Справа № 408/635/21-п
Провадження № 3/408/329/21
14 травня 2021 року смт. Біловодськ
Суддя Біловодського районного суду Луганської області Соболєв Є.О., розглянувши матеріал, що надійшов з відділу поліції № 2 Старобільського РУП ГУНП в Луганській області про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженця м. Луганськ, громадянина України, непрацюючого, який зареєстрований за адресою: АДРЕСА_1 , фактичне місце проживання: АДРЕСА_2 ,
за ч. 1 ст. 44-3 КУпАП,
З протоколу про адміністративне правопорушення серії ВАБ № 638762 від 24.04.2021, що 24.04.2021 приблизно об 11:10 годині ОСОБА_1 по вул. Квіткова, смт. Біловодськ, знаходився без будь-яких документів, що засвідчували його особу, чим порушив постанову КМУ № 1236 від 09.12.2020.
Дані дії ОСОБА_1 працівниками поліції були кваліфіковані за ч. 1 ст. 44-3 КУпАП
В судове засідання ОСОБА_1 не з'явився, про час і місце розгляду справи був сповіщений належним чином, що не перешкоджало розгляду справи по суті.
Дослідивши адміністративний матеріал, вважаю необхідним зазначити таке.
Відповідальність за ч. 1 ст. 44-3 КУпАП наступає за порушення правил щодо карантину людей, санітарно-гігієнічних, санітарно-протиепідемічних правил і норм, передбачених Законом України «Про захист населення від інфекційних хвороб», іншими актами законодавства, а також рішень органів місцевого самоврядування з питань боротьби з інфекційними хворобами.
Диспозиція цієї статті за своїм змістом є бланкетною адміністративно правовою нормою, яка лише називає або описує правопорушення, а для повного визначення його ознак відсилає до інших норм.
Так, згідно підпункту 2 пункту 3 постанови Кабінету Міністрів України № 1236 від 09.12.2020 року на території України на період дії карантину, зокрема, забороняється перебування на вулицях без документів, що посвідчують особу, підтверджують громадянство чи її спеціальний статус, без посвідчення про взяття на облік бездомної особи, довідки про звернення за захистом в Україні.
Стаття 19 Конституції України передбачає, що органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Згідно ст. 245 КУпАП завданнями провадження в справах про адміністративні правопорушення є: своєчасне, всебічне, повне і об'єктивне з'ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом, забезпечення виконання винесеної постанови, а також виявлення причин та умов, що сприяють вчиненню адміністративних правопорушень, запобігання правопорушенням, виховання громадян у дусі додержання законів, зміцнення законності.
Приписами ст. 32 Закону України «Про Національну поліцію» передбачені виключні підстави для вимоги поліцейським від осіб пред'явлення ними документів, що посвідчують особу, та/або документів, що підтверджують відповідне право особи.
Однак, протокол про адміністративне правопорушення зазначень наявності підстав для перевірки документів у ОСОБА_1 не містять.
Згідно ст. 62 Конституції України обвинувачення не може ґрунтуватися на доказах, одержаних незаконним шляхом, а також на припущеннях. Усі сумніви щодо доведеності вини особи тлумачаться на її користь.
Враховуючи, що протокол про адміністративне правопорушення не містить зазначення усіх елементів складу правопорушення, в тому числі підстав необхідності перевірки документів у ОСОБА_1 , вважаю, що в його діях відсутній склад правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 44-3 КУпАП, у зв'язку з чим провадження у справі на підставі п. 1 ст. 247 КУпАП слід закрити.
На підставі наведеного, керуючись п.1 ст. 247, ст. ст. 248, 252, 283, п. 3 ст. 284 КУпАП,
Закрити провадження в адміністративній справі про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 за ч. 1 ст. 44-3 КУпАП через відсутність в його діях складу правопорушення.
Постанова може бути оскаржена особою, стосовно якої вона винесена до Луганського апеляційного суду через Біловодський районний суд Луганської області протягом десяти днів з моменту її винесення.
Суддя Є.О. Соболєв