ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА 01051, м. Київ, вул. Болбочана Петра 8, корпус 1
місто Київ
29 жовтня 2019 року № 640/20286/18
Окружний адміністративний суд міста Києва у складі судді Літвінової А.В., при секретарі судового засідання Огнивому Д.П., розглянувши у порядку спрощеного позовного провадження адміністративну справу
за позовомтовариства з обмеженою відповідальністю «Еріус Буд»
доДержавної фіскальної служби України, Комісії Державної фіскальної служби України, яка приймає рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних або відмову в такій реєстрації
про визнання протиправними та скасування рішень, зобов'язання вчинити дії,
Товариство з обмеженою відповідальністю «Еріус Буд» звернулось до Окружного адміністративного суду міста Києва з позовною заявою Державної фіскальної служби України, у якій просить суд:
- визнати протиправними та скасувати Рішення комісії, яка приймає рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних або відмову в такій реєстрації від 21.09.2018 №924250/39322928, №924251/39322928, №924252/39322928, №924253/39322928, №924254/39322928 про відмову в реєстрації податкових накладних від 01.08.2018 №1, від 10.08.2018 №7, від 13.08.2018 №8, від 08.08.2018 №5, від 09.08.2018 №6 в Єдиному реєстрі податкових накладних;
- зобов'язати Державну фіскальну службу України зареєструвати в Єдиному реєстрі податкових накладних податкові накладні від 01.08.2018 №1, від 10.08.2018 №7, від 13.08.2018 №8, від 08.08.2018 №5, від 09.08.2018 №6, подані товариством з обмеженою відповідальністю «Еріус буд» за датою їх подання до реєстрації.
Позовні вимоги мотивовані тим, що відповідачем протиправно, не маючи належних правових підстав, прийнято рішення від 21.09.2018 №924250/39322928, №924251/39322928, №924252/39322928, №924253/39322928, №924254/39322928 про відмову в реєстрації податкових накладних від 01.08.2018 №1, від 10.08.2018 №7, від 13.08.2018 №8, від 08.08.2018 №5, від 09.08.2018 №6 в Єдиному реєстрі податкових накладних. Так, позивачем зазначено, що оскаржувані рішення є необґрунтованими, оскільки товариством з обмеженою відповідальністю «Еріус Буд» надано всі необхідні документи, які засвідчують факт здійснення господарських операцій за податковими накладними у реєстрації яких відмовлено.
Ухвалою Окружного адміністративного суду міста Києва від 05.12.2018 відкрито спрощене позовне провадження в адміністративній справі №826/20286/18 без проведення судового засідання та виклику осіб, які беруть участь у справі та запропоновано відповідачу протягом 15 днів з дня вручення ухвали про відкриття провадження у справі надати відзив на позовну заяву.
Відповідачами не надано суду відзив на позовну заяву.
Справу розглянуто після отримання судом інформації щодо повідомлення належним чином сторін про відкриття спрощеного позовного провадження у справі та інформації щодо відсутності відзиву на позов.
Відповідно до частини першої статті 257 Кодексу адміністративного судочинства України за правилами спрощеного позовного провадження розглядаються справи незначної складності.
Частиною п'ятою статті 262 Кодексу адміністративного судочинства України визначено, що суд розглядає справу в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення сторін за наявними у справі матеріалами, за відсутності клопотання будь-якої із сторін про інше.
Розглянувши подані позивачем документи, всебічно і повно з'ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, об'єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд,
Товариством з обмеженою відповідальністю «Еріус Буд» відповідно до приписів пункту 201.10 статті 201 Податкового кодексу України складено податкові накладні від 01.08.2018 №1, від 10.08.2018 №7, від 13.08.2018 №8, від 08.08.2018 №5, від 09.08.2018 №6 та вказані податкові накладні направлено 29.08.2018 та 31.08.2018 на реєстрацію до Єдиного державного реєстру податкових накладних.
Згідно з квитанціями від 29.08.2018 № 9182096988, №9182098053, №9182088807, №9182097908 та від 31.08.2018 №9184875820 вищеперелічені податкові накладні прийнято контролюючим органом, але реєстрація зупинена на підставі пункту 201.16 статті 201 Податкового кодексу України, оскільки податкові накладні відповідають вимогам підпункту 1.6 пункту 1 Критеріїв ризиковості платника податку. Також, у зазначених квитанціях контролюючий орган запропонував надати пояснення та/або копії документів, достатніх для прийняття рішення про реєстрацію податкових накладних/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних.
Як зазначено позивачем, на виконання вимог підпункту 201.16.2 пункту 201.16 статті 201 Податкового кодексу України, 19.09.2018 товариством з обмеженою відповідальністю «Еріус буд» до Державної фіскальної служби України в електронному вигляді було направлено повідомлення про надання пояснень щодо податкових накладних та копій документів щодо податкових накладних (таких як, договори на виконання робіт, акти виконаних робіт, податкові накладні, банківські виписки, рахунки на оплату, видаткові накладні), реєстрацію яких зупинено, зокрема, повідомлення №4 до податкової накладної від 01.08.2018 №1, повідомлення №1 до податкової накладної від 10.08.2018 №7, повідомлення №1 до податкової накладної від 13.08.2018 №8, повідомлення №5 до податкової накладної від 08.08.2018 №5, повідомлення №1 до податкової накладної від 09.08.2018 №6.
Позивачем вказано на те, що на підтвердження подання вищезазначених документів, товариством з обмеженою відповідальністю «Еріус Буд» було отримано повідомлення від 19.09.2018 про те, що документи доставлені до Державної фіскальної служби України та збережені на центральному рівні, також на підтвердження отриманих документів було отримано квитанцію №1, а згодом 19.09.2018 надійшла квитанція №2 про прийняття документів.
Державною фіскальною службою України прийнято наступні рішення від 21.09.2018 №924250/39322928, №924251/39322928, №924252/39322928, №924253/39322928, №924254/39322928, які відображено в електронному кабінеті 21.09.2019, якими відмовлено у реєстрації податкових накладних від 01.08.2018 №1, від 10.08.2018 №7, від 13.08.2018 №8, від 08.08.2018 №5, від 09.08.2018 №6 в Єдиному реєстрі податкових накладних, з підстав ненадання позивачем копій документів, а саме: первинних документів щодо постачання/придбання товарів/послуг, зберігання і транспортування навантаження, розвантаження продукції, складські документи (інвентаризаційні описи), у тому числі рахунки-фактури/інвойси, акт приймання-передачі товарів (робіт, послуг) з урахуванням наявності певних типових форм та галузевої специфіки, накладні; розрахункові документи, банківські виписки з особових рахунків.
Як зазначено позивачем в позовній заяві, не погоджуючись з рішенням контролюючого органу, товариство з обмеженою відповідальністю «Еріус Буд» скористалось своїм правом на адміністративне оскарження, передбачене приписами пункту 56.1 статті 56 та пункту 201.16.3 статті 201 Податкового кодексу України, звернулось зі скаргами до Державної фіскальної служби України.
Так, за результатами адміністративного розгляду скарг на рішення від 21.09.2018 №924250/39322928, №924251/39322928, №924252/39322928, №924253/39322928, №924254/39322928, Державною фіскальною службою України винесено рішення від 10.10.2018 №35430/39322928/2, №35428/39322928/2, №35427/39322928/2, №35431/39322928/2, №35429/39322928/2, якими скарги товариства з обмеженою відповідальністю «Еріус Буд» залишено без задоволення, а рішення контролюючого органу про відмову у реєстрації податкових накладних/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних - без змін.
Позивач, не погоджуючись з рішеннями Державної фіскальної служби України про відмову в реєстрації податкових накладних в Єдиному реєстрі податкових накладних, звернувся до суду з даним позовом.
Досліджуючи надані сторонами докази, аналізуючи наведені міркування та заперечення, оцінюючи їх в сукупності, суд бере до уваги наступне.
Згідно з підпунктами "а", "б" пункту 185.1 статті 185 Податкового кодексу України, об'єктом оподаткування податком на додану вартість є операції платників податку з постачання товарів, місце постачання яких розташоване на митній території України та постачання послуг, місце постачання яких розташоване на митній території України.
У свою чергу, датою виникнення податкових зобов'язань з постачання товарів/послуг, згідно положень пункту 187.1 статті 187 Податкового кодексу України, вважається дата, яка припадає на податковий період, протягом якого відбувається будь-яка з подій, що сталася раніше: а) дата зарахування коштів від покупця/замовника на банківський рахунок платника податку як оплата товарів/послуг, що підлягають постачанню; б) дата відвантаження товарів.
Відповідно до пункту 188.1 статті 188 Податкового кодексу України база оподаткування операцій з постачання товарів/послуг визначається виходячи з їх договірної вартості з урахуванням загальнодержавних податків та зборів.
Пунктом 201.10 статті 201 Податкового кодексу України передбачено, що при здійсненні операцій з постачання товарів/послуг платник податку продавець товарів/послуг зобов'язаний в установлені терміни скласти податкову накладну, зареєструвати її в Єдиному реєстрі податкових накладних та надати покупцю за його вимогою.
Податкова накладна, складена та зареєстрована в Єдиному реєстрі податкових накладних платником податку, який здійснює операції з постачання товарів/послуг, є для покупця таких товарів/послуг підставою для нарахування сум податку, що відносяться до податкового кредиту.
Податкова накладна та/або розрахунок коригування до неї, складені та зареєстровані після 1 липня 2017 року в Єдиному реєстрі податкових накладних платником податку, який здійснює операції з постачання товарів/послуг, є для покупця таких товарів/послуг достатньою підставою для нарахування сум податку, що відносяться до податкового кредиту, та не потребує будь-якого іншого додаткового підтвердження.
За визначенням пункту 2 Порядку ведення Єдиного реєстру податкових накладних, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 29 грудня 2010 року №1246 (далі по тексту - Порядок №1246) податкова накладна - це електронний документ, який складається платником податку на додану вартість (далі платник податку) відповідно до вимог Податкового кодексу України (далі Кодекс) в електронній формі у затвердженому в установленому порядку форматі (стандарті) та надсилається для реєстрації.
Згідно з пунктом 12 Порядку №1246 після надходження податкової накладної та/або розрахунку коригування до ДФС в автоматизованому режимі здійснюється їх розшифрування та проводяться перевірки: відповідності податкової накладної та/або розрахунку коригування затвердженому формату (стандарту); чинності електронного цифрового підпису, порядку його накладення та наявності права підписання посадовою особою платника податку таких податкової накладної та/або розрахунку коригування; реєстрації особи, що надіслала на реєстрацію податкову накладну та/або розрахунок коригування, платником податку на момент складення та реєстрації таких податкової накладної та/або розрахунку коригування; дотримання вимог, установлених пунктом 192.1 статті 192 та пунктом 201.10 статті 201 Кодексу; наявності помилок під час заповнення обов'язкових реквізитів відповідно до пункту 201.1 статті 201 Кодексу; наявності суми податку на додану вартість відповідно до пунктів 200-1.3 і 200-1.9 статті 200-1 Кодексу (для податкових накладних та/або розрахунків коригування, що реєструються після 1 липня 2015 року); наявності в Реєстрі відомостей, що містяться у податковій накладній, яка коригується; факту реєстрації/зупинення реєстрації/відмови в реєстрації податкової накладної та/або розрахунку коригування з такими ж реквізитами; відповідності податкових накладних та/або розрахунків коригування критеріям оцінки ступеня ризиків, достатнім для зупинення їх реєстрації відповідно до пункту 201.16 статті 201 Кодексу; дотримання вимог Законів України "Про електронний цифровий підпис", "Про електронні документи та електронний документообіг" та Порядку обміну електронними документами з контролюючими органами, затвердженого в установленому порядку.
Відповідно до пункту 13 Порядку №1246 за результатами перевірок, визначених пунктом 12 цього Порядку, формується квитанція про прийняття або неприйняття, або зупинення реєстрації податкової накладної та/або розрахунку коригування.
Пунктом 201.16 статті 201 Податкового кодексу України встановлено, що реєстрація податкової накладної / розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних може бути зупинена в порядку та на підставах, визначених Кабінетом Міністрів України.
Пунктом 2 Постанови Кабінету Міністрів України від 21 лютого 2018 року №117 «Про затвердження порядків з питань зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних», установлено, що платники податку на додану вартість, у яких до 1 грудня 2017 р. зупинено реєстрацію податкових накладних / розрахунків коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних відповідно до пункту 201.16 статті 201 Податкового кодексу України, що діяв до набрання чинності Законом України від 7 грудня 2017 року №2245-VIII "Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень у 2018 році", та які станом на 1 грудня 2017 р. не подали пояснень і копій документів до таких податкових накладних / розрахунків коригування, мають право протягом 365 календарних днів, що настають за датою виникнення податкового зобов'язання, відображеного у такій податковій накладній / розрахунку коригування, подати пояснення і копії документів до таких податкових накладних / розрахунків коригування на розгляд комісій, які приймають рішення про реєстрацію податкової накладної / розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних або відмову в такій реєстрації, порядок роботи яких затверджується цією постановою.
Вказаною Постановою Кабінету Міністрів України затверджено Порядок зупинення реєстрації податкової накладної / розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних (далі по тексту - Порядок №117).
Відповідно до пунктів 5-7 Порядку №117, Податкова накладна/розрахунок коригування, які підлягають моніторингу, перевіряються на відповідність критеріям ризиковості платника податку, критеріям ризиковості здійснення операцій та показникам позитивної податкової історії платника податку.
У разі коли за результатами моніторингу платник податку, яким складено податкову накладну/розрахунок коригування, відповідає критеріям ризиковості платника податку, реєстрація таких податкової накладної / розрахунку коригування зупиняється.
У разі коли за результатами моніторингу податкова накладна/розрахунок коригування відповідають критеріям ризиковості здійснення операції, крім податкової накладної/розрахунку коригування, складених платником податку, який має позитивну податкову історію платника податку, реєстрація таких податкової накладної/розрахунку коригування зупиняється.
Пунктом 12 Порядку №117 встановлено, що у разі зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Реєстрі контролюючий орган протягом операційного дня надсилає (в електронній формі у текстовому форматі) в автоматичному режимі платнику податку квитанцію про зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування. Така квитанція є підтвердженням зупинення такої реєстрації.
Відповідно до пункту 13 Порядку №117, у квитанції про зупинення реєстрації податкової накладної / розрахунку коригування зазначаються:
1) номер та дата складання податкової накладної / розрахунку коригування;
2) порядковий номер, номенклатура товарів/послуг продавця, код товару згідно з УКТЗЕД / послуги згідно з Державним класифікатором продукції та послуг, зазначені у податковій накладній / розрахунку коригування, реєстрація яких зупинена;
3) критерій(ї) ризиковості платника податку та/або критерій(ї) ризиковості здійснення операцій, на підставі якого(их) зупинено реєстрацію податкової накладної / розрахунку коригування в Реєстрі, із розрахованим показником за кожним критерієм, якому відповідає платник податку;
4) пропозиція щодо надання платником податку пояснень та копій документів, необхідних для прийняття контролюючим органом рішення про реєстрацію податкової накладної / розрахунку коригування в Реєстрі.
Пунктами 18-21 Порядку №117 передбачено, що письмові пояснення та копії документів, подані платником податку до контролюючого органу відповідно до пункту 15 цього Порядку, розглядаються комісіями контролюючих органів. Комісії контролюючих органів складаються з комісій регіонального рівня (комісії головних управлінь ДФС в областях, м. Києві та Офісу великих платників ДФС) та комісії центрального рівня (ДФС). Зазначені комісії приймають рішення про: реєстрацію податкової накладної / розрахунку коригування в Реєстрі; відмову у реєстрації податкової накладної / розрахунку коригування в Реєстрі. Підставами для прийняття комісіями контролюючих органів рішення про відмову в реєстрації податкової накладної / розрахунку коригування є: ненадання платником податку письмових пояснень стосовно підтвердження інформації, зазначеної у податковій накладній/розрахунку коригування, реєстрацію яких зупинено; ненадання платником податку копій документів відповідно до підпункту 4 пункту 13 цього Порядку; надання платником податку копій документів, які складені з порушенням законодавства.
Відповідно до підпункту 201.16.3 пункту 201.16 статті 201 Податкового кодексу України рішення про реєстрацію або відмову в реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних приймається та надсилається платнику податку протягом п'яти робочих днів, що настають за днем отримання пояснень та документів, поданих відповідно до підпункту 201.16.2 цього пункту.
Податкова накладна/розрахунок коригування, реєстрацію якої в Єдиному реєстру податкових накладних було зупинено, реєструється у день настання однієї із таких подій:
а) прийнято рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних;
б) набрало законної сили рішення суду про реєстрацію відповідної податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних (підпункт 201.16.4 пункту 201.16 статті 201 Податкового кодексу України).
Механізм внесення відомостей, що містяться у податковій накладній та/або розрахунку коригування кількісних і вартісних показників до неї, до Єдиного реєстру податкових накладних визначає Порядок ведення Єдиного реєстру податкових накладних, затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 29.12.2010 №1246 (далі - Порядок №1246).
Так, згідно пункту 20 Порядку №1246 у разі надходження до Державної фіскальної служби України рішення суду про реєстрацію або скасування реєстрації податкових накладних та/або розрахунків коригування, яке набрало законної сили, такі податкові накладні та/або розрахунки коригування реєструються після проведення перевірок, визначених пунктом 12 цього Порядку (крім абзацу десятого), або їх реєстрація скасовується. При цьому датою реєстрації або скасування реєстрації вважається день, зазначений в такому рішенні, або день набрання законної сили рішенням суду.
З матеріалів справи вбачається, що товариством з обмеженою відповідальністю «Еріус Буд» складено та направлено на реєстрацію до Єдиного державного реєстру податкових накладних, податкові накладні від 01.08.2018 №1, від 10.08.2018 №7, від 13.08.2018 №8, від 08.08.2018 №5, від 09.08.2018 №6.
Однак, відповідно до квитанцій від 29.08.2018 № 9182096988, №9182098053, №9182088807, №9182097908 та від 31.08.2018 №9184875820 податкові накладні від 01.08.2018 №1, від 10.08.2018 №7, від 13.08.2018 №8, від 08.08.2018 №5, від 09.08.2018 №6 прийнято контролюючим органом, але реєстрація зупинена на підставі пункту 201.16 статті 201 Податкового кодексу України, оскільки податкові накладні відповідають вимогам підпункту 2.1 пункту 2 Критеріїв ризиковості платника податку та у зазначених квитанціях контролюючий орган запропонував надати пояснення та/або копії документів, достатніх для прийняття рішення про реєстрацію податкових накладних/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних.
Як зазначено позивачем, враховуючи те, що податкові накладні не були зареєстровані, товариством з обмеженою відповідальністю «Еріус Буд» до Державної фіскальної служби України було направлено повідомлення щодо надання пояснень та подачі документів на підтвердження реальності здійснення операцій по відмовленим податковим накладним, зокрема, повідомлення №4 до податкової накладної від 01.08.2018 №1, повідомлення №1 до податкової накладної від 10.08.2018 №7, повідомлення №1 до податкової накладної від 13.08.2018 №8, повідомлення №5 до податкової накладної від 08.08.2018 №5, повідомлення №1 до податкової накладної від 09.08.2018 №6.
З матеріалів справи вбачається, що Державною фіскальною службою України прийнято наступні рішення від 21.09.2018, якими відмовлено товариству з обмеженою відповідальністю «Еріус Буд» у реєстрації податкових накладних в Єдиному реєстрі податкових накладних:
- №924250/39322928, щодо податкової накладної від 01.08.2018 №1,
- №924251/39322928, щодо податкової накладної від 10.08.2018 №7,
- №924252/39322928, щодо податкової накладної від 13.08.2018 №8,
- №924253/39322928, щодо податкової накладної від 08.08.2018 №5,
- №924254/39322928, щодо податкової накладної від 09.08.2018 №6,
з підстав ненадання позивачем копій документів, а саме: первинних документів щодо постачання/придбання товарів/послуг, зберігання і транспортування навантаження, розвантаження продукції, складські документи (інвентаризаційні описи), у тому числі рахунки-фактури/інвойси, акт приймання-передачі товарів (робіт, послуг) з урахуванням наявності певних типових форм та галузевої специфіки, накладні; розрахункові документи, банківські виписки з особових рахунків.
Як зазначено позивачем в позовній заяві, не погоджуючись з рішенням контролюючого органу, товариство з обмеженою відповідальністю «Еріус Буд» скористалось своїм правом на адміністративне оскарження, передбачене приписами пункту 56.1 статті 56 та пункту 201.16.3 статті 201 Податкового кодексу України, звернулось зі скаргами до Державної фіскальної служби України.
Так, позивачем вказано на те, що за результатами адміністративного розгляду скарг на рішення від 21.09.2018 №924250/39322928, №924251/39322928, №924252/39322928, №924253/39322928, №924254/39322928, Державною фіскальною службою України винесено рішення від 10.10.2018 №35430/39322928/2, №35428/39322928/2, №35427/39322928/2, №35431/39322928/2, №35429/39322928/2, якими скарги товариства з обмеженою відповідальністю «Еріус Буд» залишено без задоволення, а рішення контролюючого органу про відмову у реєстрації податкових накладних/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних - без змін.
Разом з тим, суд вважає за необхідне зазначити, що матеріали справи не містять зазначені скарги товариства з обмеженою відповідальністю «Еріус Буд» та рішення Державної фіскальної служби України, винесені за результатами адміністративного розгляду скарг товариства з обмеженою відповідальністю «Еріус Буд» на рішення від 21.09.2018 №924250/39322928, №924251/39322928, №924252/39322928, №924253/39322928, №924254/39322928.
З матеріалів справи вбачається, що на підтвердження реального виконання господарських операцій між позивачем та його контрагентами - товариством з обмеженою відповідальністю «Технобудінвест Л», товариством з обмеженою відповідальністю «Інвест-Будсістем», товариством з обмеженою відповідальністю «Укрметсервіс», товариством з обмеженою відповідальністю «Еріус Буд» надано суду копії наступних документів: договорів на виконання робіт, договорів підряду, актів виконаних робіт, податкових накладних, банківських виписок, рахунків на оплату, видаткових накладних.
Разом з тим, слід наголосити на тому, що ознайомившись з матеріалами справи, судом встановлено, що зазначені товариством з обмеженою відповідальністю «Еріус Буд» в позовній заяві обставини, не підтверджені належними доказами.
Відповідно до статті 72 Кодексу адміністративного судочинства України доказами в адміністративному судочинстві є будь-які дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин (фактів), що обґрунтовують вимоги і заперечення учасників справи, та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Ці дані встановлюються такими засобами: 1) письмовими, речовими і електронними доказами; 2) висновками експертів; 3) показаннями свідків.
Частиною другою статті 74 Кодексу адміністративного судочинства України визначено, що обставини справи, які за законом мають бути підтверджені певними засобами доказування, не можуть підтверджуватися іншими засобами доказування.
Так, позивачем не надано суду, направлені на вимогу контролюючого органу повідомлення про надання пояснень щодо податкових накладних, реєстрацію яких зупинено, зокрема, зазначених у позовній заяві: повідомлення №4 до податкової накладної від 01.08.2018 №1, повідомлення №1 до податкової накладної від 10.08.2018 №7, повідомлення №1 до податкової накладної від 13.08.2018 №8, повідомлення №5 до податкової накладної від 08.08.2018 №5, повідомлення №1 до податкової накладної від 09.08.2018 №6.
Відповідно до приписів підпункту 14.1.60 пункту 14.1 статті 14 Податкового кодексу України, єдиний реєстр податкових накладних - реєстр відомостей щодо податкових накладних та розрахунків коригування, який ведеться центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну податкову та митну політику, в електронному вигляді згідно з наданими платниками податку на додану вартість електронними документами
Слід зазначити, що пунктом 16 Порядку №117 визначено, що письмові пояснення та копії документів, зазначених у пункті 14 цього Порядку, платник податку подає до ДФС в електронній формі засобами електронного зв'язку, визначеними ДФС, з урахуванням вимог Законів України "Про електронний цифровий підпис", "Про електронні документи та електронний документообіг" та Порядку обміну електронними документами з контролюючими органами, затвердженого в установленому порядку.
Приписами пункту 21 Порядку №117, передбачено підстави для прийняття комісіями контролюючих органів рішення про відмову в реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування.
Так, підставами відмови в реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування є: ненадання платником податку письмових пояснень стосовно підтвердження інформації, зазначеної у податковій накладній/розрахунку коригування, реєстрацію яких зупинено; ненадання платником податку копій документів відповідно до підпункту 4 пункту 13 цього Порядку; надання платником податку копій документів, які складені з порушенням законодавства.
Суд наголошує на тому, що з наданих позивачем пояснень щодо розблокування податкових накладних від 01.08.2018 №1, від 10.08.2018 №7, від 13.08.2018 №8, від 08.08.2018 №5, від 09.08.2018 №6, не можливо встановити чи вони були складені та направлені позивачем на вимогу Державної фіскальної служби України відповідно до квитанцій від 29.08.2018 № 9182096988, №9182098053, №9182088807, №9182097908 та від 31.08.2018 №9184875820, якими було зупинено реєстрацію податкових накладних товариства з обмеженою відповідальністю «Еріус Буд», оскільки, зазначені пояснення складені в довільній формі, не відповідають вимогам, передбаченим податковим законодавством України, не містять жодних реквізитів, дати складання та доказів направлення до Державної фіскальної служби України.
Також, позивачем не підтверджено факт направлення до Державної фіскальної служби України копій документів, на підтвердження реального виконання господарських операцій між позивачем та його контрагентами - товариством з обмеженою відповідальністю «Технобудінвест Л», товариством з обмеженою відповідальністю «Інвест-Будсістем», товариством з обмеженою відповідальністю «Укрметсервіс» щодо спірних податкових накладних від 01.08.2018 №1, від 10.08.2018 №7, від 13.08.2018 №8, від 08.08.2018 №5, від 09.08.2018 №6, таких як, договори на виконання робіт, договори підряду, акти виконаних робіт, податкові накладні, банківські виписки, рахунки на оплату, видаткові накладні, які підтверджували б реальність здійснення господарських операцій по зазначеним податковим накладним.
Беручи до уваги вищенаведене в сукупності, проаналізувавши матеріали справи та надані позивачем докази, суд дійшов до висновку, що позовні вимоги товариства з обмеженою відповідальністю «Еріус Буд» є необґрунтованими та такими, що не підлягають задоволенню, оскільки позивачем не надано належних доказів, які б підтверджували зазначені у позовній заяві доводи позивача щодо протиправності оскаржуваних рішень, прийнятих комісією, яка приймає рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних або відмову в такій реєстрації від 21.09.2018 №924250/39322928, №924251/39322928, №924252/39322928, №924253/39322928, №924254/39322928 про відмову в реєстрації податкових накладних від 01.08.2018 №1, від 10.08.2018 №7, від 13.08.2018 №8, від 08.08.2018 №5, від 09.08.2018 №6 в Єдиному реєстрі податкових накладних.
Керуючись статтями 241 - 246, 255 Кодексу адміністративного судочинства України, Окружний адміністративний суд міста Києва, -
В задоволенні позову відмовити повністю.
Рішення суду набирає законної сили в порядку, визначеному статтею 255 Кодексу адміністративного судочинства України та може бути оскаржено до суду апеляційної інстанції за правилами, встановленими статями 292-297 Кодексу адміністративного судочинства України, із урахуванням положень пункту 15.5 Перехідних положень (Розділу VII) Кодексу адміністративного судочинства України.
Суддя Літвінова А.В.