Постанова від 17.05.2021 по справі 158/916/21

Справа № 158/916/21

Провадження № 3/0158/406/21

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

17 травня 2021 року м. Ківерці

Суддя Ківерцівського районного суду Волинської області Польова М.М., розглянувши матеріали про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянина України, жителя АДРЕСА_1 , за ч. 1 ст. 44-3 КУпАП,

ВСТАНОВИВ:

До Ківерцівського районного суду Волинської області надійшли матеріали про притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за ч. 1 ст. 44-3 КУпАП.

Як вбачається із протоколу про адміністративне правопорушення від 21.03.2021 серії АПР18 №527969, 21.03.2021 о 14 год. 15 хв. у м. Ківерці по вул. Чкалова водій ОСОБА_1 , керуючи транспортним засобом - маршрутним таксі «БАЗ 17079» д.н.з. НОМЕР_1 сполученням Невір-Любешів-Луцьк-Маневичі-Колки, перевозив пасажирів, без захисної маски на обличчі, чим порушив пункт 8 постанови Кабінету Міністрів України №1236 від 09.12.2020 зі змінами та вчинив адміністративне правопорушення, передбачене ч.1 ст. 44-3 КУпАП.

Згідно із п. 2 ч. 1 ст. 278 КУпАП орган (посадова особа) при підготовці до розгляду справи про адміністративне правопорушення вирішує такі питання: чи правильно складено протокол та інші матеріали справи про адміністративне правопорушення.

Так, ч. 1 ст. 256 КУпАП встановлено, що у протоколі про адміністративне правопорушення зазначаються: дата і місце його складення, посада, прізвище, ім'я, по батькові особи, яка склала протокол; відомості про особу, яка притягається до адміністративної відповідальності; місце, час вчинення і суть адміністративного правопорушення; нормативний акт, який передбачає відповідальність за дане правопорушення; прізвища, адреси свідків і потерпілих, якщо вони є; пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності; інші відомості, необхідні для вирішення справи.

Диспозицією ч. 1 ст. 44-3 КУпАП передбачена адміністративна відповідальність за порушення правил щодо карантину людей, санітарно-гігієнічних, санітарно-протиепідемічних правил і норм, передбачених Законом України «Про захист населення від інфекційних хвороб», іншими актами законодавства, а також рішень органів місцевого самоврядування з питань боротьби з інфекційними хворобами.

Відтак, диспозиція статті 44-3 КУпАП за своїм змістом є бланкетною адміністративно-правовою нормою, тобто нормою, що не називаючи конкретних ознак правопорушення або називаючи лише їх частину, відсилає для встановлення змісту ознак правопорушення до інших нормативних актів, які не є законами про адміністративну відповідальність, а тому у протоколі про адміністративне правопорушення має бути зазначена відповідна стаття певного нормативного акту (частина, пункт) та має бути викладено їх зміст.

В описовій частині протоколу від 21.03.2021 серії АПР18 №527969 зазначено, що ОСОБА_1 перевозив пасажирів без захисної маски на обличчі, чим порушив пункт 8 постанови Кабінету Міністрів України №1236 від 09.12.2020 зі змінами.

Разом з тим, пункт 8 постанови Кабінету Міністрів України №1236 від 09.12.2020 (в редакції, чинній станом на 06.03.2021) передбачає, що «До системи вноситься інформація про осіб, які потребують самоізоляції: Адміністрацією Державної прикордонної служби - про серію та номер паспортного документа та дату перетину особою державного кордону; особисто - у разі перетину особою кордону або прибуття з тимчасово окупованих територій в Донецькій та Луганській областях, Автономної Республіки Крим та м. Севастополя за наявності підстави для самоізоляції; лікуючим лікарем - про осіб, щодо яких є підозра на інфікування, або осіб, які хворіють на COVID-19 та не потребують госпіталізації, про перелік осіб, які мали контакт з пацієнтом із підтвердженим випадком COVID-19; працівниками закладів системи екстреної медичної допомоги - щодо передачі інформації про звернення осіб з підозрою на інфікування COVID-19; працівниками державних установ Міністерства охорони здоров'я епідеміологічного профілю - стосовно осіб, які мали контакт з пацієнтом із підтвердженим випадком COVID-19 та несуть ризик поширення хвороби; пунктами тестування на визначення антигена коронавірусу SARS-CoV-2 на контрольних пунктах в'їзду на тимчасово окуповані території в Донецькій та Луганській областях, Автономної Республіки Крим та м. Севастополя та виїзду з них - стосовно осіб, які прибули з тимчасово окупованих територій в Донецькій та Луганській областях, Автономної Республіки Крим та м. Севастополя і одержали результат експрес-тесту на визначення антигена коронавірусу SARS-CoV-2, який проведено після перетинання контрольних пунктів в'їзду на тимчасово окуповані території в Донецькій та Луганській областях, Автономної Республіки Крим та м. Севастополя та виїзду з них. За погодженням з лікуючим лікарем або працівниками державних установ Міністерства охорони здоров'я епідеміологічного профілю особа, яка потребує самоізоляції, вносить до системи інформацію, передбачену підпунктами 1-8 пункту 11 цієї постанови, самостійно через мобільний додаток».

Відтак, викладена у вказаному протоколі об'єктивна сторона адміністративного правопорушення не відповідає нормі нормативно-правового акту, яку, на думку працівника поліції, порушив ОСОБА_1 .

При цьому, за перебування особи в громадському транспорті без вдягнутої маски передбачена адміністративна відповідальність за ч. 2 ст. 44-3 КУпАП, розгляд яких відповідно до ст. 222 КУпАП здійснюється органами Національної поліції.

Згідно із ст. 245 КУпАП, завданнями провадження в справах про адміністративні правопорушення є: своєчасне, всебічне, повне і об'єктивне з'ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності із законом, забезпечення виконання винесеної постанови, а також виявлення причин та умов, що сприяють вчиненню адміністративних правопорушень, запобігання правопорушенням, виховання громадян у дусі додержання законів, зміцнення законності.

Оскільки наведені вище обставини мають суттєве значення для правильного вирішення справи, а неправильне та неточне оформлення матеріалів про адміністративне правопорушення позбавляє суддю можливості надати оцінку в частині доведеності чи недоведеності обставин, відображених у протоколі про адміністративне правопорушення, у зв'язку із чим, вважаю за необхідне повернути матеріали про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 за ч. 1 ст. 44-3 КУпАП відділенню поліції №1 (м. Ківерці) Луцького районного управління поліції Головного управління Національної поліції у Волинській області.

Керуючись статтями 44-3, 256, 278 КУпАП,

ПОСТАНОВИВ:

Матеріали про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 за ч. 1 ст. 44-3 КУпАП повернути відділенню поліції №1 (м. Ківерці) Луцького районного управління поліції Головного управління Національної поліції у Волинській області для належного оформлення.

Постанова оскарженню не підлягає.

Суддя Ківерцівського районного суду М.М. Польова