Справа № 404/1417/21
Номер провадження 1-кп/404/74/21
17 травня 2021 року Кіровський районний суд міста Кіровограда в складі:
головуючого: судді ОСОБА_1 ,
при секретарі: ОСОБА_2 ,
за участю учасників судового провадження:
прокурора: ОСОБА_3 ,
обвинуваченого: ОСОБА_4 ,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в місті Кропивницькому кримінальне провадження № 12021121130000027 за обвинуваченням ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженця міста Кіровограда, українця, громадянина України, з повною загальною середньою освітою, неодруженого, непрацюючого, проживаючого по АДРЕСА_1 , раніше не судимого;
- у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 15, ч. 1 ст. 185 КК України,-
ОСОБА_4 обвинувачується у скоєнні закінченого замаху на таємне викрадення чужого майна (крадіжка), за таких обставин.
04.02.2021 року, о 16-57 годині, ОСОБА_4 перебував в приміщенні магазину «Велмарт» ТОВ «Фудком», який розташований на вулиці Юрія Коваленка, 2-А в місті Кропивницькому, де в нього виник умисел на викрадення товару з вказаного магазину. Реалізовуючи свій злочинний намір, ОСОБА_4 , впевнившись, що за ним ніхто не спостерігає, діючи умисно та цілеспрямовано, з корисливих спонукань, взяв з торгівельної полиці пляшку горілки «Козацька Рада, класична», об'ємом 1 л, вартістю 178 гривень 80 копійок, та свинину (тазостегнова частина), вагою 1,65 кг, вартістю 148 гривень 48 копійок, після чого вважаючи, що його дії не будуть помічені, оминувши касову зону та не розрахувавшись за вказаний вище товар, направився до виходу з магазину, однак викраденим товаром розпорядитись на власний розсуд не зміг, оскільки був зупинений працівниками служби охорони магазину.
Під час підготовчого судового засідання обвинувачений заявив клопотання про звільнення його від кримінальної відповідальності на підставі ст. 45 КК України, у зв'язку з дійовим каяттям, мотивуючи це тим, що він вперше вчинив кримінальний проступок, після вчинення кримінального проступку щиро покаявся, активно сприяв розкриттю кримінального проступку, шкоди кримінальним проступком не було завдано.
Прокурор підтримав вищевказане клопотання.
Вказане клопотання підлягає задоволенню за таких підстав.
Відповідно до вимог ч. 4 ст. 286 КПК України, якщо під час здійснення судового провадження щодо провадження, яке надійшло до суду з обвинувальним актом, сторона кримінального провадження звернеться до суду з клопотанням про звільнення від кримінальної відповідальності обвинуваченого, суд має невідкладно розглянути таке клопотання.
За змістом ст. 45 КК України, суд може звільнити від кримінальної відповідальності особу, яка вперше вчинила кримінальний проступок, якщо вона після вчинення кримінального проступку щиро покаялася, активно сприяла розкриттю кримінального проступку і повністю відшкодувала завдані нею збитки.
В судовому засіданні встановлено, що обвинувачений вперше вчинив кримінальний проступок, після вчинення кримінального проступку щиро покаявся, активно сприяв розкриттю кримінального проступку, шкоди кримінальним проступком не було завдано.
З огляду на викладене, враховуючи наявність юридичних фактів, визначених ст. 45 КК України, суд вважає за можливе звільнити обвинуваченого від кримінальної відповідальності у зв'язку з дійовим каяттям, а кримінальне провадження щодо нього закрити на підставі п. 1 ч. 2 ст. 284 КПК України.
Керуючись ст. 284, ч. 2, ч. 3 ст. 286, ст.ст. 370-372 КПК України, ст. 45 КК України, суд, -
ОСОБА_4 звільнити від кримінальної відповідальності, передбаченої ч. 2 ст. 15, ч. 1 ст. 185 КК України, на підставі ст. 45 КК України, у зв'язку з дійовим каяттям.
Закрити кримінальне провадження № 12021121130000027 за обвинуваченням ОСОБА_4 у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 15, ч. 1 ст. 185 КК України.
Речові докази: речі потерпілої особи - залишити потерпілій особі, носії інформації - зберігати при справі.
На ухвалу може бути подано апеляцію до Кропивницького апеляційного суду протягом 7 днів з моменту її проголошення через Кіровський районний суд міста Кіровограда.
Суддя Кіровського
районного суду
м.Кіровограда ОСОБА_1