Справа № 1-1660/11
Провадження № 1-в/643/305/21
19.05.2021 Суддя Московського районного суду м. Харкова ОСОБА_1 , розглянувши матеріали справи за поданням начальника Харківського районного управління поліції № 2 Головного управління Національної поліції в Харківській області про продовження адміністративного нагляду стосовно:
ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженця м. Харкова, громадянина України, зареєстрованого та проживаючого за адресою: АДРЕСА_1 , раніше судимого: 19.05.2010 Московським районним судом м. Харкова за ч. 1 ст. 286 КК України до 3 років обмеження волі з додатковим заходом покарання у вигляді позбавлення права керувати транспортними засобами на 3 роки, на підставі ст. ст. 75, 76 КК України звільнений від відбування покарання з іспитовим строком на 2 роки; 03.03.2012 Московським районним судом м. Харкова за ч. 2 ст. 309, ч. 1 ст. 317, ч. 3 ст. 185, ст. 71 КК України до 3 років 7 місяців позбавлення волі, звільнений 21.04.2015 за відбуттям строку покарання, -
Начальник Харківського районного управління поліції № 2 Головного управління Національної поліції в Харківській області звернувся до суду з поданням про продовження адміністративного нагляду стосовно ОСОБА_2 , на підставі ч.2 ст. 6 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі».
В обґрунтування подання посилається на те, що постановою Московського районного суду м. Харкова від 22.05.2020 ОСОБА_2 встановлений адміністративний нагляд строком на один рік, та встановлені обмеження адміністративного нагляду. Під час перебування на профілактичному обліку гр. ОСОБА_2 зарекомендував себе з негативного боку, неодноразово притягувався до кримінальної та адміністративної відповідальності, на офіційні застереження про неприпустимість ведення антигромадського способу життя не реагував, на шлях виправлення не став, в зв'язку з чим доцільне вирішити питання про продовження йому адміністративного нагляду строком на шість місяців.
Відповідно до положень ч. 2 ст. 6 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі», у разі, коли є підстави вважати, що особа, щодо якої встановлено адміністративний нагляд, залишається небезпечною для суспільства, адміністративний нагляд за поданням відповідного органу Національної поліції може бути продовжено у визначеному цим Законом порядку кожного разу ще на шість місяців, але не більше терміну, передбаченого законом для погашення або зняття судимості.
Відповідно до п. 6.1 Інструкції про організацію здійснення адміністративного нагляду за особами, звільненими з місць позбавлення волі», затвердженої Наказом Державного Департаменту України з питань виконання покарань МВС України № 1303/203 від 04.11.2003, начальник міськ-, райвідділу внутрішніх справ під час
здійснення адміністративного нагляду з урахуванням особи
піднаглядного, його способу життя і поведінки направляє до суду
подання щодо продовження терміну адміністративного нагляду відповідно до
частини другої статті 6 Закону ( 264/94-ВР ) .
До подання додаються матеріали, що готуються відповідно до
пунктів 4.3 та 4.4 цієї Інструкції (крім випадків, передбачених у
частині другій статті 8 Закону ( 264/94-ВР ).
Відповідно до п.4.3., п. 4.4 Інструкції про організацію здійснення адміністративного нагляду за особами, звільненими з місць позбавлення волі», затвердженої Наказом Державного Департаменту України з питань виконання покарань МВС України № 1303/203 від 04.11.2003, у разі, якщо особа, яка підпадає під дію Закону (264/94-ВР), незважаючи на письмове попередження органів внутрішніх справ продовжує порушувати громадський порядок і права інших громадян, учиняє інші правопорушення, за які чинним законодавством встановлена адміністративна відповідальність, дільничний інспектор поліції доповідає про це рапортом начальнику міськ-, райвідділу для прийняття рішення про доцільність встановлення за нею адміністративного нагляду.
До рапорту додаються: копія вироку суду про попереднє засудження до позбавлення
волі; довідка про перевірку на наявність судимостей; характеристика особи та матеріали, які свідчать про вчинені особою правопорушення і накладені стягнення ; засвідчені копії протоколів та постанов про притягнення до адміністративної відповідальності; письмове попередження, винесене цій особі, стосовно якої може бути встановлено адміністративний нагляд; пояснення правопорушника; пояснення громадян, що характеризують їх поведінку; пропозиції щодо застосування обмежень дій піднаглядному.
Матеріали подання містять лише копію ухвалу Московського районного суду м. Харкова від 22.05.2020 про встановлення ОСОБА_2 адміністративного нагляду, Інформаційний лист. Будь-яких інших документів, в порушення вимог п.4.3., п. 4.4 Інструкції про організацію здійснення адміністративного нагляду за особами, звільненими з місць позбавлення волі», затвердженої Наказом Державного Департаменту України з питань виконання покарань МВС України № 1303/203 від 04.11.2003, суду не надано.
Вказані обставини унеможливлює розгляд подання по суті та вирішення питання щодо наявності або відсутності підстав для продовження адміністративного нагляду.
Враховуючи наведене, суд немає реальної можливості дати оцінку неналежно та неповно зібраним доказам щодо обставин справи, які є істотними для вирішення адміністративних матеріалів.
За таких обставин, матеріали подання про продовження адміністративного нагляду стосовно ОСОБА_2 слід повернути для належного оформлення.
На підставі наведеного та керуючись ст.6 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі», -
Подання начальника Харківського районного управління поліції № 2 Головного управління Національної поліції в Харківській області про продовження адміністративного нагляду стосовно ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_1 - повернути для доопрацювання.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя ОСОБА_1