Ухвала від 14.05.2021 по справі 542/733/21

УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

14 травня 2021 року справа № 542/733/21

провадження № 2-н/542/104/21

Суддя Новосанжарського районного суду Полтавської області Стрельченко Т.Г., розглянувши заяву Акціонерного товариства «Оператор газорозподільної системи «Полтавагаз» про видачу судового наказу про стягнення з ОСОБА_1 заборгованості за послуги з розподілу природного газу, -

ВСТАНОВИВ:

30.04.2021 року представник АТ «Оператор газорозподільної системи «Полтавагаз» звернувся до суду із заявою про видачу судового наказу про стягнення з ОСОБА_1 заборгованості за послуги з розподілу природного газу.

Звертаючись із заявою про видачу судового наказу, заявник зазначив боржником ОСОБА_1 , а борг просить стягнути з іншої особи.

Відповідно до ст. 10 ЦПК України, якщо спірні відносини не врегульовані законом, суд застосовує закон, що регулює подібні за змістом відносини (аналогія закону), а за відсутності такого - суд виходить із загальних засад законодавства (аналогія права).

Оскільки нормами ЦПК України не передбачене залишення без руху заяви про видачу судового наказу, яка подана в порядку наказного провадження, в даному випадку підлягають застосуванню за аналогією положення ЦПК України щодо залишення без руху позовної заяви. За таких обставин заяву про видачу судового наказу відповідно до ст. 185 ЦПК України необхідно залишити без руху і надати заявнику строк для усунення наступних недоліків.

Відповідно до ст. 185 ЦПК України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 175 і 177 цього Кодексу, протягом п'яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху. В ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.

При таких обставинах заяву про видачу судового наказу слід залишити без руху, про що повідомити заявника та надати йому строк для усунення недоліків, який не може перевищувати десять днів з дня вручення ухвали.

Враховуючи викладене та керуючись ст.ст. 177, 185 ЦПК України, суддя -

УХВАЛИВ:

Заяву Акціонерного товариства «Оператор газорозподільної системи «Полтавагаз» про видачу судового наказу про стягнення з ОСОБА_1 заборгованості за послуги з розподілу природного газу - залишити без руху, надавши строк для усунення відмічених недоліків п'ять днів з дня отримання копії ухвали.

Роз'яснити заявнику, що у разі невиконання вказаних вимог, заява вважається неподаною і повертається заявнику, що не перешкоджає повторному зверненню до суду.

Ухвала оскарженню не підлягає і набирає законної сили з моменту її підписання суддею.

Суддя Новосанжарського районного суду

Полтавської області Т.Г. Стрельченко

Попередній документ
96974170
Наступний документ
96974172
Інформація про рішення:
№ рішення: 96974171
№ справи: 542/733/21
Дата рішення: 14.05.2021
Дата публікації: 20.05.2021
Форма документу: Ухвала
Форма судочинства: Цивільне
Суд: Новосанжарський районний суд Полтавської області
Категорія справи: Цивільні справи (з 01.01.2019); Справи наказного провадження; Справи щодо стягнення заборгованості за оплату житлово-комунальних послуг, телекомунікаційних послуг, послуг телебачення та радіомовлення з урахуванням індексу інфляції та трьох відсотків річних, нарахованих заявником на суму заборгованості
Стан розгляду справи:
Стадія розгляду: Розглянуто: рішення набрало законної сили (01.07.2021)
Дата надходження: 30.04.2021
Предмет позову: про видачу судового наказу про стягнення заборгованості за послуги з розподілу природного газу.