Номер провадження 3/754/2163/21
Справа №754/5062/21
Іменем України
13 травня 2021 року суддя Деснянського районного суду м. Києва Панченко О.М., розглянувши матеріали про притягнення до адміністративної відповідальності
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 ,
адреса: АДРЕСА_1
за ч. 3 ст. 156 КУпАП,
Відповідно до протоколу про адміністративне правопорушення серії ВАБ № 250936, що складено 23.03.2021 року відносно ОСОБА_1 , останній 23.03.2021 року о 10 годині в м. Києві, за адресою пр-т. Броварський поруч ст. метро Лісова торгував тютюновими виробами з рук. Таким чином, своїми діями вчинив правопорушення, передбачене ч. 3 ст. 156 КУпАП.
У судові засідання, призначені на 15.04.2021 року о 12:00 год., 28.04.2021 року об 11:30 год., 13.05.2021 року о 12:00 год. ОСОБА_1 не з'явився, заяв та клопотань до суду не надходило, про причини неявки суду не відомо.
Чинним законодавством, а саме, ст. 245 КУпАП передбачено, що завданнями провадження в справах про адміністративні правопорушення є: своєчасне, всебічне, повне і об'єктивне з'ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом, забезпечення виконання винесеної постанови, а також виявлення причин та умов, що сприяють вчиненню адміністративних правопорушень, запобігання правопорушенням, виховання громадян у дусі додержання законів, зміцнення законності.
Всебічно, повно та об'єктивно дослідивши матеріали справи, враховуючи обставини справи та особу, яка притягується до адміністративної відповідальності, вважаю що в матеріалах справи відсутні докази про скоєння останнім адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 156 КУпАП, з наступних підстав.
Згідно п. 4 ст. 129 Конституції України однією із засад судочинства є змагальність сторін і закон не покладає на суд обов'язок збирати докази винуватості чи невинуватості особи.
Відповідно до ст. 7 КУпАП, ніхто не може бути підданий заходу впливу в зв'язку з адміністративним правопорушенням інакше як на підставах і в порядку, встановлених законом.
Згідно з ч. 2 ст. 7 КУпАП, провадження в справах про адміністративні правопорушення здійснюється на основі суворого додержання законності.
Завданням Кодексу України про адміністративні правопорушення є охорона прав і свобод громадян, власності, конституційного ладу України, прав і законних інтересів підприємств, установ і організацій, встановленого правопорядку, зміцнення законності, запобігання правопорушенням, виховання громадян у дусі точного і неухильного додержання Конституції і законів України, поваги до прав, честі і гідності інших громадян, до правил співжиття, сумлінного виконання своїх обов'язків, відповідальності перед суспільством. (ст. 1 КУпАП).
Відповідно до ст. 280 КУпАП, орган (посадова особа) при розгляді справи про адміністративне правопорушення зобов'язаний з'ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, чи є обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність, а також з'ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Відповідно до протоколу про адміністративне правопорушення серії ВАБ № 250936 від 23.03.2021 року, дії ОСОБА_1 кваліфіковано за ч. 3 ст. 156 КУпАП.
Санкцією ч. 3 ст. 156 КУпАП, передбачена відповідальність за порушення правил торгівлі пивом (крім безалкогольного), алкогольними, слабоалкогольними напоями і тютюновими виробами з рук тягне за собою накладення штрафу від двохсот до шестисот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян з конфіскацією предметів торгівлі та виручки, одержаної від продажу предметів торгівлі.
Згідно зі ст. 251 КУпАП - доказами в справі про адміністративне правопорушення є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Пунктом 1 ст. 247 КУпАП передбачено, що провадження в справі про адміністративне правопорушення не може бути розпочате, а розпочате підлягає закриттю за таких обставин: відсутність події і складу адміністративного правопорушення.
В судовому засіданні судом було досліджено матеріали справи, адміністративний матеріал відносно ОСОБА_1 не містить належних та допустимих доказів на підтвердження того, якими саме предметами та в якій кількості останній торгував, а також не вказано суму виручки одержаної від продажу предметів торгівлі, що є ознаками складу адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 156 КУпАП.
Відповідно до ст. 284 КУпАП, при наявності обставин, передбачених ст. 247 КУпАП, суд закриває провадження по справі.
Враховуючи вищевикладене, приходжу до висновку про не можливість притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності та закриття провадження у вищевказаній справі, в зв'язку з відсутністю події і складу адміністративного правопорушення передбаченого ч. 3 ст. 156 КУпАП в його діях.
На підставі наведеного, керуючись п. 1 ст. 247 КУпАП, ст. 283-285 КУпАП,-
Провадження в справі про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 - закрити в зв'язку із відсутністю події і складу адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 156 КУпАП на підставі п. 1 ст. 247 КУпАП.
На постанову протягом десяти днів з дня її винесення може бути подано апеляційну скаргу.
Суддя: О.М. Панченко