Справа № 420/3455/21
13 травня 2021 року м. Одеса
Одеський окружний адміністративний суд в складі:
Головуючого судді Бойко О.Я.,
розглянувши у порядку письмового провадження за правилами спрощеного позовного провадження справу за адміністративним позовом ОСОБА_1 до Одеського обласного територіального центру комплектування та соціальної підтримки, третя особа Головне управління Пенсійного фонду України в Одеській області про визнання протиправними дії та зобов'язання надати довідки про розмір грошового забезпечення станом на 05.03.2019 р. та станом на 01.02.2020 р., вирішив адміністративний позов задовольнити частково.
І. Суть спору:
Позивач, ОСОБА_1 , звернувся до Одеського окружного адміністративного суду з позовом до Одеського обласного територіального центру комплектування та соціальної підтримки, третя особа на стороні відповідача Головне управління Пенсійного фонду України в Одеській області, в якому просив суд:
(1).Визнати протиправними дії Одеського обласного територіального центру комплектування та соціальної підтримки з відмови ОСОБА_1 , листом №1251 від 03 лютого 2021 року, у наданні довідок про розмір його грошового забезпечення станом на 05 березня 2019 року із зазначенням всіх додаткових видів грошового забезпечення, які враховувались при обчисленні його пенсії за станом на 31 грудня 2017 року, та станом на 01 лютого 2020 року із зазначенням нового розміру посадового окладу та окладу за військовим званням, розрахованого відповідно до пункту 4 Постанови Кабінету Міністрів України «Про грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб» від 30.08.2017 №704, в редакції від 30 серпня 2017 року.
(2).Зобов'язати Одеський обласний територіальний центр комплектування та соціальної підтримки надати ОСОБА_1 та Головному управління Пенсійного фонду України в Одеській області довідки про розмір його грошового забезпечення станом на 05 березня 2019 року із зазначенням всіх додаткових видів грошового забезпечення, які враховувались при обчисленні його пенсії за станом на 31 грудня 2017 року, та станом на 01 лютого 2020 року із зазначенням нового розміру посадового окладу та окладу за військовим званням, розрахованого відповідно до пункту 4 Постанови Кабінету Міністрів України «Про грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб» від 30.08.2017 №704, в редакції від 30 серпня 2017 року, для проведення перерахунку пенсії.
ІІ. Аргументи сторін
(а) Позиція Позивача
В обґрунтування позовних вимог позивач зазначив наступне.
Позивач є пенсіонером Збройних Сил України, отримує пенсію відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб звільнених з військової служби та деяких інших осіб» та знаходиться на обліку в Головному управлінні Пенсійного фонду України в Одеській області.
Відповідно до розрахунку пенсії позивача від 09.10.2017 р. його пенсія розраховувалась виходячи з наступних видів грошового забезпечення: посадовий оклад, оклад за військове звання, відсоткова надбавка за вислугу років, надбавка за кваліфікацію клас майстер, надбавка за роботу з таємними виробами, носіями, документами, надбавка льотного складу при виконанні польотів, надбавка за виконання особливо важливих завдань, премія.
21.02.2018 р. КМУ України прийняв постанову №103, пунктами 1,2 якої встановлено перерахувати з 01.01.2018 р. пенсії, призначені згідно з Законом України №2262-ХІІ «Про пенсійне забезпечення осіб звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», з урахуванням розміру окладу за посадою, військовим (спеціальним) званням, відсоткової надбавки за вислугу років за відповідною або аналогічною посадою, яку особа займала на дату звільнення зі служби, що визначено станом на 01.03.2018 р. відповідно до постанови №704.
26.03.2018 р. Головне управління Одеській області здійснило перерахунок пенсії позивачу з 01.01.2018 р.виходячи з грошового забезпечення, яке складається з посадового окладу, окладу за військове звання, відсоткової надбавки за вислугу років.
05.03.2019 р. набрало законної сили рішення Окружного адміністративного суду м. Києва від 12.12.2018 р. у справі №826/3858/18, яким визнано протиправними та нечинними пукти 1,2 постанови №103 та зміни до пункту 5 і додатку 2 Порядку №45.
25.12.2020 р. позивач звернувся до відповідача з заявою в якій просив надати йому довідку про розмір належного йому грошового забезпечення, станом на 05.03.2019 р., із зазначенням всіх додаткових видів грошового забезпечення, які враховувались при обчисленні його пенсії за станом на 31.12.2017 р. та про розмір належного йому грошового забезпечення із зазначенням нового розміру посадового окладу та окладу за військовим званням, станом на 01.02.2020 р., розрахованого відповідно до пункту 4 Постанови КМУ «Про грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб» від 30.08.2017.
Відповідач, листом №1251 від 03.02.2021 р. відмовив позивачу у задоволенні його заяви, та зазначив, що після 05.03.2019 р. та по теперішній час списки осіб, пенсії яких належать перерахунку з прізвищем позивача від Головного управління ПФУ в Одеській області до Одеського обласного територіального центру комплектування та соціальної підтримки не надходило.
Позивач вважає протиправними дії відповідача щодо не виготовлення та ненадання ГУ ПФУ в Одеській області довідок про його грошове забезпечення з урахуванням додаткових видів грошового забезпечення для здійснення перерахунку його основного розміру пенсії.
(б) Позиція Відповідача
31.03.2021 р. від відповідача надійшов відзив на позовну заяву, в якому він просив у задоволення позову відмовити.
В обґрунтування відзиву представник відповідача зазначив, що чинним законодавством передбачено, що видача довідок про розмір грошового забезпечення здійснюється уповноваженим органом після надходження відповідного списку осіб, пенсії яких підлягають перерахунку. При цьому , до Одеського обласного ТЦК та СП з ГУ ПФУ в Одеській області не надходив відповідний список щодо позивача за формою згідно з додатком 1 до Порядку.
ІІІ Процедура та рух справи
15.03.2021 р. ухвалою Одеський окружний адміністративний суд, прийняв позовну заяву до розгляду та відкрив провадження за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи (у письмовому провадженні).
ІV. Обставини справи встановлені судом та докази на їх підтвердження
Позивач є пенсіонером Збройних Сил України, отримує пенсію відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб звільнених з військової служби та деяких інших осіб» та знаходиться на обліку в Головному управлінні Пенсійного фонду України в Одеській області.
Відповідно до розрахунку пенсії позивача від 09.10.2017 р. його пенсія розраховувалась виходячи з наступних видів грошового забезпечення: посадовий оклад, оклад за військове звання, відсоткова надбавка за вислугу років, надбавка за кваліфікацію клас майстер, надбавка за роботу з таємними виробами, носіями, документами, надбавка льотного складу при виконанні польотів, надбавка за виконання особливо важливих завдань, премія.
21.02.2018 р. КМУ України прийняв постанову №103, пунктами 1,2 якої встановлено перерахувати з 01.01.2018 р. пенсії, призначені згідно з Законом України №2262-ХІІ «Про пенсійне забезпечення осіб звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», з урахуванням розміру окладу за посадою, військовим (спеціальним) званням, відсоткової надбавки за вислугу років за відповідною або аналогічною посадою, яку особа займала на дату звільнення зі служби, що визначено станом на 01.03.2018 р. відповідно до постанови №704.
26.03.2018 р. Головне управління Одеській області здійснило перерахунок пенсії позивачу з 01.01.2018 р.виходячи з грошового забезпечення, яке складається з посадового окладу, окладу за військове звання, відсоткової надбавки за вислугу років.
05.03.2019 р. набрало законної сили рішення Окружного адміністративного суду м. Києва від 12.12.2018 р. у справі №826/3858/18, яким визнано протиправними та нечинними пукти 1,2 постанови №103 та зміни до пункту 5 і додатку 2 Порядку №45.
25.12.2020 р. позивач звернувся до відповідача з заявою в якій просив надати йому довідку про розмір належного йому грошового забезпечення, станом на 05.03.2019 р., із зазначенням всіх додаткових видів грошового забезпечення, які враховувались при обчисленні його пенсії за станом на 31.12.2017 р. та про розмір належного йому грошового забезпечення із зазначенням нового розміру посадового окладу та окладу за військовим званням, станом на 01.02.2020 р., розрахованого відповідно до пункту 4 Постанови КМУ «Про грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб» від 30.08.2017.
Відповідач, листом №1251 від 03.02.2021 р. відмовив позивачу у задоволенні його заяви, та зазначив, що після 05.03.2019 р. та по теперішній час списки осіб, пенсії яких належать перерахунку з прізвищем позивача від Головного управління ПФУ в Одеській області до Одеського обласного територіального центру комплектування та соціальної підтримки не надходило.
Надаючи належну правову оцінку спірним правовідносинам суд виходить з наступного.
IV. Джерела права та висновки суду
Відповідно до частини другої статті 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи, зобов'язані діяти лише на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Згідно з ч. 3 ст. 43 Закону України “Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби та деяких інших осіб”, пенсії особам офіцерського складу, прапорщикам і мічманам, військовослужбовцям надстрокової служби та військової служби за контрактом, особам, які мають право на пенсію за цим Законом, та членам їх сімей обчислюються з розміру грошового забезпечення, враховуючи відповідні оклади за посадою, військовим (спеціальним) званням, процентну надбавку за вислугу років, щомісячні додаткові види грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення) та премії в розмірах, установлених законодавством, з якого було сплачено єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, а до 1 січня 2011 року - страхові внески на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування, у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України.
Приписами ч. 18 ст. 43 Закону України “Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби та деяких інших осіб”, у разі якщо на момент призначення або виплати пенсії відбулася зміна розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення та/або були введені для зазначених категорій осіб нові щомісячні додаткові види грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення) та премії у розмірах, встановлених законодавством, пенсія призначається з урахуванням таких змін та/або нововведень, а призначена пенсія підлягає невідкладному перерахунку.
Відповідно до частини третьої статті 51 Закону України “Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби та деяких інших осіб”, перерахунок пенсій у зв'язку зі зміною розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на такий перерахунок згідно з цим Законом, або у зв'язку із введенням для зазначених категорій осіб нових щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, встановлених законодавством, не проведений з вини органів ПФУ та/або державних органів, які видають довідки для перерахунку пенсії, провадиться з дати виникнення права на нього без обмеження строком.
30 серпня 2017 року Кабінет Міністрів України прийняв Постанову № 704, яка набрала чинності 1 березня 2018 року та якою затверджено схему тарифних розрядів, тарифних коефіцієнтів, додаткові види грошового забезпечення, розміри надбавки за вислугу років, військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу.
Пунктом 2 Постанови № 704 установлено, що грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу складається з посадового окладу, окладу за військовим (спеціальним) званням, щомісячних (підвищення посадового окладу, надбавки, доплати, винагороди, які мають постійний характер, премії) та одноразових додаткових видів грошового забезпечення.
21 лютого 2018 року Кабінет Міністрів України прийняв Постанову № 103, пунктами 1 якої встановлено перерахувати з 1 січня 2018 року пенсії призначені згідно із Законом України “Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб” (далі - Закон) до 1 березня 2018 р. (крім пенсій, призначених згідно із Законом особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ (міліції) та поліцейським), з урахуванням розміру окладу за посадою, військовим (спеціальним) званням, відсоткової надбавки за вислугу років за відповідною або аналогічною посадою, яку особа займала на дату звільнення із служби (на дату відрядження для роботи до органів державної влади, органів місцевого самоврядування або до сформованих ними органів, на підприємства, в установи, організації, вищі навчальні заклади), що визначені станом на 1 березня 2018 р. відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 30 серпня 2017 р. № 704 “Про грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб”.
Відповідно до п. 7 Постанови № 103 вказано Міністерству оборони, Міністерству внутрішніх справ, Міністерству інфраструктури, Міністерству юстиції, Державній службі з надзвичайних ситуацій, Службі безпеки, Службі зовнішньої розвідки, Адміністрації Державної прикордонної служби, Адміністрації Державної служби спеціального зв'язку та захисту інформації, Державній фіскальній службі, Національній гвардії, Управлінню державної охорони після набрання чинності цією постановою забезпечити оформлення та подання до органів Пенсійного фонду України довідок про розміри грошового забезпечення, визначені в пункті 1 цієї постанови, відповідно до Порядку проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України “Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб”, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 13 лютого 2008 р. № 45.
Постановою № 103 було внесено зміни до Порядку № 45, зокрема:
- пункт 5 викладено в новій редакції;
- додаток 2 викладено в новій редакції, відповідно до якої відсутні такі складові грошового забезпечення, як щомісячні додаткові види грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення) та премії.
Згідно з п. 1 Порядку №45, пенсії, призначені відповідно до Закону України “Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб” (далі - Закон), у зв'язку з підвищенням грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію згідно із Законом, перераховуються на умовах та в розмірах, передбачених Кабінетом Міністрів України.
Відповідно до п. 2 Порядку №45 Пенсійний фонд України після прийняття Кабінетом Міністрів України рішення щодо перерахунку пенсій та отримання відповідного повідомлення від Мінсоцполітики повідомляє своїм головним управлінням в Автономній Республіці Крим, областях, мм. Києві та Севастополі (далі - головні управління Пенсійного фонду України) про підстави для проведення перерахунку пенсій та про необхідність підготовки списків осіб, пенсії яких підлягають перерахунку (далі - списки), та надсилає відповідну інформацію Міноборони, МВС, Національній поліції, Мін'юсту, Мінінфраструктури, СБУ, Службі зовнішньої розвідки, ДФС, Управлінню державної охорони, Адміністрації Держспецзв'язку, Адміністрації Держприкордонслужби, ДСНС (далі - державні органи).
Головні управління Пенсійного фонду України у десятиденний строк з моменту надходження зазначеного повідомлення складають списки за формою згідно з додатком 1 та подають їх органам, які уповноважені рішеннями керівників державних органів (далі - уповноважені органи) видавати довідки про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії.
Згідно з абз. 1 п. 3 Порядку №45, на підставі списків уповноважені органи готують довідки про розмір грошового забезпечення, що враховується для перерахунку пенсій, для кожної особи, зазначеної в списку, за формою згідно з додатками 2 і 3 (далі - довідки) та у місячний строк подають їх головним управлінням Пенсійного фонду України.
Відповідно до п. 5 Порядку №45 (в редакції Постанови № 103), під час перерахунку пенсій використовуються такі види грошового забезпечення, як посадовий оклад, оклад за військовим (спеціальним) званням та відсоткова надбавка за вислугу років на момент виникнення права на перерахунок пенсії за відповідною або аналогічною посадою та військовим (спеціальним) званням.
Відповідною вважається посада, яка за класифікаційними характеристиками, зокрема назвою, розміром посадового окладу, функціональністю та організаційним рівнем підрозділу у структурі органу (організації, установи, військової частини тощо) прирівнюється до посади, з якої особа була звільнена (п. 6 Порядку №45).
Окружний адміністративний суд міста Києва рішенням від 12 грудня 2018 року, залишеним без змін постановою Шостого апеляційного адміністративного суду від 5 березня 2019 року, в адміністративній справі № 826/3858/18 визнав протиправними та нечинними пункти 1, 2 Постанови №103 та зміни до пункту 5 і додатку 2 Порядку № 45.
Оскільки зміни, внесені Постановою № 103, зокрема, до додатку 2 Порядку № 45, у якому визначено форму довідки про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії, були визнані судом протиправними та нечинними, то з дня набрання законної сили рішенням у справі № 826/3858/18 діє редакція додатку 2 до Порядку № 45, яка діяла до зазначених змін.
При цьому, порядок дій, який повинні вчинити, зокрема, відповідач та Управління, у зв'язку із втратою чинності положеннями пунктів 1, 2 Постанови № 103 та змін до пункту 5 і додатку 2 Порядку №45, не змінився.
Довідки видаються державним органом, з якого особи були звільнені зі служби, якщо інше не передбачено цим Порядком.
Так, згідно з додатком 2 Порядку № 45 в редакції чинній з 05.03.2019 року, до довідки про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії, окрім посадового окладу, окладу за військовим (спеціальним) званням, надбавка за вислугу років, включаються додаткові види грошового забезпечення додаткових видів грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення) та премія, що встановлені Кабінетом Міністрів України за відповідною посадою (посадами) на момент перерахунку пенсії (надбавка за виконання особливо важливих завдань, надбавка за службу в умовах режимних обмежень, надбавка за знання та використання в роботі іноземної мови, надбавка за почесне звання "заслужений" чи "народний", доплата за науковий ступінь кандидата або доктора наук чи вчене звання, надбавка за спортивні звання, премія).
Суд зазначає, що саме на відповідача згідно з вимогами положень п. 3 Порядку № 45 покладено функції зі складання довідки про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсій у разі прийняття Кабінетом Міністрів України рішення про зміну розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення для визначених осіб або про введення для них нових щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, установлених законодавством після надходження від територіального пенсійного органу списків осіб, пенсії яких підлягають перерахунку за формою згідно з додатком 1 до Порядку № 45.
Питання щодо подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій відповідно до Закону України “Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби та деяких інших осіб”, крім пенсій військовослужбовцям строкової служби та членам їх сімей, регулює Порядок подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" № 3-1, затверджений Постановою правління Пенсійного фонду України 30.01.2007 № 3-1, зареєстрований в Міністерстві юстиції України 15 лютого 2007 року за № 135/13402 (далі - Порядок № 3-1).
Відповідно до пункту 24 Порядку № 3-1, про виникнення підстав для проведення перерахунку пенсій згідно зі статтею 63 Закону України “Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби та деяких інших осіб” уповноважені структурні підрозділи зобов'язані у п'ятиденний строк після прийняття відповідного нормативно-правового акта, на підставі якого змінюється хоча б один з видів грошового забезпечення для відповідних категорій осіб, або у зв'язку з уведенням для зазначених категорій військовослужбовців нових щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, установлених законодавством, повідомити про це орган, що призначає пенсії. Органи, що призначають пенсії, протягом п'яти робочих днів після надходження такого повідомлення подають до відповідних уповноважених структурних підрозділів списки осіб, яким необхідно провести перерахунок пенсії (додаток № 5). Після одержання списків осіб уповноважені структурні підрозділи зазначають у них зміни розмірів грошового забезпечення для перерахунку раніше призначених пенсій і в п'ятиденний строк після надходження передають їх до відповідних органів, що призначають пенсії.
Тотожні за змістом положення щодо процедури перерахунку раніше призначених пенсій військовослужбовців у разі зміни розміру їх грошового забезпечення містяться у пунктах 2, 3 Порядку № 45.
Отже, з 5 березня 2019 року - з дня набрання чинності судовим рішенням у справі № 826/3858/18 виникли підстави для перерахунку пенсій, призначених згідно із Законом України “Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби та деяких інших осіб”, з урахуванням розміру посадового окладу, окладу за військовим (спеціальним) званням та відсоткової надбавки за вислугу років, а також додаткових видів грошового забезпечення на підставі відповідних довідок отриманих від уповноважених органів.
Вказаний висновок суду відповідає висновкам Великої Палати Верховного Суду, що наведені у постанові від 24.06.2020 року у зразковій справі № 160/8324/19.
Суд зазначає, що з 05.03.2019 р. у відповідача виникли підстави для складання та направлення нової довідки з урахуванням включення додаткових видів грошового забезпечення.
Крім того, суд зазначає, що підставою для вчинення дій спрямованих на перерахунок раніше призначених пенсій, може бути як відповідна заява пенсіонера та додані до неї документи, так і рішення прийняте КМУ, про що державні органи, визначені Порядком №45 повідомляють орган ПФУ.
Аналогічний висновок міститься у постанові Верховного Суду від 10.10.2019 р. у справі №553/3619/16-а
Таким чином, суд робить висновок, що відповідач протиправно відмовив позивачу у наданні довідки про розмір його грошового забезпечення станом на 05.03.2019 р. із зазначенням додаткових видів грошового забезпечення.
Крім того, постановою Шостого апеляційного адміністративного суду від 29 січня 2020 року по справі №826/6453/18 попередні зміни пункту 4 Постанови №704 (в редакції Постанови № 103) скасовано та визнано протиправними, зокрема, визнано протиправним та скасовано пункт 6 Постанови №103, згідно з яким внесено зміни до пункту 4 Постанови №704.
Таким чином, з дня набрання законної сили рішенням у справі № 826/6453/18 діє редакція пункту 4 Постанови №704, яка діяла до зазначених змін.
Отже, з 29 січня 2020 року розміри посадових окладів, окладів за військовими (спеціальними) званнями військовослужбовців, осіб рядового та начальницького складу визначаються шляхом множення розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року (але не менше 50 відсотків розміру мінімальної заробітної плати, встановленого законом на 1 січня календарного року), на відповідний тарифний коефіцієнт згідно з додатками 1,12,13,14.
Відповідно у 2020 році виникло право позивача на перерахунок його пенсії з першого числа місяця, що йде за місяцем, в якому настали обставини, що тягнуть за собою зміну розміру пенсії, тобто з 01.02.2020, тому дії відповідача щодо відмови у підготовці та наданні позивачу довідки про розмір його грошового забезпечення станом на 01.02.2020 року є протиправними.
Щодо вимоги позивача про зобов'язання відповідача підготувати та надати до ГУ ПФУ в Одеській області нові довідку про грошове забезпечення позивача із зазначенням у довідці грошового забезпечення в розмірах станом на 05.03.2019 року та станом на 01.02.2020 р., які враховувались при обчисленні його пенсії станом на 31.12.2017 р. відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 30.08.2017 року № 704, суд зазначає, що з огляду на наведені положення законодавства, визначення конкретних додаткових видів грошового забезпечення та їх відсоткового відношення, що мають бути включені до довідки про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії особи, звільненої з військової служби, є дискреційними повноваженнями Одеського обласного територіального центру комплектування та соціальної підтримки.
Суд зазначає, що відповідач відмовив позивачу у виготовленні довідок з підстави відсутності списків осіб із зазначенням прізвища позивача, що складені ГУ ПФУ в Одеській області. Висновків щодо наявності підстав для зазначення у довідці тих чи інших додаткових видів грошового забезпечення чи їх відсоткового значення лист від 03.02.2021 року № 1251 не містить.
Таким чином, суд робить висновок, що в цій частині вимоги позивача до Одеського обласного територіального центру комплектування та соціальної підтримки належать до часткового задоволення, з урахуванням висновків Великої Палати Верховного Суду, що наведені у постанові від 24.06.2020 року у справі № 160/8324/19, шляхом зобов'язання відповідача скласти та надати до Головного управління Пенсійного фонду України нові довідки про розмір грошового забезпечення позивача , станом на 05.03.2019, та станом на 01.02.2020 р., із обов'язковим зазначенням відомостей про розміри щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення) та премії, для проведення з перерахунку основного розміру його пенсії.
Згідно з ч. 1, 2 ст. 77 КАС України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу. В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.
Частиною 2 статті 2 КАС України встановлено, що у справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень адміністративні суди перевіряють, чи прийняті (вчинені) вони: на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та Законами України; з використанням повноваження з метою, з якою це повноваження надано; обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії); безсторонньо (неупереджено); добросовісно; розсудливо; з дотриманням принципу рівності перед законом, запобігаючи несправедливій дискримінації; пропорційно, зокрема з дотриманням необхідного балансу між будь-якими несприятливими наслідками для прав, свобод та інтересів особи і цілями, на досягнення яких спрямоване це рішення (дія); з урахуванням права особи на участь у процесі прийняття рішення; своєчасно, тобто протягом розумного строку.
З огляду на вищевикладене, суд робить висновок, що адміністративний позов належить до задоволення частково.
VI. Розподіл судових витрат
Враховуючи, що позивач звільнений від сплати судового збору в порядку п.13 ч.1 ст. 5 Закону України «Про судовий збір», питання про їх розподіл судом не вирішується.
У процесі розгляду справи не встановлено інших фактичних обставин, що мають суттєве значення для правильного вирішення спору, і доказів на підтвердження цих обставин.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 2, 77, 161,245, 255, 293, 295 КАС України, суд -
1.Адміністративний позов задовольнити частково.
2.Визнати протиправними дії Одеського обласного територіального центру комплектування та соціальної підтримки з відмови ОСОБА_1 , листом №1251 від 03 лютого 2021 року, у наданні довідок про розмір його грошового забезпечення станом на 05 березня 2019року та станом на 01 лютого 2020 року відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України «Про грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб» від 30.08.2017 №704.
3.Зобов'язати Одеський обласний територіальний центр комплектування та соціальної підтримки надати ОСОБА_1 та Головному управління Пенсійного фонду України в Одеській області довідки про розмір його грошового забезпечення станом на 05 березня 2019 року та станом на 01 лютого 2020 року відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України «Про грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб» від 30.08.2017 №704, із обов'язковим зазначенням відомостей про розміри щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення) та премії, для проведення з перерахунку основного розміру його пенсії.
4. У решті позовних вимог відмовити.
Відповідно до статті 255 КАС України рішення суду першої інстанції набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Згідно з частиною першою статті 295 Кодексу адміністративного судочинства України, апеляційна скарга на постанову суду подається протягом тридцяти днів. Якщо розглянуто справу в порядку письмового провадження, зазначений строк обчислюється з дня складання повного тексту рішення.
Апеляційна скарга подається учасниками справи відповідно до п.15.5 ч.1 розділу VІІ «Перехідні положення» КАС України через Одеський окружний адміністративний суд до П'ятого апеляційного адміністративного суду.
Позивач?- ОСОБА_1 , адреса: АДРЕСА_1 , ІПН НОМЕР_1 .
Відповідач - Одеський обласний територіальний центр комплектування та соціальної підтримки, адреса: вул. Піроговська,6, м. Одеса, 65044, код ЄДРПОУ 08402040.
Третя особа - Головне управління Пенсійного фонду України в Одеській області адреса: 65012, м. Одеса, вул. Канатна,83, код ЄДРПОУ 20987385.
Суддя О.Я. Бойко