ПІВНІЧНО-ЗАХІДНИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД
33001 , м. Рівне, вул. Яворницького, 59
про повернення апеляційної скарги
"19" травня 2021 р. Справа № 924/606/20
Північно-західний апеляційний господарський суд у складі колегії:
Головуючого судді Маціщук А.В.
судді Петухов М.Г.
судді Гудак А.В.
перевіривши матеріали апеляційної скарги відповідача Товариства з обмеженою відповідальністю "Інвест Енерго Трейдінг"
на рішення Господарського суду Хмельницької області від 22.02.2021 р. ухваленого суддею Грамчуком І.В. у м. Хмельницькому, повний текст складений 05.03.2021 р.
у справі № 924/606/20
за позовом Першого заступника керівника Хмельницької місцевої прокуратури в інтересах держави в особі Західного офісу Державної аудиторської служби України Комунального підприємства по будівництву, ремонту та експлуатації доріг виконавчого комітету Хмельницької міської ради
до Товариства з обмеженою відповідальністю "Інвест Енерго Трейдінг"
про визнання недійсною додаткової угоди від 07.11.2019 р. № 1 до договору про закупівлю товарів № 158 від 29.10.2019р. та зобов'язання допоставити (передати) комунальному підприємству по будівництву, ремонту та експлуатації доріг виконавчого комітету Хмельницької міської ради 1 669,19 літрів дизельного палива згідно договору про закупівлю товарів № 158 від 29.10.2019р., укладеному між комунальним підприємством по будівництву, ремонту та експлуатації доріг виконавчого комітету Хмельницької міської ради та ТОВ "Інвест Енерго Трейдінг"
Відповідно до рішення Господарського суду Хмельницької області від 22.02.2021 р. у справі № 924/606/20 задоволено позов Першого заступника керівника Хмельницької місцевої прокуратури в інтересах держави в особі Західного офісу Державної аудиторської служби України Комунального підприємства по будівництву, ремонту та експлуатації доріг виконавчого комітету Хмельницької міської ради.
Визнано недійсною додаткову угоду № 1 від 7 листопада 2019 року до договору про закупівлю товарів № 158 від 29 жовтня 2019 року, укладеного Комунальним підприємством по будівництву, ремонту та експлуатації доріг виконавчого комітету Хмельницької міської ради та Товариством з обмеженою відповідальністю "Інвест Енерго Трейдінг".
Зобов'язано ТОВ "Інвест Енерго Трейдінг", до 15 квітня 2021 року відповідно до істотних умов укладеного сторонами договору про закупівлю товарів № 158 від 29.10.2019 р. допоставити (передати) Комунальному підприємству по будівництву, ремонту та експлуатації доріг виконавчого комітету Хмельницької міської ради, дизельне пальне у кількості 1 669,190 л (одну тисячу шістсот шістдесят дев'ять літрів сто дев'яносто мілілітрів).
Не погоджуючись із рішенням суду першої інстанції, відповідач Товариство з обмеженою відповідальністю "Інвест Енерго Трейдінг" подав скаргу до Північно-західного апеляційного господарського суду, в якій просить скасувати рішення Господарського суду Хмельницької області від 22.02.2021 р.
Північно-західний апеляційний господарський суд ухвалою від 20.04.2021 р. залишив без руху апеляційну скаргу Товариства з обмеженою відповідальністю "Інвест Енерго Трейдінг" на рішення Господарського суду Хмельницької області від 22.02.2021 р. у справі № 924/606/10; зобов'язав скаржника Товариство з обмеженою відповідальністю "Інвест Енерго Трейдінг" усунути встановлені при поданні апеляційної скарги недоліки протягом 10 днів із дня вручення ухвали про залишення апеляційної скарги без руху та представити суду відповідні докази сплати судового збору.
29.04.2021 р. на адресу апеляційного суду повернулось рекомендоване повідомлення про вручення поштового відправлення з відміткою про вручення ухвали суду 26.04.2021 р. Отже, 10-денний строк для усунення недоліків апеляційної скарги закінчився 06.05.2021р.
Колегією суддів Північно-західного апеляційного господарського суду встановлено, що скаржник не виконав вимог ухвали Північно-західного апеляційного господарського суду від 20.04.2021 р. про залишення скарги без руху, недоліків апеляційної скарги не усунув, доказів такого суду не надав.
Згідно з ч. 2 ст. 260 ГПК України до апеляційної скарги, яка оформлена з порушенням вимог, встановлених статтею 258 цього Кодексу, застосовуються положення статті 174 цього Кодексу. За умовами ч. 4 ст. 174 ГПК України якщо позивач не усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, заява вважається неподаною і повертається особі, що звернулася із позовною заявою.
Таким чином, апеляційна скарга підлягає поверненню Товариству з обмеженою відповідальністю "Інвест Енерго Трейдінг", оскільки скаржником у визначений судом строк та на день постановлення даної ухвали, з урахуванням Нормативів і нормативних строків пересилання поштових відправлень, затверджених наказом Міністерства інфраструктури України 28.11.2013 р. № 958, не усунені недоліки апеляційної скарги, а саме - не надано доказів сплати судового збору у встановленому порядку та розмірі
Поряд з цим, апеляційний суд звертає увагу, що ухвалою Північно-західного апеляційного господарського суду від 20.04.2021 р. відкрито апеляційне провадження за апеляційною скаргою Товариства з обмеженою відповідальністю "Інвест Енерго Трейдінг" на рішення Господарського суду Хмельницької області від 22.02.2021 р., справу №924/606/20 призначено до розгляду на "18" травня 2021 р. об 10:30год.
На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 174, 234, 235, 242, 258, 260 Господарського процесуального кодексу України, суд
Апеляційну скаргу Товариства з обмеженою відповідальністю "Інвест Енерго Трейдінг" на рішення Господарського суду Хмельницької області від 22.02.2021 р. у справі № 924/606/20 повернути скаржнику.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддями та може бути оскаржена у касаційному порядку, передбаченому Господарським процесуальним кодексом України.
Головуючий суддя Маціщук А.В.
Суддя Петухов М.Г.
Суддя Гудак А.В.