12 травня 2021 року
м. Харків
справа № 638/6546/21
номер провадження 3/638/2015/21
Дзержинський районний суд м. Харкова у складі головуючого судді Яковлевої В. М., розглянувши адміністративний матеріали, що надійшов з Харківського районного управління поліції № 3 Головного управління Національної поліції в Харківській області про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , народився в м. Харкові, громадянина України, працює старшим менеджером магазину «Elmir.ua», реєстраційний номер облікової картки платника податків не відомий, адреса проживання, що зазначена в протоколі: АДРЕСА_1 , за частиною першої статті 44 - 3 Кодексу України про адміністративні правопорушення (далі - КУпАП),
установив:
05 травня 2021 року до Дзержинського районного суду м. Харкова надійшов адміністративний матеріал із Харківського районного управління поліції № 3 Головного управління Національної поліції в Харківській області про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 за частиною першої статті 44 - 3 КУпАП.
У протоколі про адміністративне правопорушення серія ВАБ № 608016 від 23 квітня 2021 року зазначається, що ОСОБА_1 23 квітня 2021 року о 19:50 год., знаходячись на робочому місці старшого менеджера магазину «Elmir.ua», який знаходиться за адресою: м. Харків, пр. Незалежності, 5, приймав клієнтів всередину магазину, чим порушив правила карантину, чим вчинив правопорушення, передбачене частиною першої статті 44 - 3 КУпАП.
За змістом статті 245 КУпАП завданнями провадження в справах про адміністративні правопорушення є: своєчасне, всебічне, повне і об'єктивне з'ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом, забезпечення виконання винесеної постанови, а також виявлення причин та умов, що сприяють вчиненню адміністративних правопорушень, запобігання правопорушенням, виховання громадян у дусі додержання законів, зміцнення законності.
За змістом статті 280 КУпАП орган (посадова особа) при розгляді справи про адміністративне правопорушення зобов'язаний з'ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, чи є обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність, чи заподіяно майнову шкоду, чи є підстави для передачі матеріалів про адміністративне правопорушення на розгляд громадської організації, трудового колективу, а також з'ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Особливості розгляду справ про адміністративне правопорушення у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху, зафіксоване в автоматичному режимі, та про порушення правил зупинки, стоянки, паркування транспортних засобів, зафіксоване в режимі фотозйомки (відеозапису), встановлюються статтями 279 - 1 - 279 - 4 цього Кодексу.
Відповідно до статті 278 КУпАП орган (посадова особа) при підготовці до розгляду справи про адміністративне правопорушення вирішує такі питання:
1) чи належить до його компетенції розгляд даної справи;
2) чи правильно складено протокол та інші матеріали справи про адміністративне правопорушення;
3) чи сповіщено осіб, які беруть участь у розгляді справи, про час і місце її розгляду;
4) чи витребувано необхідні додаткові матеріали;
5) чи підлягають задоволенню клопотання особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілого, їх законних представників і адвоката.
За змістом статті 256 КУпАП у протоколі про адміністративне правопорушення зазначаються: дата і місце його складення, посада, прізвище, ім'я, по батькові особи, яка склала протокол; відомості про особу, яка притягається до адміністративної відповідальності (у разі її виявлення); місце, час вчинення і суть адміністративного правопорушення; нормативний акт, який передбачає відповідальність за дане правопорушення; прізвища, адреси свідків і потерпілих, якщо вони є; пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності; інші відомості, необхідні для вирішення справи. Якщо правопорушенням заподіяно матеріальну шкоду, про це також зазначається в протоколі.
Протокол підписується особою, яка його склала, і особою, яка притягається до адміністративної відповідальності; при наявності свідків і потерпілих протокол може бути підписано також і цими особами.
У разі відмови особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, від підписання протоколу, в ньому робиться запис про це. Особа, яка притягається до адміністративної відповідальності, має право подати пояснення і зауваження щодо змісту протоколу, які додаються до протоколу, а також викласти мотиви свого відмовлення від його підписання.
При складенні протоколу особі, яка притягається до адміністративної відповідальності, роз'яснюються його права і обов'язки, передбачені статтею 268 цього Кодексу, про що робиться відмітка у протоколі.
Перевіркою матеріалів справи про адміністративне правопорушення встановлено, що старшим ДОП ХРУП № 3 ГУ НП в Харківській області майором поліції ОСОБА_2 при складенні протоколу про адміністративне правопорушення вказаних вимог не дотримано.
У порушення статті 256 КУпАП старшим ДОП ХРУП № 3 ГУ НП в Харківській області майором поліції ОСОБА_2 при складенні протоколу про адміністративне правопорушення серія ВАБ № 608016 від 23 квітня 2021 року не зазначений нормативний акт, який передбачає відповідальність за дане правопорушення, тому не зрозуміло, який нормативний акт був порушений ОСОБА_1 .
Розгляд справи про адміністративне правопорушення проводиться лише у межах обставин, викладених у протоколі про адміністративне правопорушення та суд не наділений повноваженнями самостійно змінювати фактичні обставини, викладені у протоколі про адміністративне правопорушення.
Без належного оформлення протоколу про адміністративне правопорушення неможливо здійснити повний та всебічний розгляд справи про адміністративне правопорушення.
З огляду на наведене, матеріали справи про адміністративне правопорушення стосовно ОСОБА_1 підлягають поверненню до Харківського районного управління поліції № 3 Головного управління Національної поліції в Харківській області для дооформлення та належного виконання вимог статті 256 КУпАП.
Керуючись статтями 44 - 3, 245, 256, 278, 280, 294 КУпАП, суддя
постановив:
Матеріали справи про притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за частиною першої сатті 44 - 3 КУпАП повернути на дооформлення до Харківського районного управління поліції № 3 Головного управління Національної поліції в Харківській області.
Постанова остаточна і оскарженню не підлягає.
Суддя В. М. Яковлева