Справа 288/52/17
1-в/288/27/21
18 травня 2021 року . смт. Попільня
Попільнянський районний суд Житомирської області в складі:
головуючого судді - ОСОБА_1 ,
з участю секретаря судових засідань - ОСОБА_2 ,
представника Відділення поліції № 2 Житомирського РУП ГУНП в Житомирській області - ОСОБА_3 ,
особи, відносно якої розглядається подання - ОСОБА_4 ,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в смт. Попільня Житомирської області подання начальника Відділення поліції № 2 Житомирського РУП ГУНП в Житомирській області ОСОБА_5 про встановлення адміністративного нагляду:
ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженцю села Романівка, Попільнянського району, Житомирської області, жителю АДРЕСА_1 , засудженого Попільнянським районним судом Житомирської області 20.02.2017 року за ч. 3 ст. 185 КК України до трьох років позбавлення волі,
Начальник Відділення поліції № 2 Житомирського РУП ГУНП в Житомирській області звернувся до суду з поданням про встановлення адміністративного нагляду ОСОБА_4 , посилаючись на те, що 13 квітня 2020 року з місць позбавлення волі повернувся ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженець села Романівка, Попільнянського району, Житомирської області, житель АДРЕСА_1 , засуджений Попільнянським районним судом Житомирської області 20.02.2017 року за ст. 185 ч. 3 КК України до трьох років позбавлення волі та формально підпадає під дію Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі».
Після звільнення з місць позбавлення волі ОСОБА_4 на шлях виправлення не став, відповідних висновків не зробив, ніде не працює, зловживає спиртними напоями, скоює адміністративні правопорушення та повернувшись з місць позбавлення волі, чотири рази притягувався до адміністративної відповідальності, за скоєння ним навмисних правопорушень, а саме: - за ст.173-2 ч. 1 КУпАП постанова від 14.04.2021 року за адміністративні правопорушення вчинені 09.04.2021 року о 20.30 годині та 09.04.2021 року о 21.30 годині - штраф 255 гривень; - за ст. 178 ч. 1 КУпАП постанова від 05.06.2020 року - попередження; - за ст. 175-1 ч. 1 КУпАП постанова від 05.06.2020 року - попередження; - за ст. 176 ч. 1 КУпАП постанова від 20.01.2021 року - штраф 51 гривня.
ОСОБА_4 були винесені чотири попередження про можливість встановлення адміністративного нагляду, та припинення ведення ним антигромадського способу життя.
Незважаючи на вжиті заходи, ОСОБА_4 на шлях виправлення ставати не бажає, та продовжує зловживати спиртними напоями.
Начальник Відділення поліції № 2 Житомирського РУП ГУНП в Житомирській області просить вирішити питання про встановлення адміністративного нагляду за п. «В» Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі» відносно ОСОБА_4 , терміном на один рік.
Представник Відділення поліції № 2 Житомирського РУП ГУНП в Житомирській області в судовому засіданні вимоги подання підтримав та просив його задовольнити.
Особа, відносно якої внесено подання ОСОБА_4 в судовому засіданні не заперечував щодо задоволення даного подання.
Суд, заслухавши думку представника Відділення поліції № 2 Житомирського РУП ГУНП в Житомирській області ОСОБА_3 , пояснення ОСОБА_4 , вивчивши матеріали подання, приходить до наступного висновку.
Судом встановлено, що ОСОБА_4 засуджений вироком Попільнянського районного суду Житомирської області 20 лютого 2017 року за ч. 3 ст. 185 КК України до 3 років позбавлення волі з іспитовим строком на 1 рік.
Як вбачається з ухвали Попільнянського районного суду Житомирської області від 10 січня 2018 року скасовано звільнення від відбування покарання з випробуванням ОСОБА_4 та направлено його для відбування покарання, призначеного вироком Попільнянського районного суду Житомирської області від 20 лютого 2017 року.
Ухвалою Богунського районного суду м. Житомира від 02 квітня 2020 року ОСОБА_4 звільнено від відбування покарання за вироком Попільнянського районного суду Житомирської області від 20 лютого 2017 року умовно - достроково на строк 9 місяців 22 дні. Вказана інформація підтверджується також довідкою № 8/3093 виданої ДУ «Житомирська установа виконання покарань № 8».
Згідно рапорту ДОП ВП № 2 ЖРУП ГУНП в Житомирській області від 13.05.2021 року ОСОБА_4 надано офіційні попередження про необхідність дотримання громадського порядку та роз'яснено норми Закону України «Про адміністративний нагляд», вказані попередження ОСОБА_4 неодноразово ігнорував та порушував громадський порядок.
Відповідно до постанов по справі про адміністративні правопорушення серії ГАБ № 036797 та № 036798 від 05 червня 2020 року, ОСОБА_4 притягнуто до адміністративної відповідальності за ч. 1 ст. 178, ч. 1 ст. 175-1 КУпАП.
Як вбачається з витягу з «Армору» відносно ОСОБА_4 , 20 січня 2021 року він був притягнутий до адміністративної відповідальності за ст. 176 КУпАП та накладено на нього стягнення у виді штрафу в розмірі 51,00 гривні.
Постановою Попільнянського районного суду Житомирської області від 14 квітня 2021 року на ОСОБА_4 накладено адміністративне стягнення за вчинення адміністративних правопорушень, передбачених ч. 1 ст. 173-2 КУпАП, у виді 255 гривень штрафу.
На підставі вищевказаного ОСОБА_4 були винесені попередження особи, стосовної якої може бути встановлено адміністративний нагляд.
Відповідно до положень статті 1 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі» (далі - Закон), який визначає умови і порядок встановлення та здійснення адміністративного нагляду за окремими категоріями раніше судимих осіб та їх обов'язки, адміністративний нагляд - це система тимчасових примусових профілактичних заходів спостереження і контролю за поведінкою окремих осіб, звільнених з місць позбавлення волі, що здійснюється органами Національної поліції.
Адміністративний нагляд встановлюється з метою запобігання вчиненню злочинів окремими особами, звільненими з місць позбавлення волі, і здійснення виховного впливу на них (стаття 2 Закону).
Відповідно до пункту «в» статті 3 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі», адміністративний нагляд встановлюється щодо засуджених до позбавлення волі за тяжкі, особливо тяжкі злочини або засуджених два і більше разів до позбавлення волі за умисні злочини, якщо вони після відбуття покарання або умовно-дострокового звільнення від відбування покарання, незважаючи на попередження органів внутрішніх справ, систематично порушують громадський порядок і права інших громадян, вчиняють інші правопорушення.
Пунктом «в» статті 4 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі» визначає, що підставами для встановлення адміністративного нагляду є матеріали органів внутрішніх справ.
З матеріалів справи вбачається, що ОСОБА_4 , після прибуття на місце проживання в АДРЕСА_1 , ніде не працює, схильний до вживання спиртних напоїв, скоює адміністративні правопорушення.
Із даних, які містяться в справі вбачається, що ОСОБА_4 був попереджений відразу, після скоєння вказаних вище адміністративних правопорушень, про те, що якщо він буде порушувати громадський порядок та права інших громадян, над ним буде встановлено адміністративний нагляд. З ними він особисто був ознайомлений, про що свідчать його підписи в Попередженнях від 05 червня 2020 року, 06 червня 2020 року, 21 січня 2021 року та 14 квітня 2021 року.
Отже, враховуючи, те що ОСОБА_4 не реагує на офіційні попередження про недопустимість протиправної поведінки, на шлях виправлення не став, продовжує вчиняти адміністративні правопорушення, порушує громадський порядок, зловживає спиртними напоями, тому йому доцільно встановити адміністративний нагляд, що дасть змогу спостерігати за ним і контролювати його поведінку для запобігання вчинення даною особою інших протиправних дій.
Зазначене свідчить про наявність встановлених Законом України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі» підстав про встановлення адміністративного нагляду ОСОБА_4 , тому суд приходить до висновку про необхідність задоволення подання начальника Відділення поліції № 2 Житомирського РУП ГУНП в Житомирській області про встановлення ОСОБА_4 адміністративного нагляду строком на один рік.
Статтею 6 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі» встановлено, що адміністративний нагляд встановлюється у визначеному статтею 5 цього Закону порядку терміном від одного року до двох років і не може перевищувати термінів, передбачених законом для погашення або зняття судимості.
На підставі викладеного, керуючись Законом України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі», суд, -
Подання начальника Відділення поліції № 2 Житомирського РУП ГУНП в Житомирській області - задовольнити.
Встановити ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженцю села Романівка, Попільнянського району, Житомирської області, жителю АДРЕСА_1 , адміністративний нагляд терміном 1 рік, встановити щодо нього такі обмеження:
- заборонити вихід з будинку за адресою: АДРЕСА_1 , з 22 години до 6 години;
- заборонити відвідувати заклади, де спиртні напої продаються на розлив, з метою їх вживання;
- заборонити виїзд в особистих справах за межі Попільнянського району без дозволу ВП № 2 Житомирського РУП ГУ НП в Житомирській області;
- прибувати на реєстрацію до ВП № 2 Житомирського РУП ГУ НП в Житомирській області кожний перший, третій понеділок місяця в період часу з 9.00 до 10.00 години для проведення профілактичної роботи.
Копію ухвали направити до Відділення поліції № 2 Житомирського РУП ГУНП в Житомирській області - для виконання.
На ухвалу може бути подана апеляція до Житомирського апеляційного суду через Попільнянський районний суд Житомирської області протягом семи днів з дня її оголошення.
Ухвала суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо таку скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги ухвала суду, якщо її не скасовано, набирає законної сили після ухвалення рішення судом апеляційної інстанції.
Суддя Попільнянського
районного суду ОСОБА_1