниками Сторін товарної (товарно-транспортної) накладної, яка засвідчує момент передачі товару. Покупець відповідно до умов цього Договору замовляє товар для потреб головного офісу та своїх відокремлених чи структурних підрозділів, в тому числі: Структурного підрозділу «Магазин №1» ТОВ «Альфа-Забава», Структурного підрозділу «Магазин №2» ТОВ «Альфа-Забава». Перелік відокремлених та структурних підрозділів Покупця, для потреб яких замовляється товар, може змінюватися. Така зміна не потребує внесення змін чи укладення будь-яких додаткових угод до цього Договору. Конкретний відокремлений, структурний підрозділ та/або головний офіс для потреб якого замовляється товар вказується в замовленнях Покупця. Товар купується, приймається, обліковується та використовується у процесі здійснення господарської діяльності відповідним відокремленим, структурним підрозділом та/або головним офісом Покупця для потреб якого замовлено товар.

Відповідно до пункту 2.6. розділу 2 Договору Постачальник зобов'язується надати разом з кожним видом товару наступні документи: товарну накладну; товарно-транспортну накладну; податкову накладну; у разі повернення товару - корегувальну накладну; санітарно гігієнічний висновок; посвідчення якості товару; гарантійний талон (на товари які мають гарантійне обслуговування); на товари, які підлягають сертифікації, Постачальник надає належним чином оформлений сертифікат відповідності.

Розділом 4 Договору передбачені умови приймання та повернення товару.

До матеріалів справи та до спірної перевірки на підтвердження здійснення господарських операцій у період з 01.08.2014 року по 30.09.2014 року із ТОВ «Бест Бізнес Груп» позивачем долучено наступні документи:

- видаткові накладні: №ББГ00003288 від 24.09.2014 року на суму 3051, 36 грн. ПДВ 508, 56 грн., №ББГ00003223 від 17.09.2014 року на суму 2413, 44 грн. ПДВ 402, 24 грн., №ББГ00003222 від 17.09.2014 року на суму 2770, 92 грн. ПДВ 461, 82 грн., №ББГ00003221 від 17.09.2014 року на суму 4490, 16 грн. ПДВ 748, 36 грн., №ББГ00003220 на суму 5348, 28 грн. ПДВ 891, 38 грн., №ББГ00003219 від 17.09.2014 року на суму 4869, 60 грн. ПДВ 811, 60 грн., №ББГ00003218 від 17.09.2014 року на суму 4505, 04 грн. ПДВ 750, 84 грн., №ББГ00003210 від 16.09.2014 року на суму 4798, 68 грн. ПДВ 799, 78 грн., № ББГ00003209 від 16.09.2014 року на суму 2450, 64 грн. ПДВ 408, 44 грн., №ББГ00003208 від 16.09.2014 року на суму 12130, 56 грн. ПДВ 2021, 76 грн., №ББГ00003207 від 16.09.2017 року на суму 3380, 04 грн. ПДВ 563, 34 грн., № ББГ00003204 від 16.09.2014 року на суму 4771, 32 ПДВ 795, 22 грн., №ББГ00003204 від 16.09.2014 року на суму 3594, 48 грн. ПДВ 599, 98 грн., №ББГ00003199 від 16.09.2014 року на суму 9690, 12 грн. ПДВ м1615, 02 грн., №ББГ00003194 від 15.09.2014 року на суму 4973, 04 грн. ПДВ 828, 84 грн., № ББГ00003123 від 11.09.2014 року на суму 6521, 88 грн. ПДВ 1086, 98 грн., №ББГ00003130 від 11.09.2014 року на суму 21987, 84 грн. ПДВ 3664, 64 грн., №ББГ00003129 від 11.09.2014 року на суму 31529, 52 грн. ПДВ 5254, 92 грн., № ББГ00003128 від 11.09.2014 року на суму 29197, 44 грн. ПДВ 4866, 24 грн., №ББГ00003127 від 11.09.2014 року на суму 22678, 08 грн. ПДВ 3779, 68 грн., №ББГ00003121 від 10.09.2014 року на суму 21376, 56 грн. ПДВ 3562, 76 грн.; №ББГ00003119 від 10.09.2014 року на суму 28285, 32 грн. ПДВ 4714, 22 грн., №ББГ00003117 від 10.09.2014 року на суму 25239, 36 грн. ПДВ 4206, 56 грн., №ББГ00003116 від 10.09.2014 року на суму 26328, 96 грн. ПДВ 4388, 16 грн., №ББГ00003114 на суму 21966, 24 грн. ПДВ 3661, 04 грн., №ББГ00003112 від 09.09.2014 року на суму 23135, 04 грн. ПДВ 3855, 84 грн., №ББГ00003111 від 09.09.2014 року на суму 21513, 60 грн. ПДВ 3585, 60 грн., №ББГ00003110 від 09.09.2014 року на суму 20963, 64 грн. ПДВ 3493, 94 грн., № ББГ00003104 від 08.09.2014 року на суму 27508, 08 грн. ПДВ 4584, 68 грн., №ББГ00003087 від 08.09.2014 року на суму 18605, 52 грн. ПДВ 3100, 92 грн., № ББГ00003088 від 08.09.2014 року на суму 25598, 64 грн. ПДВ 4266, 44 грн., №ББГ00003073 від 04.09.2014 року на суму 25725, 72 грн. ПДВ 4287, 62 грн., № ББГ00003072 від 04.09.2014 року на суму 26544, 36 грн., ПДВ 4424, 06 грн., №ББГ00003070 від 04.09.2014 року на суму 28375, 44 грн. ПДВ 4792, 24 грн., №ББГ00002857 від 08.08.2014 року на суму 29736, 48 грн. ПДВ 4956, 08 грн., №ББГ00002782 від 01.08.2014 року на суму 33328, 56 грн. ПДВ 5554, 76 грн. Всього на суму 589 383, 96 грн. ПДВ 98231, 56 грн.;

- податкові накладні на загальну суму з ПДВ: від 01.08.2014 року №38 на суму 33328, 56 грн., від 08.08.2014 року №114 від 29736, 48 грн., від 15.08.2014 року №29 на суму -124, 44 грн., від 29.08.2014 року №55 на суму -49, 92 грн., від 04.09.2014 року №88 на суму 25725, 72 грн., від 04.09.2014 року №87 на суму 26544, 36 грн., від 04.09.2014 року №85 на суму 28375, 44 грн., від 08.09.2014 року №110 на суму 25598, 64 грн., від 08.09.2014 року №111 на суму 18605, 52 грн., від 08.09.2014 року №113 на суму 27508, 08 грн., від 09.09.2014 року № 126 на суму 20963, 64 грн., від 09.09.2014 року № 127 на суму 21513, 6 грн., від 09.09.2014 року №128 на суму 23135, 04 грн., від 09.09.2014 року №129 на суму 21966, 24 грн., від 10.09.2014 року №132 на суму 26328, 96 грн., від 10.09.2014 року №133 на суму 25239, 36 грн., від 10.09.2014 року №135 на суму 28285, 32 грн., від 10.09.2014 року №137 на суму 21376, 56 грн., від 11.09.2014 року № 138 на суму 6521, 88 грн., від 11.09.2014 року №142 на суму 22678, 08 грн., від 11.09.2014 року №143 на суму 29197, 44 грн., від 11.09.2014 року № 144 на суму 31529, 52 грн., від 11.09.2014 року № 145 на суму 21987, 84 грн., від 16.09.2014 року №206 на суму 49973, 04 грн., від 16.09.2014 року №211 на суму 9690, 12 грн., від 16.09.2014 року №214 на суму 3594, 48 грн., від 16.09.2014 року №215 на суму 4771, 32 грн., від 16.09.2014 року № 216 на суму 3380, 04 грн., від 16.09.2014 року №217 на суму 12130, 56 грн., від 16.09.2014 року №218 на суму 2450, 64 грн., від 16.09.2014 року №219 на суму 4798, 68 грн., від 17.09.2014 року №223 на суму 4505, 04 грн., від 17.09.2014 року №224 на суму 4869, 6 грн., від 17.09.2014 року №225 на суму 5348, 28 грн., від 17.09.2014 року №226 на суму 4490, 16 грн., від 17.09.2014 року №227 на суму 2770, 92 грн., від 17.09.2014 року №228 на суму 2413, 44 грн., від 24.09.2014 року №292 на суму 3051, 36 грн. Всього на суму 589 209 грн.;

- податкові накладні на повернення товарів Постачальнику: від 23.09.2014 року №7239, від 23.09.2014 року №7228, від 26.09.2014 року №7296, від 22.09.2014 року №7203, від 11.09.2014 року №7131, від 11.09.2014 року №7129, від 11.09.2014 року №7128, від 10.09.2014 року №7111, від 10.09.2014 року №7112, від 10.09.2014 року №7113, від 10.09.2014 №7124, від 09.09.2014 року №7095, від 09.09.2014 року №7096, від 09.09.2014 року №7097, від 09.09.2014 року №7104, від 08.09.2014 року №7091, від 08.09.2014 року №7090, від 08.09.2014 року №7093, від 04.09.2014 року №7041, від 04.09.2014 року №7044, від 04.09.2014 року №7043, від 27.08.2014 року №6853, від 15.08.2014 року №6802 на загальну суму з ПДВ 421586, 19 (з якої ПДВ 70 265, 3 грн.);

- товарно-транспортні накладні із відомостями про вантаж (т. 4) за період з 01.08.2014 року по 30.09.2014 року, загальні суми яких відповідають сумам у зазначених вище видаткових накладних.

Дослідивши подані документи до спірної перевірки, судом встановлено, що останні відповідають вимогам до первинних документів, передбачених законодавством України. Зокрема, судом встановлено факт реєстрації податкових накладних у ЄРПН, що підтверджено позивачем поданими до матеріалів справи квитанціями.

На підтвердження факту подальшої реалізації ТОВ «Альфа-Забава» товару за Договором поставки від 14.02.2014 року №1/2/14, позивачем надано до матеріалів справи фіскальні касові чеки (т. 6-10).

Разом з тим, відповідачем не досліджувалося, в якому періоді товар, отриманий від ТОВ «Бест Бізнес Груп» реалізовано позивачем шляхом продажу.

З АІС «Податковий Блок» відповідачем встановлено, що основним постачальником ТОВ «Бест Бізнес Груп» є ТОВ «Прод-Ресурс».

У свою чергу, ДПІ на спростування реальності господарських операцій, здійснених ТОВ «Бест бізнес груп» та ТОВ «Альфа-Забава» вказано на Акт ДПІ у Печерському районі ГУ Міндоходів у м. Києві від 01.09.2014 року №22639/26-55-22-07/38649745 «Про неможливість проведення зустрічної звірки ТОВ «Прод-Ресурс» (код ЄДРПОУ 38649745) щодо підтвердження господарських відносин платниками податків за період з 01.07.2014 року по 31.08.2014 року», в якому зазначено, що у ТОВ «Прод-Ресурс» наявні податкові зобов'язання за період з 01.08.2014 року по 30.09.2014 року, зокрема, по контрагенту - покупцю ТОВ «Бест Бізнес Груп» у сумі ПДВ 97469, 61 грн.

Відповідно до висновків цього Акта, звіркою ТОВ «Прод-Ресурс» не підтверджено реальність проведених господарських операцій з контрагентами-покупцями та постачальниками за період з 01.08.2014 року по 30.09.2014 року з урахуванням їх виду, обсягу, якості та розрахунків.

Так, на переконання контролюючого органу, ТОВ «Альфа-Забава» здійснено операції з придбання товарів невідомого походження у підприємств-постачальників, зокрема, у ТОВ «Бест Бізнес Груп», що свідчить про неможливість фактичного здійснення ТОВ «Бест Бізнес Груп» господарських операцій; ТОВ «Бест Бізнес Груп» здійснювало діяльність спрямовану на здійснення операцій, пов'язаних з наданням податкової вигоди третім особам.

В той же час, відповідачем не доведено, що ТОВ «Прод-Ресурс» у перевіряємий період був єдиним постачальником ТОВ «Бест Бізнес Груп», та, відповідно, у матеріалах перевірки та матеріалах справи відсутні належні та допустимі докази, що товар, який поставлявся позивачу ТОВ «Бест Бізнес Груп» останнім отримано від ТОВ «Прод-Ресурс».

Суд звертає увагу, що відповідачем не надано суду будь-яких належних доказів, які покладено в основу висновків акту перевірки на підтвердження відсутності факту реальності господарських операцій, вчинених позивачем з контрагентами, а також факту суперечності відповідного правочину фіскальним інтересам держави.

Так, ані акт перевірки, ані письмові заперечення відповідача, не містять аналізу дотримання як позивачем, так і його контрагентом податкової дисципліни у спірних правовідносинах (відсутній аналіз первинних документів).

Аналіз взаємовідносин між ТОВ «Альфа-Забава» та ТОВ «Бест бізнес груп» свідчить, що:

- контролюючим органом не надано суду доказу щодо наявності на момент вчинення господарських операцій дефекту у правовому статусі контрагента позивача;

- всупереч вимогам податкового законодавства України, висновки контролюючого органу в спірних правовідносинах базуються на аналізі обставин, які не можуть бути самостійною підставою для нарахування суми грошового зобов'язання з податку на додану вартість;

- під час перевірки товариства з обмеженою відповідальністю «Бест бізнес груп» відповідачем не перевірявся рух активів у процесі здійснення господарських операцій між позивачем та його контрагентом;

- доказів порушення фіскальних інтересів держави внаслідок таких взаємовідносин відповідачем суду не надано.

При цьому, з огляду на принцип персональної відповідальності платника податку право на податковий кредит та віднесення сум, понесених витрат, до складу валових витрат товариства не може ставитись у пряму залежність від додержання податкової дисципліни третіми особами.

Таким чином, в основу притягнення позивача до податкової відповідальності не може бути покладено висновки актів зустрічних звірок його контрагентів без фактичного встановлення порушень податкового законодавства самим позивачем.

Відповідно до абзацу 1 частини другої статті 77 Кодексу адміністративного судочинства України в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.

Враховуючи вищенаведені висновки суду, відповідач на виконання наведених вимог Кодексу, як суб'єкт владних повноважень, не надав суду належних і достатніх доказів, які спростовували б твердження позивача, а відтак, не довів правомірності винесених на підставі Акту перевірки від 05.05.2015 року №598/26-53-22-05-21/32378340 оспорюваних податкових повідомлень-рішень.

Суд при вирішенні даної справи також враховує правову позицію, висловлену у рішенні Європейського суду з прав людини від 23.07.2002 року у справі «Компанія «Вестберґа таксі Актіеболаґ» та Вуліч проти Швеції», яке згідно із Законом України «Про виконання рішень та застосування практики Європейського суду з прав людини» є джерелом права.

Так, у пункті 110 вказаного рішення Європейський суд з прав людини дійшов висновку про те, що «…адміністративні суди, які розглядають скарги заявників стосовно рішень податкового управління, мають повну юрисдикцію у цих справах та повноваження скасувати оскаржені рішення. Справи мають бути розглянуті на підставі поданих доказів, а довести наявність підстав, передбачених відповідними законами, для призначення податкових штрафів має саме податкове управління.».

Враховуючи вищевикладене, суд вважає такими, що підлягають скасуванню у повному обсязі податкові повідомлення-рішення від 28.05.2015 року №0001812205 за грошовим зобов'язанням з податку на прибуток приватних підприємств у розмірі 203 990, 00 грн. (за основним платежем 135993, 00 грн.; за штрафними санкціями 67997, 00 грн.) та податкове повідомлення-рішення форми «Р» від 28.05.2015 року №0001802205 за грошовим зобов'язанням з податку на додану вартість у розмірі 226 655, 00 грн. ( за основним платежем 151 103, 00 грн.; за штрафними санкціями 75552, 00 грн.).

Відповідно до абзацу 1 частини першої статті 139 Кодексу адміністративного судочинства України, при задоволенні позову сторони, яка не є суб'єктом владних повноважень, всі судові витрати, які підлягають відшкодуванню або оплаті відповідно до положень цього Кодексу, стягуються за рахунок бюджетних асигнувань суб'єкта владних повноважень, що виступав відповідачем у справі, або якщо відповідачем у справі виступала його посадова чи службова особа.

У матеріалах справи міститься платіжне доручення від 11.06.2015 року №104364 на суму 487,20 грн., якими підтверджується сплата позивачем судового збору за подання позовної заяви.

З огляду на задоволення позовних вимог позивача в повному обсязі, суд дійшов висновку про стягнення сплаченої суми судового збору за рахунок бюджетних асигнувань відокремленого підрозділу Головного управління ДПС у місті Києві (код ЄДРПОУ ВП: 44116011) на користь ТОВ «Альфа-Забава».

Керуючись статтями 6, 9, 73-80, 241, 245, 246, 250, 255, 295 Кодексу адміністративного судочинства України, Окружний адміністративний суд міста Києва, -

ВИРІШИВ:

1. Адміністративний позов Товариства з обмеженою відповідальністю «Альфа-Забава» задовольнити.

2. Визнати протиправним та скасувати податкове повідомлення-рішення від 28.05.2015 року №0001812205 за грошовим зобов'язанням з податку на прибуток приватних підприємств у розмірі 203 990,00 грн. (за основним платежем 135 993,00 грн.; за штрафними санкціями 67 997,00 грн.), винесене Державною податковою інспекцією у Дніпровському районі ГУ ДФС у м. Києві.

3. Визнати протиправним та скасувати податкове повідомлення-рішення форми «Р» від 28.05.2015 року №0001802205 за грошовим зобов'язанням з податку на додану вартість у розмірі 226 655,00 грн. ( за основним платежем 151 103,00 грн.; за штрафними санкціями 75 552,00 грн.), винесене Державною податковою інспекцією у Дніпровському районі ГУ ДФС у м. Києві.

4. Стягнути за рахунок бюджетних асигнувань відокремленого підрозділу Головного управління ДПС у місті Києві (код ЄДРПОУ ВП: 44116011, адреса: 04116, м. Київ, вул. Шолуденка, 33/19) суму судового збору у розмірі 487,20 грн. (чотириста вісімдесят сім грн. 20 коп.) на користь Товариства з обмеженою відповідальністю «Альфа-Забава» (код ЄДРПОУ 32378340, адреса: 02002, м. Київ, вул. Андрія Малишка, 3-д).

Рішення набирає законної сили відповідно до статті 255 Кодексу адміністративного судочинства України та може бути оскаржене до суду апеляційної інстанції за правилами, встановленими статтями 293, 295-297 Кодексу адміністративного судочинства України.

Відповідно до підпункту 15.5 пункту 15 розділу VII "Перехідні положення" Кодексу адміністративного судочинства України до дня початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи апеляційні та касаційні скарги подаються учасниками справи до або через відповідні суди за правилами, що діяли до набрання чинності цією редакцією Кодексу.

Відповідно до пункту 4 частини п'ятої статті 246 Кодексу адміністративного судочинства України:

Позивач: Товариство з обмеженою відповідальністю «Альфа-Забава» (код ЄДРПОУ 32378340, адреса: 02002, м. Київ, вул. Андрія Малишка, 3-д);

Відповідач: відокремлений підрозділ Головного управління ДПС у місті Києві (код ЄДРПОУ ВП: 44116011, адреса: 04116, м. Київ, вул. Шолуденка, 33/19).

Повне судове рішення складено 17.05.2021 року.

Суддя Л.О. Маруліна