Єдиний унікальний номер 243/9772/19
Номер провадження 22-з/804/57/21
13 травня 2021 року м. Бахмут Донецька область
Донецький апеляційний суд у складі:
головуючого судді Канурної О.Д.,
суддів: Гапонова А.В., Космачевської Т.В.,
за участю секретаря судового засідання: Гуляєва М.В.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в місті Бахмуті Донецької області заяву Луганського національного аграрного університету про ухвалення додаткового рішення у цивільній справі № 243/9772/19 за позовною заявою ОСОБА_1 до Луганського національного аграрного університету про скасування наказів про накладання дисциплінарних стягнень, скасування наказу про звільнення, поновлення на роботі, стягнення середнього заробітку за час вимушеного прогулу та моральної шкоди (суддя першої інстанції ОСОБА_2 ), -
У серпні 2019 року позивач ОСОБА_1 звернулася до Слов'янського міськрайонного суду Донецької області з позовною заявою до Луганського національного аграрного університету про скасування наказів про накладання дисциплінарних стягнень, скасування наказу про звільнення, поновлення на роботі, стягнення середнього заробітку за час вимушеного прогулу та моральної шкоди.
19 лютого 2020 року представник позивача надав до суду першої інстанції заяву про уточнення відповідача, де відповідачем був зазначений Луганський національний аграрний університет в особі Відокремленого структурного підрозділу «Слов'янський коледж Луганського національного аграрного університету».
Позивач просила суд першої інстанції визнати протиправним та скасувати наказ № 270 від 06.06.2019 р. про накладання дисциплінарного стягнення на ОСОБА_1 ; визнати протиправним та скасувати наказ б/н від 07.06.2019 р. про застосування дисциплінарного стягнення на ОСОБА_1 ; визнати протиправним та скасувати наказ № 37-ОС від 25.07.2019 року про звільнення ОСОБА_1 з посади головного бухгалтера Відокремленого структурного підрозділу «Слов'янський коледж Луганського національного університету»; визнати протиправним та скасувати наказ № 38-ОС від 29.07.2019 року щодо реалізації наказу про звільнення ОСОБА_1 з посади головного бухгалтера Відокремленого структурного підрозділу «Слов'янський коледж Луганського національного університету» від 25.07.2019 р.; поновити ОСОБА_1 на посаді головного бухгалтера Відокремленого структурного підрозділу «Слов'янський коледж Луганського національного університету»; стягнути з Луганського Національного Аграрного Університету на її користь середній заробіток за час вимушеного прогулу з 29 липня 2019 р. до дня поновлення на роботі; стягнути з Луганського Національного Аграрного Університету на її користь моральну шкоду у розмірі 250000 грн.
Рішенням Слов'янського міськрайонного суду Донецької області від 24 червня 2020 року позовні вимоги ОСОБА_1 до Луганського національного аграрного університету про скасування наказів про накладання дисциплінарних стягнень, скасування наказу про звільнення, поновлення на роботі, стягнення середнього заробітку за час вимушеного прогулу та моральної шкоди, задоволені частково.
Визнано незаконним та скасовано Наказ Відокремленого структурного підрозділу «Слов'янський коледж Луганського національного аграрного університету» № 270 від 06.06.2019 року «Про накладання дисциплінарного стягнення» на ОСОБА_1 у вигляді оголошення догани.
Визнано незаконним та скасовано Наказ Відокремленого структурного підрозділу «Слов'янський коледж Луганського національного аграрного університету» № б/н від 07.06.2019 року «Про накладання дисциплінарного стягнення» на ОСОБА_1 у вигляді оголошення догани.
Визнано незаконним та скасовано Наказ Відокремленого структурного підрозділу «Слов'янський коледж Луганського національного аграрного університету» № 37-ОС від 25.07.2019 року про звільнення ОСОБА_1 з посади головного бухгалтера Відокремленого підрозділу «Слов'янський коледж Луганського національного аграрного університету» на підставі ч. 3 ст. 40 КЗпП України.
Визнано незаконним та скасовано Наказ Відокремленого структурного підрозділу «Слов'янський коледж Луганського національного аграрного університету» № 38-ОС від 29.07.2019 року «Щодо реалізації наказу про звільнення ОСОБА_1 з посади головного бухгалтера Відокремленого структурного підрозділу «Слов'янський коледж Луганського національного аграрного університету» від 25.07.2019 року.
Поновлено ОСОБА_1 на посаді головного бухгалтера Відокремленого структурного підрозділу «Слов'янський коледж Луганського національного аграрного університету».
Стягнуто з Луганського національного аграрного університету на користь ОСОБА_1 : середній заробіток за час вимушеного прогулу за період з 29.07.2019 року по 24.06.2020 року у сумі 170133,60 грн., моральну шкоду у розмірі 10000 грн.
Стягнуто з Луганського національного аграрного університету судовий збір на користь держави у розмірі 3872,73 грн.
В частині стягнення з Луганського національного аграрного університету решти частини моральної шкоди на користь ОСОБА_1 , відмовлено за відсутністю підстав.
Рішення в частині поновлення на роботі ОСОБА_1 та стягнення присудженої виплати заробітної плати в розмірі середнього заробітку за один місяць, підлягло негайному виконанню.
Із вказаним рішенням суду не погодився відповідач - Луганський національний аграрний університет та подав апеляційну скаргу.
Постановою Донецького апеляційного суду від 25 січня 2021 року апеляційну скаргу Луганського національного аграрного університету задоволено частково.
Рішення Слов'янського міськрайонного суду Донецької області від 24 червня 2020 року скасовано в частині стягнення з Луганського національного аграрного університету на користь ОСОБА_1 середнього заробітку за час вимушеного прогулу за період з 29.07.2019 року по 24.06.2020 року у сумі 170133,60 грн., моральної шкоди у розмірі 10000 грн., а також судового збору на користь держави у розмірі 3872,73 грн., ухвалено в цій частині нове рішення.
Стягнуто з Відокремленого структурного підрозділу «Слов'янський коледж Луганського національного аграрного університету» на користь ОСОБА_1 середній заробіток за час вимушеного прогулу за період з 29.07.2019 року по 24.06.2020 року у сумі 170133,60 грн.; моральну шкоду у розмірі 10000 грн.
Стягнуто з Відокремленого структурного підрозділу «Слов'янський коледж Луганського національного аграрного університету» судовий збір на користь держави у розмірі 3872,73 грн.
В іншій частині рішення Слов'янського міськрайонного суду Донецької області від 24 червня 2020 року залишено без змін.
До Донецького апеляційного суду від Луганського національного аграрного університету надійшла заява про ухвалення додаткового рішення, щодо про зобов'язання Відокремленого структурного підрозділу «Слов'янський коледж Луганського національного аграрного університету» поновити ОСОБА_1 на посаді головного бухгалтера Відокремленого структурного підрозділу «Слов'янський коледж Луганського національного аграрного університету».
Ухвалою Донецького апеляційного суду від 28 квітня 2021 року справу було призначено до розгляду на 13 травня 2021 року.
В судове засідання Донецького апеляційного суду 13.05.2021 року представник Луганського національного аграрного університету не з'явився, надіслав до суду письмову заяву про розгляд справи в його відсутність (том № 3, а.с. 75).
В судове засідання Донецького апеляційного суду 13.05.2021 року позивач ОСОБА_1 та її представник - адвокат Настенко М.О. не з'явилися, надіславши до суду письмову заяву про розгляд справи в їх відсутність (том № 3, а.с. 76).
Заслухавши головуючого суддю, дослідивши заяву про ухвалення додаткового рішення, апеляційний суд вважає, що заява Луганського національного аграрного університету про ухвалення додаткового рішення у цивільній справі № 243/9772/19 задоволенню не підлягає з наступних підстав.
Частиною 1 статті 270 ЦПК України передбачено, що суд, що ухвалив рішення, може за заявою учасників справи чи з власної ініціативи ухвалити додаткове рішення, якщо: стосовно певної позовної вимоги, з приводу якої сторони подавали докази і давали пояснення, не ухвалено рішення; суд, вирішивши питання про право, не зазначив точної грошової суми, присудженої до стягнення, або майно, яке підлягає передачі, або дії, що треба виконати; судом не вирішено питання про судові витрати; суд не допустив негайного виконання рішення у випадках, встановлених статтею 430 цього Кодексу.
Апеляційний суд вважає, що жодна із підстав, вказаних вище, відсутня.
Пунктом 20 Постанови Пленуму Верховного Суду України № 14 від 18.12.2009 року «Про судове рішення у цивільній справі» передбачено, що додаткове рішення може бути ухвалено лише у випадках і за умов, передбачених ЦПК України; воно не може змінити суті основного рішення або містити в собі висновки про права та обов'язки осіб, які не брали участі у справі, чи вирішувати вимоги, не досліджені в судовому засіданні.
Додаткове рішення може ухвалити лише той склад суду, що ухвалив рішення в даній справі. В іншому разі особа має право звернутися до суду з тими ж вимогами на загальних підставах.
При порушенні питання про ухвалення додаткового рішення з інших підстав суд ухвалою відмовляє в задоволенні заяви.
Апеляційний суд вважає, що представником відповідача порушено питання про ухвалення додаткового рішення з інших підстав, тому вказана вище заява про ухвалення додаткового рішення задоволенню не підлягає.
Керуючись ст. 270, 381 ЦПК України, апеляційний суд
Відмовити Луганському національному аграрному університету в ухваленні додаткового рішення у цивільній справі № 243/9772/19 за позовною заявою ОСОБА_1 до Луганського національного аграрного університету про скасування наказів про накладання дисциплінарних стягнень, скасування наказу про звільнення, поновлення на роботі, стягнення середнього заробітку за час вимушеного прогулу та моральної шкоди.
Ухвала набирає законної сили з дня її проголошення і може бути оскаржена в касаційному порядку до Верховного Суду протягом тридцяти днів з дня складення повного судового рішення.
Судді:
Повний текст ухвали складений 13 травня 2021 року
Суддя: О.Д.Канурна