Справа № 645/2878/21>
Провадження № 3/645/1008/21>
13 травня 2021 року Фрунзенського районного суду м. Харкова Мартинова О.М. розглянувши адміністративний матеріал, що надійшов від Департаменту патрульної поліції Управління патрульної поліції в Харківській області, про притягнення до адміністративної відповідальності за ч. 1 ст. 122-2КУпАП,
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянина України, тимчасово не працюючого, що мешкає за адресою: АДРЕСА_1 ,-
До Фрунзенського районного суду м. Харкова з Департаменту патрульної поліції Управління патрульної поліції в Харківській області надійшов адміністративний матеріал про притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за ч. 1 ст. 122-2 КУпАП.
Відповідно до протоколу про адміністративне правопорушення серії ААБ № 189553 від 20.04.2021 року, ОСОБА_1 , 20.04.2021 року о 16 год. 46 хв. в м. Харкові по пр. Льва Ландау біля буд. 199Е по пр. Московському, керуючи транспортним засобом «ВАЗ 2102» державний номерний знак НОМЕР_1 не виконав вимогу вимогу поліцейського про зупинку транспортного засобу, яку поліцейський здійснив шляхом увімкнення маячка синього і червоного кольору та спеціального звукового сигналу, чим порушив п. 2.4., 8.9.б, 3.2 ПДР України, за що передбачена відповідальність за ч. 1 ст. 122-2 КУпАП.
Перевіривши надані матеріали у порядку, передбаченому ст.278 КУпАП, приходжу до висновку про необхідність повернення матеріалів справи для належного оформлення, виходячи із наступних обставин.
Відповідно до вимог ст. 278 КУпАП підчас підготовки до розгляду справи про адміністративне правопорушення суддя повинен перевірити чи правильно складений протокол та інші матеріали справи про адміністративне правопорушення, чи сповіщено осіб, які беруть участь у справі, про час і місце її розгляду, чи витребувано необхідні додаткові матеріали та інше.
Відповідно до вимог ст. 256 КУпАП, у протоколі про адміністративне правопорушення зазначаються: дата і місце його складення, посада, прізвище, ім'я, по батькові особи, яка склала протокол; відомості про особу, яка притягається до адміністративної відповідальності (у разі її виявлення); місце, час вчинення і суть адміністративного правопорушення; нормативний акт, який передбачає відповідальність за дане правопорушення; прізвища, адреси свідків і потерпілих, якщо вони є; пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності; інші відомості, необхідні для вирішення справи.
Так, протокол про адміністративне правопорушення серії ААБ № 189553 потребує уточнення у частині зазначенні місця вчинення правопорушення, оскільки з вказаного протоколу вбачається, що ОСОБА_1 керував транспортним засобом по пр. Льва Ландау біля буд. 199Е по пр. Московському в м. Харкові, проте при перевірці карти з вказання номерів будинків по пр. Московському в м. Харкові, вказаний номер будинку в м.Харкові не значиться.
Протокол про адміністративне правопорушення є основним процесуальним документом, на підставі якого суд розглядає справу по суті, оскільки протокол про адміністративне правопорушення складено з істотним порушенням норм КУпАП, він не може слугувати як належний та допустимий доказ у справі.
За наведених обставин суд не зможе дійти висновку про наявність або відсутність ознак адміністративного правопорушення, про які зазначено у статті 9 КУпАП, оскільки не може вийти за межі обвинувачення, зазначеного у протоколі про адміністративне правопорушення.
Відповідно до абз. 5 п. 24 Постанови Пленуму Верховного Суду України від 23.12.2005 р. № 14 визнана правильною практика тих судів, які вмотивованими постановами повертають протоколи про адміністративне правопорушення, складені не уповноваженою на те посадовою особою або без додержання вимог ст. 256 КУпАП, відповідному правоохоронному органу, для належного оформлення.
Вказані обставини перешкоджають повному та всебічному розгляду справи про адміністративне правопорушення, суд позбавлений можливості самостійно усунути вказані недоліки, а тому матеріали справи про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 за ч. 1 ст. 122-2 КУпАП слід повернути органу, який складав протокол про адміністративне правопорушення - для дооформлення.
Керуючись ст.ст.268, 278, 283 КУпАП,-
Матеріали про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 за ч. 1 ст. 122-2 КУпАП повернути до Департаменту патрульної поліції Управління патрульної поліції в Харківській області - для належного оформлення.
Постанова оскарженню в апеляційному порядку не підлягає.
Суддя -