Справа № 636/1937/21
Провадження № 1-кс/636/442/21
13 травня 2021 року м. Чугуїв
Слідчий суддя ОСОБА_1 , за участю секретаря судового засідання ОСОБА_2 , розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі судових засідань у приміщенні суду в м. Чугуєві клопотання начальника СД Чугуївського РУП ГУНП ОСОБА_3 , за погодженням з прокурором Чугуївської окружної прокуратури Харківської області ОСОБА_4 , про надання дозволу на тимчасовий доступ до речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю, за матеріалами досудового розслідування, внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань за №12021226290000026 від 08.04.2021 року, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.1 ст.190 КК України,
встановив:
07.05.2021 року в провадження слідчого судді надійшло клопотання про надання начальнику СД Чугуївського РУП ГУНП ОСОБА_3 тимчасового доступу до речей і документів, що становлять банківську таємницю та перебувають у володінні ПАТ КБ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » (Код ЄРДПОУ: НОМЕР_1 ), розташоване за адресою : АДРЕСА_1 , з можливістю вилучення документів у місті Харкові, у філії «Харківського ГРУ АТ КБ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » за адресою: АДРЕСА_2 , та які містять банківську таємницю, а саме інформацію щодо грошових переводів (транзакції), з рахунку належаного ОСОБА_5 ІНФОРМАЦІЯ_2 з картки ( НОМЕР_2 ) з 00 годин 00 хвилин 05 квітня 2021 року по 00 годин 00 хвилин 08 квітня 2021 року, також інформацію щодо подальшого зняття переведених коштів, фотографії з камер банкомату осіб, осіб що зняли кошти.
В обґрунтування свого клопотання слідчий зазначив наступне.
06.04.2021 року невстановлена особа шляхом обману заволоділа грошима в сумі 7 600 грн. громадянки ОСОБА_5 ІНФОРМАЦІЯ_2 , які вона перевела з картки ПАТ КБ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » на рахунок « ІНФОРМАЦІЯ_3 » НОМЕР_3 як сплата за нотаріальні послуги з метою oренди квартири.
Даний факт 08.04.2021 року внесено до єдиного реєстру досудових розслідувань за №12021226290000026 за ознаками складу кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 190 КК України-шахрайство, тобто заволодіння чужим майном або придбання права на майно шляхом обману чи довірою. Згідно матеріалів кримінального Зловживання провадження встановлено, що ОСОБА_5 ІНФОРМАЦІЯ_2 , 06.04.2021 року зі своєї банківської картки/рахунку ПАТ КБ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » НОМЕР_2 перерахувала на банківську рахунок « ІНФОРМАЦІЯ_4 » НОМЕР_3 грошові кошти у сумі 7 тисяч 600 гривень. Таким чином в теперішній час виникла необхідність в отриманні інформації, що містить банківську таємницю, а саме: надання дозволу про надання тимчасового доступу до речей і документів, що становлять банківську таємницю та перебувають у володінні ПАТ КБ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » (Код ЄРДПОУ: НОМЕР_1 ), розташоване за адресою : АДРЕСА_1 , з можливістю вилучення документів у місті Харкові, у філії «Харківського ГРУ AТ КБ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » за адресою: АДРЕСА_2 , та які містять банківську таємницю, а саме інформацію щодо грошових переводів (транзакції), з рахунку належаного ОСОБА_5 ІНФОРМАЦІЯ_2 картки ( НОМЕР_2 ) з 00 годин 00 хвилин 05 квітня 2021 року по 00 годин 00 хвилин 08 квітня 2021 року, також інформацію щодо подальшого зняття переведених коштів, фотографії з камер банкомату осіб, осіб що зняли кошти.
Орган досудового розслідування звертаючись з клопотанням вважає, що існує реальна загроза зміни або знищення документів, у зв'язку з чим вважає за необхідне розглянути клопотання без виклику осіб, у володінні яких знаходяться документи.
Беручи до уваги вищевикладене та враховуючи, що у матерiалах кримінального провадження вбачається наявність достатніх підстав вважати, що вказані документи мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні, необхідно отримати тимчасовий доступ до вище визначених документів.
Прокурором надана до суду заяву про залишення клопотання без розділу, оскільки направлене помилково.
Представник банку, будучи належним чином повідомленим про час та місце розгляду клопотання, в судове засідання не з'явився, про причини нявки суд не повідомив. Неприбуття цієї особи за судовим викликом, відповідно до ч.4 ст. 163 КПК України, не є перешкодою для розгляду цього клопотання.
Згідно ч.6 ст.9 КПК України у випадках, коли положення цього Кодексу не регулюють або неоднозначно регулюють питання кримінального провадження, застосовуються загальні засади кримінального провадження, визначені ч.1 ст.7 цього Кодексу.
Відповідно до ч.1 ст.22 КПК України кримінальне провадження здійснюється на основі змагальності, що передбачає самостійне обстоювання стороною обвинувачення і стороною захисту їхніх правових позицій, прав, свобод і законних інтересів засобами, передбаченими цим Кодексом.
Сторони кримінального провадження є вільними у використанні своїх прав у межах та у спосіб, передбачених цим Кодексом згідно ч.1 ст.26 КПК України.
Слідчий суддя враховує принцип диспозитивності та змагальності сторін та вважає за можливе, з урахуванням позиції прокурора, заяву про залишення скарги без розгляду задовольнити.
Керуючись ст.ст.7, 9, 22, 26, 159, 163, 164, 165, 166, 372 КПК України, слідчий суддя, -
постановив:
Клопотання начальника СД Чугуївського РУП ГУНП ОСОБА_3 , за погодженням з прокурором Чугуївської окружної прокуратури Харківської області ОСОБА_4 , про надання дозволу на тимчасовий доступ до речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю, за матеріалами досудового розслідування, внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань за №12021226290000026 від 08.04.2021 року, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.1 ст.190 КК України залишити без розгляду.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Слідчий суддя: ОСОБА_1