Справа № 159/2564/21
Провадження № 3/159/1552/21
17 травня 2021 року м. Ковель
Суддя Ковельського міськрайонного суду Волинської області Лесик В.О.,
за участю секретаря - Посполітак Г.О.,
прокурора - Антонюка В.В.,
особи, щодо якої вирішується питання про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 ,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м.Ковелі справи, яка надійшли від Управління стратегічних розслідувань у Волинській області про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженця с.Високе Любомльського району Волинської області, громадянина України, зареєстрованого та фактично проживаючого в АДРЕСА_1 , головного інженера Ковельського КП «Добробут»,
за вчинення правопорушеннь, передбачених ч.1 ст. 172-6, ч.1 ст.172-7, ч.2 ст.172-7 КУпАП,-
ОСОБА_1 , будучи головним інженером Ковельського комунального підприємства «Добробут» відповідно до п.п. «а» п.2 ч.1 ст. 3 Закону України «Про запобігання корупції» є суб'єктом на якого поширюється дія зазначеного Закону, не своєчасно подав без поважних причин декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2019 рік («щорічна декларація»), чим порушив вимоги ч. 1 ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції» та вчинив адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, відповідальність за яке передбачена ч. 1 ст. 172-6 КУпАП.
Крім того, він же, будучи головним інженером Ковельського комунального підприємства «Добробут» відповідно до п.п. «а» п.2 ч.1 ст. 3 Закону України «Про запобігання корупції» є суб'єктом на якого поширюється дія зазначеного Закону, не своєчасно подав без поважних причин декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2020 рік («щорічна декларація»), чим порушив вимоги ч. 1 ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції» та вчинив адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, відповідальність за яке передбачена ч. 1 ст. 172-6 КУпАП.
Також, ОСОБА_1 , будучи головним інженером Ковельського комунального підприємства «Добробут» та виконуючим обов'язки директора підприємства відповідно до п.п. «а» п.2 ч.1 ст. 3 Закону України «Про запобігання корупції» є суб'єктом на якого поширюється дія зазначеного Закону, не повідомив у встановлених законом випадках та порядку (не пізніше наступного робочого дня з моменту, коли дізнався чи повинен був дізнатися) Ковельську міську раду, про наявність у нього реального конфлікту інтересів, який виник під час видачі та підписання наказу №63-од від 13.03.2020 року «До професійного свята - День працівників житлово-комунального господарства та побутового обслуговування населення», яким встановив собі особисто премію в розмірі 250 грн., чим порушив вимоги п.2 ч. 1 ст. 28 Закону України «Про запобігання корупції» та вчинив адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, відповідальність за яке передбачена ч. 1 ст. 172-7 КУпАП.
Крім того, він же, будучи головним інженером Ковельського комунального підприємства «Добробут» та виконуючим обов'язки директора підприємства відповідно до п.п. «а» п.2 ч.1 ст. 3 Закону України «Про запобігання корупції» є суб'єктом на якого поширюється дія зазначеного Закону, видав та підписав наказ №63-од від 13.03.2020 року «До професійного свята - День працівників житлово-комунального господарства та побутового обслуговування населення», яким встановив собі особисто премію в розмірі 250 грн., на підставі якого останньому було нараховано та виплачено грошові кошти в сумі 250 грн., тобто вчинив дії та прийняв рішення в умовах реального конфлікту інтересів, чим порушив вимоги п.3 ч. 1 ст. 28 Закону України «Про запобігання корупції» та вчинив адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, відповідальність за яке передбачена ч. 2 ст. 172-7 КУпАП.
Згідно ст. 36 КУпАП, при вчиненні однією особою двох або більше адміністративних правопорушень адміністративне стягнення накладається за кожне правопорушення окремо. Якщо особа вчинила кілька адміністративних правопорушень, справи про які одночасно розглядаються одним і тим же органом (посадовою особою), стягнення накладається в межах санкції, встановленої за більш серйозне правопорушення з числа вчинених.
Таким чином, справи про вчинення ОСОБА_1 адміністративних правопорушень, передбачених ч.1 ст.172-6, ч.1 ст.172-7, ч.2 ст.172-7 КУпАП, слід розглядати одночасно.
У ході розгляду справи ОСОБА_1 провину у вчиненні інкримінованих йому адміністративних правопорушення визнав, розкаявся у вчиненому.
Заслухавши пояснення особи, яка притягується до адміністративної відповідальності, думку прокурора, дослідивши письмові докази у справі, приходжу до висновку про доведеність в діях ОСОБА_1 складу адміністративних правопорушень, передбачених ч.1 ст.172-6, ч.1 ст.172-7, ч.2 ст.172-7 КУпАП з наступних підстав.
Відповідно до п.2, п.3 ч. 1 ст. 28 Закону України «Про запобігання корупції» особи, зазначені у пунктах 1, 2 частини першої статті 3 цього Закону, зобов'язані:
- повідомляти не пізніше наступного робочого дня з моменту, коли особа дізналася чи повинна була дізнатися про наявність у неї реального чи потенційного конфлікту інтересів безпосереднього керівника, а у випадку перебування особи на посаді, яка не передбачає наявності у неї безпосереднього керівника, або в колегіальному органі - Національне агентство чи інший визначений законом орган або колегіальний орган, під час виконання повноважень у якому виник конфлікт інтересів, відповідно;
- не вчиняти дій та не приймати рішень в умовах реального конфлікту інтересів.
Відповідно до ч. 1 ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції» особи, зазначені у пункті 1, підпунктах "а" і "в" пункту 2 частини першої статті 3 цього Закону, зобов'язані щорічно до 1 квітня подавати шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентства декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування (далі - декларація), за минулий рік за формою, що визначається Національним агентством.
Частиною 1 ст. 172-6 КУпАП передбачено відповідальність за адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, а саме за несвоєчасне подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.
Частиною 1, 2 ст.172-7 КУпАП передбачено відповідальність за адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, а саме неповідомлення особою у встановлених законом випадках та порядку про наявність у неї реального конфлікту інтересів та вчинення дій чи прийняття рішень в умовах реального конфлікту інтересів.
Згідно п.п. «а» п.2 ч.1 ст.3 Закону України «Про запобігання корупції» ОСОБА_1 віднесений до суб'єктів, на яких поширюється дія вказаного Закону.
Крім того, вина ОСОБА_1 у вчиненні правопорушеннь, передбачених ч.1 ст. 172-6, ч.1 ст.172-7, ч.2 ст.172-7 КУпАП підтверджується матеріалами справи, дослідженими в судовому засіданні, а саме: протоколами про адміністративні правопорушення, пов'язані з корупцією, рапортами начальника 1-го сектору УСР у Волинській області ДСР Національної поліції України, письмовими поясненнями ОСОБА_1 .
Відповідно до ст. 23 КУпАП адміністративне стягнення є мірою відповідальності і застосовується з метою виховання особи, яка вчинила адміністративне правопорушення, в дусі додержання законів України, поваги до правил співжиття, а також запобігання вчиненню нових правопорушень як самим правопорушником, так і іншими особами.
В діях ОСОБА_1 міститься склад адміністративних правопорушень, передбачених ч. 1 ст. 172-6, ч.1 ст.172-7, ч.2 ст.172-7 КУпАП, а тому суд, приймаючи дані про особу, яка притягається до адміністративної відповідальності вперше, щиро розкаявся у вчиненому, вважає доцільним накласти адміністративне стягнення у виді штрафу в мінімальному розмірі.
Крім того, у відповідності до Закону України “Про судовий збір ” з ОСОБА_1 слід стягнути на користь держави судовий збір.
На підставі ст. 45 Законом України „Про запобігання корупції, керуючись ст. ст. 23, 36, 40-1, ч. 1 ст. 172-6, 283, 284 КУпАП, -
постановив:
Визнати винним ОСОБА_1 у вчиненні адміністративних правопорушень, передбачених ч. 1 ст. 172-6, ч.1 ст.172-7, ч.2 ст.172-7 КУпАП, та накласти на нього адміністративне стягнення у виді штрафу в розмірі 200 (двохсот) неоподаткованих мінімумів доходів громадян, тобто в сумі 3400 (три тисячі чотириста гривень) штрафу.
Відповідно до ст. 40-1 КУпАП стягнути з ОСОБА_1 на користь держави судовий збір в сумі 454 (чотириста п'ятдесят чотири) грн.
Постанова може бути оскаржена до Волинського апеляційного суду шляхом подачі апеляційної скарги протягом десяти днів з дня її винесення.
Суддя Ковельського міськрайонного суду В.О.Лесик