Справа № 2-2675/10/0408
Провадження № 6/210/53/21
іменем України
"11" травня 2021 р. м. Кривий Ріг
Суддя Дзержинського районного суду м. Кривого Рогу Дніпропетровської області Ступак С.В., розглянувши матеріали заяви Товариства з обмеженою відповідальністю «Фінансова компанія «Брайт-К», стягувач Товариства з обмеженою відповідальністю «АНСУ», боржник ОСОБА_1 про заміну стягувача,-
07 травня 2021 року до Дзержинського районного суду м. Кривого Рогу Дніпропетровської області надійшла заява директора Товариства з обмеженою відповідальністю «Фінансова компанія «Брайт-К», стягувач Товариства з обмеженою відповідальністю «АНСУ», боржник ОСОБА_1 про заміну сторони (стягувача) виконавчого провадження у виконавчому листі з виконання рішення Дзержинського районного суду м. Кривого Рогу від 17 грудня 2010 року у цивільній справі №2-2675/2010/0408.
Відповідно до вимог ст. 442 ЦПК України, у разі вибуття однієї із сторін виконавчого провадження суд замінює таку сторону її правонаступником. Заяву про заміну сторони її правонаступником може подати сторона (заінтересована особа), державний або приватний виконавець. Суд розглядає заяву про заміну сторони її правонаступником у десятиденний строк з дня її надходження до суду у судовому засіданні з повідомленням учасників справи та заінтересованих осіб. Неявка учасників справи та інших осіб не є перешкодою для вирішення питання про заміну сторони виконавчого провадження. Ухвала про заміну сторони виконавчого провадження надсилається (надається) учасникам справи, а також державному виконавцю, приватному виконавцю в порядку, передбаченому статтею 272 цього Кодексу. Положення цієї статті застосовуються також у випадку необхідності заміни боржника або стягувача у виконавчому листі до відкриття виконавчого провадження.
Відповідно до частини першої статті 512 ЦК України кредитор у зобов'язанні (крім випадків, передбачених статтею 515 ЦК України) може бути замінений іншою особою внаслідок, зокрема, передання ним своїх прав іншій особі за правочином (відступлення права вимоги), а згідно зі статтею 514 цього Кодексу до нового кредитора переходять права первісного кредитора в зобов'язанні в обсязі і на умовах, що існували на момент переходу цих прав, якщо інше не встановлено договором або законом.
Згідно з вимогами чинного законодавства заміна осіб в окремих зобов'язаннях через волевиявлення сторін (відступлення права вимоги) є різновидом правонаступництва та можливе на будь-якій стадії процесу.
Визнавши матеріали заяви такими, що відповідають вимогам ст. 442 ЦПК України, суд вважає за необхідне прийняти заяву про заміну стягувача у рішенні судута призначити її до розгляду.
Керуючись ст. ст. 260, 442 ЦПК України, суд, -
Прийняти до розгляду заяву Товариства з обмеженою відповідальністю «Фінансова компанія «Брайт-К», стягувач Товариства з обмеженою відповідальністю «АНСУ», боржник ОСОБА_1 про заміну стягувача.
Призначити судове засідання на 21 травня 2021 року о 08 годині 35 хвилин у приміщенні зали судових засідань Дзержинського районного суду м. Кривого Рогу Дніпропетровської області, за адресою: Дніпропетровська область, місто Кривий Ріг, проспект Миру, будинок 24, зал судових засідань № 103.
Про час та місце розгляду справи повідомити сторони та інших осіб, які беруть участь у справі та викликати їх в судове засідання.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя: С. В. Ступак