707/763/21
3/707/527/21
17 травня 2021 року м.Черкаси
Суддя Черкаського районного суду Черкаської області Суходольський О.М., розглянувши матеріали, які надійшли від Управління стратегічних розслідувань в Черкаській області Департаменту стратегічних розслідувань Національної поліції України, про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , РНОКПП НОМЕР_1 , проживаючого в АДРЕСА_1 , директора Спеціалізованого комунального підприємства «Райліс»,-
за ч.1 ст. 172-6 КУпАП,-
Згідно з протоколом про адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією № 130 від 12.04.2021 року, ОСОБА_1 будучи директором Спеціалізованого комунального підприємства «Райліс» та відповідно до підпункту «а» пункту 1 частини 1 статті 3 Закону України «Про запобігання корупції» від 14 жовтня 2014 року №1700-VІІ, є суб'єктом відповідальності за правопорушення, пов'язані з корупцією, суб'єктом відповідальності за правопорушення, пов'язані з корупцією, в порушення вимог ч. 1 ст. 45 Закону України «Пре запобігання корупції», без поважних причин, несвоєчасно подав декларацію особи, яка уповноважена на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2019 рік, чим вчинив адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, відповідальність за яке передбачена ч.1 ст.172-6 КУпАП.
У судовому засіданні ОСОБА_1 вину у вчиненому правопорушенні не визнав.
Прокурор у судове засідання не з'явився, хоча про дату, час та місце розгляду повідомлявся у встановленому порядку, про що є підтвердження у матеріалах справи.
Суд заслухавши пояснення ОСОБА_1 дослідивши матеріали адміністративної справи приходить до наступного.
Відповідно до п.2.2. розділу 2 «Юридичний статус підприємства» статуту Спеціалізованого комунального підприємства «Райліс» підприємство є юридичною особою публічного права з моменту державної реєстрації в Єдиному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб -підприємців та громадських формувань, має самостійний баланс, відокремлене майно, розрахунковий та інші реєстраційні рахунки в банківських установах, печатку зі своїм найменуванням та ідентифікаційним кодом, штампи, самостійно веде бухгалтерський облік результатів своєї фінансово-господарської діяльності відповідно до чинного законодавства.
Згідно п. 3.1. розділу 3 «Мета і предмет діяльності підприємства» є створення необхідних умов для збереження, відтворення і раціонального використання переданих йому рішенням Черкаської обласної ради від 19.12.2000 № 18-2 земель лісового фонду.
Згідно з п. 5.3. розділу «Управління підприємством» безпосереднє керівництво господарською діяльністю Підприємства здійснює директор Підприємства, який несе відповідальність за результати роботи перед трудовим колективом та засновником.
Відповідно до п.5.5 розділу 5 «Управління підприємством» з директором підприємства укладається контракт, як особливий вид трудового договору, в якому визначається строк найму, права, обов'язки і відповідальність перед засновником та груповим колективом, умови його матеріального забезпечення, умови звільнення його з посади, інші умови.
Таким чином, Спеціалізоване комунальне підприємство «Райліс» є юридичною особою публічного права.
Рішенням № 54-1/VI від 16.10.2015 «Про призначення призначення директора Спеціалізованого комунального підприємства «Райліс» ОСОБА_1 призначено на посаду директора Спеціалізованого комунального підприємства «Райліс» на умовах контракту.
Згідно з п.п. «а» п.2 ч.1 ст.3 Закону суб'єктами, на яких поширюється дія цього Закону, є посадові особи юридичних осіб публічного права. Одночасно, зазначена категорія посад віднесена до суб'єктів вчинення адміністративного правопорушення, пов'язаного з корупцією, та на них розповсюджуються обмеження і обов'язки передбачені ст.45 Закону.
Відповідно до ч.1 ст.45 Закону особи, зазначені у пункті 1, підпунктах «а» і «в» пункту 2 частини першої статті 3 цього Закону, зобов'язані щорічно до 1 квітня подавати шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентства декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування (далі - декларація), за минулий рік за формою, що визначається Національним агентством.
За результатами моніторингу загальнодоступних даних Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, які розміщені на веб-сайті Національного агентства з питань запобігання корупції установлено, що ОСОБА_1 лише 01.07.2020 року в порушення вимог ч. 1 ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції», несвоєчасно подано без поважних причин щорічну декларацію за 2019 рік. Граничний термін подачі декларації був 31.05.2020 року.
Датою вчинення адміністративного правопорушення, пов'язаного з корупцією, є 01.06.2020 року, є дата наступна за граничною, до закінчення якої необхідно було подати декларацію.
Датою виявлення адміністративного правопорушення, пов'язаного з корупцією є дата встановлення всіх обставин по справі та складання даного протоколу працівниками УСР в Черкаській області ДСР НП України, тобто 12.04.2021 року.
На підставі ст. 68 Конституції України кожен зобов'язаний неухильно додержуватися Конституції України та законів України, не посягати на права і свободи, честь і гідність інших людей. Незнання законів не звільняє від юридичної відповідальності.
Відповідно до ч. 1 ст. 172-6 КУпАП передбачена адміністративна відповідальність за несвоєчасне подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.
Розглянувши матеріали справи про адміністративне правопорушення, суд вважає, що вина ОСОБА_1 у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, доведена повністю.
Визначаючи ОСОБА_1 стягнення, суд враховує характер вчиненого правопорушення, особу, яка до адміністративної відповідальності притягується вперше, ступінь його вини. Обставин, що пом'якшують чи обтяжують його відповідальність, суд не вбачає.
Відповідно до ст. 23 КУпАП адміністративне стягнення є мірою відповідальності і застосовується з метою виховання особи, яка вчинила адміністративне правопорушення, в дусі додержання законів України, поваги до правил співжиття, а також запобігання вчиненню нових правопорушень.
На підставі наведеного, суд вважає за необхідне застосувати до ОСОБА_1 стягнення у виді накладення штрафу, що передбачено санкцією ч. 1 ст. 172-6 КУпАП.
Даний вид впливу суддя вважає достатнім і доцільним для виправлення ОСОБА_1 та попередження вчинення ним нових правопорушень.
Відповідно до п.9 ч.1 ст.5 Закону України «Про судовий збір» ОСОБА_1 , звільнений від сплати судового збору.
На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 15, ч.1 ст. 172-6, 283-285 КУпАП, суд,-
Визнати ОСОБА_1 винним у вчиненні правопорушення, передбаченого ч.1 ст.172-6 КУпАП та накласти на нього адміністративне стягнення у виді штрафу у розмірі 50 (п'ятдесят) неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить, 850 (вісімсот п'ятдесят) гривень.
Постанова може бути оскаржена до судової палати у кримінальних справах Черкаського апеляційного суду через суд першої інстанції шляхом подання апеляційної скарги протягом 10 днів з дня винесення постанови.
Суддя: О. М. Суходольський