Справа № 564/899/21
11 травня 2021 року
Костопільський районний суд Рівненської області в особi суддi Грипіч Л.А.
розглянувши матеріали, що надійшли від Головного управління ДПС у Рівненській області про притягнення до адміністративної відповідальності
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянин України, паспорт НОМЕР_1 виданий 26.04.1996 Костопільським РВ УМВС України в Рівненській області, не одружений, на утриманні дітей не має, учасник бойових дій, керівник ПП «Еко», РНОКПП НОМЕР_2 , проживає за адресою АДРЕСА_1 , за ч.1 ст.163-4 Кодексу України про адміністративні правопорушення
02 квітня 2021 року у м.Костопіль Рівненської області, вул.С.Руданського 5, відносно ОСОБА_1 , головним державним ревізором-інспектором Рівненського відділу податків та зборів з фізичних осіб та проведення камеральних перевірок податкової звітності управління податкового адміністрування фізичних осіб Головного управління ДПС у Рівненській області Грищук Н.Ф. складено протокол №00002 про адміністративне правопорушення, з якого вбачається, що 02.04.2021 року під час камеральної перевірки своєчасності подання податкової звітності ПП «Еко» виявлено факт несвоєчасного повідомлення за встановленою формою відомостей про доходи громадян, а саме: неподання (несвоєчасне подання) податкового розрахунку сум доходу нарахованого (сплаченого) на користь платників податку і сум утриманого з них податку за формою 1-ДФ за 4 квартал 2020 року, граничний термін подання до 09.02.2021р., фактично подано 16.02.2021 р., чим порушено вимоги п. 51.1 ст. 51, абз.«б» п.176.2 ст.176, пп.49.18.2 п.49.18 ст.49 Податкового Кодексу України. Дії ОСОБА_1 кваліфіковано за ч.1 ст.163-4 Кодексу України про адміністративні правопорушення.
В судовому засіданні ОСОБА_1 свою вину у вчиненні адміністративного правопорушення визнав та підтвердив викладені у протоколі обставини, просив на застосовувати суворе стягнення.
Заслухавши пояснення ОСОБА_1 , повно, всебічно та об'єктивно дослідивши протокол та матеріали, додані до протоколу, суд дійшов висновку, що в діях ОСОБА_1 наявний склад адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.163-4 Кодексу України про адміністративні правопорушення.
Так, судом встановлено, що Приватним підприємством «Еко» несвоєчасно подано податковий розрахунок сум доходу нарахованого (сплаченого) на користь платників податку і сум утриманого з них податку за формою 1-ДФ за 4 квартал 2020 року, граничний термін подання якого до 09.02.2021 і який фактично подано 16.02.2021.
Вказане підтверджується протоколом №00002 про адміністративне правопорушення від 02.04.2021, актом про результати камеральної перевірки своєчасності подання податкової звітності від 02.04.2021 № 2074/17-00-24-08/30351933, поясненнями ОСОБА_1 .
Відповідно до ч.1 ст.163-4 Кодексу України про адміністративні правопорушення, адміністративна відповідальність настає за неутримання або неперерахування до бюджету сум податку на доходи фізичних осіб при виплаті фізичній особі доходів, перерахування податку на доходи фізичних осіб за рахунок коштів підприємств, установ і організацій (крім випадків, коли таке перерахування дозволено законодавством), неповідомлення або несвоєчасне повідомлення державним податковим інспекціям за встановленою формою відомостей про доходи громадян.
Суд дійшов переконливого висновку про те, що вина ОСОБА_1 у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.163-4 Кодексу України про адміністративні правопорушення, в повній мірі доведена дослідженими судом доказами.
З метою запобігання вчиненню нових правопорушень та виправлення особи правопорушника, суд дійшов висновку про необхідність застосування до ОСОБА_1 адміністративного стягнення в межах санкції ч.1 ст. 163-4 Кодексу України про адміністративні правопорушення у вигляді попередження, що буде достатнім для його виправлення.
Згідно статті 40-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення, судовий збір у провадженні по справі про адміністративне правопорушення у разі винесення судом (суддею) постанови про накладення адміністративного стягнення сплачується особою, на яку накладено таке стягнення. Розмір і порядок сплати судового збору встановлюється законом.
Разом з тим, ОСОБА_1 має статус учасника бойових дій, що підтверджується посвідченням серії НОМЕР_3 , а тому суд вважає за можливе звільнити останнього від сплати судового збору на підставі ст.5, 8 Закону України «Про судовий збір».
На підставі викладеного та керуючись ст.5, 8 Закону України «Про судовий збір», ч.1 ст.163-4 Кодексу України про адміністративні правопорушення, суд -
Визнати ОСОБА_1 винним у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.163-4 Кодексу України про адміністративні правопорушення.
Застосувати до ОСОБА_1 адміністративне стягнення у виді попередження.
Звільнити ОСОБА_1 від сплати судового збору.
Постанова може бути оскаржена до Рівненського апеляційного суду протягом десяти днів з дня її винесення через Костопільський районний суд Рівненської області.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним судом.
СуддяЛ. А. Грипіч