Справа № 159/1978/21
Провадження № 3/159/1270/21
14 травня 2021 року м. Ковель
Суддя Ковельського міськрайонного суду Волинської області Шергіна Ю.О., розглянувши матеріали справи,які надійшли від Ковельського РУП ГУНП у Волинській області про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , українця, громадянина України, який проживає за адресою: АДРЕСА_1 ,-
за вчинення правопорушень, передбачених частиною першою статті 187 КУпАП,
07.04.2021 до Ковельського міськрайонного суду Волинської області надійшли протоколи про адміністративні правопорушення, складені відносно ОСОБА_1 за вчинення останнім адміністративних правопорушень, передбачених частиною першою статті 187 (серії АПР18 №685904, серії АПР18 №685905, серії АПР18 №685906, серії АПР18 №685907, серії АПР18 №685908, серії АПР18 №685909, серії АПР18 №685910, серії АПР18 №685911, серії АПР18 №685912, серії АПР18 №685913, серії АПР18 №685914, серії АПР18 №685915, серії АПР18 №685916, серії АПР18 №685917, серії АПР18 №685918, серії АПР18 №685919, серії АПР18 №685920 від 25.03.2021).
Згідно із вищевказаними протоколами встановлено, що ОСОБА_1 будучи особою відносно якої ухвалою Ковельського міськрайонного суду Волинської області від 24.02.2021 встановлено адміністративний нагляд терміном на один рік із певними обмеженнями, порушив правила такого нагляду, а саме, 05.03.2021, 07.03.2021, 08.03.2021, 09.03.2021, 11.03.2021, 12.03.2021, 13.03.2021, 14.03.2021, 15.03.2021, 16.03.2021, 17.03.2021, 18.03.2021, 19.03.2021, 20.03.2021, 21.03.2021 - був відсутній за місцем свого проживання за адресою: АДРЕСА_1 , чим порушив пункт 1 зазначеної ухвали суду про встановлення адміністративного нагляду, вчинивши тим самим адміністративні правопорушення передбачені частиною першою статті 187 КУпАП.
Дії ОСОБА_1 кваліфіковані за частиною першою статті 187 КУпАП, що передбачає відповідальність за порушення правил адміністративного нагляду особами, щодо яких встановлено такий нагляд.
ОСОБА_1 на виклик до суду не з'явився, хоча належним чином був повідомлений про дату, час та місце розгляду справи, що підтверджується повідомленням про вручення поштового відправлення. Рекомендоване відправлення повернулося суду з відміткою відділення поштового зв'язку «адресат відсутній за вказаною адресою».
Відповідно до частини першої статті 268 КУпАП під час відсутності особи, яка притягується до адміністративної відповідальності, справу може бути розглянуто у випадку, коли є дані про своєчасне її сповіщення про місце і час розгляду справи і якщо від неї не надійшло клопотання про відкладення розгляду справи.
Європейський суд з прав людини у рішенні «Пономарьов проти України» від 03.04.2008 наголосив, що «сторони в розумні інтервали часу мають вживати заходів, щоб дізнатись про стан відомого їм судового провадження».
З огляду на те, що особа, яка притягається до адміністративної відповідальності, будучи обізнаним про складання щодо нього протоколу про адміністративне правопорушення, не вжив заходів для явки до суду, не подав письмових заперечень проти протоколу, тому суддя вважає за можливе провести розгляд справи у відсутності особи, яка притягається до адміністративної відповідальності.
Вивчивши матеріали справи, приходжу до наступного висновку.
Відповідно до вимог статей 245, 280 КУпАП завданням провадження в справі про адміністративне правопорушення є своєчасне, всебічне, повне та об'єктивне з'ясування обставин, вирішення її в точній відповідності з законом. При розгляді справи про адміністративне правопорушення в обов'язковому порядку має бути з'ясовано: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна особа у його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, чи є обставини, що пом'якшують чи обтяжують її відповідальність, тощо.
Так, адміністративне стягнення є мірою відповідальності і застосовується з метою виховання особи, яка вчинила адміністративне правопорушення, поваги до правил співжиття, в дусі додержання законів України, а також запобігання вчиненню нових правопорушень як самим порушником, так і іншими особами. При накладенні стягнення враховуються характер вчиненого правопорушення, особа порушника, ступінь його вини, майновий стан, обставини що пом'якшують і обтяжують відповідальність.
Статтею 22 КУпАП передбачено, що при малозначності вчиненого адміністративного правопорушення орган (посадова особа), уповноважений вирішувати справу, може звільнити порушника від адміністративної відповідальності і обмежитись усним зауваженням.
Малозначне правопорушення - це такі дії, які не спричинили або не могли спричинити істотної шкоди суспільним та державним інтересам, правам і свободам громадян або іншим цінностям, що охороняються законом.
Одним із загальнолюдських вимірів права є пропорційність відповідальності вчиненому правопорушенню.
На переконання суду, застосування такого заходу, як усне зауваження, буде необхідним та достатнім для досягнення визначеної статтею 23 КУпАП мети - виховного впливу та запобіганню вчиненню нових правопорушень.
Керуючись статтями 36, 22, 23, 33, 268, 283-285 КУпАП, суддя,
Визнати винним ОСОБА_1 у вчиненні адміністративних правопорушень, передбаченого частиною першою статті 187 КУпАП.
На підставі статті 22 КУпАП звільнити ОСОБА_1 від адміністративної відповідальності і обмежитись усним зауваженням.
Провадження у справі про адміністративне правопорушення, передбачене частиною першою статті 187 КУпАП відносно ОСОБА_1 - закрити.
Постанова може бути оскаржена до Волинського апеляційного суду через Ковельський міськрайонний суд Волинської області протягом десяти днів з дня винесення постанови.
Суддя Ковельського міськрайонного судуЮ. О. Шергіна