Справа № 752/11587/21
Провадження № 1-кс/752/3996/21
18 травня 2021 року слідчий суддя Голосіївського районного суду м. Києва ОСОБА_1 , при секретарі ОСОБА_2 , розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні Голосіївського районного суду м. Києва подане в рамках кримінального провадження №12017030010002512 від 29.05.2017 року, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 358, ч. 1 ст. 364 КК України, клопотання слідчого слідчого управління Головного управління Національної поліції у м. Києві старшого лейтенанта поліції ОСОБА_3 , погодженого прокурором Київської міської прокуратури ОСОБА_4 про тимчасовий доступ до речей та документів,-
встановив:
до слідчого судді Голосіївського районного суду м. Києва надійшло клопотання слідчого слідчого управління Головного управління Національної поліції у м. Києві старшого лейтенанта поліції ОСОБА_3 , погодженого прокурором Київської міської прокуратури ОСОБА_4 про тимчасовий доступ до речей та документів..
Слідчий в судове засідання не з'явився, подав заяву в якій просив розглядати клопотання за його відсутності, підтримав вимоги клопотання, просив його задовольнити.
Також, у клопотанні просив дане клопотання розглядати без участі особи, у володінні якої знаходяться речі та документи, на підставі ч. 2 ст. 163 КПК України.
У зв'язку з неприбуттям у судове засідання всіх осіб, які беруть участь у справі та на підставі ч.4 ст.107 КПК України фіксування кримінального провадження в суді за допомогою технічних засобів не здійснюється.
Перевіривши клопотання та матеріали, якими воно обґрунтовується приходжу до наступних висновків.
Відповідно до ст. 159 КПК України встановлено, що тимчасовий доступ до речей і документів полягає у наданні стороні кримінального провадження особою, у володінні якої знаходяться такі речі і документи, можливості ознайомитися з ними, зробити з них їх копії та, у разі прийняття відповідного рішення слідчим суддею, судом, вилучити їх (здійснити їх виїмку). Тимчасовий доступ до речей і документів здійснюється на підставі ухвали слідчого судді, суду.
Згідно з ч. 1 ст. 160 КПК України, слідчий має право звернутися до слідчого суді під час досудового розслідування із клопотанням про тимчасовий доступ до речей і документів за погодженням з прокурором.
Із матеріалів клопотання вбачається, що слідчим управлінням Головного управління Національної поліції у м. Києві проводиться досудове розслідування у кримінальному провадженні №12017030010002512, зареєстрованому 29.05.2017 в Єдиному реєстрі досудових розслідувань за ознаками кримінальних правопорушень, передбачених ч. 3 ст. 358, ч. 1 ст. 364 КК України.
Досудовим розслідуванням встановлено, що невстановлені службові особи ІНФОРМАЦІЯ_1 ( АДРЕСА_1 ), на підставі підроблених митних та інших документів провели державну реєстрацію транспортних засобів, ввезених з-за кордону, а саме: автомобіля марки «MERCEDES-BENZ S600L», кузов НОМЕР_1 , автомобіля марки «MERCEDES-BENZ S600» кузов НОМЕР_2 , автомобіля марки «MERCEDES-BENZ S600», кузов НОМЕР_3 , автомобіля марки «MERCEDES-BENZ S600L», кузов НОМЕР_4 та автомобіля марки «MERCEDES-BENZ MAYBACH S600», кузов НОМЕР_5 , що спричинило шкоду інтересам держави.
В ході проведення комплексної перевірки організації службової діяльності регіональних та територіальних сервісних центрів ІНФОРМАЦІЯ_2 службовими особами ІНФОРМАЦІЯ_3 встановлені факти здійснення реєстрації транспортних засобів, привезених з-за кордону, на підставі підроблених документів.
До складання вказаних підроблених документів можуть бути причетні службові особи ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_4 » (ЄДРПОУ НОМЕР_6 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_5 » (ЄДРПОУ НОМЕР_7 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_6 » (ЄДРПОУ НОМЕР_8 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_7 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_9 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_8 » (ЄДРПОУ НОМЕР_10 ), які здійснювали діяльність з ввезення на митну територію України транспортних засобів, купівлі-продажу транспортних засобів.
Аналізом відомостей про проведення державної реєстрації про право власності на вищевказані автомобілі встановлено, що їх реєстрація, перереєстрація здійснювалася за участю наступних осіб:
? ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_9 , ІПН НОМЕР_11 ;
? ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_10 , ІПН НОМЕР_12 ;
? ОСОБА_7 , ІНФОРМАЦІЯ_11 , ІПН НОМЕР_13 ;
? ОСОБА_8 , ІНФОРМАЦІЯ_12 , ІПН НОМЕР_14 ;
? ОСОБА_9 , ІНФОРМАЦІЯ_13 , ІПН НОМЕР_15 ;
? ОСОБА_10 , ІНФОРМАЦІЯ_14 , ІПН НОМЕР_16 ;
? ОСОБА_11 , ІНФОРМАЦІЯ_13 , ІПН НОМЕР_17 ;
? ОСОБА_12 , ІНФОРМАЦІЯ_15 , ІПН НОМЕР_18 ;
?ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_8 » (ЄДРПОУ НОМЕР_10 ).
Враховуючи вищевикладене, з метою встановлення усіх фактичних даних у кримінальному провадженні, виникла необхідність у вилученні документів (інформації), що перебувають у володінні ІНФОРМАЦІЯ_16 (ЄДРПОУ НОМЕР_19 , адреса: АДРЕСА_2 ), щодо операцій з митного оформлення транспортних засобів або їх окремих частин, проведених за участю вказаних фізичних та юридичних осіб.
На даний час з метою збирання доказів у кримінальному провадженні, встановлення осіб причетних до вчинення кримінального правопорушення, обставин, що мають важливе значення для встановлення об'єктивної істини існує необхідність у тимчасовому доступі до оригіналів вказаних документів та додатків до них, у яких міститься зазначена інформація з можливістю їх вилучення у копіях.
Вищевказана інформація та документи самі по собі та в сукупності з іншими доказами (речами та документами) мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні, без встановлення яких неможливо всебічно, повно і неупереджено дослідити всі обставини кримінального правопорушення, встановити всіх осіб, причетних до вчинення кримінальних правопорушень, надати правову оцінку їхнім діям та забезпечити прийняття законних процесуальних рішень.
Зважаючи на те, що з метою з'ясування обставин, що мають значення для повноти, всебічності та неупередженості розслідування кримінального провадження, виникла необхідність у тимчасовому доступі до документів, які мають значення для встановлення осіб, причетних до скоєння злочину.
Також, вилучення копій зазначених у клопотанні документів необхідне для використання при проведенні слідчих дій в ході досудового розслідування по кримінальному провадженню.
Слідчим в клопотанні доведено, що вказані документи мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні.
Дану інформацію неможливо отримати в інший спосіб та неможливо довести обставини, які передбачається довести за допомогою інформації, що перебуває у володінні ІНФОРМАЦІЯ_16 .
Враховуючи викладене, слідчий суддя приходить до висновку про задоволення зазначеного клопотання.
Керуючись ст. ст. 131, 132, 159-166 КПК України, -
постановив:
клопотання - задовольнити.
Надати слідчому СУ ГУНП у м. Києві ОСОБА_3 , старшому слідчому в ОВС СУ ГУНП у м. Києві ОСОБА_13 дозвіл на тимчасовий доступ та вилучення інформації та копій документів, що містять відомості про здійснення в період з 01.01.2015 по 01.05.2021 за участю ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_4 » (ЄДРПОУ НОМЕР_6 );ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_5 » (ЄДРПОУ НОМЕР_7 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_6 » (ЄДРПОУ НОМЕР_8 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_7 » (ЄДРПОУ НОМЕР_9 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_8 » (ЄДРПОУ НОМЕР_10 ), ОСОБА_5 ( ІНФОРМАЦІЯ_9 , ІПН НОМЕР_11 ), ОСОБА_6 ( ІНФОРМАЦІЯ_10 , ІПН НОМЕР_12 ), ОСОБА_7 ( ІНФОРМАЦІЯ_11 , ІПН НОМЕР_13 ), ОСОБА_8 ( ІНФОРМАЦІЯ_12 , ІПН НОМЕР_14 ), ОСОБА_9 ( ІНФОРМАЦІЯ_13 , ІПН НОМЕР_15 ), ОСОБА_10 ( ІНФОРМАЦІЯ_14 , ІПН НОМЕР_16 ), ОСОБА_11 ( ІНФОРМАЦІЯ_13 , ІПН НОМЕР_17 ), ОСОБА_12 ( ІНФОРМАЦІЯ_15 , ІПН НОМЕР_18 ) операцій з митного оформлення ввезення на митну територію України транспортних засобів (або їх окремих номерних частин), що перебувають у володінні ІНФОРМАЦІЯ_16 (ЄДРПОУ НОМЕР_19 , адреса АДРЕСА_2 ), а саме:
-інформації та копій документів з відомостями щодо марки, VIN-коду, ідентифікуючих даних номерних агрегатів транспортних засобів (або їх окремих номерних частин), ввезених вказаними юридичними та фізичними особами на територію України з-за кордону, дати ввезення, повних даних імпортера, вартості транспортних засобів (або їх окремих номерних частин), митного поста, яким проводилось митне оформлення ввезених транспортних засобів (або їх окремих номерних частин), інших наявних даних;
-копій податкових накладних, документів, що підтверджують сплату митних платежів та їх розміру, купівлі-продажу (рахунок фактура, тощо), зовнішньоекономічних договорів (контрактів) або документів, які їх замінюють, та додатків до них, вантажно-митних декларацій, що подавались до митних органів з імпорту, заповнені у звичайному режимі та попередні, тимчасові, періодичні, додаткові; коносаментів або інших документів, що підтверджують наявність та зміст договору морського (річкового) перевезення; рахунків-фактур (інвойси) або рахунки-проформи (якщо товар не є об'єктом купівлі-продажу); доручень на відвантаження експортних вантажів (товарів, транспортних засобів (або їх окремих номерних частин); сертифікатів якості та/або сертифікатів відповідності; договорів на транспортно-експедиційне обслуговування і надання інших послуг; актів технічної здачі-приймання; актів здачі-приймання; CMR; банківських платіжних документів (платіжних доручень); пакувальних листів; висновків державної/недержавної експертизи щодо ідентифікації товару, транспортних засобів (або їх окремих номерних частин); договорів про надання митно-брокерських та експедиційних послуг; листів-роз'яснень; імпортних ліцензій (якщо імпортований товар, транспортні засоби (або їх окремих номерних частин) підлягав ліцензуванню); страхових документів, а також документів, що містять відомості про вартість страхування; вантажно-митних декларацій країни відправлення; рахунків про сплату комісійних, посередницьких послуг, пов'язаних із виконанням умов договору (угоди, контракту); каталогів, специфікацій, прейскурантів (прайс-листів) виробника товару, транспортних засобів (або їх окремих номерних частин); висновків про якісні та вартісні характеристики товарів, транспортних засобів (або їх окремих номерних частин), підготовлені спеціалізованими експертними організаціями та/або інформація біржових організацій про вартість товару чи транспортного засобу; інших документів, що подавались до територіальних митних органів України при імпорті товарів, транспортних засобів (або їх окремих номерних частин).
-щодо перевірок, проведених органами ІНФОРМАЦІЯ_16 в період 2015-2021 років щодо додержання вимог податкового, митного законодавства при здійснення операцій з імпорту товарів, транспортних засобів (або їх окремих номерних частин), нарахуванні та сплаті податків, зборів, інших обов'язкових платежів, та матеріалів (актів) відповідних перевірок.
Ухвала набирає законної сили з моменту її проголошення. Вона є обов'язковою для осіб, які беруть участь у кримінальному провадженні, а також для всіх фізичних та юридичних осіб, органів державної влади та місцевого самоврядування, їх службових осіб, і підлягає виконанню на всій території України.
У разі невиконання ухвали про тимчасовий доступ до речей і документів, слідчий суддя, суд за клопотанням сторони кримінального провадження, якій надано право на доступ до речей і документів, має право постановити ухвалу про дозвіл на проведення обшуку з метою відшукання та вилучення зазначених речей і документів.
Ухвала залишається в силі протягом одного місяця з дня її постановлення.
Ухвала оскарженню не підлягає, заперечення проти неї може бути подане під час підготовчого провадження в суді.
Слідчий суддя ОСОБА_1