Справа № 647/1142/21
№ провадження 3/647/801/2021
13.05.2021 року Суддя Бериславського районного суду Херсонської області Кириленко М.О., вивчивши матеріали справ про адміністративні правопорушення, які надійшли від Бериславського РВП ГУНП в Херсонській області про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянина України, проживаючого за адресою АДРЕСА_1 , не працюючого, ідентифікаційний номер не надано, розглянуто у присутності порушника, якому роз'яснено права, передбачені ст. 63 Конституції України та ст. 268 КУпАП, клопотань не заявлено,
у вчиненні правопорушень, передбачених ч.2 ст.130 КУпАП,
встановив:
05.04.2021 року о 15-10 год. на а/д 74 км а/д Мар'янське-Берислав, ОСОБА_1 керував автомобілем ВАЗ-2101, д/н НОМЕР_1 , з явними ознаками алкогольного сп'яніння, а саме різкий запах алкоголю з рота. Від проходження медичного огляду у встановленому законом порядку, чи продути алкотестер Драгер № ARHB 0590, на місці зупинки т/з для визначення стану алкогольного сп'яніння відмовився в присутності двох свідків, чим порушив вимоги п. 2.5 Правил дорожнього руху, за що передбачена відповідальність за ч.2 ст.130 КУпАП.
10.04.2021 року о 23-45 год. в м.Берислав по вул. Центральній, ОСОБА_1 керував автомобілем ВАЗ-2101, д/н НОМЕР_1 , з явними ознаками алкогольного сп'яніння, а саме різкий запах алкоголю з рота, тремтіння пальців рук. Від проходження медичного огляду у встановленому законом порядку, чи продути алкотестер Драгер ALCOTEST 6810 № ARHB 0590, на місці зупинки т/з для визначення стану алкогольного сп'яніння відмовився в присутності двох свідків, чим порушив вимоги п. 2.5 Правил дорожнього руху, за що передбачена відповідальність за ч.2 ст.130 КУпАП.
В судовому ОСОБА_1 вину визнав
Суд, заслухавши думку правопорушника, вивчивши матеріали справ про адміністративні правопорушення, приходить до висновку.
Пунктом 2.5 Правил дорожнього руху України передбачено, що водій повинен на вимогу працівника поліції пройти в установленому порядку медичний огляд для визначення стану алкогольного сп'яніння, впливу наркотичних чи токсичних речовин.
Відповідальність за ч.2 ст. 130 КУпАП за повторне протягом року вчинення будь-якого з порушень, передбачених ч.1 ст. 130 КУпАП, у відповідності до якої, настає у разі керування транспортними засобами особами в стані алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або під впливом лікарських препаратів, що знижують їх увагу та швидкість реакції, а також передача керування транспортним засобом особі, яка перебуває в стані такого сп'яніння чи під впливом таких лікарських препаратів, а так само відмова особи, яка керує транспортним засобом, від проходження відповідно до встановленого порядку огляду на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або щодо вживання лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції.
Відповідно до положень п.2 розділу І Інструкції про порядок виявлення у водіїв транспортних засобів ознак алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції, затвердженої Наказом Міністерства внутрішніх справ України, Міністерства охорони здоров'я України №1452/735 від 09 листопада 2015 року (далі - Інструкція), огляду на стан сп'яніння підлягають водії транспортних засобів, щодо яких у поліцейського уповноваженого підрозділу Національної поліції України є підстави вважати, що вони перебувають у стані сп'яніння згідно з ознаками такого стану.
Ознаками алкогольного сп'яніння, згідно з п.3 розділу І Інструкції, є: запах алкоголю з порожнини рота; порушення координації рухів; порушення мови; виражене тремтіння пальців рук; різка зміна забарвлення шкіряного покриву обличчя; поведінка, що не відповідає обстановці. Огляд на стан сп'яніння проводиться поліцейськими на місці зупинки транспортного засобу з використанням спеціальних технічних засобів, дозволених до застосування МОЗ та Держспоживстандартом або лікарем закладу охорони здоров'я (п.6 розділу І Інструкції).
У розумінні вимог п.7 розділу І Інструкції, огляд у закладі охорони здоров'я проводиться лише у разі відмови водія транспортного засобу від проходження огляду на стан сп'яніння на місці зупинки транспортного засобу або його незгоди з результатами огляду, проведеного поліцейськими.
В протоколі про адміністративні правопорушення серії ДПР18 №156186 від 05.04.2021 року та серії ДПР18 №156191 від 10.04.2021 року зазначено про наявність у поліцейського уповноваженого підрозділу Національної поліції України підстав вважати, що ОСОБА_1 перебував у стані алкогольного сп'яніння та вказані такі ознаки: запах алкоголю з рота, тремтіння рук.
Вина ОСОБА_1 у вчиненні правопорушень, передбачених ч.2 ст.130 КУпАП підтверджується письмовими поясненнями свідків, його власними письмовими пояснення у протоколах.
Крім того судом було переглянуто відеозаписи з нагрудних камер поліцейських, яким підтверджуються факти, зафіксовані протоколами про адміністративні правопорушення серії ДПР18 №156186 від 05.04.2021 року та серії ДПР18 №156191 від 10.04.2021 року.
За таких обставин, судом встановлено наявність в діях ОСОБА_1 складу адміністративних правопорушень, передбачених ч.2 ст.130 КУпАП, які виразились в ухиленні від проходження відповідно до встановленого порядку огляду на стан сп'яніння, чим порушено вимоги п.2.5 ПДР України.
З урахуванням зазначеного та у відповідності до положень ст.36 КУпАП, якою передбачено, що особа яка вчинила кілька адміністративних правопорушень, справи про які одночасно розглядаються одним і тим же органом, стягнення накладається в межах санкції, встановленої за більш серйозне правопорушення з числа вчинених, характер скоєного правопорушення, особу правопорушника, ступінь його вини, майновий стан і обставини, що пом'якшують та обтяжують його відповідальність, а також те, що ОСОБА_1 не має відповідних документів на право керування транспортним засобом, відповідно до постанов серії БАБ №973731 від 05.04.2021 року та серії БАБ №973722 від 10.04.2021 року про відсутність посвідчення водія на право керування транспортним засобом, суд вважає необхідним призначити правопорушнику адміністративне покарання у вигляді штрафу без позбавлення права керування транспортними засобами.
На підставі ст.40-1 КУпАП з ОСОБА_1 на користь держави Україна підлягає стягненню судовий збір у визначеному законом розмірі.
Керуючись ст.36, ст.40-1, ч.2 ст.130 КУпАП, суд
постановив:
Визнати ОСОБА_1 винним у вчинені правопорушень, передбачених ч.2 ст.130 КУпАП.
Застосувати до ОСОБА_1 адміністративне стягнення за ч.2 ст.130 КУпАП, з урахуванням ст.36 КУпАП, у вигляді штрафу у розмірі 34 000 гривень, без позбавленням права керування транспортними засобами, та без оплатного вилучення транспортного засобу.
Стягнути з ОСОБА_1 судовий збір на користь держави у розмірі 454,00 гривень. Судовий збір перераховувати на номер рахунку (IBAN) UA758999980313141206000021039, отримувач коштів: ГУК у Херсонській обл/Бериславський р-н/22030101, код за ЄДРПОУ 37959517, банк отримувач Казначейство України (ЕАП), код класифікації доходів бюджету 22030101.
Постанова може бути оскаржена протягом десяти днів з дня винесення постанови до Херсонського апеляційного суду через Бериславський районний суд Херсонської області.
Строк пред'явлення постанови до виконання - три місяці.
Постанова набрала законної сили __________ 2021 року.
Суддя М.О.Кириленко