Харківський окружний адміністративний суд
61022, м. Харків, майдан Свободи, 6, inbox@adm.hr.court.gov.ua, ЄДРПОУ: 34390710
12 травня 2021 р. № 520/1834/21
Харківський окружний адміністративний суд у складі:
Головуючого судді Єгупенка В.В.,
розглянувши у приміщенні суду в м. Харкові у порядку спрощеного позовного провадження адміністративну справу за адміністративним позовом ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 ) до Державної служби України з питань праці в особі т.в.о. голови Державної служби України з питань праці Сажієнко Віталія Валерійовича (вул. Десятинна, 14, м. Київ), Головного управління Держпраці у Харківській області в особі т.в.о. начальника Головного управління Держпраці у Харківській області Брезіцької Марії Сергіївни (вул. Алчевських, 40, м. Харків) про визнання дій протиправними, визнання протиправним та скасування наказу, -
ОСОБА_1 звернувся до Харківського окружного адміністративного суду з вищевказаним позовом, в якому просив: визнати протиправними дії тимчасово виконуючого обов'язки голови Державної служби України з питань праці Сажієнко Віталія Валерійовича, які полягали у затвердженні 31.12.2020 нової структури Головного управління Держпраці у Харківській області в частині ліквідації Відділу розслідування, аналізу та обліку аварій і виробничого травматизму Головного управління Держпраці у Харківській області та одночасному створенні аналогічного Відділу розслідування, аналізу та обліку аварій і виробничого травматизму у складі Управління з питань гігієни праці, розслідування, аналізу та обліку аварій і виробничого травматизму в структурі ГУ Держпраці у Харківській області; визнати протиправними дії тимчасово виконуючого обов'язки начальника Головного управління Держпраці у Харківській області ОСОБА_2 по впровадженню нової структури Головного управління Держпраці у Харківській області в частині ліквідації Відділу розслідування, аналізу та обліку аварій і виробничого травматизму Головного управління Держпраці у Харківській області та одночасному створенні аналогічного Відділу розслідування, аналізу та обліку аварій і виробничого травматизму у складі Управління з питань гігієни праці , розслідування, аналізу та обліку аварій і виробничого травматизму в структурі ГУ Держпраці у Харківській області; визнати протиправним та скасувати наказ тимчасово виконуючого обов'язки начальника Головного управління Держпраці у Харківській Брезіцької М.С. від 06.01.2021 №7 "Про введення в дію структури та штатного розпису Головного управління Держпраці у Харківській області» в частині ліквідації Відділу розслідування, аналізу та обліку аварій і виробничого травматизму Головного управління Держпраці у Харківській області та одночасному створенні аналогічного Відділу розслідування, аналізу та обліку аварій і виробничого травматизму у складі Управління з питань гігієни праці, розслідування, аналізу та обліку аварій і виробничого травматизму в структурі ГУ Держпраці у Харківській області.
Відповідачі надали відзиви на адміністративний позов, в якому просили відмовити в задоволенні позовних вимог.
Дослідивши матеріали справи, перевіривши доводи адміністративного позову, суд дійшов наступного.
Судовим розглядом встановлено, що 29.12.2020 на адресу Держпраці надійшов лист Головного управління №20001/2-20 (№08-21/13436) від 17.12.2020 з пропозицією т.в.о. начальника Головного управління Держпраці у Харківській області М. Брезіцької щодо оптимізації, раціонального використання кадрів, підвищення ефективності при виконанні покладених наглядових завдань і функцій відповідно до Положення про Головне управління.
Начальником Головного управління М. Брезіцькою було доведено до відома т.в.о. голови Держпраці Сажієнка В. про те, що в структурі Головного управління передбачається утворення управління з питань праці у складі відділів з питань додержання законодавства про працю та з питань експертизи умов праці і управління нагляду в промисловості і на об'єктах підвищеної небезпеки у складі відділів нагляду в машинобудування, енергетиці, в АПК та СКС, нагляду на виробництві і на об'єктах підвищеної небезпеки, нагляду в будівництві, котлонагляді, на транспорті та зв'язку, враховуючи функціональну спрямованість підрозділів.
Враховуючи викладене, т.в.о. начальника Головного управління М. Брезіцькою надано для розгляду та затвердження структуру Головного управління Держпраці у Харківській області.
17.12.2020 Держпраці було направлено лист №8835/1/10-20, адресований Міністру розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України про погодження структури Головного управління Держпраці у Харківській області.
Згідно відповіді Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України від 31.12.2020 №4706-06/77247-03 було погоджено запропоновану т.в.о голови Держпраці В. Сажієнко структуру Головного управління Держпраці у Харківській області, зауважень та рекомендацій щодо затвердженої структури Міністром надано не було. Зміни у чисельності працівників не відбулися.
Наказом від 06.01.2021 № 7, з метою забезпечення належного виконання завдань та функцій, передбачених Положенням №84, за підписом т.в.о. начальника М. Брезіцької введено в дію структуру та штатний розпис Головного управління Держпраці у Харківській області, у зв'язку із затвердженням структури Управління Держпраці 17.12.2020 т.в.о голови Державної служби України з питань праці В. Сажієнком, погодженої 31.12.2020 з Міністром розвиту економіки, торгівлі та сільського господарства України чисельністю працівників 196 осіб.
Головним управлінням по відношенню до ОСОБА_1 було видано наказ №08-03/396 від 14.12.2020 «Про звільнення ОСОБА_1 » у зв'язку з отриманням негативної оцінки за результатами оцінювання службової діяльності позивача. Відповідно до результатів виконання завдань державним службовцем, який займає посаду державної служби категорії «Б» або «В» за 2020 рік, позивача оцінено в 2,0 бали, тобто отримана негативна оцінка.
В адміністративному позові позивач посилається на те, що на підставі структури Головним управлінням Держпраці у Харківській області в особі т.в.о начальника Головного управління Держпраці у Харківській області ОСОБА_2 було видано наказ №7 від 06.01.2021 «Про введення в дію структури та штатного розпису Головного правління Держпраці у Харківській області» та оформлено за підписом ОСОБА_2 попередження про наступне вивільнення» працівників Головного управління, які 06.01.2021 були надані на підпис працівникам управління.
Відповідно до інформації, викладеної в цьому попередженні, підставами для припинення позивачем державної служби за ініціативою суб'єкта призначення є: вимоги п.1 ч.1 ст.87 ЗУ «Про державну службу», а саме скорочення чисельності або штату державних службовців, скорочення посади державної служби внаслідок зміни структури або штатного розпису державного органу без скорочення чисельності або штату державних службовців, реорганізація державного органу, яке відбудеться 06.06.2021 без надання пропозицій, як зазначає позивач, займати будь-яку вакантну посаду.
На думку позивача, затвердження ОСОБА_3 нової структури ГУ Держпраці у Харківській області та вчинення т.в.о начальника ГУ Держпраці у Харківській області ОСОБА_2 дій щодо її реалізації/втілення, зокрема видання наказу № 7 від 06.01.2021 в частин7і його реалізації є таким, що вчинення не у спосіб, визначений законом та призводять до порушення прав позивача та інтересів і прав, в тому числі, і решти працівників ГУ Держпраці у Харківській області. Зокрема, ОСОБА_1 вказує, що він станом на 01.01.2020, на 01.08.2020, на 01.01.2021 займав посаду заступника начальника відділу розслідування, аналізу та обліку аварій і виробничого травматизму. У складі структури відділу, яка діяла станом на 01.01.2020 у відділі було сім штатних одиниць, з них одна посада начальника відділу, одна посада заступника начальника відділу та п'ять головних державних інспекторів. У складі новоствореного відділу у штаті вісім штатних одиниць, з них шість головних державних інспекторів та такої одна посада начальника відділу - заступник начальника управління, одна посада заступника начальника відділу. При цьому, як посилається позивач, йому вручено попередження про наступне звільнення з посиланням на п.1 ч.1 ст.87 ЗУ «Про державну службу» без пропозицій вакантної посади. Посилаючись на вказані обставини та те, що не був ознайомлений з наказом №7 від 06.01.2021 та ненадання відповідача всіх вакантних посад у Головному управлінні Держпраці у Харківській області, позивач звернувся до суду з даним адміністративним позовом.
Відповідно до п.1 Положення про Державну службу України з питань праці, затвердженого постановою КМУ від 11.02.2015 №96 (далі - Положення), державна служба України з питань праці (Держпраці) є центральним органом виконавчої влади, діяльність якого спрямовується і координується Кабінетом Міністрів України через Міністра розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства, і який реалізує державну політику у сферах промислової безпеки, охорони праці, гігієни праці, поводження з вибуховими матеріалами промислового призначення, здійснення державного гірничого нагляду, а також з питань нагляду та контролю за додержанням законодавства про працю, зайнятість населення, загальнообов'язкове державне соціальне страхування від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, які спричинили втрату працездатності, у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності, на випадок безробіття (далі - загальнообов'язкове державне соціальне страхування) в частині призначення, нарахування та виплати допомоги, компенсацій, надання соціальних послуг та інших видів матеріального забезпечення з метою дотримання прав і гарантій застрахованих осіб.
Держпраці у своїй діяльності керується Конституцією та законами України, указами Президента України та постановами Верховної Ради України, прийнятими відповідно до Конституції та законів України, актами Кабінету Міністрів України, іншими актами законодавства (пункт 2 Положення).
Організацію, повноваження та порядок діяльності центральних органів виконавчої влади України визначені ЗУ «Про центральні органи виконавчої влади».
Відповідно до ч.6 ст.21 ЗУ «Про центральні органи виконавчої влади», структуру територіальних органів центрального органу виконавчої влади затверджує керівник центрального органу виконавчої влади за погодженням з міністром, який спрямовує та координує діяльність центрального органу виконавчої влади. Штатний розпис та кошторис територіальних органів центрального органу виконавчої влади затверджує керівник центрального органу виконавчої влади.
Згідно п.7 Положення, Держпраці здійснює свої повноваження безпосередньо та через утворені в установленому порядку територіальні органи. На утворені територіальні органи Держпраці може покладати виконання завдань за міжрегіональним принципом.
Як встановлено пунктом 3 Типового положення про територіальні органи міністерства та іншого центрального органу виконавчої влади, затвердженого постановою КМУ від 25.05.2011 №563, завданням територіальних органів є реалізація повноважень міністерства та іншого центрального органу виконавчої влади на території відповідної адміністративно-територіальної одиниці.
Положення про ці територіальні органи затверджується відповідними наказами Держпраці згідно з Положенням про Головне управління Державної служби України з питань праці в області, затвердженого наказом Мінсоцполітики від 27.03.2015 №340, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 20.04.2015 №438/26883.
Так, у Харківській області, у тому числі у місті Харків, Держпраці реалізує свої повноваження через Головне управління Держпраці у Харківській області.
Як убачається з матеріалів справи, 29.12.2020 на адресу Держпраці надійшов лист Головного управління №08-21/13436 від 17.12.2020 з пропозицією т.в.о. начальника Головного управління Держпраці у Харківській області М. Брезіцької щодо оптимізації, раціонального використання кадрів, підвищення ефективності при виконанні покладених наглядових завдань і функцій відповідно до Положення про Головне управління.
Т.в.о. начальника Головного управління М. Брезіцькою було доведено до відома т.в.о. голови Держпраці Сажієнка В. по те, що в структурі Головного управління передбачається утворення управління з питань праці у складі відділів з питань додержання законодавства про працю та з питань експертизи умов праці і управління нагляду в промисловості і на об'єктах підвищеної небезпеки у складі відділів нагляду в машинобудуванні, енергетиці, в АПК та СКС, нагляду на виробництві і на об'єктах підвищеної небезпеки, нагляду в будівництві, котлонагляді, на транспорті та зв'язку, враховуючи функціональну спрямованість підрозділів.
Враховуючи вказані обставини, т.в.о. начальника Головного управління М. Брезіцька надала для розгляду та затвердження структуру Головного управління Держпраці у Харківській області.
17.12.2020 Держпраці на адресу Міністра розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України було направлено лист №8835/1/10-20 про погодження структури Головного управління Держпраці у Харківській області.
Листом від 31.12.2020 №4706-06/77247-03 Міністерство розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України погодило запропоновану т.в.о. голови Держпраці Сажієнко В. структуру Головного управління Держпраці у Харківській області згідно ч.6 ст.21 ЗУ «Про центральні органи виконавчої влади»№ та підпункту 14 пункту 11 Положення про Державну службу України з питань праці. Зауважень та рекомендацій щодо затвердженої структури Міністром надано не було. Зміни у чисельності працівників не відбулися.
Наказом від 06.01.2021 №7, з метою забезпечення належного виконання завдань та функцій, передбачених Положенням №84, за підписом т.в.о начальника М. Брезіцької введено в дію структуру та штатний розпис Головного управління Держпраці у Харківській області, у зв'язку із затвердженням структури Управління Держпраці 17.12.2020 т.в.о. голови Державної служби України з питань праці В. Сажієнком, погодженої 31.12.2020 з Міністром розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України чисельністю працівників 196 осіб.
За правилами ч.3 ст.64 Господарського кодексу України, підприємство самостійно визначає свою організаційну структуру, встановлює чисельність працівників і штатний розпис.
Власник здійснює свої права щодо управління підприємством безпосередньо або через уповноважені ним органи відповідно до статуту підприємства чи інших установчих документів (ч.2 ст.65 ГК України).
Право власника або уповноваженого ним органу визначати чисельність працівників і штатний розпис закріплено у статті 64 ГК України, згідно з якою підприємство самостійно визначає свою організаційну структуру, встановлює чисельність працівників і штатний розпис.
При цьому саме втручання в господарську та іншу діяльність підприємства не допускається, крім випадків, передбачених законодавством України.
Таким чином, питання щодо визначення структури підприємства чи установи, про зміну в організації виробництва і праці, скорочення чисельності або штату працівників є складовою права на управління діяльністю підприємством, а тому дії тимчасово виконуючого обов'язки голови Державної служби України з питань праці ОСОБА_3 , які полягали у затвердженні 31.12.2020 нової структури Головного управління Держпраці у Харківській області в частині ліквідації Відділу розслідування, аналізу та обліку аварій і виробничого травматизму Головного управління Держпраці у Харківській області та одночасному створенні аналогічного Відділу розслідування, аналізу та обліку аварій і виробничого травматизму у складі Управління з питань гігієни праці, розслідування, аналізу та обліку аварій і виробничого травматизму в структурі ГУ Держпраці у Харківській області; дії тимчасово виконуючого обов'язки начальника Головного управління Держпраці у Харківській області ОСОБА_2 по впровадженню нової структури Головного управління Держпраці у Харківській області в частині ліквідації Відділу розслідування, аналізу та обліку аварій і виробничого травматизму Головного управління Держпраці у Харківській області та одночасному створенні аналогічного Відділу розслідування, аналізу та обліку аварій і виробничого травматизму у складі Управління з питань гігієни праці , розслідування, аналізу та обліку аварій і виробничого травматизму в структурі ГУ Держпраці у Харківській області та наказ тимчасово виконуючого обов'язки начальника Головного управління Держпраці у Харківській Брезіцької М.С. від 06.01.2021 №7 "Про введення в дію структури та штатного розпису Головного управління Держпраці у Харківській області» в частині ліквідації Відділу розслідування, аналізу та обліку аварій і виробничого травматизму Головного управління Держпраці у Харківській області та одночасному створенні аналогічного Відділу розслідування, аналізу та обліку аварій і виробничого травматизму у складі Управління з питань гігієни праці, розслідування, аналізу та обліку аварій і виробничого травматизму в структурі ГУ Держпраці у Харківській області не можуть бути визнані протиправними, оскільки відповідачі у даному випадку діяли у межах наданих їм повноважень, із дотриманням вимогу закону.
Крім того, наказом №08-03/396 від 14.12.2020 ОСОБА_1 звільнено з посади начальника відділу розслідування, аналізу та обліку аварій і виробничого травматизму Головного управління Держпраці у Харківській області у зв'язку із отриманням державним службовцем негативної оцінки за результатами оцінювання службової діяльності відповідно до п.3 ч.1 ст.87 ЗУ «Про державну службу».
Постановою Кабінету Міністрів України 23 серпня 2017 р. затверджено Порядок проведення оцінювання результатів службової діяльності державних службовців № 640, яким визначено процедуру проведення оцінювання результатів службової діяльності державних службовців. Дія цього Порядку поширюється на державних службовців, які займають посади державної служби категорій “А”, “Б” і “В”.
Відповідно до частини 2 статті 1 Закону України «Про державну службу» державний службовець - це громадянин України, який займає посаду державної служби в органі державної влади, іншому державному органі, його апараті (секретаріаті) (далі - державний орган), одержує заробітну плату за рахунок коштів державного бюджету та здійснює встановлені для цієї посади повноваження, безпосередньо пов'язані з виконанням завдань і функцій такого державного органу, а також дотримується принципів державної служби.
Статтею 44 Закону передбачено, що результати службової діяльності державних службовців щороку підлягають оцінюванню для визначення якості виконання поставлених завдань, а також з метою прийняття рішення щодо преміювання, планування їхньої кар'єри, виявлення потреби у професійному навчанні.
Пунктами 7, 9, 10, 13 Типового № 640 передбачено, що оцінювання проводиться на підставі ключових показників, визначених з урахуванням посадових обов'язків державного службовця, а також дотримання ним загальних правил етичної поведінки та вимог законодавства у сфері запобігання корупції. Оцінювання проводиться поетапно: визначення завдань і ключових показників; визначення результатів виконання завдань; затвердження висновку (крім випадків, коли жодне із визначених завдань не підлягає оцінюванню). Завдання і ключові показники повинні відображати кінцевий результат, на досягнення якого спрямовано службову діяльність державних службовців, вимірюватися в кількісному та/або якісному вираженні. Визначення завдань і ключових показників для заступників керівників здійснюється після визначення завдань і ключових показників для їх керівників. Визначення результатів виконання завдань проводиться у жовтні - грудні за період з 1 січня поточного року або з дати визначення завдань і ключових показників до дати прийняття наказу (розпорядження) про визначення результатів виконання завдань.
З наданих до матеріалів справи доказів вбачається, що відповідно до результатів виконання завдань державним службовцем, який займає посаду державної служби категорії «Б» або «В» за 2020 рік, позивача оцінено в 2,0 бали, тобто отримана негативна оцінка.
Згідно ч.6 ст.44 ЗУ «Про державну службу», у разі отримання державним службовцем негативної оцінки за результатами оцінювання службової діяльності такий державний службовець звільняється із служби відповідно до пункту 3 частини першої статті 87 цього Закону та з ним розривається контракт про проходження державної служби (у разі укладення).
Таким чином, факт видання наказу про звільнення позивача не пов'язаний із введенням в дію структури та штатного розпису Головного управління Держпраці у Харківській області на 2021 рік.
Частиною 1 статті 21 ЗУ «Про центральні органи виконавчої влади» встановлено, що територіальні органи центрального органу виконавчої влади утворюються як юридичні особи публічного права в межах граничної чисельності державних службовців та працівників центрального органу виконавчої влади і коштів, передбачених на його утримання, ліквідовуються, реорганізовуються за поданням міністра, який спрямовує та координує діяльність центрального органу виконавчої влади, Кабінетом Міністрів України. Пропозиції щодо утворення, реорганізації та ліквідації територіальних органів центрального органу виконавчої влади на розгляд міністрові вносить керівник центрального органу виконавчої влади. Територіальні органи центрального органу виконавчої влади можуть утворюватися, ліквідовуватись, реорганізовуватись керівником центрального органу виконавчої влади як структурні підрозділи апарату центрального органу виконавчої влади за погодженням з міністром, який спрямовує та координує діяльність центрального органу виконавчої влади, та Кабінетом Міністрів України. Територіальні органи центрального органу виконавчої влади створюються у випадках, коли їх створення передбачено положенням про центральний орган виконавчої влади, затвердженим Кабінетом Міністрів України. Територіальні органи центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну митну політику, та центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну податкову політику, можуть утворюватися у порядку, визначеному статтею 21-1 цього Закону. Територіальні органи центральних органів виконавчої влади можуть утворюватися в інших організаційно-правових формах у порядку, визначеному законодавством.
Структуру територіальних органів центрального органу виконавчої влади затверджує керівник центрального органу виконавчої влади за погодженням з міністром, який спрямовує та координує діяльність центрального органу виконавчої влади. Штатний розпис та кошторис територіальних органів центрального органу виконавчої влади затверджує керівник центрального органу виконавчої влади (ч.6 ст.21 ЗУ «Про центральні органи виконавчої влади»).
Відповідно до п.1 Положення №96 Державна служба України з питань праці (Держпраці) є центральним органом виконавчої влади, діяльність якого спрямовується і координується Кабінетом Міністрів України через Міністра розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства, і який реалізує державну політику у сферах промислової безпеки, охорони праці, гігієни праці, поводження з вибуховими матеріалами промислового призначення, здійснення державного гірничого нагляду, а також з питань нагляду та контролю за додержанням законодавства про працю, зайнятість населення, загальнообов'язкове державне соціальне страхування від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, які спричинили втрату працездатності, у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності, на випадок безробіття (далі - загальнообов'язкове державне соціальне страхування) в частині призначення, нарахування та виплати допомоги, компенсацій, надання соціальних послуг та інших видів матеріального забезпечення з метою дотримання прав і гарантій застрахованих осіб.
Згідно з п. 7 вказаного Положення №96 Держпраці здійснює свої повноваження безпосередньо та через утворені в установленому порядку територіальні органи.
Наказом Державної служби України з питань праці від 03.08.2018 року № 84 затверджено Положення про Головне управління Держпраці у Харківській області (далі - Положення №84).
Відповідно до п. 1 Положення №84 Головне управління Держпраці у Харківській області є територіальним органом Державної служби України з питань праці, що їй підпорядковується.
Згідно п.8 Положення №84 Управління Держпраці в межах своїх повноважень видає накази організаційно-розпорядчого характеру і контролює їх виконання. Акти Управління Держпраці можуть бути скасовані Головою Держпраці повністю чи в окремій частині, у тому числі за дорученням Міністра соціальної політики України. Відповідно до пункту 11 Положення №84 начальник Управління Держпраці, крім іншого, підписує накази Управління Держпраці.
Відповідно до пункту 14 Положення №84, структуру Управління Держпраці затверджує голова Державної служби України з питань праці за погодженням з Міністром соціальної політики України.
Штатний розпис та кошторис Управління Держпраці затверджує Голова Державної служби України з питань праці.
Чисельність працівників Управління Держпраці затверджує Голова Державної служби України з питань праці в межах граничної чисельності працівників визначеної Кабінетом Міністрів України.
Наказом від 06.01.2021 №7, з метою забезпечення належного виконання завдань та функцій, передбачених Положенням №84, за підписом т.в.о. начальника М. Брезіцької введено в дію структуру та штатний розпис Головного управління Держпраці у Харківській області, у зв'язку із затвердженням структури Управління Держпраці 17.12.2020 т.в.о голови Державної служби України з питань праці В. Сажієнком, погодженої 31.12.2020 з Міністром розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України.
Таким чином, наведені вище обставини та докази, що їх підтверджують свідчать про безпідставність вимог позивача щодо визнання протиправними дій тимчасово виконуючого обов'язки голови Державної служби України з питань праці Сажієнко Віталія Валерійовича, які полягали у затвердженні 31.12.2020 нової структури Головного управління Держпраці у Харківській області в частині ліквідації Відділу розслідування, аналізу та обліку аварій і виробничого травматизму Головного управління Держпраці у Харківській області та одночасному створенні аналогічного Відділу розслідування, аналізу та обліку аварій і виробничого травматизму у складі Управління з питань гігієни праці, розслідування, аналізу та обліку аварій і виробничого травматизму в структурі ГУ Держпраці у Харківській області; визнання протиправними дій тимчасово виконуючого обов'язки начальника Головного управління Держпраці у Харківській області ОСОБА_2 по впровадженню нової структури Головного управління Держпраці у Харківській області в частині ліквідації Відділу розслідування, аналізу та обліку аварій і виробничого травматизму Головного управління Держпраці у Харківській області та одночасному створенні аналогічного Відділу розслідування, аналізу та обліку аварій і виробничого травматизму у складі Управління з питань гігієни праці , розслідування, аналізу та обліку аварій і виробничого травматизму в структурі ГУ Держпраці у Харківській області; визнання протиправним та скасування наказу тимчасово виконуючого обов'язки начальника Головного управління Держпраці у Харківській Брезіцької М.С. від 06.01.2021 №7 "Про введення в дію структури та штатного розпису Головного управління Держпраці у Харківській області» в частині ліквідації Відділу розслідування, аналізу та обліку аварій і виробничого травматизму Головного управління Держпраці у Харківській області та одночасному створенні аналогічного Відділу розслідування, аналізу та обліку аварій і виробничого травматизму у складі Управління з питань гігієни праці, розслідування, аналізу та обліку аварій і виробничого травматизму в структурі ГУ Держпраці у Харківській області.
Відповідно до статті 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Згідно частин 1, 2 статті 77 Кодексу адміністративного судочинства України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу. В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.
Таким чином, виходячи з меж заявлених позовних вимог, системного аналізу положень чинного законодавства України, оцінки поданих сторонами доказів, що ґрунтується на всебічному, повному і об'єктивному розгляді всіх обставин справи в їх сукупності, суд дійшов висновку про відсутність підстав для задоволення адміністративного позову.
Керуючись ст.ст. 8, 9, 72-77, 90, 139, 241-246, 255, 257, 262 КАС України, -
У задоволенні адміністративного позову ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 ) до Державної служби України з питань праці в особі т.в.о. голови Державної служби України з питань праці Сажієнко Віталія Валерійовича (вул. Десятинна, 14, м. Київ), Головного управління Держпраці у Харківській області в особі т.в.о. начальника Головного управління Держпраці у Харківській області Брезіцької Марії Сергіївни (вул. Алчевських, 40, м. Харків) про визнання дій протиправними, визнання протиправним та скасування наказу - відмовити.
Рішення може бути оскаржене до Другого апеляційного адміністративного суду шляхом подачі апеляційної скарги протягом тридцяти днів з дня проголошення рішення. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення суду, або розгляду справи в порядку письмового провадження, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Суддя В.В. Єгупенко