17 травня 2021 року Справа № 160/3784/21
Суддя Дніпропетровського окружного адміністративного суду Неклеса О.М., розглянувши за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи у письмовому провадженні адміністративну справу за позовною заявою ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області про визнання дій протиправними, зобов'язання вчинити певні дії,-
ОСОБА_1 (далі - позивач, ОСОБА_1 ) звернувся до суду з позовною заявою до Головного управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області (далі - відповідач, ГУ ПФУ в Дніпропетровській області), в якій просить:
- визнати протиправними та скасувати рішення відділу призначення пенсій управління пенсійного забезпечення Головного управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області №0400-010301-8/14772 від 02 лютого 2021 року, рішення № 0400-010301-8/24182 від 17 лютого 2021 року щодо відмови в призначенні ОСОБА_1 пенсії за віком;
- зобов'язати Головне управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області зарахувати до страхового стажу роботи ОСОБА_1 періоди роботи з 27 серпня 1982 року по 22 червня 2001 року відповідно до трудової книжки серія НОМЕР_1 , виданої 23 лютого 1979 року Солонянською сільгосптехнікою;
- зобов'язати ГУ ПФУ в Дніпропетровській області нарахувати та виплатити ОСОБА_1 пенсію за віком з 25 січня 2021 року.
В обґрунтування позовних вимог позивач зазначив, що 25 січня 2021 року він звернувся до відповідача із заявою про призначення пенсії за віком, до якої додав трудову книжку НОМЕР_1 та інші документи, відповідно до Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування». Проте, при обрахунку страхового стажу відповідачем не враховано період роботи позивача з 27 серпня 1982 року по 22 червня 2001 року в Сурсько-Михайлівському ССТ на посаді заготівельника з тих підстав, що запис про звільнення з роботи скріплено печаткою колишньої Української РСР , що суперечить вимогам Інструкції про порядок ведення трудових книжок на підприємствах, в установах і організаціях № 58 від 29 липня 1993 року. Рішеннями у листах від № 0400-010301-8/14772 від 02 лютого 2021 року, № 0400-010301-8/24182 від 17 лютого 2021 року відповідач відмовив позивачу у призначенні пенсії за відсутності необхідного страхового стажу. Позивач вважає, що формальні неточності у документах не можуть бути підставою для органів пенсійного фонду для обмеження особи у реалізації конституційного права на соціальний захист.
Ухвалою Дніпропетровського окружного адміністративного суду від 17 березня 2021 року відкрито провадження в адміністративній справі, розгляд справи призначено за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи.
13 квітня 2021 року на адресу суду від представника відповідача надійшов відзив на позовну заяву, в якому останній просить у задоволенні позовних вимог відмовити в повному обсязі. В обґрунтування заперечень на позов відповідач вказує, що до страхового стажу не враховано період роботи позивача з 27 серпня 1982 року по 22 червня 2001 року, оскільки запис про звільнення з роботи скріплено печаткою колишньої Української РСР, що суперечить вимогам Інструкції про порядок ведення трудових книжок на підприємствах, в установах і організаціях № 58 від 29 липня 1993 року. Загальний страховий стаж позивача складає 20 років 11 місяців 28 днів, що є недостатнім для призначення пенсії за віком відповідно до приписів Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування». Вказує, що ГУ ПФУ в Дніпропетровській області діяло в межах повноважень та згідно діючого законодавства.
Вивчивши та дослідивши всі матеріали справи та надані докази, а також проаналізувавши зміст норм матеріального права, що регулюють спірні правовідносини, з'ясувавши всі обставини справи, оцінивши докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об'єктивному дослідженні, суд дійшов наступних висновків.
Судом встановлено та матеріалами справи підтверджено, що ОСОБА_1 25 січня 2021 року звернувся до ГУ ПФУ в Дніпропетровській області через відділ обслуговування громадян № 6 (сервісний центр) із заявою про призначення пенсії за віком, до якої надав, зокрема, трудову книжку серії НОМЕР_1 , архівну довідку № Б-03 від 21 січня 2021 року, видану Архівною установою «Трудовий архів» Солонянської селищної ради, довідки про заробітну плату видані СТ Солонянського району, довідку про реорганізацію видану СТ Солонянського району, військовий квиток та інші документи.
Рішенням відділу призначення пенсій управління пенсійного забезпечення ГУ ПФУ в Дніпропетровській області від 02 лютого 2021 року № 0400-010301-8/14772 відповідач відмовив позивачу в призначенні пенсії за віком через відсутність необхідного стажу. Одночасно повідомлено, що до страхового стажу не враховано період роботи позивача з 27 серпня 1982 року по 22 червня 2001 року, оскільки запис про звільнення з роботи скріплено печаткою колишньої Української РСР, що суперечить вимогам Інструкції про порядок ведення трудових книжок на підприємствах, в установах і організаціях № 58 від 29 липня 1993 року. Загальний страховий стаж позивача складає 20 років 11 місяців 28 днів, що є недостатнім для призначення пенсії за віком відповідно до приписів Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування».
08 лютого 2021 року позивач вдруге звернувся до відповідача із заявою про призначення пенсії за віком відповідно до статті 26 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування», у відповідь на яку отримав повторну відмову в призначенні пенсії від 17 лютого 2021 року № 0400-010301-8/24182.
Рішення відповідача щодо відмови в призначенні пенсії за віком обґрунтовано відсутністю необхідного страхового стажу. Так, відповідно до поданих документів позивачу обчислено страховий стаж у 27 років 2 місяців 11 днів, з 28 необхідних.
Додатково відповідач роз'яснив позивачу щодо його права на оскарження дій страхувальників, виконавчих органів Пенсійного фонду та їх посадових осіб відповідно до законодавства про звернення громадян, а також у судовому порядку, відповідно до статті 105 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування».
Не погоджуючись із рішеннями ГУ ПФУ в Дніпропетровській області щодо відмови в призначенні пенсії, позивач звернувся до суду з цим позовом.
Вирішуючи спір по суті заявлених позовних вимог, суд виходить з наступного.
Частиною 2 статті 19 Конституції України встановлено, що органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Відповідно до статті 24 Конституції України, громадяни мають рівні конституційні права і свободи та є рівними перед законом.
Згідно зі статті 46 Конституції України, громадяни мають право на соціальний захист, що включає право на забезпечення їх у разі повної, часткової або тимчасової втрати працездатності, втрати годувальника, безробіття з незалежних від них обставин, а також у старості та в інших випадках, передбачених законом.
За приписами пункту 6 частини 1 статті 92 Конституції України, основи соціального захисту, форми і види пенсійного забезпечення визначаються виключно законами України.
Пунктом 1 частини 1 статті 8 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» від 09.07.2003 року (далі - Закон України № 1058-IV) передбачено, що право на отримання пенсій та соціальних послуг із солідарної системи мають громадяни України, які застраховані згідно із цим Законом та досягли встановленого цим Законом пенсійного віку чи визнані особами з інвалідністю в установленому законодавством порядку і мають необхідний для призначення відповідного виду пенсії страховий стаж.
Абзацом 1 частини 1 статті 24 Закону України № 1058-IV визначено, що страховий стаж - період (строк), протягом якого особа підлягає загальнообов'язковому державному пенсійному страхуванню та за який щомісяця сплачені страхові внески в сумі не меншій, ніж мінімальний страховий внесок.
Відповідно до абзацу 1 частини 2 статті 24 Закону України № 1058-IV, страховий стаж обчислюється територіальними органами Пенсійного фонду відповідно до вимог цього Закону за даними, що містяться в системі персоніфікованого обліку, а за періоди до впровадження системи персоніфікованого обліку - на підставі документів та в порядку, визначеному законодавством, що діяло до набрання чинності цим Законом.
Частиною 3 статті 24 Закону України № 1058-IV передбачено, що страховий стаж враховується в одинарному розмірі, крім випадків, передбачених цим Законом.
Частиною 4 статті 24 Закону України № 1058-IV визначено, що періоди трудової діяльності та інші періоди, що враховувалися до стажу роботи для призначення пенсії до набрання чинності цим Законом, зараховуються до страхового стажу в порядку і на умовах, передбачених законодавством, що діяло раніше, крім випадків, передбачених цим Законом.
У відповідності до статті 48 Кодексу законів про працю України, положення якої кореспондують зі статтею 62 Закону України № 1788-ХІІ, пункту 1 Порядку підтвердження наявного трудового стажу для призначення пенсій за відсутності трудової книжки або відповідних записів у ній, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 12 серпня 1993 року № 637 (далі - Порядок № 637), основним документом про трудову діяльність працівника, що підтверджує стаж роботи, є трудова книжка.
Судом встановлено, що спірним є період трудової діяльності ОСОБА_1 з 27 серпня 1982 року по 22 червня 2001 року у Сурсько-Михайлівському сільському споживчому товаристві.
Так, згідно записів в трудовій книжці позивача серії НОМЕР_1 (мовою оригіналу):
- 27.08.1982 - принят заготовителем в Сурско-Михайловское СПО с 3-х месячныс строком без м.о., Р.110 от 27.08.1982 (запись № 9);
- 22.06.2001- Уволен по собственному желанию, ст. 38 КЗоТ Украины, на основании Р. № 220 от 22.06.2001 года (запись № 10).
На підтвердження спірного періоду роботи позивач надав суду довідку від 08 жовтня 2020 року № 93 на підтвердження роботи ОСОБА_1 у Сурсько-Михайлівському ССТ з січня 1983 року по грудень 1988 року, із березня 1992 року по грудень 1993 року, із вересня 1997 року по лютий 1999 року, із вказівкою, що заробітну плату за інші періоди неможливо підтвердити документально, довідки від 08 жовтня 2020 року № 91, № 92, що видані Споживчим товариством Солонянського району на підставі книг про нарахування заробітної плати за дані періоди та на підтвердження сплати страхових внесків, а також довідку від 08 жовтня 2020 року № 94 про правонаступництво Споживчим товариством Солонянського району Сурсько-Михайлівського сільського споживчого товариства внаслідок реорганізації з 2007 року.
У своїх рішеннях про відмову в призначенні пенсії від 02 лютого 2021 року № 0400-010301-8/14772, від 17 лютого 2021 року № 0400-010301-8/24182 відповідач зазначив, що до страхового стажу ОСОБА_1 не зараховано його період роботи з 27 серпня 1982 року по 22 червня 2001 року в Сурсько-Михайлівському ССТ з тих підстав, що запис про звільнення з роботи скріплено печаткою колишньої Української РСР, що суперечить вимогам Інструкції про порядок ведення трудових книжок на підприємствах, в установах і організаціях № 58 від 29 липня 1993 року.
Відповідно до пункту 4 постанови Кабінету Міністрів України «Про трудові книжки працівників» від 27 квітня 1993 року № 301, відповідальність за організацію ведення обліку, зберігання і видачу трудових книжок покладається на керівника підприємства, установи, організації, представництва іноземного суб'єкта господарювання. За порушення встановленого порядку ведення, обліку, зберігання і видачі трудових книжок посадові особи несуть дисциплінарну, а в передбачених законом випадках іншу відповідальність, а тому власне недотримання правил ведення трудової книжки може мати негативні наслідки саме для особи, яка допустила такі порушення, а не для позивача, а отже, не може впливати на його особисті права.
Отже, працівник не може відповідати за правильність та повноту оформлення бухгалтерських документів на підприємстві, та у свою чергу неналежний порядок ведення та заповнення трудової книжки та іншої документації з вини адміністрації підприємства, а відтак суд прийшов до висновку, що записи у трудовій книжці позивача НОМЕР_1 щодо спірного періоду його роботи з 27 серпня 1982 року по 22 червня 2001 року у Сурсько-Михайлівському сільському споживчому товариству є належним і допустимим доказом підтвердження його страхового стажу, а виявлені відповідачем недоліки, не можуть бути підставою для обмеження позивача у реалізації конституційного права на соціальний захист.
Також, Верховний Суд у постанові від 21 лютого 2018 року по справі № 687/975/17 зазначив, що на особу не може перекладатись тягар доведення правдивості чи достовірності даних, що зазначені у його трудовій книжці.
Не усі недоліки записів у трудовій книжці можуть бути підставою для неврахування відповідного стажу, оскільки визначальним є підтвердження факту зайнятості особи на відповідних роботах, а не правильність записів у трудовій книжці.
Аналогічну позицію викладено в постанові Верховного Суду від 06 березня 2018 року у справі №754/14898/15-а.
Окрім того, певні недоліки щодо заповнення трудової книжки не можуть бути підставою для неврахування відповідного періоду роботи для обрахунку стажу при призначенні пенсії.
Аналогічна правова позиція викладена Верховним Судом в постанові від 24 травня 2018 року у справі № 490/12392/16-а.
Крім того, Верховний Суд у постанові від 30 вересня 2019 року по справі № 638/18467/15-а зазначив, що формальні неточності у документах, за загальним правилом, не можуть бути підставою для органів пенсійного фонду для обмеження особи у реалізації конституційного права на соціальний захист.
З огляду на встановлені у справі обставини суд прийшов до висновку що рішення ГУ ПФУ в Дніпропетровській області № 0400-010301-8/14772 від 02 лютого 2021 року, № 0400-010301-8/24182 від 17 лютого 2021 року щодо відмови в призначенні ОСОБА_1 пенсії за віком є протиправними та підлягають скасуванню.
Згідно з частиною третьою статті 44 Закону № 1058-IV, органи Пенсійного фонду мають право вимагати відповідні документи від підприємств, організацій і окремих осіб, видані ними для оформлення пенсії, а також в необхідних випадках перевіряти обґрунтованість їх видачі та достовірність поданих відомостей про осіб, які підлягають загальнообов'язковому державному пенсійному страхуванню, умови їх праці та інших відомостей, передбачених законодавством для визначення права на пенсію. На такі перевірки не поширюється дія положень законодавства про здійснення державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності.
З вищевикладених норм випливає, що відповідач, у разі незгоди з відомостями зазначеними в документах позивача, має право на реалізацію повноважень наданих йому частиною третьою статті 44 Закону № 1058-IV, а саме: вимагати відповідні документи від підприємства, перевіряти обґрунтованість їх видачі та достовірність поданих відомостей про осіб, які підлягають загальнообов'язковому державному пенсійному страхуванню тощо, проте таким правом суб'єкт владних повноважень не скористався.
Відповідно до частини 1 та частини 2 статті 6 КАС України, суд при вирішенні справи керується принципом верховенства права, відповідно до якого, зокрема, людина, її права та свободи визнаються найвищими цінностями та визначають зміст і спрямованість діяльності держави. Суд застосовує принцип верховенства права з урахуванням судової практики Європейського суду з прав людини.
Згідно з положеннями статті 9 Конституції України та статті 17, частини 5 статті 19 Закону України «Про виконання рішень та застосування практики Європейського суду з прав людини» суди та органи державної влади повинні дотримуватись положень Європейської конвенції з прав людини та її основоположних свобод 1950 року, застосовувати в своїй діяльності рішення Європейського суду з прав людини з питань застосування окремих положень цієї Конвенції.
Право на виплати зі сфери соціального забезпечення було включено до змісту статті 1 Першого протоколу до Конвенції вперше у рішенні від 16 грудня 1974 року у справі «Міллер проти Австрії», де Суд встановив принцип, згідно з яким обов'язок сплачувати внески у фонди соціального забезпечення може створити право власності на частку активів, які формуються відповідним чином. Позиція Суду була підтверджена і в рішенні «Ґайгузус проти Австрії» від 16 вересня 1996 року, якщо особа робила внески у певні фонди, в тому числі пенсійні, то такі внески є часткою спільних коштів фонду, яка може бути визначена у будь-який момент, що, у свою чергу, може свідчити про виникнення у відповідної особи права власності.
Стаття 13 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод (право на ефективний засіб юридичного захисту) гарантує, що кожен, чиї права та свободи, визнані в цій Конвенції, було порушено, має право на ефективний засіб юридичного захисту в національному органі, навіть якщо таке порушення було вчинене особами, які здійснювали свої офіційні повноваження.
Під ефективним засобом (способом) необхідно розуміти такий, що призводить до потрібних результатів, наслідків, дає найбільший ефект.
Згідно частини 4 статті 245 КАС України, у випадку, визначеному пунктом 4 частини другої цієї статті, суд може зобов'язати відповідача - суб'єкта владних повноважень прийняти рішення на користь позивача, якщо для його прийняття виконано всі умови, визначені законом, і прийняття такого рішення не передбачає права суб'єкта владних повноважень діяти на власний розсуд. У випадку, якщо прийняття рішення на користь позивача передбачає право суб'єкта владних повноважень діяти на власний розсуд, суд зобов'язує суб'єкта владних повноважень вирішити питання, щодо якого звернувся позивач, з урахуванням його правової оцінки, наданої судом у рішенні.
Тобто ефективний спосіб захисту повинен забезпечити поновлення порушеного права, бути адекватним наявним обставинам, виключати подальші протиправні рішення, дії чи бездіяльність суб'єкта владних повноважень, а у випадку невиконання, або неналежного виконання рішення не виникала б необхідність повторного звернення до суду, а здійснювалося примусове виконання рішення.
За викладених вище обставин суд вважає за необхідне зобов'язати Головне управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області зарахувати до страхового стажу ОСОБА_1 періоди роботи з 27 серпня 1982 року по 22 червня 2001 року у Сурсько-Михайлівському сільському споживчому товаристві.
Щодо вимоги позивача про зобов'язання ГУ ПФУ в Дніпропетровській області нарахувати та виплатити ОСОБА_1 пенсію за віком з 25 січня 2021 року, то така вимога є передчасною, оскільки пенсія позивачу не призначалася.
У рішеннях по справах «Клас та інші проти Німеччини», «Фадєєва проти Росії», «Єрузалем проти Австрії» Європейський суд з прав людини зазначив, що суд не повинен підміняти думку національних органів будь-якою своєю думкою. Згідно Рекомендації Комітету Міністрів Ради Європи № R(80)2 стосовно здійснення адміністративними органами влади дискреційних повноважень, прийнятої Комітетом Міністрів Ради Європи 11.03.1980 року на 316-й нараді, під дискреційним повноваженням слід розуміти повноваження, яке адміністративний орган, приймаючи рішення, може здійснювати з певною свободою розсуду - тобто, коли такий орган може обирати з кількох юридично допустимих рішень те, яке він вважає найкращим за даних обставин.
Адміністративний суд не наділений повноваженнями втручатися у вільний розсуд (дискрецію) суб'єкта владних повноважень поза межами перевірки за критеріями, визначеними статтею 2 КАС України.
Завдання правосуддя полягає не у забезпеченні ефективності державного управління, а в гарантуванні дотримання вимог права, інакше порушується принцип розподілу влади. Принцип розподілу влади не допускає надання адміністративному суду адміністративно-дискреційних повноважень - єдиним критерієм здійснення правосуддя є право. Тому завданням адміністративного суду є контроль за легітимністю прийняття рішень.
Статтею 58 Закону № 1058 визначено, що Пенсійний фонд є органом, який призначає пенсії та підготовляє документи для її виплати. Тобто, Пенсійний фонд має виключну компетенцію в питаннях призначення пенсії.
Суд не може підміняти пенсійний орган, уповноважений на виконання функцій з розрахунку та призначення пенсій громадянам, та на свій розсуд розраховувати пільговий та страховий стаж позивача.
Враховуючи те, що рішення відділу призначення пенсій управління пенсійного забезпечення Головного управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області №0400-010301-8/14772 від 02 лютого 2021 року, рішення № 0400-010301-8/24182 від 17 лютого 2021 року щодо відмови в призначенні ОСОБА_1 пенсії за віком скасовані в судовому порядку, суд дійшов висновку, що порушені права позивача слід відновити шляхом зобов'язання Головного управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області повторно розглянути заяву ОСОБА_1 про призначення пенсії від 25.01.2021 року з урахуванням висновків суду та прийняти рішення відповідно до норм чинного законодавства України.
Відповідно до частини 2 статті 2 Кодексу адміністративного судочинства України, у справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень, адміністративні суди перевіряють: чи прийняті (вчинені) вони на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України; з використанням повноважень з метою, з якою це повноваження надано; обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії): безсторонньо (неупереджено); добросовісно; розсудливо; з дотриманням принципу рівності перед законом, запобігаючи несправедливій дискримінації; пропорційно, зокрема з дотриманням необхідного балансу між будь-якими несприятливими наслідками для прав, свобод та інтересів особи і цілями, на досягнення яких спрямоване це рішення (дія); з урахуванням права особи на участь у процесі прийняття рішення; своєчасно, тобто протягом розумного строку.
Частиною 1 статті 6 КАС України передбачено, що суд при вирішенні справи керується принципом верховенства права, відповідно до якого зокрема людина, її права та свободи визнаються найвищими цінностями та визначають зміст і спрямованість діяльності держави.
Згідно з частиною 1 статті 9 КАС України, розгляд і вирішення справ в адміністративних судах здійснюються на засадах змагальності сторін та свободи в наданні ними суду своїх доказів і у доведенні перед судом їх переконливості.
Відповідно до частини 1 статті 73 КАС України, належними є докази, які містять інформацію щодо предмету доказування.
Згідно з частиною 2 статті 73 КАС України, предметом доказування є обставини, які підтверджують заявлені вимоги чи заперечення або мають інше значення для розгляду справи і підлягають встановленню при ухваленні судового рішення.
Частиною 1 статті 77 КАС України визначено, що кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу.
Відповідно до частини 2 статті 77 КАС України, в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.
Відповідачем по справі, як суб'єктом владних повноважень дії якого оскаржуються, не виконано покладеного на нього обов'язку доказування правомірності таких дій.
За наведених обставин суд приходить до висновку, що позовні вимоги є обґрунтованими та такими, що підлягають частковому задоволенню.
Керуючись статтями 2, 9, 77, 78, 139, 241-246, 255, 257-258, 262 Кодексу адміністративного судочинства України, суд,-
Позовну заяву ОСОБА_1 (РНОКПП НОМЕР_2 , АДРЕСА_1 ) до Головного управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області (код ЄДРПОУ 21910427, вул. Набережна Перемоги, буд. 26, м. Дніпро, 49094) про визнання протиправними дій, зобов'язання вчинити певні дії, - задовольнити частково.
Визнати протиправними та скасувати рішення Головного управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області № 0400-010301-8/14772 від 02 лютого 2021 року, рішення № 0400-010301-8/24182 від 17 лютого 2021 року щодо відмови в призначенні ОСОБА_1 пенсії за віком.
Зобов'язати Головне управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області зарахувати до страхового стажу роботи ОСОБА_1 періоди роботи з 27 серпня 1982 року по 22 червня 2001 року у Сурсько-Михайлівському сільському споживчому товаристві, відповідно до трудової книжки серія НОМЕР_1 , виданої 23 лютого 1979 року Солонянською сільгосптехнікою.
Зобов'язати Головне управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області повторно розглянути заяву ОСОБА_1 про призначення пенсії від 25.01.2021 року з урахуванням висновків суду та прийняти рішення відповідно до норм чинного законодавства України.
В іншій частині позовних вимог, - відмовити.
Стягнути на користь ОСОБА_1 (РНОКПП НОМЕР_2 ) за рахунок бюджетних асигнувань Головного управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області (код ЄДРПОУ 21910427) сплачений судовий збір у розмірі 908 (дев'ятсот вісім) грн.
Рішення суду набирає законної сили відповідно до вимог статті 255 Кодексу адміністративного судочинства України та може бути оскаржене в порядку та строки, передбачені статтями 295, 297 Кодексу адміністративного судочинства України.
До дня початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи рішення суду оскаржується до Третього апеляційного адміністративного суду через Дніпропетровський окружний адміністративний суд відповідно до підпункту 15.5 пункту 15 Розділу VII Перехідних положень Кодексу адміністративного судочинства України.
Повний текст рішення складено та підписано 17.05.2021 р.
Суддя О.М. Неклеса