Справа № 278/1235/21
14 травня 2021 року м. Житомир
Суддя Житомирського районного суду Житомирської області Буткевич М.І., розглянувши матеріали, які надійшли з Управління патрульної поліції в Житомирській області, про притягнення до адміністративної відповідальності
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянина України, заступника начальника випробувальної лабораторії ТОВ "ТЕСТМЕТРСТАНДАРТ", мешканця АДРЕСА_1 ,
за ч. 1 ст. 127-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення (КУпАП),
З протоколу про адміністративне правопорушення серії "ДПР 18" № "114969" від 21.04.2021 вбачається, що 12.04.2021 о 9 год. 14 хв. заступник начальника випробувальної лабораторії ТОВ "ТЕСТМЕТРСТАНДАРТ" ОСОБА_1 , будучи посадовою особою, відповідальною за проведення обов'язкового технічного контролю (далі - ОТК), за місцем проведення технічного контролю в с. Станишівка, інший комплекс будівель та споруд, 11, Житомирського району та області, видав протокол перевірки технічного стану на транспортний засіб "УАЗ-3909", реєстраційний номер " НОМЕР_1 ", з порушенням вимог законодавства у сфері здійснення ОТК, а саме вніс недостовірну інформацію до загальнодержавної бази даних про результати ОТК, передавши інформацію про показник коефіцієнту надміру повітря, який не вказується на транспортних засобах, що виготовлені та зареєстровані до 1.04.2009, чим порушив вимоги постанови Кабінету Міністрів України від 30.01.2012 № 137.
Крім того, з протоколу про адміністративне правопорушення серії "ДПР 18" № "530322" від 27.04.2021 вбачається, що 12.04.2021 о 9 год. 14 хв. ОСОБА_1 з аналогічними порушеннями видав протокол перевірки технічного стану на транспортний засіб "ГАЗ 32213", реєстраційний номер " НОМЕР_2 ".
В судовому засіданні ОСОБА_1 не заперечував факту внесення інформації щодо коефіцієнту надміру повітря вказаних автомобілів при їх технічному контролі, проте зазначив, що він вніс достовірну інформацію, оскільки цей коефіцієнт був перевірений інструментально, хоча за діючи законодавством для названих автомобілів через те, що вони випущені до 1.04.2009, визначення такого показника не є обов'язковим.
Факт внесення ОСОБА_1 при здійсненні обов'язкового технічного контрою вищевказаних автомобілів інформації щодо коефіцієнту надміру повітря підтверджується також зверненням заступника начальника Регіонального сервісного центру, довідками про перевірку технічного стану транспортного засобу з фотознімками під час стендових випробувань, витягами з реєстраційних карток транспортних засобів тощо.
Вирішуючи питання щодо наявності в діянні ОСОБА_1 складу адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 127-1 КУпАП, суддя виходить із наступного.
Диспозицією ч. 1 ст. 127-1 КУпАП передбачено відповідальність за видачу документа про технічну справність транспортного засобу, що підлягає обов'язковому технічному контролю, з порушенням порядку проведення перевірки технічного стану такого транспортного засобу. Порядок проведення обов'язкового технічного контролю та обсяги перевірки технічного стану транспортних засобів затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 30.01.2012 № 137 (далі - Порядок проведення ОТК), відповідно із п. 18 якого перевірка конструкцій і технічного стану транспортних засобів проводиться згідно із Вимогами до перевірки конструкції та технічного стану колісного транспортного засобу, методами такої перевірки, затвердженими наказом Міністерства інфраструктури України від 26.11.2012 № 710 (далі - Вимоги до перевірки). Відповідно до Додатку № 6 та Таблиці 6.1 Вимог до перевірки коефіцієнт надміру повітря не є обов'язковим для визначення норм вмісту забруднювальних речовин у спалинах, димності спалин транспортних засобів, вперше зареєстрованих до 1.04.2009. Проте, на думку судді, визначення такого коефіцієнта інструментальним шляхом не є порушенням Порядку проведення ОТК, оскільки це прямо не заборонено законом і не впливає на результати ОТК, а лише спрямовано на отримання додаткової інформації щодо технічного стану транспортного засобу. До того ж, положення ст. 19 Конституції України щодо зобов'язання діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України, стосується лише органів державної влади та органів місцевого самоврядування, їхніх посадових осіб, якими посадові особи ТОВ "ТЕСТМЕТРСТАНДАРТ" навіть при здійсненні обов'язкового технічного контролю транспортних засобів не являються.
Таким чином, оскільки ОСОБА_1 не допустив порушень Порядку проведення ОТК, вищевказані його діяння не утворюють складу адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 127-1 КУпАП, що в силу п. 1 ч. 1 ст. 247 КУпАП є підставою для закриття провадження у справі.
Керуючись ст. ст. 36, 245, 247, 283, 284 КУпАП, суддя
Провадження у справі про адміністративні правопорушення, передбачені ч. 1 ст. 127-1 КУпАП стосовно ОСОБА_1 - закрити за відсутністю в його діянні складу адміністративних правопорушень.
На постанову суду протягом 10 днів з дня її винесення може бути подана апеляційна скарга до Житомирського апеляційного суду через Житомирський районний суд Житомирської області.
Суддя: М.І. Буткевич