Ухвала від 17.05.2021 по справі 380/7613/21

ЛЬВІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

справа №380/7613/21

УХВАЛА

про відкриття спрощеного позовного провадження в адміністративній справі

17 травня 2021 року

Суддя Львівського окружного адміністративного суду Кравців О.Р. одержав матеріали позовної заяви ОСОБА_1 до Яворівської районної державної адміністрації Львівської області про визнання протиправною бездіяльності, зобов'язання вчинити дії, -

ВСТАНОВИВ:

До Львівського окружного адміністративного суду звернувся ОСОБА_2 ( АДРЕСА_1 ) з позовною заявою до Яворівської районної державної адміністрації Львівської області (8100, Львівська область, м. Яворів, вул. І. Франка, 8), в якій просить суд:

- визнати протиправною бездіяльність відповідача, а саме: надання неточної та неповної інформації у відповідь на запит позивача на отримання публічної інформації від 09.11.2020, що є порушенням вимог ч. 1 п. 6 ст. 114 Закону України «Про доступ до публічної інформації» в частині обов'язку розпорядника інформації надавати точну та повну інформацію, результатом чого є неповноцінна реалізації його конституційного права на збирання інформації, гарантоване ст. 34 Конституцій України, а також права на доступ до публічної інформації;

- зобов'язати відповідача надати точну та повну інформацію на його запит на отримання публічної інформації від 09.11.2020.

Підставою позову є протиправна бездіяльність відповідача щодо ненадання позивачу відповіді на його запит від 09.11.2020.

Оскільки вказане порушує права позивача він звернувся до суду із цим позовом.

Стосовно заяви позивача про звільнення від сплати судового збору суддя зазначає таке.

Судовий збір при зверненні до адміністративного суду сплачується у порядку, встановленому законодавством. Розмір судового збору визначається відповідно до ч. 1 ст. 4 Закону України «Про судовий збір».

Питання про відстрочення та розстрочення сплати судового збору, зменшення його розміру або звільнення від його сплати регулюється Законом України «Про судовий збір».

Згідно зі ст. 8 вказаного Закону враховуючи майновий стан сторони, суд може своєю ухвалою відстрочити або розстрочити сплату судового збору на певний строк, але не довше ніж до ухвалення судового рішення у справі. Суд може зменшити розмір судовому збору або звільнити від його сплати на підставі, зазначеній у частині першій цієї статті.

Такі ж положення містить ст. 133 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України).

Пленум Вищого адміністративного суду України в Постанові №2 від 23.01.2015 «Про практику застосування адміністративними судами положень Закону України від 08.07.2011 №3674-VI «Про судовий збір» зазначив, що визначення майнового стану сторони є оціночним та залежить від доказів, якими обґрунтовується рівень майнового стану сторони.

До заяви позивачем долучено виписки по кредитних рахунках з АТКБ «Приватбанк» та АТ «Перший український міжнародний банк», АТ «Ідея Банк», копію податкової декларації за 2020 рік, яка підтверджує відсутність доходів у позивача за 2020 рік. Крім того, позивачем долучено копію заяви про відсутність шлюбу, Інформацію з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно та Реєстру прав власності на нерухоме майно, Державного реєстру Іпотек, Єдиного реєстру заборон відчуження об'єктів нерухомого майна щодо суб'єкта, у якому відсутні відомості щодо перебування на праві власності майна у позивача.

Таким чином суддя вважає, що майновий стан позивача не дозволяє йому сплатити судовий збір за подання позовної заяви.

Отже, для забезпечення належного балансу між інтересами держави у стягненні судового збору та правом позивача на звернення до суду з адміністративним позовом, оскільки позивач через свій майновий стан не в змозі сплатити судовий збір, клопотання позивача про звільнення від сплати судового збору слід задовольнити.

Адміністративний позов подано з додержанням вимог ст. 160, 161, 172 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України).

Згідно з правилами ст. 19 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України) (предметна юрисдикція) та ст. 25-27 КАС України (територіальна юрисдикція), справа підсудна Львівському окружному адміністративному суду.

Підстав для повернення чи відмови у відкритті провадження у справі (на стадії відкриття) не встановлено.

Спрощене позовне провадження призначене для розгляду справ незначної складності та інших справ, для яких пріоритетним є швидке вирішення справи (ч. 2 ст. 12 КАС України).

За правилами спрощеного позовного провадження може бути розглянута будь-яка справа, віднесена до юрисдикції адміністративного суду, за винятком справ, зазначених у ч. 4 ст. 257 КАС України (ч. 2 ст. 257 КАС України).

Пунктом 1 ч. 1 ст. 263 КАС України визначено, що суд розглядає за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи (у письмовому провадженні) справи щодо, зокрема, оскарження бездіяльності суб'єкта владних повноважень або розпорядника інформації щодо розгляду звернення або запиту на інформацію.

Таким чином, суд зазначає, що адміністративна справа за даним позовом є справою незначної складності та відповідно до положень ст. 263 КАС України справа буде розглянута за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи (у письмовому провадженні).

Керуючись ст.ст 2, 19, 133, 171, 241-243, 263, 248, пп. 15.5 п. 15 Розділу VII Перехідні положення КАС України, суддя, -

УХВАЛИВ:

1. Заяву позивача про звільнення від сплати судового збору задовольнити. Звільнити ОСОБА_1 від сплати судового збору за подання цієї позовної заяви.

2. Прийняти позовну заяву до розгляду та відкрити провадження в адміністративній справі.

3. Призначити справу до розгляду за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи (у письмовому провадженні).

4. Справу розглядатиме суддя Кравців О.Р. одноособово.

5. Відповідачам надати суду:

- усі докази/належним чином завірені копії документів на спростування вимог позовної заяви;

- відзив на позовну заяву протягом п'ятнадцяти днів з дня вручення ухвали про відкриття провадження у справі до канцелярії Львівського окружного адміністративного суду (79018, м. Львів, вул. Чоловського, 2).

Вимоги до змісту та форми відзиву на позовну заяву передбачено у ст. 162 КАС України. зокрема, до такого в т.ч. додаються документи, що підтверджують надіслання (надання) відзиву і доданих до нього доказів іншим учасникам справи.

У разі ненадання відповідачем відзиву у встановлений судом строк без поважних причин суд вирішує справу за наявними матеріалами (ч. 6 ст. 162 КАС України).

Відповідно до ч. 4 ст. 159 КАС України, неподання суб'єктом владних повноважень відзиву на позов без поважних причин може бути кваліфіковано судом як визнання позову.

6. Повідомити сторонам, що така справа розглядається у строк не більше тридцяти днів із дня відкриття провадження, відповідно до ч. 2 ст. 263 КАС України.

7. Копії даної ухвали направити особам, які беруть участь у справі. Відповідачу також надіслати примірник позовної заяви з доданими до неї документами.

8. Учасники справи можуть отримати інформацію щодо справи за веб - адресою: http://adm.lv.court.gov.ua/sud1370/gromadyanam/csz/ на Офіційному веб-порталі судової влади України.

9. Ухвала суду набирає законної сили з моменту її підписання суддею та не може бути оскаржена. Заперечення на неї можуть бути включені до апеляційної скарги на рішення суду.

Суддя Кравців О.Р.