Справа № 755/1749/21 Суддя (судді) першої інстанції:Катющенко В.П.
17 травня 2021 року м. Київ
Шостий апеляційний адміністративний суд в складі: головуючого - судді Мєзєнцева Є.І., суддів - Земляної Г.В., Файдюка В.В., при секретарі Войтковській Ю.В., розглянувши в порядку письмового провадження апеляційну скаргу Департаменту патрульної поліції на рішення Дніпровського районного суду м.Києва від 01 березня 2021 року у справі за адміністративним позовом ОСОБА_1 до Департаменту патрульної поліції про скасування постанов у справі про адміністративне правопорушення,
ОСОБА_1 звернувся до Дніпровського районного суду м.Києва з адміністративним позовом до Департаменту патрульної поліції в якому просив визнати постанову інспектора ДПП Шабаліної О.С. серії № 1АВ 00325169 від 20.06.2020 про адміністративне правопорушення, постанову інспектора ДПП Домріна С.С. серії № 1АВ 00332033 від 21.06.2020 про адміністративне правопорушення, постанову інспектора ДПП Рибак Л.С серії № 1АВ 00336574 від 21.06.2020 про адміністративне правопорушення, постанову інспектора ДПП Назарової О.О. серії № 1АВ 00383581 від 28.06.2020 про адміністративне правопорушення, постанову поліцейського ДПП Кустової І.О. серії № 1АВ 00402035 від 30.06.2020 про адміністративне правопорушення, постанову поліцейського ДПП Гусак В.К. серії № 1АВ 00457067 від 08.07.2020 про адміністративне правопорушення, постанову інспектора ДПП Курської С.В. серії № 1АВ 00476232 від 11.07.2020 про адміністративне правопорушення, постанову інспектора ДПП Левченко К.О. № 1АВ 00476974 від 12.07.2020 про адміністративне правопорушення, постанову поліцейського ДПП Плутенко Л.І. № 1АВ 00479661 від 13.07.2020 про адміністративне правопорушення, постанову інспектора ДПП Мороховського Д.М. № 1АВ 00480828 від 13.07.2020 про адміністративне правопорушення, постанову поліцейського ДПП Подзегун Н.В. № 1АВ 00488594 від 14.07.2020 про адміністративне правопорушення, постанову інспектора ДПП Клименко А.М. № 1АВ 00599566 від 26.07.2020 про адміністративне правопорушення, постанову поліцейського ДПП Василенко О.В. № 1АВ 00620294 від 30.07.2020 про адміністративне правопорушення, постанову інспектора ДПП Бондаренко Л.О. № 1АВ 00664962 від 30.07.2020 про адміністративне правопорушення, постанову інспектора ДПП Щербакова Д.А. № 1АВ 00690070 від 08.08.2020 про адміністративне правопорушення, постанову поліцейського ДПП Слобченко К.В. № 1АВ 00690893 від 13.08.2020 про адміністративне правопорушення, постанову інспектора ДПП Козинки С.Б. № 1АВ 00697015 від 14.08.2020 про адміністративне правопорушення, постанову поліцейського ДПП Мардаровської Н.О. № 1АВ 00709386 від 15.08.2020 про адміністративне правопорушення, постанову поліцейського ДПП Волошиної В.О. № 1АВ 00738584 від 20.08.2020 про адміністративне правопорушення, постанову інспектора ДПП Краєвського М.О. № 1АВ 00756572 від 24.08.2020 про адміністративне правопорушення, постанову поліцейського ДПП Сосонної Н.В. № 1АВ 00808226 від 31.08.2020 про адміністративне правопорушення, постанову поліцейського ДПП Книшевої О.А. № 1АВ 00840971 від 06.09.2020 про адміністративне правопорушення, постанову поліцейського ДПП Топор Є.С. № 1АВ 00874728 від 13.09.2020 про адміністративне правопорушення, постанову поліцейського ДПП Тарасюк В.С. № 1АВ 00878989 від 13.09.2020 про адміністративне правопорушення, постанову інспектора ДПП Самойленка Д.В. № 1АВ 00924765 від 24.09.2020 про адміністративне правопорушення, постанову інспектора ДПП Подолян Д.Ю. № 1АВ 00982552 від 07.10.2020 про адміністративне правопорушення, постанову інспектора ДПП Томилко К.В. № 1АВ 00993940 від 10.10.2020 про адміністративне правопорушення, постанову інспектора ДПП Кузнєцова Д.В. № 1АВ 01025144 від 19.10.2020 про адміністративне правопорушення, постанову інспектора ДПП Семенчука І.Г. № 1АВ 01034407 від 21.10.2020 про адміністративне правопорушення, постанову інспектора ДПП Сліпухової Л.С. № 1АВ 01139155 від 25.11.2020 про адміністративне правопорушення протиправними та скасувати їх, а провадження по справах закрити.
Рішенням Дніпровського районного суду м.Києва від 01 березня 2021 року адміністративний позов задоволено повністю.
В апеляційній скарзі Департамент патрульної поліції, посилаючись на неправильне застосування норм матеріального права та порушення норм процесуального права, що призвело до неправильного вирішення справи, просить скасувати оскаржуване рішення та прийняти нове, яким відмовити у задоволенні позовних вимог у повному обсязі.
Відповідно до п. 3 ч. 1 ст. 311 Кодексу адміністративного судочинства України, суд апеляційної інстанції може розглянути справу без повідомлення учасників справи (в порядку письмового провадження) за наявними у справі матеріалами, якщо справу може бути вирішено на підставі наявних у ній доказів, у разі подання апеляційної скарги на рішення суду першої інстанції, які ухвалені в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення сторін (у порядку письмового провадження).
З огляду на викладене, колегія суддів визнала за можливе розглянути справу в порядку письмового провадження.
Заслухавши суддю-доповідача, перевіривши повноту встановлення окружним адміністративним судом фактичних обставин справи та правильність застосування ним норм матеріального і процесуального права, колегія суддів дійшла наступного висновку.
Судом встановлено, що постановою інспектора ДПП Домріна С.С. № 1АВ 00332033 від 21.06.2020 ОСОБА_1 притягнуто до адміністративної відповідальності за перевищення встановлених обмежень швидкості руху при обмеженні швидкості в 50 км/год, зафіксоване в автоматичному режимі камерою 90 км/год (ПКД КАСКАД 003-1118) 21.06.2020 о 08:32:43 за адресою: вул. Дніпровська набережна/Причальна в м. Києві, керуючи автомобілем, марки «Audi Q7», д.н.з. НОМЕР_1 , та застосовано відносно позивача адміністративне стягнення у виді штрафу в розмірі 255 грн. за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 122 КУпАП.
Постановою інспектора ДПП Рибак Л.С. № 1АВ 00336574 від 21.06.2020 ОСОБА_1 притягнуто до адміністративної відповідальності за перевищення встановлених обмежень швидкості руху при обмеженні швидкості в 50 км/год, зафіксоване в автоматичному режимі камерою 92 км/год (ПКД КАСКАД 001-1118) 21.06.2020 о 19:43:58 за адресою: вул. Теліги, 37 в м. Києві, керуючи автомобілем, марки «Audi Q7», д.н.з. НОМЕР_1 , та застосовано відносно позивача адміністративне стягнення у виді штрафу в розмірі 255 грн. за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 122 КУпАП.
Постановою інспектора ДПП Назарової О.О. № 1АВ 00383581 від 28.06.2020 ОСОБА_1 притягнуто до адміністративної відповідальності за перевищення встановлених обмежень швидкості руху при обмеженні швидкості в 50 км/год, зафіксоване в автоматичному режимі камерою 76 км/год (ПКД КАСКАД 003-1118) 28.06.2020 о 08:41:38 за адресою: вул. Дніпровська набережна/Причальна в м. Києві, керуючи автомобілем, марки «Audi Q7», д.н.з. НОМЕР_1 , та застосовано відносно позивача адміністративне стягнення у виді штрафу в розмірі 255 грн. за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 122 КУпАП.
Постановою поліцейського ДПП Кустової І.О. № 1АВ 00402035 від 30.06.2020 ОСОБА_1 притягнуто до адміністративної відповідальності за перевищення встановлених обмежень швидкості руху при обмеженні швидкості в 50 км/год, зафіксоване в автоматичному режимі камерою 90 км/год (ПКД КАСКАД 003-1118) 30.06.2020 о 23:26:47 за адресою: вул. Дніпровська набережна/Причальна в м. Києві, керуючи автомобілем, марки «Audi Q7», д.н.з. НОМЕР_1 , та застосовано відносно позивача адміністративне стягнення у виді штрафу в розмірі 255 грн. за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 122 КУпАП.
Постановою поліцейського ДПП Гусак В.К. № 1АВ 00457067 від 08.07.2020 ОСОБА_1 притягнуто до адміністративної відповідальності за перевищення встановлених обмежень швидкості руху при обмеженні швидкості в 50 км/год, зафіксоване в автоматичному режимі камерою 90 км/год (ПКД КАСКАД 010-0519) 08.07.2020 о 18:57:28 за адресою: Північний міст на правий берег в м. Києві, керуючи автомобілем, марки «Audi Q7», д.н.з. НОМЕР_1 , та застосовано відносно позивача адміністративне стягнення у виді штрафу в розмірі 255 грн за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 122 КУпАП.
Постановою інспектора ДПП Курською С.В. № 1АВ 00476232 від 11.07.2020 ОСОБА_1 притягнуто до адміністративної відповідальності за перевищення встановлених обмежень швидкості руху при обмеженні швидкості в 50 км/год, зафіксоване в автоматичному режимі камерою 90 км/год (ПКД КАСКАД 003-1118) 11.07.2020 о 14:17:25 за адресою: Дніпровська набережна/Причальна в м. Києві, керуючи автомобілем, марки «Audi Q7», д.н.з. НОМЕР_1 , та застосовано відносно позивача адміністративне стягнення у виді штрафу в розмірі 255 грн за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 122 КУпАП.
Постановою інспектора ДПП Левченко К.О. № 1АВ 00476974 від 12.07.2020 ОСОБА_1 притягнуто до адміністративної відповідальності за перевищення встановлених обмежень швидкості руху при обмеженні швидкості в 50 км/год, зафіксоване в автоматичному режимі камерою 86 км/год (ПКД КАСКАД 001-1118) 12.07.2020 о 23:13:36 за адресою: вул. Теліги, 37 в м. Києві, керуючи автомобілем, марки «Audi Q7», д.н.з. НОМЕР_1 , та застосовано відносно позивача адміністративне стягнення у виді штрафу в розмірі 255 грн за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 122 КУпАП.
Постановою поліцейського ДПП Плутенко Л.І. № 1АВ 00479661 від 13.07.2020 ОСОБА_1 притягнуто до адміністративної відповідальності за перевищення встановлених обмежень швидкості руху при обмеженні швидкості в 50 км/год, зафіксоване в автоматичному режимі камерою 82 км/год (ПКД КАСКАД 012-0519) 13.07.2020 о 16:33:58 за адресою: Південний міст на правий берег в м. Києві, керуючи автомобілем, марки «Audi Q7», д.н.з. НОМЕР_1 , та застосовано відносно позивача адміністративне стягнення у виді штрафу в розмірі 255 грн за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 122 КУпАП.
Постановою інспектора ДПП Мороховського Д.М. № 1АВ 00480828 від 13.07.2020 ОСОБА_1 притягнуто до адміністративної відповідальності за перевищення встановлених обмежень швидкості руху при обмеженні швидкості в 50 км/год, зафіксоване в автоматичному режимі камерою 81 км/год (ПКД КАСКАД 014-0519) 13.07.2020 о 06:52:34 за адресою: пр. Маяковського, 56 в м. Києві, керуючи автомобілем, марки «Audi Q7», д.н.з. НОМЕР_1 , та застосовано відносно позивача адміністративне стягнення у виді штрафу в розмірі 255 грн за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого частиною ч. 1 ст. 122 КУпАП.
Постановою поліцейського ДПП Подзегун Н.В. № 1АВ 00488594 від 14.07.2020 ОСОБА_1 притягнуто до адміністративної відповідальності за перевищення встановлених обмежень швидкості руху при обмеженні швидкості в 50 км/год, зафіксоване в автоматичному режимі камерою 86 км/год (ПКД КАСКАД 007-0519) 14.07.2020 о 13:56:10 за адресою: Північний міст на правий берег в м. Києві, керуючи автомобілем, марки «Audi Q7», д.н.з. НОМЕР_1 , та застосовано відносно позивача адміністративне стягнення у виді штрафу в розмірі 255 грн за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 122 КУпАП.
Постановою інспектора ДПП Клименко А.М. № 1АВ 00599566 від 26.07.2020 ОСОБА_1 притягнуто до адміністративної відповідальності за перевищення встановлених обмежень швидкості руху при обмеженні швидкості в 50 км/год, зафіксоване в автоматичному режимі камерою 78 км/год (ПКД КАСКАД 015-0519) 26.07.2020 о 13:56:10 за адресою: пр. Маяковського, 65 в м. Києві, керуючи автомобілем, марки «Audi Q7», д.н.з. НОМЕР_1 , та застосовано відносно позивача адміністративне стягнення у виді штрафу в розмірі 255 грн за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 122 КУпАП.
Постановою поліцейського ДПП Василенко О.В. № 1АВ 00620294 від 30.07.2020 ОСОБА_1 притягнуто до адміністративної відповідальності за перевищення встановлених обмежень швидкості руху при обмеженні швидкості в 50 км/год, зафіксоване в автоматичному режимі камерою 96 км/год (ПКД КАСКАД 010-0519) 30.07.2020 о 19:34:45 за адресою: Північний міст на правий берег в м. Києві, керуючи автомобілем, марки «Audi Q7», д.н.з. НОМЕР_1 , та застосовано відносно позивача адміністративне стягнення у виді штрафу в розмірі 255 грн за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 122 КУпАП.
Постановою інспектора ДПП Бондаренко Л.О. № 1АВ 00664962 від 30.07.2020 ОСОБА_1 притягнуто до адміністративної відповідальності за перевищення встановлених обмежень швидкості руху при обмеженні швидкості в 50 км/год, зафіксоване в автоматичному режимі камерою 92 км/год (ПКД КАСКАД 014-0519) 09.08.2020 о 16:02:57 за адресою: пр. Маяковського, 56 в м. Києві, керуючи автомобілем, марки «Audi Q7», д.н.з. НОМЕР_1 , та застосовано відносно позивача адміністративне стягнення у виді штрафу в розмірі 255 грн за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 122 КУпАП.
Постановою інспектора ДПП Щербакова Д.А. № 1АВ 00690070 від 08.08.2020 ОСОБА_1 притягнуто до адміністративної відповідальності за перевищення встановлених обмежень швидкості руху при обмеженні швидкості в 50 км/год, зафіксоване в автоматичному режимі камерою 81 км/год (ПКД КАСКАД 003-1118) 08.08.2020 о 09:20:11 за адресою: Дніпровська набережна/Причальна в м. Києві, керуючи автомобілем, марки «Audi Q7», д.н.з. НОМЕР_1 , та застосовано відносно позивача адміністративне стягнення у виді штрафу в розмірі 255 грн за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 122 КУпАП.
Постановою поліцейського ДПП Слобченко К.В. № 1АВ 00690893 від 13.08.2020 ОСОБА_1 притягнуто до адміністративної відповідальності за перевищення встановлених обмежень швидкості руху при обмеженні швидкості в 50 км/год, зафіксоване в автоматичному режимі камерою 87 км/год (ПКД КАСКАД 007-0519) 13.08.2020 о 22:54:19 за адресою: Північний міст на лівий берег в м. Києві, керуючи автомобілем, марки «Audi Q7», д.н.з. НОМЕР_1 , та застосовано відносно позивача адміністративне стягнення у виді штрафу в розмірі 255 грн за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 122 КУпАП.
Постановою інспектора ДПП Козинки С.Б. № 1АВ 00697015 від 14.08.2020 ОСОБА_1 притягнуто до адміністративної відповідальності за перевищення встановлених обмежень швидкості руху при обмеженні швидкості в 50 км/год, зафіксоване в автоматичному режимі камерою 85 км/год (ПКД КАСКАД 013-0519) 14.08.2020 об 11:54:02 за адресою: пр. Героїв Сталінграду, 25 в м. Києві, керуючи автомобілем, марки «Audi Q7», д.н.з. НОМЕР_1 та застосовано відносно позивача адміністративне стягнення у виді штрафу в розмірі 255 грн за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 122 КУпАП.
Постановою поліцейського ДПП Мардаровської Н.О. № 1АВ 00709386 від 15.08.2020 ОСОБА_1 притягнуто до адміністративної відповідальності за перевищення встановлених обмежень швидкості руху при обмеженні швидкості в 50 км/год, зафіксоване в автоматичному режимі камерою 86 км/год (ПКД КАСКАД 001-1118) 15.08.2020 о 16:32:10 за адресою: вул. Теліги, 37 в м. Києві, керуючи автомобілем, марки «Audi Q7», д.н.з. НОМЕР_1 , та застосовано відносно позивача адміністративне стягнення у виді штрафу в розмірі 255 грн за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 122 КУпАП.
Постановою поліцейського ДПП Волошиної В.О. № 1АВ 00738584 від 20.08.2020 ОСОБА_1 притягнуто до адміністративної відповідальності за перевищення встановлених обмежень швидкості руху при обмеженні швидкості в 50 км/год, зафіксоване в автоматичному режимі камерою 93 км/год (ПКД КАСКАД 005-1118) 20.08.2020 о 16:18:59 за адресою: булв. Чоколівський, 24 в м. Києві, керуючи автомобілем, марки «Audi Q7», д.н.з. НОМЕР_1 , та застосовано відносно позивача адміністративне стягнення у виді штрафу в розмірі 255 грн за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 122 КУпАП.
Постановою інспектора ДПП Краєвського М.О. № 1АВ 00756572 від 24.08.2020 ОСОБА_1 притягнуто до адміністративної відповідальності за перевищення встановлених обмежень швидкості руху при обмеженні швидкості в 50 км/год, зафіксоване в автоматичному режимі камерою 81 км/год (ПКД КАСКАД 010-0519) 24.08.2020 о 10:56:35 за адресою: Північний міст на правий берег в м. Києві, керуючи автомобілем, марки «Audi Q7», д.н.з. НОМЕР_1 , та застосовано відносно позивача адміністративне стягнення у виді штрафу в розмірі 255 грн за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 122 КУпАП.
Постановою поліцейського ДПП Сосонної Н.В. № 1АВ 00808226 від 31.08.2020 ОСОБА_1 притягнуто до адміністративної відповідальності за перевищення встановлених обмежень швидкості руху при обмеженні швидкості в 50 км/год, зафіксоване в автоматичному режимі камерою 74 км/год (ПКД КАСКАД 001-1118) 31.08.2020 о 18:33:30 за адресою: вул. Теліги, 37 в м. Києві, керуючи автомобілем, марки «Audi Q7», д.н.з. НОМЕР_1 , та застосовано відносно Позивача адміністративне стягнення у виді штрафу в розмірі 255 грн за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 122 КУпАП.
Постановою поліцейського ДПП Книшевої О.А. № 1АВ 00840971 від 06.09.2020 ОСОБА_1 притягнуто до адміністративної відповідальності за перевищення встановлених обмежень швидкості руху при обмеженні швидкості в 50 км/год, зафіксоване в автоматичному режимі камерою 76 км/год (ПКД КАСКАД 007-0519) 06.09.2020 о 23:27:22 за адресою: Північний міст на лівий берег в м. Києві, керуючи автомобілем, марки «Audi Q7», д.н.з. НОМЕР_1 , та застосовано відносно позивача адміністративне стягнення у виді штрафу в розмірі 255 грн за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 122 КУпАП.
Постановою поліцейського ДПП Топор Є.С. № 1АВ 00874728 від 13.09.2020 ОСОБА_1 притягнуто до адміністративної відповідальності за перевищення встановлених обмежень швидкості руху при обмеженні швидкості в 50 км/год, зафіксоване в автоматичному режимі камерою 109 км/год (ПКД КАСКАД 003-1118) 13.09.2020 о 09:14:37 за адресою: Дніпровська набережна/Причальна в м. Києві, керуючи автомобілем, марки «Audi Q7», д.н.з. НОМЕР_1 , та застосовано відносно позивача адміністративне стягнення у виді штрафу в розмірі 510 грн за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 122 КУпАП.
Постановою поліцейського ДПП Тарасюк В.С. № 1АВ 00878989 від 13.09.2020 ОСОБА_1 притягнуто до адміністративної відповідальності за перевищення встановлених обмежень швидкості руху при обмеженні швидкості в 50 км/год, зафіксоване в автоматичному режимі камерою 75 км/год (ПКД КАСКАД 003-1118) 13.09.2020 о 13:37:49 за адресою: Дніпровська набережна/Причальна в м. Києві, керуючи автомобілем, марки «Audi Q7», д.н.з. НОМЕР_1 , та застосовано відносно позивача адміністративне стягнення у виді штрафу в розмірі 255 грн за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 122 КУпАП.
Постановою інспектора ДПП Самойленка Д.В. № 1АВ 00924765 від 24.09.2020 ОСОБА_1 притягнуто до адміністративної відповідальності за перевищення встановлених обмежень швидкості руху при обмеженні швидкості в 110 км/год, зафіксоване в автоматичному режимі камерою 137 км/год (ПКД КАСКАД 035-1219) 24.09.2020 об 11:26:28 на 101+350 М03 Київ-Харків-Довжанський, керуючи автомобілем, марки «Audi Q7», д.н.з. НОМЕР_1 , та застосовано відносно позивача адміністративне стягнення у виді штрафу в розмірі 255 грн за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 122 КУпАП.
Постановою інспектора ДПП Подолян Д.Ю. № 1АВ 00982552 від 07.10.2020 ОСОБА_1 притягнуто до адміністративної відповідальності за перевищення встановлених обмежень швидкості руху при обмеженні швидкості в 50 км/год, зафіксоване в автоматичному режимі камерою 78 км/год (ПКД КАСКАД 003-1118) 07.10.2020 о 13:54:05 за адресою: Дніпровська набережна/Причальна в м. Києві, керуючи автомобілем, марки «Audi Q7», д.н.з. НОМЕР_1 , та застосовано відносно позивача адміністративне стягнення у виді штрафу в розмірі 255 грн за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 122 КУпАП.
Постановою інспектора ДПП Томилко К.В. № 1АВ 00993940 від 10.10.2020 ОСОБА_1 притягнуто до адміністративної відповідальності за перевищення встановлених обмежень швидкості руху при обмеженні швидкості в 50 км/год, зафіксоване в автоматичному режимі камерою 78 км/год (ПКД КАСКАД 003-1118) 10.10.2020 о 14:46:06 за адресою: Дніпровська набережна/Причальна в м. Києві, керуючи автомобілем, марки «Audi Q7», д.н.з. НОМЕР_1 , та застосовано відносно позивача адміністративне стягнення у виді штрафу в розмірі 255 грн за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 122 КУпАП.
Постановою інспектора ДПП Кузнєцова Д.В. № 1АВ 01025144 від 19.10.2020 ОСОБА_1 притягнуто до адміністративної відповідальності за перевищення встановлених обмежень швидкості руху при обмеженні швидкості в 50 км/год, зафіксоване в автоматичному режимі камерою 77 км/год (ПКД КАСКАД 003-1118) 19.10.2020 о 08:00:00 за адресою: Дніпровська набережна/Причальна в м. Києві, керуючи автомобілем, марки «Audi Q7», д.н.з. НОМЕР_1 , та застосовано відносно позивача адміністративне стягнення у виді штрафу в розмірі 255 грн за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 122 КУпАП.
Постановою інспектора ДПП Семенчука І.Г. № 1АВ 01034407 від 21.10.2020 ОСОБА_1 притягнуто до адміністративної відповідальності за перевищення встановлених обмежень швидкості руху при обмеженні швидкості в 50 км/год, зафіксоване в автоматичному режимі камерою 99 км/год (ПКД КАСКАД 003-1118) 21.10.2020 о 08:00:01 за адресою: Дніпровська набережна/Причальна в м. Києві, керуючи автомобілем, марки «Audi Q7», д.н.з. НОМЕР_1 , та застосовано відносно позивача адміністративне стягнення у виді штрафу в розмірі 255 грн за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 122 КУпАП.
Постановою інспектора ДПП Сліпухової Л.С. № 1АВ 01139155 від 25.11.2020 ОСОБА_1 притягнуто до адміністративної відповідальності за перевищення встановлених обмежень швидкості руху при обмеженні швидкості в 50 км/год, зафіксоване в автоматичному режимі камерою 85 км/год (ПКД КАСКАД 003-1118) 25.11.2020 о 08:02:01 за адресою: Дніпровська набережна/Причальна в м. Києві, керуючи автомобілем, марки «Audi Q7», д.н.з. НОМЕР_1 , та застосовано відносно позивача адміністративне стягнення у виді штрафу в розмірі 255 грн за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 122 КУпАП.
Вважаючи вказане рішення відповідача протиправними та такими, що порушують його права, позивач звернувся до суду з адміністративним позовом.
Так, згідно з п. 11 ч. 1 ст. 23 Закону України «Про Національну поліцію», поліція відповідно до покладених на неї завдань регулює дорожній рух та здійснює контроль за дотриманням Правил дорожнього руху його учасниками та за правомірністю експлуатації транспортних засобів на вулично-дорожній мережі.
Відповідно до ст. 14 Закону України «Про дорожній рух» передбачено, що учасники дорожнього руху зобов'язані: знати і неухильно дотримувати вимог цього Закону, Правил дорожнього руху та інших нормативних актів з питань безпеки дорожнього руху; створювати безпечні умови для дорожнього руху, не завдавати своїми діями або бездіяльністю шкоди підприємствам, установам, організаціям і громадянам; виконувати розпорядження органів державного нагляду та контролю щодо дотримання законодавства про дорожній рух.
Статтею 9 Кодексу України про адміністративні правопорушення адміністративним правопорушенням (проступком) визнається протиправна, винна (умисна або необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність.
Відповідно до ст. 222 Кодексу України про адміністративні правопорушення, органи Національної поліції розглядають справи про такі адміністративні правопорушення: про порушення громадського порядку, правил дорожнього руху, правил, що забезпечують безпеку руху транспорту, правил користування засобами транспорту, правил, спрямованих на забезпечення схоронності вантажів на транспорті, а також про незаконний відпуск і незаконне придбання бензину або інших паливно-мастильних матеріалів (статті 80 і 81 (в частині перевищення нормативів вмісту забруднюючих речовин у відпрацьованих газах транспортних засобів), частина перша статті 44, стаття 44-1, частина друга статті 106-1, частини перша, друга, третя, четверта і шоста статті 109, стаття 110, частина третя статті 114, частина перша статті 115, стаття 116-2, частина друга статті 117, частини перша і друга статті 119, частини перша, друга, третя, п'ята і шоста статті 121, статті 121-1, 121-2, частини перша, друга і третя статті 122, частина перша статті 123, статті 124-1 - 126, частини перша, друга і третя статті 127, статті 128-129, стаття 132-1, частини перша, друга та п'ята статті 133, частини третя, шоста, восьма, дев'ята, десята і одинадцята статті 133-1, частина друга статті 135, стаття 136 (за винятком порушень на автомобільному транспорті), стаття 137, частини перша, друга і третя статті 140, статті 148, 151, статті 161, 164-4, статтею 175-1 (за винятком порушень, вчинених у місцях, заборонених рішенням відповідної сільської, селищної, міської ради), статтями 176, 177, частини перша і друга статті 178, статті 180, 181-1, частина перша статті 182, статті 183, 184, 189-2, 192, 194, 195).
Від імені органів Національної поліції розглядати справи про адміністративні правопорушення і накладати адміністративні стягнення мають право працівники органів і підрозділів Національної поліції, які мають спеціальні звання, відповідно до покладених на них повноважень.
Положеннями ст. 279 Кодексу України про адміністративні правопорушення, визначено порядок розгляду справ про адміністративне правопорушення у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху, зафіксоване в автоматичному режимі, та про порушення правил зупинки, стоянки, паркування транспортних засобів, зафіксоване в режимі фотозйомки (відеозапису).
У разі якщо адміністративне правопорушення у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху зафіксовано в автоматичному режимі або якщо порушення правил зупинки, стоянки, паркування транспортних засобів зафіксовано в режимі фотозйомки (відеозапису), посадова особа уповноваженого підрозділу Національної поліції або інспектор з паркування за даними Єдиного державного реєстру транспортних засобів, а також у разі необхідності - за даними Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань встановлює відповідальну особу, зазначену у частині першій статті 14-2 цього Кодексу.
За запитом посадових осіб уповноважених підрозділів Національної поліції, інспекторів з паркування у письмовій або електронній формі (у тому числі за умови ідентифікації цих посадових осіб за допомогою електронного цифрового підпису) відповідні органи (підрозділи) Міністерства внутрішніх справ України, Міністерства юстиції України зобов'язані надавати відомості про належного користувача транспортного засобу, фізичну особу, керівника юридичної особи, за якою зареєстровано транспортний засіб, особу, яка виконує повноваження керівника такої юридичної особи, з обов'язковим дотриманням Закону України "Про захист персональних даних".
Крім того, посадові особи уповноважених підрозділів Національної поліції у своїй діяльності при розгляді справ про адміністративне правопорушення у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху, зафіксоване в автоматичному режимі, керуються Інструкцією з оформлення поліцейськими матеріалів про адміністративні правопорушення у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху, зафіксовані в автоматичному режимі, затверджена Наказом Міністерства внутрішніх справ України 13 січня 2020 року № 13, зареєстрована в Міністерстві юстиції України 03 лютого 2020 р. за № 113/34396, визначає процедуру оформлення працівниками органів і органів (підрозділів) Національної поліції України, які мають спеціальні звання, відповідно до покладених на них повноважень (далі - уповноважений поліцейський), матеріалів про адміністративні правопорушення у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху, зафіксовані в автоматичному режимі.
У відповідності до п. 1 Розділу ІІ вказаної Інструкції уповноважені поліцейські розглядають справи про адміністративні правопорушення у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху, зафіксовані в автоматичному режимі, передбачені частинами першою - третьою статті 122 (перевищення встановлених обмежень швидкості руху транспортних засобів, проїзду на заборонний сигнал світлофора, порушення правил зупинки, стоянки, порушення установленої для транспортних засобів заборони рухатися смугою для маршрутних транспортних засобів, тротуарами чи пішохідними доріжками, виїзду на смугу зустрічного руху), та частиною першою статті 123 (порушення правил руху через залізничний переїзд, крім в'їзду на залізничний переїзд у випадках, коли рух через переїзд заборонений) КУпАП (далі - адміністративні правопорушення). Справи про адміністративні правопорушення розглядаються за місцем оброблення та обліку таких правопорушень в уповноваженому органі (підрозділі) Національної поліції України.
Згідно з п. 3 Розділу ІІ вказаної Інструкції при опрацюванні уповноваженим поліцейським матеріалів автоматичної фіксації та встановлення факту учинення адміністративного правопорушення, розгляд якого віднесено до компетенції Національної поліції, цим уповноваженим поліцейським виноситься сформована Системою в автоматизованому режимі адміністративна постанова без складання протоколу про адміністративне правопорушення.
Відповідно до пп. 1) п. 6 Розділу ІІ вказаної Інструкції за результатами опрацювання на першому етапі (рівні) матеріалів автоматичної фіксації уповноважений поліцейський: за наявності доказів у справі про адміністративне правопорушення, відповідності символів номерного знака зафіксованого транспортного засобу, наявності та повноти інформації про зафіксований транспортний засіб і про відповідальну особу, або особу, яка ввезла на територію України транспортний засіб, зареєстрований за межами України, відсутності інформації про протиправне використання зафіксованого транспортного засобу або його номерних знаків іншими особами та відсутності обставин, що виключають адміністративну відповідальність особи, з використанням засобів Системи виносить адміністративну постанову, зміст якої відповідає вимогам статті 283 КУпАП, з підтвердженням прийнятого рішення шляхом накладення цифрового підпису.
Законом України «Про дорожній рух», а саме статтею 4 визначена компетенція Кабінету Міністрів України у сфері дорожнього руху. До компетенції Кабінету Міністрів України у сфері дорожнього руху належить: підготовка проектів законів, нормативних актів з питань дорожнього руху та його безпеки, а також відповідальності за їх порушення на території України; визначення порядку функціонування системи фіксації правопорушень у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху в автоматичному режимі.
Отже, постановою Кабінету Міністрів України №833 від 10.11.2017 затверджений, зокрема, Порядок функціонування системи фіксації адміністративних правопорушень у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху в автоматичному режимі.
Постановою Кабінету Міністрів України «Про затвердження Порядку внесення відомостей про належного користувача транспортного засобу до Єдиного державного реєстру транспортних засобів» від 14 листопада 2018 р. № 1197 визначено процедуру внесення до Єдиного державного реєстру транспортних засобів відомостей про належного користувача транспортного засобу.
Частина 1 ст. 122 КУпАП передбачає адміністративну відповідальність, зокрема, за перевищення встановлених обмежень швидкості руху транспортних засобів більш як на двадцять кілометрів на годину. Частина 3 ст. 122 КУпАП передбачає адміністративну відповідальність, зокрема, за перевищення встановлених обмежень швидкості руху транспортних засобів більш як на п'ятдесят кілометрів на годину.
Згідно із приміткою суб'єктом правопорушення в цій статті є особа, яка керувала транспортним засобом у момент вчинення правопорушення, а в разі вчинення передбачених частинами першою - третьою цієї статті правопорушень у виді перевищення обмеження швидкості руху транспортних засобів, проїзду на заборонний сигнал регулювання дорожнього руху, порушення правил зупинки, стоянки, а також установленої для транспортних засобів заборони рухатися смугою для маршрутних транспортних засобів, тротуарами чи пішохідними доріжками, виїзду на смугу зустрічного руху, якщо зазначене правопорушення зафіксовано в автоматичному режимі, а також у разі порушення правил зупинки, стоянки транспортних засобів, якщо зазначене правопорушення зафіксовано в режимі фотозйомки (відеозапису), - відповідальна особа, зазначена у частині першій статті 14-2 цього Кодексу, або особа, яка ввезла транспортний засіб на територію України. У разі внесення змін до постанови про накладення адміністративного стягнення з підстав, встановлених абзацом третім частини першої статті 279-3 цього Кодексу, суб'єктом цього правопорушення може бути особа, яка керувала транспортним засобом у момент вчинення правопорушення, зафіксованого в автоматичному режимі або в режимі фотозйомки (відеозапису).
14 липня 2015 року було прийнято Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо вдосконалення регулювання відносин у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху» № 596-УІІІ, що дозволяє накладення штрафів за порушення правил дорожнього руху, зафіксовані в автоматичному режимі.
Статтею 14-2 КУпАП передбачено, що адміністративну відповідальність за правопорушення у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху, зафіксовані в автоматичному режимі несе відповідальна особа - фізична особа або керівник юридичної особи, за якою зареєстровано транспортний засіб, а в разі якщо до Єдиного державного реєстру транспортних засобів внесено відомості про належного користувача, відповідного транспортного засобу, - належний користувач транспортного засобу, а якщо в Єдиному державному реєстрі, юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань відсутні, на момент запиту відомості про керівника юридичної особи, за. якою зареєстрований транспортний засіб, - особа, яка виконує повноваження керівника такої юридичної особи.
Відповідальна особа, зазначена у частині першій цієї статті, або особа, яка ввезла транспортний засіб на територію України, звільняється від відповідальності за адміністративні правопорушення у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху, зафіксовані в автоматичному режимі, або за порушення правил зупинки, стоянки, паркування транспортних засобів, зафіксовані в режимі фотозйомки (відеозапису), у випадках, передбачених статтею 279-3 цього Кодексу.
Згідно із ч. 1 ст. 279-3 КУпАП відповідальна особа, зазначена у частині першій статті 14-2 цього Кодексу, або особа, яка ввезла транспортний засіб на територію України, звільняється від адміністративної відповідальності за правопорушення у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху, зафіксоване в автоматичному режимі, або за порушення правил зупинки, стоянки, паркування транспортних засобів, зафіксоване в режимі фотозйомки (відеозапису), якщо протягом 20 календарних днів з дня вчинення відповідного правопорушення або з дня набрання постановою по справі про адміністративне правопорушення законної сили:
ця особа надала документ, який підтверджує, що до моменту вчинення правопорушення транспортний засіб вибув з її володіння внаслідок протиправних дій інших осіб, або щодо протиправного використання іншими особами номерних знаків, що належать її транспортному засобу;
особа, яка керувала транспортним засобом на момент вчинення зазначеного правопорушення, звернулася особисто до органу (посадової особи), уповноваженого розглядати справи про адміністративні правопорушення, із заявою про визнання зазначеного факту адміністративного правопорушення та надання згоди на притягнення до адміністративної відповідальності, а також надала документ (квитанцію) про сплату відповідного штрафу.
Аналогічну норму закону, щодо звернення відповідальної особи у 20 денний календарний день містить також ст. 14-1, 279-3 КУпАП, розділ III Інструкції з оформлення поліцейськими матеріалів про адміністративні правопорушення у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху, зафіксовані в автоматичному режимі» затвердженої наказом МВС №13 від 13.01.2020.
Відповідно до ст. 283 КУпАП постанова повинна містити: найменування органу (посадової особи), який виніс постанову, дату розгляду справи; відомості про особу, щодо якої розглядається справа; опис обставин, установлених при розгляді справи; зазначення нормативного акта, який передбачає відповідальність за дане адміністративне правопорушення; прийняте по справі рішення.
Відповідно до пункту 5 Розділу ІІ Інструкції з оформлення поліцейськими матеріалів про адміністративні правопорушення у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху, зафіксовані в автоматичному режимі (далі - Інструкція), уповноважений поліцейський під час опрацювання матеріалів автоматичної фіксації з використанням Системи з'ясовує наступне:
1) наявність фактичних даних учинення адміністративного правопорушення, ознаки якого зафіксовані на фотознімках (відеозаписі) в інформаційному файлі;
2) відповідність символів номерного знака транспортного засобу на отриманих фотознімках (відеозаписі) символам, розпізнаним Системою;
3) наявність та повноту інформації про зафіксований транспортний засіб;
4) відповідність типу, марки та моделі зафіксованого транспортного засобу його реєстраційним даним, отриманим із Системи;
5) наявність у Системі інформації про те, що до моменту вчинення правопорушення зафіксований транспортний засіб вибув з володіння відповідальної особи внаслідок протиправних дій інших осіб або щодо протиправного використання іншими особами номерних знаків, що належать цьому транспортному засобу;
6) наявність та повноту інформації про відповідальну особу зафіксованого транспортного засобу, а в разі фіксації транспортного засобу зареєстрованого за межами України - інформації про особу, яка ввезла його на територію України;
7) наявність інформації про обставини, що виключають адміністративну відповідальність особи, яка притягається до адміністративної відповідальності.
Дійсно, транспортний засіб - автомобіль, марки «Audi Q7», д.н.з. НОМЕР_1 , 2008 року випуску, відповідно до свідоцтва про реєстрацію транспортного засобу НОМЕР_2 , виданого 09.07.2014 Центром ДАІ 8001, належить ОСОБА_1 .
Згідно з положеннями ст. 251 КУпАП доказами у справі про адміністративне правопорушення є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку встановлюється наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються зокрема показаннями технічних приладів та технічних засобів, що мають функції фото- і кінозйомки, відеозапису чи засобів фото- і кінозйомки, відеозапису, які використовуються при нагляді за виконанням правил, норм і стандартів, що стосуються забезпечення безпеки дорожнього руху.
При цьому, 14.05.2018 слідчим суддею Дарницького районного суду м. Києва в рамках кримінального провадження № 12018100020003027 від 03.04.2018 винесено ухвалу по справі № 753/8629/18 про обшук території приватного будинку, належного на праві власності ОСОБА_1 , який знаходиться в АДРЕСА_1 , та повернення на відповідальне зберігання потерпілому ОСОБА_2 свідоцтва про реєстрацію на автомобіль марки «Audi Q7», 2008 року випуску, чорного кольору, номер кузову НОМЕР_3 , д.н.з. НОМЕР_1 , автомобіль марки марки «Audi Q7», 2008 року випуску, чорного кольору, номер кузову НОМЕР_3 , д.н.з. НОМЕР_1 , ключі від нього та документи щодо купівлі продажу даного автомобіля.
Вказаною ухвалою також встановлено, що відповідно до ухвали Дарницького районного суду м. Києва від 19.04.2018 (справа №753/7032/18) слідчим суддею Дарницького районного суду м. Києва винесено ухвалу в рамках кримінального провадження № 12018100020003027 від 03.04.2018, згідно якої на автомобіль, марки «Audi Q7», д.н.з. НОМЕР_1 , 2008 року випуску накладено арешт та зазначений автомобіль передано на відповідальне зберігання ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_1 .
За результатами проведеного обшуку 16.05.2018 автомобіль марки «Audi Q7», д.н.з. НОМЕР_1 , 2008 року випуску та технічний паспорт були вилучені у ОСОБА_1 , та в подальшому передані на відповідальне зберігання ОСОБА_2 , що підтверджується протоколом обшуку.
Таким чином, судом встановлено, що з 16.05.2018 зазначеним автомобілем ОСОБА_1 не міг користуватися, оскільки він перебував у володінні ОСОБА_2 , що у свою чергу виключає можливість здійснення позивачем порушення правил дорожнього руху.
Ухвалою слідчого судді Дарницького районного суду м. Києва від 12 січня 2021 року по справі № 753/22248/20, що постановлена в рамках кримінального провадження № 12018100020003027 від 03.04.2018, скасовано арешт накладений на майно, яке належить на прав власності ОСОБА_1 , а саме на транспортний засіб «Audi Q7», 2008 року випуску, чорного кольору, VIN-код НОМЕР_3 , номерний знак НОМЕР_1 .
Відповідно до ч. 1 ст. 72 КАС України доказами в адміністративному судочинстві є будь-які дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин (фактів), що обґрунтовують вимоги і заперечення учасників справи, та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Відповідно до ч. 2 ст. 77 КАС України в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.
У таких справах суб'єкт владних повноважень не може посилатися на докази, які не були покладені в основу оскаржуваного рішення, за винятком випадків, коли він доведе, що ним було вжито всіх можливих заходів для їх отримання до прийняття оскаржуваного рішення, але вони не були отримані з незалежних від нього причин.
Враховуючи вищевикладене, колегія суддів погоджується з висновком суду першої інстанції, що уповноваженими посадовими особами ДПП відносно позивача були неправомірно складені постанови про притягнення останнього до адміністративної відповідальності, адже фактично автомобіль передано слідчими органами на відповідальне зберігання іншій особі і жодним чином не міг перебувати у користуванні позивача у період з червня по листопад 2020 року, що призвело до порушення прав позивача.
Доводи апеляційної скарги зазначених вище висновків суду попередньої інстанції не спростовують і не дають підстав для висновку, що судом першої інстанції при розгляді справи неправильно застосовано норми матеріального права, які регулюють спірні правовідносини, чи порушено норми процесуального права.
Решта тверджень та посилань сторін судовою колегією апеляційного суду не приймається до уваги через їх неналежність до предмету позову або непідтвердженість матеріалами справи.
За правилами ст. 316 КАС України суд апеляційної інстанції залишає апеляційну скаргу без задоволення, а рішення або ухвалу суду - без змін, якщо визнає, що суд першої інстанції правильно встановив обставини справи та ухвалив судове рішення з додержанням норм матеріального і процесуального права. Керуючись статтями 308, 311, 315, 316, 321, 322, 329, 331 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
Апеляційну скаргу Департаменту патрульної поліції залишити без задоволення, а рішення Дніпровського районного суду м.Києва від 01 березня 2021 року - без змін.
Постанова набирає законної сили з дати її прийняття, є остаточною та оскарженню не підлягає.
Головуючий суддя Є.І.Мєзєнцев
cуддя Г.В.Земляна
суддя В.В.Файдюка